Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

On 31.10.2021. at 1:07, haveaniceday рече


Jel moze neko ovo da mi objasni, sta znaci 93 % u sprecavanju hospitalizacije a 81 % u sprecavanju smrti? 
Da li je tih 81 % zapravo od onih 7 % koji su hospitalizovani ili 81 % od ukupnog broja ljudi? 

Ni jedno ni drugo.

Evo ti hipotetički primer kojem bi odgovarali ti procenti.

Recimo da je bilo po 10000 ljudi u obe grupe. U prvoj je 1000 hospitalizovano, u drugoj 70. Zaštita (razlika) je 93%... jer 930 onih koji bi po statistici bili hospitalizovani, nisu bili hospitalizovani jer su dobili buster.

U prvoj je umrlo 100 ljudi, u drugoj 19. Zaštita je 81%.

Mislim da se tako računa.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Avocado рече

Mislim da se tako računa.

:) Nisu. Nisu ni mogli tako jer nisu uzimali ukupan broj obolelih/teško obolelih/preminulih sa dve/tri doze. Već su posmatrali milion i po oboleloih/../umrlih od sredine jula do kraja avgusta.

Za svaki od ova tri ishoda, u toku tih mesec i po dana, i za svaku od dve grupe (vakcinisani sa dve/tri doze) su računali risk ratio pa su to poredili.

Pogledaj na The Lancet

Effectiveness of the third vaccine dose versus two vaccine doses of the BNT162b2 mRNA COVID-19 vaccine

i tamo nadji tabelu 2.i obrati pažnju na fusnotu

Estimates were obtained using the Kaplan-Meier estimator starting from day 7 after receipt of the third dose, in those who received it.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Branka62 рече

:) Nisu.

Nisam se dobro izrazio.

Ispravljeno:

Mislim da se tako inace računa, a ne znam kako su ovde racunali.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

tako inace računa

Ovde ne može tako zato što posmatraju samo jedan ograničen vremenski interval. Zato se mora računati risk ratio i to se porediti. Ta Kaplan- Meier metoda se koristi u ovakvim situacijama (mada, pretpostavljam, ima i drugih a i sama metoda nije bez mana).

Juče sam provela dobrano vremena mozgajući kako su došli do tih procenata, dok, na kraju, nisam uradila ono što je trbalo odmah uraditi - dok nisam pogledala o čemu se radi. :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Znaci brojevi su razlika "risk ratio" ?

 

Ne znam na koje brojeve tačno misliš ali ovako;

Procenti 93%,  92%,  81% su taj odnos rizika a računaju se isto kao efikasnost vakcine.

EF = (1 – VA/NVA) x 100

Samo što umesto

VA – broj obolelih/teško oboleli/umrli medju vakcinisanima

pišemo izračunati rizik *na 100 000 osoba koji su vakcinisane sa tri doze

a umesto

NVA – broj obolelih/teško obolelih/umrlih medju nevakcinisanim

pišemo  izračunati rizik na 100 000 osoba za vakcinisane sa dve doze

*Rizik na 100 000 se računa tom Kaplan-Meier statističkom metodom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja sam pocetkom oktobra imao "stomacni virus" nisam se javio lekaru jer sam imao klasicne simptome stomacnog virusa sa temperaturom 38 dva dana...posebno je zanimljivo da sam posle prelezanog virusa kasljao skoro mesec dana... 

Ali izgleda da je mozda bila korona..ko ce ga znati 

 

MONDO.RS

Dr Aleksandar Stojanović upozorio – ljudi misle da imaju stomačni virus, a zapravo su kovid pozitivni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, haveaniceday рече

ja sam pocetkom oktobra imao "stomacni virus" nisam se javio lekaru jer sam imao klasicne simptome stomacnog virusa sa temperaturom 38 dva dana...

Такође, с тим што сам имао 3 дана температуру и повећан ЦРП. Резултати крви су ми били ок.

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Kafanski amater рече

Такође, с тим што сам имао 3 дана температуру и повећан ЦРП. Резултати крви су ми били ок.

Je l si bio pozitivan na kovid? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Je l si bio pozitivan na kovid? 

На брзом тесту сам био негативан.

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajdeee... 

Samo što leminzi i dalje nisu svesni šta još sledi "kada se sistem uigra". 

Zato overlordi mogu mirno da grade logore za "nevakcinisane" i to ne izaziva nikakvu buru, baš kao što ni svinje ne pokazuju preveliki nemir dok ih tove za klanje. 

FB_IMG_1635841174855.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Tumaralo. рече

Samo što leminzi i dalje nisu svesni šta još sledi

Слиједи оно што се десило у Данској. Само мрмоти као обично замотавају чоколадице и праве се приглупи. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Ajdeee... 

Samo što leminzi i dalje nisu svesni šta još sledi "kada se sistem uigra". 

Sledi svašta nešto... nekad... negde... u neodređenom trajanju... jel da?   :D

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Sledi svašta nešto... nekad... negde... u neodređenom trajanju... jel da?   :D

 

 

Ili se pravi lud ili je još veći imbecil nego što smo mislili. :scratch_head:

 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Ili se pravi lud ili je još veći imbecil nego što smo mislili. :scratch_head:

Kad neko ko "misli" da je realna cena nafte stotinama puta veća od tržišne iako i po tržišnoj proizvođači ostvaruju profit, istovremeno "misli" da sam imbecil to samo može da me silno zabavlja...

Nego... ništa od nekih preciznijih prognoza, jel da?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...