Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, Н И Н Е рече

С ким си онакав си. Мени је све јасније зашто људи одлазе на запад, новац је само један разлог.

   I u Hrvatskoj ista pesma...

 

     Ima već neko vrijeme kako su prestala moja fejsbučna prepiranja s avaksima i pandemijskim realistima. OK, bude sporadične razmjene vatre, pecnem reda radi, ali nekih dugih rasprava više nema.
Nije da sam se umorio, još me znaju zasvrbiti prsti, samo ne vidim smisla.
Nedavno neki realistični psić likuje da su nas pobijedili. Nas - koronapaničare, fearmongere, tvrdokoronaše. Meni je to na razini rasprave tko ima veći. Uopće nije teško pobijediti mene na fejsu, ja ne mogu pisati 20 statusa i 586874940 komentara dnevno s 25 lažnih profila, ja sam tek šljaker koji se interneta dokopa oko 5 popodne. Kako me posprdno nedavno opisala jedna avaksica, propali teolog s frizurom princa Valianta.
Nekima je ova kriza borba protiv nas "Rudanista", "Đikićevaca", "Nindže". Ne tuku se oni protiv virusa, ne zamara ih što smo taj najvažniji poslijeratni rat kolektivno izgubili.
Jedini pravi dobitnici su maligni znanstveni šarlatani s tisućama pratitelja i vlada RH koja ima široku potporu za svoju politiku nečinenja. Ah, da, oni će malo zatvoriti škole, jer su one u njihovoj ekonomsko-političkoj jednadžbi manje značajne od kafića.
Unaprijed sam znao da nama slijede teška jesen i zima (treba li tu neka velika pamet?), ali ove sadašnje brojke nisam očekivao. Danas će se cijeli autobus naših sugrađana survati u provaliju nepostojanja. A za par tjedana dva ili tri autobusa. I tako još mjesec, dva, tri, kako nam se zalomi.
Ja tu više nemam što za reći. Imam sreću da nisam u Hrvatskoj, nego u zemlji koja nešto i radi da bi se ova katastrofa makar umanjila (iako bih i Njemačkoj imao puno toga za zamjeriti).
Avaksima i pandemijskim realistima čestitke na pobjedi, stvarno ste nas razbili, evo, svi smo se povukli u mišje rupe. Vrlome Berošu odajem priznanje na rasturanju Savjeta, nadam se da će uskoro radi raznolikosti mišljenja u njegov rad uključiti i ravnozemljaše, kreacioniste i astrologe.
Posebne čestitke idu glavnom arhitektu cijele pro/tu/pandemijske strategije, uvaženom premijeru Plenkoviću, koji je jako dobro znao u svoja (zaprežna) kola upregnuti propale investitore i pseudoznanstvene influensere.
Ave, (p)an(d)emični Cezare, morti te salutant.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, fsa рече

Činjenice su neumoljive. Bez vakcinacije nema zaustavljanja epidemije

Podaci koje u ovoj poruci iznosiš nemaju veze sa ovom tvrdnjom... jer epidemija se zaustavlja kada R (broj ljudi koje 1 zaraženi u proseku zarazi) padne ispod 1.

S obzirom na zaraznost Delta soja i uopšte na podatke iz različitih zemalja, vakcine same po sebi to ne rade... i imamo dodatni problem jer se predstavljaju kao magično rešenje koje će da reši sve, kao "primi vakcinu i onda možeš da radiš šta god poželiš", što dovodi do toga da se mnogi vakcinisani ponašaju kao da nema epidemije i onda dolazimo do toga da iako vakcine same po sebi smanjuju R, promena u ponašanju ljudi nakon primanja vakcine dovodi do toga da se R ne smanjuje...

Podaci koje si postavio govore o tome da vakcina štiti pojedinca u velikoj meri (naravno ne i savršeno) od hospitalizacije i smrti... ali ne govore ništa o tome da li zaustavlja epidemiju u populaciji.

