Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 56 минута, haveaniceday рече

Evo broj slucajeva u astriji vs smrti 

image.png.35867084efb52a7a5f028cd0df542fce.png

image.png.947b77999e017657d4bc9812fad6b1ee.png

Па да, не дешава се ништа неочекивано. Имају 50% више новозаражених него прошле зиме јер вакцине скоро уопште не спречавају преношење делта соја (који је одавно свуда доминантан и плус доста заразнији од претходних сојева), што су научници причали још пролетос.

Али зато имају дупло мање умрлих него прошле зиме јер вакцине и даље раде свој посао, смањују стопу хоспитализације и смрти.

Тако да не капирам ни ја шта уопште замишљају са овим новим затварањима и шта је поента свега.

А драстичан скок броја новозаражених је скоро свуда - Америка, Европа, Азија. Мислим да је чак и у Кини почео опасно да расте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, mirko1929 рече

Значи испада да су ови који су били за социјалдарвинизам на самом почетку пандемије били у праву? Није требало доносити никакве мере, требало је игнорисати пандемију, па ком опанци, ком обојци?

Па не знам шта да ти кажем осим да по х-ти пут поновим да сам лично био за врло оштре мере у старту, не би ли похватали кластере. Такав почетак је имао смисао чувања људи и здр. система. Од вакцина новамо принцип треба да је супротан, што пре да се вакцинише ко хоће а онда пустити све на слободу и личну одговорност, да се што пре заврши пандемија проласком кроз целу популацију.

Што бити већи католик од папе и чувати оне који не желе да се чувају (или сматрају да не треба)?

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Јанко рече

Па не знам шта да ти кажем осим да по х-ти пут поновим да сам лично био за врло оштре мере у старту, не би ли похватали кластере. Такав почетак је имао смисао чувања људи и здр. система. Од вакцина новамо принцип треба да је супротан, што пре да се вакцинише ко хоће а онда пустити све на слободу и личну одговорност, да се што пре заврши пандемија проласком кроз целу популацију.

Што бити већи католик од папе и чувати оне који не желе да се чувају (или сматрају да не треба)?

Не кажем ја ништа. Слажем се од почетка да једина та два екстрема (или драконски, или ништа) и имају смисла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Пре пар месеци сам негде прочитао да теба обратити пажњу на дешавања у Аустралији јер ће исто то покушати да спроведу и у Европи.

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги сви, у време избијања епидемије у Вухану мој син је био у том граду код друга, једног од наших момака који су касније евакуисани. Изашао је из Вухана за Шангај, где студира, пар сати пред затварање града. Шта се даље дешавало је већ подужа прича, важно је да су обојица добро.

Кина није могла, и да је хтела, ништа да сакрије јер је Вухан вишемилионски град са одређеним бројем странаца, студената, итд, а и у доба постојања ВПН- (програма којим се заобилазе "забране" коришћења Гугла у Кини, наравно, ако сте храбри- а ја јесам била, док сам кратко живела у Кини), тешко је данас ишта сакрити у свету интернета.

Што се завршетка пандемије тиче, с обзиром да је у питању вирус, а за вирусе нема лека, изгледа да ће бити као и са вирусом грипа- неће нестати, мутираће и биће сваке године ту.

Верујем у оне чији је то посао, у лекаре, и биће како мора бити. На мени је да себе заштитим колико могу и да не очекујем да то неко дтуги уради за мене.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

TRIALSITENEWS.COM

The Slovakia Republic’s Minister of Health has formerly registered Ivermectin as an approved...

 Будале се лече коњским лековима.... Чеси такође... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Предраг М рече
TRIALSITENEWS.COM

The Slovakia Republic’s Minister of Health has formerly registered Ivermectin as an approved...

 Будале се лече коњским лековима.... Чеси такође... 

Imate pogrešne informacije. Lek je registrovan za humanu upotrebu, a pokazao se veoma dobrim u sprečavanju replikacije virusa sars-cov2. Pozdrav od magistra farmacije.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, haveaniceday рече

Evo broj slucajeva u astriji vs smrti 

image.png.35867084efb52a7a5f028cd0df542fce.png

image.png.947b77999e017657d4bc9812fad6b1ee.png

Pa šta? Globalisti preko OIM pravdaju uvođenje digitalnog logora "porastom broja pozitivnih".

