Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 12 часа, Bilbija рече

Tu opste ne kapiras ulogu vakcina i zasto se populacija vakcinise,. Vakcinacija je kolektivna zastita a ne sluzi za zastitu pojedinaca. Pomocu vakcina se iskorenjuje neka bolest kompletno a ne sluzi za lecenje pojedinaca. Kada ovo budes ukapirala onda ce ti biti jasno zbog cega je potrebno da se svi vakcinisu a oni koji to odbiju trebaju da snose posledice.

7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Fašistička (svejedno da li desničari ili levičari) formulacija: Sve za zajednicu - narod je sve, ti nisi ništa! Ovako možemo da opravdamo svaku nepravdu, svaku neslobodu, jer sve je samo za više interese kojima i ja moram da se podčinim. Kad su u pitanju viši interesi, bio u pitanju car, kralj, ili sad narod, nacija, ja gubim sve pravo. 

Pazimo: To nije demokratija! Demokratija se osniva na svakog pojedinca, tu ona počinje; a pravo, te i sloboda pojedinca, su neprikosnovena. Na ovome, mislim, počiva i hrišćanska pravda, da svako od nas dolazi do svog prava nezavisno tamo nekih cara i kraljeva, ili društva. Zato i demokratija nije nikad apsolutna, nego počinje i prestaje na ljudskim pravima. Jedino ljudska prava su apsolutna, kao Bog što je apsolutan. Ne ali demokratija. Ili prvo dolaze ljudska prava i sa njima sloboda, onda sledi demokratija, ovo je redosled - no šta ako nam se sama ljudska prava oduzimaju?!! To je opasno.

Sve za narod, sve za zajednicu, za državu... No Hristos nije došao da spasi ceo svet, zar ne. Nego je došao da spasi izabrani narod Izrailjev. A ovo drugo je uvek izraz ličnog odnosa mene i Boga! Mene, dakle ja. Ne mi. Prvo ja - i onda činimo zajednicu. Ja!

Ja jesam demokrat - ali trebamo da znamo šta je demokratija. I demokratija služi mene, a ja sam živ, ja sam svet, ja sam jedinstven i nezamenljiv.

---

Ljudi više umiru od cigara nego li od korona virusa. Ali svi se plašimo korona virusa - no kad smo poslednji put nekome rekli da ne puši pored nas, pogotovo kada jedemo, na veselju, u kafani, šatoru..? Kovid-histerija vodi dotle da na zapadu počinju i decu da zabranjuju, ne ali kerove i mačke koja su jednako praćka virusa. Ali derle je jako zlo! Da mi gospoda oprosti izraz, ali jbga, možda je to život? I ako neko ne treba da živi, onda valjda ja a ne derle, a kamoli deda sa 85 ili 90 - onaj je svoj život živeo; sad da ne bude vampir, nego neka krene na put ako mu je stigao poziv! Svi ćemo umreti - što ovo pre prihvatimo, to bolje za nas.  

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.1.2022. at 5:30, Bilbija рече

Tu opste ne kapiras ulogu vakcina i zasto se populacija vakcinise,. Vakcinacija je kolektivna zastita a ne sluzi za zastitu pojedinaca. Pomocu vakcina se iskorenjuje neka bolest kompletno a ne sluzi za lecenje pojedinaca. Kada ovo budes ukapirala onda ce ti biti jasno zbog cega je potrebno da se svi vakcinisu a oni koji to odbiju trebaju da snose posledice.

Ево, ја сам вакцинисан 3хСпутњик.

Могу ли бити пуноправни члан светске заједнице, путовати и радити БИЛО ГДЕ?

Наведи 1 (ЈЕДНУ) студију која оправдава забрану уласка мене било где на западу.

Можда онда и схватиш да то везе нема са искорењивањем болести.

Толико просто...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

Ево, ја сам вакцинисан 3хСпутњик.

Могу ли бити пуноправни члан светске заједнице, путовати и радити БИЛО ГДЕ?

