Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту

JESSY

Препоручена порука

пре 13 минута, fsa рече
ANTIVAKSERI U ZATVORU DO PET GODINA: U Rusiji počinje kažnjavanje onih koji šire propagandu protiv imunizacije
...
Za širenje lažnih informacija koje mogu da dovedu u opasnost živote ljudi predviđene su kazne od 300 hiljada do 700 hiljada rubalja kao i 360 sati obaveznog rada. A u slučajevima gde je lažna informacija dovela do opasnosti za život, kazna je od 700 hiljada do milion rubalja. Takođe je predviđena zatvorska kazna do tri godine. Antivakser čijom je krivicom neko umro može da dobije zatvorsku kaznu do pet godina.
...
Direktor Centra epidemiologije i mikrobiologije „N.Gamaleja“ akademik Aleksandar Ginzburg podržao je predlog da se oduzmu diplome lekarima koji nagovaraju građane da se ne vakcinišu. Pre Ginzburga ruski senator i magistar medicinskih nauka Aleksandar Baškin je predložio da se doživotno oduzmu diplome lekarima koji nagovaraju ljude da se ne vakcinišu protiv korone. Magistar Baškin smatra da posebno veliku štetu prave lekari antivakseri.
...

U Rusiji je poslednjih nedelja zabeleže rekordan broj umrlih od korone. Medicinska statistika pokazuje da su to uglavnom bili nevakcinisani. Lekari iz „crvene zone“ objašnjavaju da osobe koje su vakcinisane uglavnom prebole lakše, čak ako se i zaraze. Posebno su u opasnosti osobe koje imaju neku hroničnu bolest.

Predsednik Rusije Vladimir Putin koji je pre par dana primio i treću dozu vakcine, jer je prošlo više od šest meseci od njegove vakcinacije, je protiv toga da se uvede obaveza cepljenja. On smatra da lekari, kao i drugi ljudi kojima narod veruje, bi trebalo svojim primerom da pokazuju građanima da se vakcinišu i tako se zaštite od opasnog virusa.

WWW.NOVOSTI.RS

DIREKTORI 11 velikih bolnica u Rusiji potpisali su otvoreno pismo upućeno antivakserima, kao i političarima i drugim poznatim osobama koje sumnjaju u efikasnost vakcinacije da posete „crvene zone“...

Jеси ли ти уопште поглдао линк који сам ставио?!?

"Христос васкрсе, радости моја!"

Подели на овим сајтовима

Evo nasao sam podatke za Nemacku gde pise vise manje sve. Vecina zarazenih - mladi i deca. Do 34 god  1600 /100 000 ljudi (vecinom od 5 do 14 godina) dok preko 34 900 ljudi na 100 000. 
Skoro duplo vise u mladjim grupacijama gde je rizik od hospitalizacije jako mali. 
image.thumb.png.35a1ec16a11cea5a8ee6b8df4c685353.png

INTERAKTIV.TAGESSPIEGEL.DE

Interaktive Karten zeigen die aktuellen Corona-Zahlen in Deutschland nach Landkreisen und Bundesländern sowie in allen Ländern weltweit.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, fsa рече

Nisam. 

Становао ја тако код једне баке Јеховиног сведока. Она у Немачкој, али дође њена другарица. Почне тако да прича, ја слушам, слушам па питам нешто - она тера даље своје као да не постојим. Пробам опет - она и даље у свом филму.

Нарацно, одустанем. Утом она устаде и оде кући. Ја остао забезекнут.

Ко има уши да чује... осећи ћемо му их...

😂😂😂

"Христос васкрсе, радости моја!"

Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Tumaralo. рече

Сада стварно могу замислити сву бездушност у изразу лица људи који су створили ово биолошко оружје од короне.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

On 23.11.2021. at 17:58, Милошшш рече

Вакцинисана Европа се поново затвара. Ко је крив? 

Дајте графиконе и доказе да ће "вакцина" спасити свет.

Вакцина је већ "спасила свет", у садејству са модерном фармакологијом, хирургијом, апаратуром итд., продужила је животни век човека . Зато нас и има на планети колико нас има.

Такође, предходне заразне болести су однеле животе свих оних лошије генетике, ови јачи су преживели и размножили се. Све то заједно има утицаја , као и побољшање животних услова.

Вакцине против ковида тренутно нису ефикасне у искорењивању болести, могућности су јој ограничене, али боље од тога немамо.

Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Дејан рече

Вакцина је већ "спасила свет", у садејству са модерном фармакологијом, хирургијом, апаратуром итд., продужила је животни век човека . Зато нас и има на планети колико нас има.

Такође, предходне заразне болести су однеле животе свих оних лошије генетике, ови јачи су преживели и размножили се. Све то заједно има утицаја , као и побољшање животних услова.

Вакцине против ковида тренутно нису ефикасне у искорењивању болести, могућности су јој ограничене, али боље од тога немамо.

Па о ковидним "вакцинама" и причамо овде, а не о неким другим.

cool.lie.talker

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Милошшш рече

Па о ковидним "вакцинама" и причамо овде, а не о неким другим.

Svaka vakcina, svaka inovacija, od računara preko mobilnog telefona, čipa na ličnoj itd.,  doživela je sudbinu koju sada doživljava ova vakcina.

Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Дејан рече

Svaka vakcina, svaka inovacija, od računara preko mobilnog telefona, čipa na ličnoj itd.,  doživela je sudbinu koju sada doživljava ova vakcina.

Ау брате.. Добро.  

cool.lie.talker

Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Дејан рече

И тако је требало рећи а не вршити овакав терор и насиље над људима, лагати, мутити и све оно што раде медијско-кризни штабови.

Више би се људи вакцинисало. 

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Марко Холцлајтнер рече

Помаже Бог!

Screenshot_20211124-094329.thumb.png.70c04b1c23b793adf0f11d3a71fea617.pngScreenshot_20211124-094339.thumb.png.219889716aa4e143b2f09533e351146a.pngScreenshot_20211124-094347.thumb.png.5abc03331873b2648dbd8758c5f52cfc.pngScreenshot_20211124-111643.thumb.png.b081188936d45fc8dfae3880204f6696.pngScreenshot_20211124-111654.thumb.png.077d22d749903121c9d3b133de8612c6.pngScreenshot_20211124-111708.thumb.png.78698ba65080d5065c04503e484ac76f.png

Најновији видео, у вези са Јапаном, вреди одгледати, по мом скромном мишљењу.

Свако Вам добро од Господа и Спаса Васкрслога нашег Исуса Христа

Праштајте

Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Вилер Текс рече

И тако је требало рећи а не вршити овакав терор и насиље над људима, лагати, мутити и све оно што раде медијско-кризни штабови.

Више би се људи вакцинисало. 

Како су могли да знају кад нису резултати још били стигли, често су хипотезе у пракси биле оборене. Није реално очекивати да ће широке народне масе то разумети. Маса хоће све, сада и одмах, а то никада тако није функционисало. 

Ја сам лично доживео да ми људи говоре да сам ја вакцинисан и да сам зштићен , а врх манипулације је када кажу да сам то урадио из страха.

Ја их само питам, а где су то прочитали да су вакцинисани 100% заштићени.

Гледамо исту телевизију, исти кризни штаб, исте стручњаке, исте новине и текстове у њима, а чујемо све различито, исти текст другачије читамо и сл. Већих манипулатора од антиваксерс нема.

Оно што јесте замерка са моје стране је та да сваки извештај о Ковиду је требао да дође од лекара након 12 сати смене, а не од наперлитаних и нашминканих политичких фигура.

Подели на овим сајтовима

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=11&dd=21&nav_category=78&nav_id=2060371

...

Brisel -- Neredi su izbili na protestu protiv kovid-mera u Briselu na kom je učestvovalo nekoliko desetina hiljada ljudi, prenosi Gardijan.

• Зачуђен 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, haveaniceday рече

Po podacima sa worldometra ima 3500 aktivnih teskih ili kriticinih slucajeva. Pa ko nas ovde zajebava? Drzava sa 30400 kreveta i 25000 ventilatora  ne moze da doda 3500 slucajeva na lecenje? I to pitanje da li vecina od tih 3500 trazi ICU krevet (intezivnu negu kako razumen) sigurno veliki broj njih treba samo kiseonik i bolnicko lecenje. 

Колико сам чуо, Немачка је јако добро организована и ефикасна држава. Што значи да се не разбацују ресурсима. Ако имају 30400 кревета, и довољан број одговарајућег добро плаћеног медицинског особља, значи да им је толико кревета потребно. Нагли прилив болесника ставља цео систем под тензију. Посебно особље, чији број није лако повећати као што је лако набавити респираторе. Плус, ковид болеснике није могуће просто додати у било који слободан кревет у било коју слободну болницу. Мора да постоје одвојене установе само за њих, са својим посебним ограниченим  капацитетима који морају да се унапред испланирају. Није ствар да не могу да додају, већ да не могу лако и брзо да обезбеде додатне капацитете .

Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Mikorist рече

Evo novog soja virusa. Iz Bocvane

Botswana-map-boundaries-cities-locator.gif

British experts have sounded the alarm over a new Covid variant believed to have emerged in 'Botswana' that is the most mutated version of the virus yet, Daily Mail reported.

Only 10 cases of the strain, which could eventually be named 'Nu', have been detected so far.

But it has already been spotted in three countries, suggesting the variant is more widespread.

It carries 32 mutations, many of which suggest it is highly transmissible and vaccine-resistant, and has more alterations to its spike protein than any other variant, the report said.

Professor Francois Balloux, a geneticist at University College London, said it likely emerged in a lingering infection in an immunocompromised patient, possibly someone with undiagnosed AIDS, the report added.

Changes to the spike make it difficult for current jabs to fight off, because they train the immune system to recognise an older version of this part of the virus.

Dr Tom Peacock, a virologist at Imperial College who first picked up on its spread, described the variant's combination of mutations as 'horrific', the report added.

He warned that B.1.1.529, its scientific name, had the potential to be 'worse than nearly anything else about' -- including the world-dominant Delta strain.

Scientists told MailOnline, however, that its unprecedented number of mutations might work against it and make it 'unstable', preventing it from becoming widespread.

Izvorni tekst

WWW.FREEPRESSJOURNAL.IN

Only 10 cases of the strain, which could eventually be named 'Nu', have been detected so far.

-------

Šta reći ? :POPOcorn1:

Zašto li nisam iznenađen. :) 

• Хахаха 1

cool.lie.talker

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...