Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Postoje neki tako gromoglasno glupi ljudi... iz nekog razloga svi uglavnom dolaze iz istog tabora ;) 

image.png

  • Не свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Polako krece pranje... neko namirisao oduzimanje licence i bajbok pa ko veli daj da malo ublazim retoriku. Btw, kao sto vidite JESTE se vakcinisala...

 

image.png

Image

 

"Kad sam ja to rekla? Ja? Nikad!"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не заборавите да уз бустер дозу депонујте тестамент у суду :))

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Onufrije рече

Не заборавите да уз бустер дозу депонујте тестамент у суду :))

Ja sam taman planirao buster, kad sam dobio koronu, tako da cu morati za buster da sacekam par meseci, a onda cetvrtu vervatno sledece godine ili najesen, videcemo kako se odbvijaju stvari.

Video sam da je odobrena vakcina za decu iznad 5 godina tako da cu i klince da vakcinisem uskoro i onda moze kovid propusnice 24h , da normalni ljudi mogu da se vrate normalnom zivotu a nenormalni... pa, nek se testiraju na tri dana ko ih grebe...

  • Тужан 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, fsa рече

@haveaniceday Problem je što ćeš priču o ivermektinu uglavnom čuti od antivaksera i zaverenaša. Oni ionako ne veruju nikakvim studijama i istraživanjima, a obilato se služe neistinama, manipulacijama i anegdotalnim "dokazima". 

 

Nje to problem, problem je sto oni koji se navodno sluze dokazima takodje praktikuju laganje naprimer... "ivermicitin je lek za zivotinje" 

Evo ti kada Rogan griluje cnnonovog saradnika za medicinu (doktora) zasto su lagali za rogana da je pio lek za konje. 

Problem je sto imamo duple standarde. Kada avaksi i zaverenasi nesto lupetaju svi to prozivaju, a kada ova druga ekipa sa kojom kao trebamo vise da se slazemo isto tako laze i lupeta to je u redu... Ako avaksi lazu, ne znaci da treba cutati kada ovi ostali NAMERNO LAZU. Evo ti si ovde kacio onog doktora iz nisa koji konstatno prica da je ivermicitin lek za zivotinje, i onda kaze da se koristi za ljude negde u tekstu i onda nastavi lek za zivotinje... sta je to ako nije namerno laganje?  Zasto je za jednu grupu u redu da laze a za drugu nije?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Јанко рече

А је л' може неко да ми објасни да је проценат ефикасности вакцине против смртности 81% а проценат умрлих у укупној популацији испод 1% ?

Дакле, ако ништа не пипамо 99% ће се излечити, а ако све вакцинишемо 19% је угрожених...

Доста хране за просечног јутјубер антиваксер равноземљаша ако наставе да овако конфузно пишу. 😎

pa dosta ali stvarno je zbunjujuce kako su napisali.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, cloudking рече

 

Ne ispada. 7%ljudi i pored vakcine zavrsi u bolnici. A od tih 7%, 81% uspe da prezivi.

npr. 100 ljudi se zarazi. Od tih 100 ljudi 7 zavrsi na bolnickom lecenju.

A od tih 7oro ljudi, 19% ce umreti dakle 1,3 osobe.

Mislim da si se zeznuo nesto jer to ne pise u tekstu... 

Цитат

 

Kako je navedeno, treća doza je efikasna 93 odsto u sprečavanju hospitalizacije, imajući u vidu da je u bolnicu primljen 231 pacijent iz grupe sa dve doze vakcine i 29 onih koji su dobili buster dozu.

Slično tome efikasnost u sprečavanju ozbiljne bolesti je 92 odsto, jer je 157 osoba iz kontrolne grupe teško obolelo, a 17 onih koji su primili buster dozu.

Takođe je utvrđeno da je buster doza 81 odsto efikasna u sprečavanju smrti kao posledice koronavirusa, s obzirom da je sedam smrtnih slučajeva zabeleženo u grupi onih koji su treći put imunizovani u poredjenju sa 44 smrtnih slučajeva u drugoj grupi.

 

                           hospitalizacija    |.  tesko oboljevanje |    smrt. 

buster            |.    29                       |.        17                     |     7

bez bustera. |.   231                      |.       157                    |     44 

 

da bi tvoja racunica bila ispravna, jer je umrlo sedam, moralo je da bude zarazeno 36.84.

7/19 = 0.3681 (1 % )

0.3684* 100 =  36.84 (100 %)

 

a mi imamo situaciju da je zarazeno 29 osoba. 

29/100 = 0.29

0.29* 19 = 5.51

 

 

                                                                    

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ko oboli i pored vakcine:

WWW.FOX7AUSTIN.COM

“Overall, these findings provide more reassurance that these vaccines are extremely effective,” Dr. Francis Collins said in an NIH blog.

Thirty-nine workers had a confirmed breakthrough case, bringing the infection rate to 0.4%, Many had mild to no symptoms and none required hospitalization. 

Researchers studied 1, 497 fully vaccinated health care workers at Sheba Medical Center out of 11,453 fully vaccinated workers. All had been vaccinated with the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine. 

 

Dakle ko se vakcinise fajzerom, ima oko 0.4 % sanse da se zarazi, a sve infekcije su prosle i bez temperature i nijedna hospitalizacija, Prosecne godine su 42. 

Imajte na umu da su ovo doktori, koji su uglavnom izlozeni velikim kolicinama patogena. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, haveaniceday рече

Mislim da si se zeznuo nesto jer to ne pise u tekstu... 