Fejk pozitivnih putem fejk prc testova kao izgovor za realnu tiraniju, multi-tier society i digitalni logor.

Sve je to dovoljno za fejk ljude (leminge, stado, npc-jeve).

пре 16 часа, GeniusAtWork рече

Тако да не капирам ни ја шта уопште замишљају са овим новим затварањима и шта је поента свега.

 

Da, očigledno je da ne kapiraš...

Međutim, za razliku od Avocada, fsa i clouda, nisi nepopravivi tupadžija sa latentnim sklonostima ka sadizmu već si čovek koji iskreno pokušava shvati o čemu se radi (samo te sprečavaju jaki leming moduli u mozgu).

Zato treba da prelistiaš ono što pričam mesecima unazad i da se zapitaš "koliko ovo ima smisla u svetlu današnjih dešavanja i daljeg razvoja situacije?". 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Kafanski amater рече

 Пре пар месеци сам негде прочитао да теба обратити пажњу на дешавања у Аустралији јер ће исто то покушати да спроведу и у Европи.

Ajdeeee

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Mikorist рече

 

Odakle ova informacija da Gibraltar ide "pod ključ"?

Koliko sam uspela da pronadjem, otkazane su oficijelne proslave Božića. 

Doduše, ovo je od 18.11.2021. Ima li nešto novo za poslednjih dan i po?

The Chief Minister said: “We want to avoid having to provide for any lock down in the coming weeks and months.  To do that, we need the support of each member of the community.  We really need to see people following guidance and in particular we need people to take up the offer of the Booster Jab as soon as they are offered it.  People can see the numbers of cases rising throughout Europe and lockdowns taking effect throughout the continent.  Here although cases are rising, hospitalisations are currently low.  We need to keep it that way, but if numbers continue to rise exponentially, we may see numbers in hospital grow too.  I genuinely believe these are the last throes of the pandemic, but it will not be over completely for some time now and we cannot relax completely until then.  I therefore implore the public to follow the advice from Public Health Gibraltar.”

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Mikorist рече

ima da je - vaccination rate of 139.5%.

UK.NEWS.YAHOO.COM

There will be no official Christmas parties, receptions and similar gatherings due to a rise in cases.

 

Ma to je ok. Nego, moje pitanje je odakle informacija da je Gibraltar u lockdown. Jer, ako to nije tačno, onda je i pitanje, u nastavku tvita, besmislena (a  drugo, o 100% efikasnosti, da ne pominjem :0426_feel:).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najdobronamernije predlažem (ko ima vremena i živaca, i volje) da pročita (bar na preskok)

doktorsku distertaciju Pitera Došija (Peter Doshi), nekada studenta MIT-ja a danas jednog od

urednika Britanskog medicinskog žurnala (BMJ).

Ovaj rad (>300 strana) na sistematski i dokumentovan način govori o  problemu kako

država (u USA, Centar za kontrolu i prevenciju bolesti i NIH, nacionalni zdravstveni insitut)

tretira problem jedne respiratorne infekcije (influenca) i sa njom povezane bolesti.

 

Maglovita i neodređena definicija bolesti: flu, flu-related-illness, influenza,

influenza-related-illness, influenza-like-illness, flu-like-illness. Petljanje sa brojem

umrlih of influence (koje nisu rezultat brojanja potvrda o smrti nego statističko-

matematičkog "modela".), kampanje od ranih 2000-ih godina kako povećati

vakcinaciju od ove bolesti. Takođe, rad se bavi analizom podataka koliki je

zaista broj ljudi koji umru od komplikacija respiratorne infekcije (ili kao sada

vrlo često sa respiratornom infekcijom ili samo testom koji je pozitivan)

umrlo od influence a koliko od ostalih respiratornih patogena, koji u jednom

delu imunokompromitovane i stare populacije, vrlo često izazivaju fatalne ishode,

a nisu sam virus influence nego drugi patogeni (rinovirus najčešće, parainfluenca,

mikoplazma, bakterije različitih vrsta i desetine i desetine drugih mikroba).

 

Vrlo interesantan i informativan rad.

https://dspace.mit.edu/bitstream/handle/1721.1/69811/778073688-MIT.pdf?sequence=2&isAllowed=y

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...