Epidemiju može da zaustavi samo odgovorno ponašanje, koje uključuje i vakcine ali i mnogo toga drugog... fokusiranje na vakcine, kovid propusnice i slično u situaciji u kojoj u gradskom prevozu našeg najvećeg grada oko 50% ljudi ne nosi masku ili je ne nosi pravilno, ne može da da dobre rezultate u odnosu na zaustavljanje epidemije.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Podaci koje u ovoj poruci iznosiš nemaju veze sa ovom tvrdnjom... jer epidemija se zaustavlja kada R (broj ljudi koje 1 zaraženi u proseku zarazi) padne ispod 1.

S obzirom na zaraznost Delta soja i uopšte na podatke iz različitih zemalja, vakcine same po sebi to ne rade... i imamo dodatni problem jer se predstavljaju kao magično rešenje koje će da reši sve, kao "primi vakcinu i onda možeš da radiš šta god poželiš", što dovodi do toga da se mnogi vakcinisani ponašaju kao da nema epidemije i onda dolazimo do toga da iako vakcine same po sebi smanjuju R, promena u ponašanju ljudi nakon primanja vakcine dovodi do toga da se R ne smanjuje...

Podaci koje si postavio govore o tome da vakcina štiti pojedinca u velikoj meri (naravno ne i savršeno) od hospitalizacije i smrti... ali ne govore ništa o tome da li zaustavlja epidemiju u populaciji.

Epidemiju može da zaustavi samo odgovorno ponašanje, koje uključuje i vakcine ali i mnogo toga drugog... fokusiranje na vakcine, kovid propusnice i slično u situaciji u kojoj u gradskom prevozu našeg najvećeg grada oko 50% ljudi ne nosi masku ili je ne nosi pravilno, ne može da da dobre rezultate u odnosu na zaustavljanje epidemije.

Slažem se. Možda je ispravnije reći da se epidemija primirila tj. da je pod kontrolom u zemljama sa visokim procentom vakcinisanih gde se i dalje primenjuju i dr. protivepidemijske mere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, sanja84 рече

Meni uopšte nije jasno.. Vakcinisali ste se. Dobro, lična stvar.. Zašto sada gnjavite druge... Izgleda da je unutra stvarno neki žig zveri kad se u vama stvori tolika mržnja, prezir i netrpeljivost. Ja ne prepoznajem vakcinisan rodjake... I skoro pa da sam ozbiljna sa ovom konstatacijom... 

количина агресије је сразмерна броју примљених доза ... 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Н И Н Е рече

Нећу, тамо бих само ја смрдео на блато а овде међу вама се не примети да смрдим. :smeh1:

Шта да ти кажем осим да нема потребе да будеш искомплексиран пред западњацима. Срби не смрде, али аутошовинизам заудара жестоко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

FDM2HkLXEBAT8Xi?format=jpg&name=small

Јеси гледала Ливерпул и Атлетико синоћ?

Али добро они су цивилизовани, само је код њих гужва на стадиону место од кога вирус бежи без обзира што не носе маске. :ani_biggrin:

И ајмо сад оно чувено "Ово нема нигде у свееееетууу".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Шта да ти кажем осим да нема потребе да будеш искомплексиран пред западњацима. Срби не смрде, али аутошовинизам заудара жестоко.

Ниси сконтао по смајлију да се зезам? Или јеси али битно ти је да упишеш себи поен. Свака част.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Н И Н Е рече

Ниси сконтао по смајлију да се зезам? Или јеси али битно ти је да упишеш себи поен. Свака част.

Јесам. Није нека фора. Нема ово моје писање везе са короном, него са тим бесловесним  тврдњама како је на западу све боље па ето треба да се бежи одавде јер смо дивљаци. То је у суштини Хитлерово становиште да смо ми неки дивљаци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.B92.NET

Najave Batuta da će se u Srbiji davati četvrta doza vakcine protiv koronavirusa zbunila je građane, pa su mnogi otišli na vakcinalne punktove kako bi je primili. Epidemiolog Vladan Šaponjić iz...

"Najave Batuta da će se u Srbiji davati četvrta doza vakcine protiv koronavirusa zbunila je građane, pa su mnogi otišli na vakcinalne punktove kako bi je primili"

> Lem Lem Lem Lem Lem

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...