Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 минута, Н И Н Е рече

Мени је све јасније зашто људи одлазе на запад, новац је само један разлог

Pravo u centar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Н И Н Е рече

С ким си онакав си. Мени је све јасније зашто људи одлазе на запад, новац је само један разлог

Шта чекаш брате? Ти си изгледа грешком рођен међу Србима и у српском блату, зову те плочници Лондона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Значи да престане сваки договор унутар кућа у којима у миру живе и вакцинисани и невакцинисани? Да муж омрзне жену, отац сина...?

Подсећаш ме на оне што су ко манити викали ЕВРОПА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ!

I tebi se priviđa mržnja kao Sanji... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, fsa рече

I tebi se priviđa mržnja kao Sanji... 

Мени се не привиђа ништа, коментаришем твоју искључивост и крајност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Branka62 рече

 

 

Zar onda nije rešenje da se vakcinišeš? I da, ako nije indiskretno, što se ne vakcinišeš?

Цитат

To se zove rekla-kazala.

ne ako je krizni štab i predsednik vlade izjavio u intrvjuu.

 

Цитат

Zar onda nije rešenje da se vakcinišeš? I da, ako nije indiskretno, što se ne vakcinišeš?

jest, pa da postanem neki vukodlak i trol kao i vi....:smeh1:

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, sanja84 рече

i vređa me što mi govoriš da lažem..

nauči slovenački

Tek sada ovo vidim - previdela sam ili si naknadno dodala.

A baš sam pažljivo birala reči.

Nisam napisala da ležeš - pažljivije čitaj/ne učitavaj mi ono što nisam napisala. Kada kažemo nešto što nije istina

Пре сат времена, Branka62 рече

Ovo nije istina

to može biti zato što

- doistinu lažemo

-   smo pogrešno/nedovoljno obavešteni.

Tako da nemoj dramiti. Samo pažljivije čitaj.

 

Ovaj pokušaj ti je propao - ja sam "stara garda". Slovenački (posebno kada je pisani tekst) dobro razumem (mada ga ne govorim). I da li ti stvarno misliš da sam postavila link do teksta a da nisam proverila šta tu piše?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Мени се не привиђа ништа, коментаришем твоју искључивост и крајност.

Ovde postoje samo 2 puta:

1. zaustavljanje epidemije masovnom vakcinacijom i primenom dr. mera

2. nastavak epidemije i još desetine hiljada mrtvih ( u Srbiji ).

 

Ako je za tebe borba protiv 2. opcije "mržnja", "isključivost" i "krajnost" onda nešto debelo nije u redu s tvojim rasuđivanjem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Н И Н Е рече

Или кад нас прокуже пар пута као свиње на фарми. 

С ким си онакав си. Мени је све јасније зашто људи одлазе на запад, новац је само један разлог.

Ирационално уверење грађено деценијама да на западу постоје друштва по мери човека. Док исти тај запад лишен схватања човека као Личности гради нешто веома другачије. Жеља да се живи у ововременом земаљском рају, изграђеном од стране човека за човека. Имамо многе свештенике по дијаспори који сведоче како изгледа тај рајски живот на западу, али џаба... оће Србин лицем ка западу па то ти је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, fsa рече

Ovde postoje samo 2 puta:

1. zaustavljanje epidemije masovnom vakcinacijom i primenom dr. mera

2. nastavak epidemije i još desetine hiljada mrtvih ( u Srbiji ).

 

Ako je za tebe borba protiv 2. opcije "mržnja", "isključivost" i "krajnost" onda nešto debelo nije u redu s tvojim rasuđivanjem

А ове земље које су успешно вакцинисале 80+% становништва а не да нису зауставиле епидемију него је горе него пре? Како се то уклапа? Ко је тамо крив за хиљаде мртвих?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Branka62 рече

Pravo u centar.

Препоручујем ти доктора који лечи аутошовинизам. При том човек подржава вакцинацију.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 3 минута, sampaganini92 рече

А ове земље које су успешно вакцинисале 80+% становништва а не да нису зауставиле епидемију него је горе него пре? Како се то уклапа? Ко је тамо крив за хиљаде мртвих?