Наведи 1 (ЈЕДНУ) студију која оправдава забрану уласка мене било где на западу.

Можда онда и схватиш да то везе нема са искорењивањем болести.

Толико просто...

Rusi nisu prihvatili zahtev zapadnih zemalja da im dozvole da provere vakcinu. Ili mislis da bi Srbija trebalo da uvozi lekove i daje ih gradjanima Srbije bez provere i samo na osnovu izjave prizvodjaca lekova da su dobri i da nisu stetni? I naravno da ih na zapadu ne prihvataju niti priznaju vakcinaciju sa njima.,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Рапсоди рече

Бла, бла, бла, трућ....што рече Авокадо :D 

Овца је овца, било на слици било права,  било, форумски ован 12:smeha: свеједно...

Vidis da ne pravis razliku izmedjum nacrtane ovce i forumske koze.

Na srecu zivimo u svetu u kome takve osobe  su u velikoj manjin i beznacajan uticaj imaju te stoga mi normalni mozemo da koristimo blagodeti civilizacije, nauke, tehnika a da ne strepimo od sataninih zigova, istrebljenja, sterilizacije, smakova smeta , zavre i slicnih kretenluka. I naravno sankcionisemo retardiranu manjinu i pisemo zakone koji se baziraju na znanju a ne na glupostima sumanutiuh pojedinaca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Dragi рече

Zato i demokratija nije nikad apsolutna, nego počinje i prestaje na ljudskim pravima. Jedino ljudska prava su apsolutna, kao Bog što je apsolutan. Ne ali demokratija. Ili prvo dolaze ljudska prava i sa njima sloboda, onda sledi demokratija, ovo je redosled - no šta ako nam se sama ljudska prava oduzimaju?!! To je opasno.

Reci mi da li je zdravlje i zivot moj i moje dece i odbranja nasih zivota i zdravlja jedno od mojih prava? Ili odluku o tome trebam prepustiti nekome drugome? I u jednoj zajednici kao sto je drzava ko treba da odlucuje o zastiti naseg zdravlja? 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bilbija рече

Rusi nisu prihvatili zahtev zapadnih zemalja da im dozvole da provere vakcinu. Ili mislis da bi Srbija trebalo da uvozi lekove i daje ih gradjanima Srbije bez provere i samo na osnovu izjave prizvodjaca lekova da su dobri i da nisu stetni? I naravno da ih na zapadu ne prihvataju niti priznaju vakcinaciju sa njima.,

А западњаци су као прихватили да се њихове вакцине провере?! И не само да их провере него и начин производње чувају као строго пословну тајну. И није тачно то што причаш за Русе. Они чак и дају да је друге државе производе. Па Торлаку су дали у Србији.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bilbija рече

Reci mi da li je zdravlje i zivot moj i moje dece i odbranja nasih zivota i zdravlja jedno od mojih prava? Ili odluku o tome trebam prepustiti nekome drugome? I u jednoj zajednici kao sto je drzava ko treba da odlucuje o zastiti naseg zdravlja? 

Ko ti ugrožava život i zdravlje? Pušač? Onaj, koji popije pivce ili pojede ćevap, i sedne u kola? Dobije srčani udar i pravo u tvoje dete... Da do ovoga ne bi došlo, moramo da zabranimo ćevape, i sarmu, pečenje, gibanicu...

Ja dosad nisam imao korona virus. Dokaženo. Prema toga, nisam nikoga ni zarazio. I opet me punih dve godine maltretiraju i ograničuju mi osnovna ljudska i građanska prava. A ni u čemu nisam kriv!