                           hospitalizacija    |.  tesko oboljevanje |    smrt. 

buster            |.    29                       |.        17                     |     7

bez bustera. |.   231                      |.       157                    |     44 

 

da bi tvoja racunica bila ispravna, jer je umrlo sedam, moralo je da bude zarazeno 36.84.

7/19 = 0.3681 (1 % )

0.3684* 100 =  36.84 (100 %)

 

a mi imamo situaciju da je zarazeno 29 osoba. 

29/100 = 0.29

0.29* 19 = 5.51

 

 

                                                                    

 

 

 

Nakon sto sam objavio post video sam da sam se zeznuo al nisam mogo da ispravljam

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

Nakon sto sam objavio post video sam da sam se zeznuo al nisam mogo da ispravljam

ma sve ok, ali ovi novinari su ocigledno degenerici koji ne znaju sta pisu... verovatno su koristili neku brojku kao reper koju ovu nisu preneli 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da nam budu jasnija neka pitanja naše nauke: Poslanica SIGNAL
Da li je PCR test pozitivan kada ste prokuženi virusom, a negativan kada niste?
Odgovor je: NE.
Svaki dijagnostički test ima tri praga merenja: blank limit, detekcioni limit, i kvantifikacioni limit.
Ali da ilustrujemo to jednom analogijom da bude razumljivije. Izvesna osoba želi nešto da Vam saopšti, ali se nalazi pored aviona čiji su motori uključeni.
- Kada ste toliko daleko od aviona da još uvek ne vidite ni tu osobu, a kamoli da li ona pokušava da komunicira sa Vama onda ste ispod blank limita.
- Kada vidite osobu, ali ne možete još uvek zaključiti da li ona pokušava nešto da Vam kaže onda ste iznad blank limita, ali ispod limita detekcije.
- Kada ste dovoljno blizu da vidite da Vam ta osoba nešto saopštava, ali je i dalje nečujete, onda ste iznad limita detekcije.
- Kada ste već dovoljno blizu i čujete šta ta osoba govori sa izvesnom jasnoćom onda ste iznad limita kvantifikacije.
Za COVID19 PCR limit detekcije je 100 kopija viralnog RNK po mililitru nazofagealnog uzorka. To znači da samo od te vrednosti pa naviše ste klasifikovani kao pozitivni. Ako biste imali 90 kopija po ml bili biste negativni. Da stvar bude komplikovanija broj kopija viralnog RNK varira tokom vremena od primarnog kontakta pa nadalje. Zavisno od nekoliko faktora (količina viralnog load-a koju ste primili, imunološkog stanja organizma, naknadna izloženost, etape infekcije, itd) nivo virusa u uzorku može biti iznad ili ispod praga detekcije.
Ovo je važno razumeti zbog toga što je vaša kontagioznost (zaraznost) direktno povezana sa pragom detekcije. Što je broj kopija viralnog RNK u usnoj i nosnoj duplji veća to je veći broj ljudi koje možete zaraziti. Par primera:
- Ako ste bili u kontaktu sa zaraženim, a negativni ste na testu onda ste ili neprokuženi, ili je broj kopija viralnog RNK manji od limita detekcije. U tom smislu niste visoko zarazni i preporučuje se 5 dana izolacije, koja ne važi za ukućane koji nisu bili u kontaktu sa zaraženim jer je verovatnoća prenosa veoma mala, ako su ukućani takodje negativni.
- Ako ste bili u kontaktu sa zaraženim, i pozitivni ste na testu, a kod kuće ne možete da se potpuno izolujete, onda je potrebna izolacija cele porodice na dve nedelje jer je verovatnoća prenosa visoka.
- “Juče sam bio pozitivan, ali sutra više nisam to je to sad mogu napolje.” NE. To samo znači da je organizam uspeo da spusti nivo viralne RNK ispod nivoa detekcije i minimum posle toga je još 5 dana izolacije uz ponovljene testove i za osobe iz neposrednog okruženja.
- Kada niste vakcinisani organizam nema spremnu “odbranu” i virus ima dodatnog vremena da se razmnožava, te imuni odgovor ostaje zakasneo što može da dovode do ozbiljnih posledica. Od starta broj kopija virusa je značajno veći te ste zbog toga mnogo puta kontakgiozniji nego neko ko je prokužen, a vakcinisan.
- ukoliko ste vakcinisani, vakcinom pobudjeni imunitet organizma ne čeka sa čekićem u sluzokoži nosa i grla viruse i odmah ih na licu mesta pobije. Kada ste izloženi virusu ništa ne može sprečiti virus da dospe u organizam. Razlika je ta što kada ste vakcinisani organizam ima spremnu odbranu protiv virusa što virusu ostavlja malo prostora. I organizam uspeva da ga brzo eliminiše. Svako merenje uradjeno u tom periodu bi bilo negativno, ne zato što u organizmu nema virusa već zato što vakcinom pobudjeni imunitet drži broj kopija virusa ispod limita detekcije. Ako je vakcinisani medjutim primio visok viralni load onda može da se desi da vakcinom indukovani imunitet neće biti dovoljan da spreči dalje intenzivno umnožavanje virusa i kada broj virusa ode iznad granice detekcije osoba je pozitivna.
Nadam se da ovo objašnjava totalno dosadna pitanja tipa: svi su u mojoj porodici bili pozitivni, a ja nisam, kako je to moguće? Juče sam bio pozitivan, danas nisam, kako je to moguće? Kako ja nevakcinisan ugrožavam vakcinisane, kako je to moguće? I onda posledično, kada nešto ne znate i čini Vam se nemoguće, objašnjenje mora biti teorija zavere, a ne pokušaj edukacije.
250917467_10158487343178036_933241948088
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...