Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 7 минута, Поуке.орг инфо рече

Тема је свакако тешки кринџ јер се углавном њоме баве људе који о овоме готово или ништа не знају, тако да ћемо управо само читати разне теорије завере... Да, теорије завере нису проблем све док неко не угрожава живот управо слушајући и спроводећи те "теорије завере" у дело.

 

Kada biste nam rekli na koga i na šta konkretno mislite.. ? 

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Поуке.орг инфо рече

Неки и јесу бановани јер вређају људе... ако већ износиш мишљење немаш пшраво да вређаш... тако да ћемо реаговати на пријаве.

Супер :dobro: Је л' може ово исто да важи и за друге теме, где одређени појединци нон-стоп вређају саговорнике и користе најпримитивнији уличарски речник у готово свакој поруци?

пре 49 минута, Поуке.орг инфо рече

Тема је свакако тешки кринџ јер се углавном њоме баве људе који о овоме готово или ништа не знају, тако да ћемо управо само читати разне теорије завере... Да, теорије завере нису проблем све док неко не угрожава живот управо слушајући и спроводећи те "теорије завере" у дело.

Тема као тема уопште није кринџ. То могу да буду само одређене поруке овде. Само треба имати у виду да на форуму, макар колико сам ја успео да видим, нема ни епидемиолога ни вирусолога. Тако да смо сви ми који пишемо овде лаици. А свако преноси оне изворе које сматра веродостојним из свог угла (и наравно улази у расправу са другом страном). И било би најбоље када би сваки посетилац и читалац сам доносио своје закључке, уместо да се садржај цензурише и одређује шта јесте а шта није теорија завере.

Само моја два цента, наравно. Што би рекли браћа Амери...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече

Kada biste nam rekli na koga i na šta konkretno mislite.. ? 

Mislim da je mislio reći da ste ti, Tumaralo i Dragiša frikovi. :( i ja sa vama

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

UK je upravo objavio hitni dodatak izveštaju o omikronu. Naime, najnovija analiza Imperial koledza ukazuje da je rizik od hospitalizacije kod infekcije omikronom isti kao kod delta soja.

- Potvrdjeno je da je efikasnost vakcina značajno smanjena (sa dve doze efikasnost 0-20%, sa tri doze 55-80%).

- Rizik od reinfekcije 5.41 puta veći od delte (u prevodu gotovo bez zaštite od prethodne infekcije).

- Dupliranje na manje od dva dana

Što bi Englezi rekli gospidine Šekler, ne znamo mnogo stvari, i sve su loše. Za ovih tri nedelja čekanja naučili smo da visoka neizvesnost zahteva akciju, a ne čekanje. Ili što bi Njegoš rekao:

„Ko na brdo, ak’ i malo stoji,

više vidi no onaj pod brdom-

ja poviše nešto od vas vidim,

to je sreća dala al nesreća!“

 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

А свако преноси оне изворе које сматра веродостојним из свог угла (и наравно улази у расправу са другом страном). И било би најбоље када би сваки посетилац и читалац сам доносио своје закључке, уместо да се садржај цензурише и одређује шта јесте а шта није теорија завере.

upravo tako, niti sa druge strane znači da se neko u potpunosti slaže sa onim što se ovde postuje i prenosi kao sadržaj nekog trećeg lica...

ima mnogo lupetanja i stranputica ali isto tako ima i dosta stvari koje "podižu obrve", tako da ukoliko se prenosi video onda se prenosi zbog suštine koju donosi a ne zbog načina interpretacije trećeg lica

npr onaj mrča koji "lovi pokemone" priča o "čipu", niti sam it-ijevac niti sam elektoničar niti sam medicinar ali očigledno da tela odašilju nekakav (bt) signal, ukoliko to nekome nije čudno ok ali meni je krajnje čudno...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Mikorist рече

Veruj mi da je nemoguće.

A kako čitaju informacije naložene na DNK? Mislim na DNK kao hardver, koji postoji i već ljudi tako čuvaju DNK. Ako neko ne zna, na DNK su stavili par slika i video mp4 i posle očitali tu informaciju. Preko čega?

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.NCBI.NLM.NIH.GOV

Rapid detection of tumor-associated DNA such as Human Papillomavirus (HPV) has important clinical value for the early screening of tumors. By attaching oligonucleotides or cDNA...

Evo, kažu da ovaj DNK nano čip ima 100nm..Ne odjavljuj se. Daj budi ziher, prouči ovo, pa nam objasni.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Mikorist рече

Ovo nema veze sa oblašću koju ja poznajem. Ali i da ima - mora da se koriste nano talasi - znači te talsne dužine.

Carbon nanotubes i slično. Komunikacija (očitavanje) ne može u telu da se vrši nego u uzorku u laboratorijskoj posudi.

Manipuliše se gledajući  kroz nano mikroskop i slično....

Nije varjles.....Odnosno nema veze sa BT i 2.4 Ghz, 

Dobro, sad bar znamo da postoji cip od  100 nm. Ostalo ćemo istražiti. Svi zajedno. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sanja84 рече

Jasno, samo pitanje je kako su očitali podatke (sliku i video) sa DNK? Čisto informativno.

Sa posebnim, mnogo jakim mikroskopom.. piše ti u radu: "the results were directly observable using atomic force microscopy (AFM)"

"Dnk čip" nije ono što većina ljudi podrazumeva pod rečju "čip"... nema nikakve elektronike, provodnika, odašiljača i slično... samo ispresavijani nizovi DNK ili RNK...

Nisu očitali nikakve podatke sa DNK već su snimili fizičku strukturu "DNK čipa" mnogo jakim mikroskopom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...