Zajednički život nosi i jedan rizik sa sobom. Ja nisam nikoga zarazio sa korona virusom. Ali sam pre pola godine na poslu zamalo izbio oko jednom kolegi. Samo sam mu sa vratilom malo razbio čelo. Ali par centimetara niže, i ode oko... Nije da sam hteo. Ali mi smo ljudi, i mi znamo da pogrešimo. I živimo, mi ovo hteli ili ne, taj jedan rizik zajedničkog života. U ovo spada da nekoga zarazim korona virusom, ili onaj mene. Da li se sad plašim korona virusa? Definitivno ne! Pod većoj opasnosti po život i zdravlje bio sam dok sam pušio. Ili ovako: U Austriji smo imali 2005. godine veću smrtnost, tada bez korona virusa, nego li danas sa korona virusom! 2005-a nije daleka, barem ja se nje dobro sećam. Obi je ljubitelj rata zvezda? Do 2005-e snimljeni su sva tri dela druge trilogije star wars, zar ne. Koje strašno vreme onomad, kada smo više umirali nego danas!   

https://youtu.be/Em5JeM07_LM

Sledeće: Vakcina, ako uopšte, minimalno sprečava zarazu. Ona uglavnom bolje štiti od težeg obolenja. Dakle, bio vakcinisan ili ne, to nije stvarno bitno za tebe i tvoje dete. Prosek smrtnosti je 86 godina, i pored toga što čujemo kako i poneko dete umre od kovid-a. Statistika, molim! A sa novim omikron slojem dobili smo paradoks da se vakcinisani više inficiraju - jedino je odnos teških slučajeva na 70% ne vakcinisani i ne potpuno / ne aktualno vakcinisani, i 30% potpuno vakcinisani (fully vaccinated). Čime dobijamo da je odnos vakcinisanih i ne vakcinisanih pola-pola kod težih slučajeva. Što opet znači da, statistički gledavši, barem kod omikron sloja nemam realnu korist od vakcine, za moj pojam. Ali da ne bi bilo panike, obećava nam se raj sa vakcinom. U redu, to neka rade. Ali ne moraju da mi ograničuju moja ljudska i građanska prava.

Ali ljudi, koja panika..? Od cigara više umiru! Dobro, teoretski korona može da me ubije, dok će cigara teško da me ubije ako ne pušim (možda kao jedan bivši kolega pijanica davno, zaspo sa cigarom i zamalo da je zapalio zgradu). Ali to je statistika, i mogućnost je relativno mala. 

  • Свиђа ми се 1

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali najvažnije jeste: Ne smemo da žrtvujemo slobodu, i ljudska prava! Jer ako nam ovo uspe, ne piše nam se dobro.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Велика Британија од 26. јануара укида све мере против епидемије - ношење маски више нигде неће бити обавезно (остаје само као препорука) и престаје обавеза поседовања ковид пасоша. Једина мера која остаје је обавеза заражених да се самоизолују, а и она ће бити укинута до краја марта.

WWW.THEGUARDIAN.COM

PM says plan B measures will stop on 26 January and compulsory self-isolation for people with Covid on 24 March

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RUMBLE.COM

BREAKING: Pfizer's own 6 month report data on its COVID-19 inoculation shows that greater illness and death in the inoculation arm than the placebo arm. Plus, poor trial design...

Preporuka svima da odgledaju... Ko već nije.
Robert Malone pričao baš o ovom kanadskom pregledu koji je sjajno urađen.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, GeniusAtWork рече

Велика Британија од 26. јануара укида све мере против епидемије - ношење маски више нигде неће бити обавезно (остаје само као препорука) и престаје обавеза поседовања ковид пасоша. Једина мера која остаје је обавеза заражених да се самоизолују, а и она ће бити укинута до краја марта.

WWW.THEGUARDIAN.COM

PM says plan B measures will stop on 26 January and compulsory self-isolation for people with Covid on 24 March

 

Да ли је ово зицер...просто не могу да верујем...или се онај чупави пун афера отео контроли...?

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

Да ли је ово зицер...просто не могу да верујем...или се онај чупави пун афера отео контроли...?

Између осталог и због овога. Замисли он организује и учествује на журкама, а овамо.. Мора сад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

Да ли је ово зицер...просто не могу да верујем...или се онај чупави пун афера отео контроли...?

Замисли, ништа од глобалног гулага које изненађење ... не? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...