Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

(Да напоменем да сам се вакцинисао) Много су радикални ови вакцинисану у осуђивању људи који се нису вакцинисали. Исто тако имамо међеу тзв. антивксерима радикалне ставове.

Ево врхунске, општене, анализе стања око овог вируса и вакцинације.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Марко Холцлајтнер Klasičan antivakserski bezobrazluk. Da se zaista zalažeš za slobodu izbora ne bi skakao kao oparen na sve argumente koji ti ruše ivermektin-sneška niti bi glumio inspektora Draguljčeta. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isidora Stanković
 
Omikron, sesti talas, maske…
Nemoguce je odgovoriti na sva pitanja o omikronu i talasu koji je poceo kod nas, ali je moguce napisati zasto je “virus koji se brze siri, uz laksu klinicku sliku” i dalje jako opasan i zasto sada nije vreme za docek Nove godine na trgu.
Lose vesti: Omikron se siri brze od prethodnih sojeva i sve su prilike da ako do sada niste dobili kovid, dobicete ga u ovom talasu. Broj slucajeva eksponencijalno raste u vecini zemalja i ovaj soj inficira i vakcinisane i nevakcinisane (uz bitne razlike).
Dobre vesti za vakcinisane: Ovo nije mart 2020. - imamo efikasne terapeutike i vakcine koje rade. Treca doza RNK vakcine (tzv. Booster) primljena nakon prelezane bolesti ili dve doze vakcina, podize nivo neutralisucih antitela ka omikron soju od 30-200x .* Kada se na to dodaju i ostali igraci imunog sistema kao sto su T/B celije, ne-neutralisuca antitela i dr. zastita postaje sasvim dobra.
Dobre vesti za vakcinisane, lose za nevakcinisane: Vakcinisani i dalje mogu biti inficirani omikron sojem, ALI U MNOGO MANJIM BROJEVIMA. U Americi broj slucajeva i umrlih na 100,000 stanovnika je:
Nevakcinisani: 451 slucajeva i 6.1 umrlih na 100,000 stanovnika
Vakcinisani: 134 slucajeva i 0.5 umrlih na 100,000
Vakcinisani sa 3 doze: 48 slucajeva i 0.1 umrlih na 100,000
(CDC podaci od 17. decembra)**
Dobre vesti za vakcinisane: Studija radjena na skoro 12,000 domacinstva u Danskoj pokazuje da vakcinisani, ocekivano, manje prenose omikron soj nego sto to cine nevakcinisani.*** Prema podacima iz Juzne Afrike i Londona, oba predela sa visokim % vakcinisanih (gde postoje protivepidemijske mere) vidimo da za razliku od prethodnih talasa, broj hospitalizacija, broj ljudi koji zahteva mehanicku ventilaciju i broj smrti ne prati broj potvrdjenih slucajeva, vec je daleko nizi.****
Dobre vesti za nevakcinisane: Ne postoje. Nevakcinisani imaju 20x vece sanse da umru i 10x vece sanse da obole od svih sojeva koronavirusa.***** Prelezana infekcija bez vakcine ne stiti od omikrona. Vakcinisite se.
Lose vesti za sve nas: Virus koji se brze siri, a zahteva manji broj hospitalizacija (omikron) bi vrlo lako mogao biti gori nego delta koja izaziva veci br. hospitalizacija.
Na primer, ako delta izaziva 5% hospitalizacija i 10,000 slucajeva u 3 dana = 300 ljudi zavrsi u bolnici. Omikron ce, brzim sirenjem, u istom vremenu izazvati 30,000 slucajeva - sa manjom hospitalizacijom od recimo 3%, broj ljudi koji ce zavrsiti u bolnici ce biti u ovom slucaju 3x veci nego kod delte (900).
U Srbiji, gde % vakcinisanih stagnira mesecima i protivepidemijskih mera nema, virus ima veliki rezervoar gde se moze siriti i izazvati teske posledice. Da li ce omikron protutnjati kao sumski pozar gde se zdravstveni sistem PONOVO popuni na minimum 6-8 nedelja i uz katastrofalne zrtve zavisi od nas. Infekcije virusom ne mozemo spreciti, ali sebe mozemo zastiti vakcinom i merama - uz 3 doze vakcine omikron najcesce prolazi asimptomaticno ili uz minimalne simptome. Dalje, vakcinom mozemo spreciti i da budemo rezervoar virusa, a nosenjem maske i izbegavanjem velikih okupljanja mozemo usporiti sirenje virusa i postediti zdravstvene radnike i sve nas par meseci katastrofe.
—————————
Reference:
  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

@Марко Холцлајтнер Klasičan antivakserski bezobrazluk. Da se zaista zalažeš za slobodu izbora ne bi skakao kao oparen na sve argumente koji ti ruše ivermektin-sneška niti bi glumio inspektora Draguljčeta. 