Koje su to zemlje? Gde je to gore nego pre sa više od 80% vakcinisanih? To jednostavno nije istina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Branka62 рече

Tek sada ovo vidim - previdela sam ili si naknadno dodala.

A baš sam pažljivo birala reči.

Nisam napisala da ležeš - pažljivije čitaj/ne učitavaj mi ono što nisam napisala. Kada kažemo nešto što nije istina

to može biti zato što

- doistinu lažemo

-   smo pogrešno/nedovoljno obavešteni.

Tako da nemoj dramiti. Samo pažljivije čitaj.

 

Ovaj pokušaj ti je propao - ja sam "stara garda". Slovenački (posebno kada je pisani tekst) dobro razumem (mada ga ne govorim). I da li ti stvarno misliš da sam postavila link do teksta a da nisam proverila šta tu piše?

...kako god. Peace

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Вилер Текс рече

Шта чекаш брате? Ти си изгледа грешком рођен међу Србима и у српском блату, зову те плочници Лондона.

Нећу, тамо бих само ја смрдео на блато а овде међу вама се не примети да смрдим. :smeh1:

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, fsa рече

 

Koje su to zemlje? Gde je to gore nego pre sa više od 80% vakcinisanih? To jednostavno nije istina.

Па рекао сам ти већ сингапур па си га правдао густином насељености. Значи вакцинисање 85% људи не ради под условима велике густине насељености? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Пре сат времена, sampaganini92 рече

Па рекао сам ти већ сингапур па си га правдао густином насељености. Значи вакцинисање 85% људи не ради под условима велике густине насељености? 

Singapur nije dobar primer za poređenje ( naročito ne sa Srbijom ) jer su oni zahvaljujući veoma strogim merama sve do skoro praktično bili pošteđeni i nisu imali "talase" epidemije. Bilo je samo 55 preminulih od posledica kovida do septembra ( država od skoro 6 miliona stanovnika ). Vakcinisali su preko 80% stanovništva, uklonili mere, i onda im se desilo to da se virus proširio ( zarazniji delta soj i gustina naseljenosti svakako ima uticaja na to ). U prethodne 2 nedelje imali su skoro 50000 pozitivnih i ukupno 178 preminulih ( većinom su to ljudi iz staračkih domova i sl. ustanova gde su se pojavili klasteri, postavljao sam članak o tome ). Sve u svemu, ako uporediš njihove podatke sa zemljama slične veličine a znatno manjim procentom vakcinisanih, videćeš da Singapur i dalje prolazi mnogo bolje. Efikasnost vakcine protiv delta soja jeste smanjena, naročito kada je reč o zaražavanju, ali i dalje dosta dobro štite od hospitalizacije i smrtnog ishoda. Najugroženiji su stariji hronični bolesnici sa narušenim imunitetom... mnogima od njih čak ni vakcina ne može da pomogne ako se zaraze.

Uzmi sada pogledaj npr. najsvežije podatke iz Engleske. Zadnje dve kolone pokazuju koliki je odnos preminulih na 100000 ljudi, odnos vakcinisanih ( 2 doze ) i nevakcinisanih, s obzirom na starosnu grupu kojoj pripadaju. Rizik od smrtnog ishoda je mnogo veći kod nevakcinisanih. Svuda  pa i u Srbiji je isto. Nećeš naći ni jednu jedinu zemlju na svetu gde vakcinisani više završavaju u bolnici i više umiru u odnosu na nevakcinisane. Sem toga, pogledaj podatke iz država sa velikim procentom vakcinisanih: Španija, Portugal, Italija, V. Britanija - svuda je smrtnost mnogo manja nego pre vakcinacije ( čak i kada imaju dosta zaraženih ). Onda pogledaj kako prolaze države gde ima manje vakcinisanih: Rusija, Ukrajina, Rumunija, Bugarska, Srbija, S. Makedonija, Crna Gora, BiH i dr. - stanje je mnogo gore. Činjenice su neumoljive. Bez vakcinacije nema zaustavljanja epidemije i ne postoji ni jedan jedini racionalni razlog za protivljenje vakcinaciji.

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1019992/Vaccine_surveillance_report_-_week_38.pdf

 

 

4.png

5.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...