Па види, ништа лично али врло просто. Имам примере из непосредне околине који су позитивно реаговали на ивермектин, притом су и вакцинисани (неки пре болести неки после). Ја сам делту прележао средином фебруара, такође и брат у исто време са мном у стану. Нисам узимао ивермектин и нисам се вакцинисао после. Мој брат јесте Кинеском недавно. Омикрон сам највероватније прележао, тек касније након недељу дана сам чуо да је изолован у Јужној Африци. Врло сличне симптоме сам имао пар дана.

Људе попут тебе, који раде против интереса других и њихових уставом загарантованих слобода увек ћу раскринкавати. Ти си до сада допринео 0% квалитету дискзсије, јер ниједан аргумент који је против твог наратива и етикетирања људи ниси анализирао ни прокоментарисао. Ето, реци шта мислиш о дијаграму за Јапан који је врло сличан Индијском? Или како то да неко попут dr. Robert Mallon-a који је измислио mRNA апелује и упозорава да се невакцинишу деца? Такође тврди да је ово "leaky" вакцина, и да не ћемо томе решити проблем. Вероватно си паметнији од њега.

Моја другарица је Ивермиктином излечила маму, брата и жену од брата. Иначе је докторант на молекуларној биологији.

И она ми је још пре годину дана објаснила како че вирус самог себе да измутира у нешто слично Омикрон варијанти, јер вирус који је вирулентнији има лакшу клиничку слику. 

Уосталом, нити ти можеш некога натерати на вакцину нити ја могу нити желим да терам да узима Ивермектин. Све је питање избора, што увек има ефекат на моралне и етичке вредности сваког појединца. Оно што је проблем јесте да вакцина може а Ивермектин не може. И ту се види ко је агресивац и психо-социопата.

Значи ако тебе нико не спречава да се вакцинишеш, а ти утичеш или одлучујеш на о цензури Ивермиктина, кад тад ћеш и ти и сви остали са таквим приступом макар морално и етички платити.

Свако добро

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Džaba je gluvima šaputati i slepima namigivati...

 

http://med.bg.ac.rs/?p=24269&script=lat

Saopštenje Dekanskog kolegijuma

Zbog brojnih komentara koji su se u poslednje vreme pojavljivali u medijima vezano za primenu preparata “Ivermektin” u lečenju Covid – 19 infekcije, Dekanski kolegijum Medicinskog fakulteta u Beogradu je smatrao da naš Fakultet, kao ustanova najvišeg nacionalnog značaja, treba da reaguje. U sledećem delu teksta integralno su prikazana ekspertska mišljenja rukovodstva Instituta za mikrobiologiju i imunologiju, kao i Kolegijuma Klinike za infektivne i tropske bolesti Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, koji su na naš zahtev efikasno odgovorili.
Podsećamo da je Agencija za lekove i medicinska sredstva jedina institucija koja je ovlašćena za izdavanje dozvola za stavljanje u promet isključivo kvalitetnih, bezbednih i efikasnih lekova i medicinskih sredstava.
Prilog:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Инфективна клиника и Медицински факултет: „ивермектин” не лечи ковид 19

Наше установе су се огласиле после различитих коментара у медијима, а у вези с применом ветеринарског препарата који нити помаже оболелима нити спречава заражавање короном
 
 

https://www.politika.rs/scc/clanak/491533/Infektivna-klinika-i-Medicinski-fakultet-ivermektin-ne-leci-kovid-19

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта кога брига за медицински факултет? Јака институција... мож мислити. Чекај па онај Јапанац рекао да може Ивермектин, са Токишког института, то је као не битно.

Медицински факултет нема морала ни права да се уопште јавља или појављује по овом питању. 

Опет питање права на лечење. Значи свако има права да одбије медицинску меру и исто тако НИКО нема права да му забрани лечење које је одабрао.

Јеси ти стварно поремећен толико да не капираш да цела Јужна Америка користи Ивермектин? Значи који београдски медицински факултет? 0 најобичније. Ништа корисно нису радили у току ове епидемије. Еј преко 2 милијарде људи користи Ивермектин, све и да не ради, ко си ти и ко су ти професори да спречавају лечење. Још мало па и биљну апотеку да затворите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...