Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

@fsa

neka je sve tako kako kažeš (a nije, Indija to pokazuje), zašto mene neko prisiljava i ucenjuje da primim ne proveren proizvod (koji btw ne radi), o kojem vrlo malo znamo a malo malo se u vezi njega menjaju procene njene efikasnosti (hint: šta će biti sa onim prvim delom čuvene kovanice "safe and efective")

a zabranjuje mi se da regularno, na sopstvenu odgovornost, nabavim lek koji je do sada za ovih 40 godina primene dat u količini od 1,5 milijardi doza ljudima, dokazano je ne škodljiv ako se koristi u propisanim dozama, dok se pri tome ne skriveno vodi kampanju da je to "lek za konje" a vrlo se dobro zna njegova primena kod ljudi?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@dragisa Prvi tvit objašnjava zbog čega nije tačna tvrdnja da "Indija pokazuje" delotvornost ivermektina. Indijci su prestali sa upotrebom tog leka baš zato što se nije pokazao dobro u praksi. 

https://timesofindia.indiatimes.com/india/icmr-drops-ivermectin-hydroxychloroquine-drugs-from-covid-treatment/articleshow/86475906.cms

Ovo što tvrdiš za vakcine je neistina - proverene su i rade ( safe and efective ). U Srbiji nisi primoran da ih koristiš niti te bilo ko ucenjuje.

Drugi tvit govori o tome na koji način se vrši ispitivanje delotvornosti nekog leka. Ivermektin kao lek za kovid nije prošao dosadašnja klinička ispitivanja i zato nije zvanično odobren. Lekar nema pravo da ti prepiše tako nešto, zato ti ostaje jedino da ga nabavljaš "na crno" ili da sam i na svoju ruku razblažuješ pakovanje namenjeno konjima i dr. životinjama.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izraelska studija: Buster doza vakcine protiv korone efikasna 92 odsto

Najnovija izraelska studija pokazala je da je treća, buster doza vakcine protiv koronavirusa efikasna 92 odsto u sprečavanju ozbiljnog obolevanja u poređenju s onima koji su primili samo dve doze vakcine Fajzer-Biontek.

 

Studija koju je sprovela najveća izraelska zdravstvena služba Klalit, a finansirala Medicinska škola Harvard, objavljena je u medicinskom žurnalu Lanset, i zasnovana je na ispitivanju 728.321 osobe koje su primile treću dozu u poređenju sa sličnim brojem ljudi u kontrolnoj grupi imunizovanih sa dve doze pre najmanje pet meseci.

Kako je navedeno, treća doza je efikasna 93 odsto u sprečavanju hospitalizacije, imajući u vidu da je u bolnicu primljen 231 pacijent iz grupe sa dve doze vakcine i 29 onih koji su dobili buster dozu.

Slično tome efikasnost u sprečavanju ozbiljne bolesti je 92 odsto, jer je 157 osoba iz kontrolne grupe teško obolelo, a 17 onih koji su primili buster dozu.

Takođe je utvrđeno da je buster doza 81 odsto efikasna u sprečavanju smrti kao posledice koronavirusa, s obzirom da je sedam smrtnih slučajeva zabeleženo u grupi onih koji su treći put imunizovani u poredjenju sa 44 smrtnih slučajeva u drugoj grupi.

Studija obuhvata period od 30. jula do 23. septembra i prosečna starost učesnika je 51 godina.

U obe grupe zabeležen je daleko manji broj hospitalizacija i smrtnih slučajeva nego kod onih koji uopšte nisu vakcinisani.

Izrael je prva zemlja koja je prihvatila masovno vakcinisanje trećom dozom i sada smatra da je za kraj četvrtog talasa pandemije bar delom zaslužna ta kampanja imunizacije započeta u avgustu najpre za starije od 65 godina.

https://nova.rs/svet/izraelska-studija-buster-doza-vakcine-protiv-korone-efikasna-92-odsto/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, fsa рече

 

Kako nemaju pojma kada su sami lekari u potvrdama o smrti koje su popunjavali naveli da je kovid uzrok smrti:

 

Kada je letos zvanično saopšteno da je u Srbiji od korone preminulo 10.356 ljudi, javnosti je prećutan važan detalj – ovaj broj utvrđen je na osnovu potvrda o smrti koje su lekari popunili tokom prošle godine i u njima kao uzrok smrti naveli virus korona potvrđen laboratorijskim nalazima ili na osnovu kliničke slike. 

 

Ovaj broj tri puta je veći od ukupno 3.130 preminulih koliko je za isti period zvanično objavljeno na sajtu covid19.rs,  a na osnovu kog mediji svakodnevno u 15 sati informišu građane o toku pandemije.

Iako je predstavljeno da je podatak o 10.356 preminulih od korone najveći mogući broj izveden na osnovu revizije koju je sprovela Komisija za analizu smrtnih ishoda, ovo je zapravo najmanji broj ustanovljen isključivo na osnovu potvrda o smrti koje su stizale u Republički zavod za statistiku (RZS) po redovnoj proceduri, pokazuju podaci koje je BIRN dobio iz RZS.

To znači da su tokom 2020. godine postojali tačni brojevi preminulih, za njih se znalo na nivou bolnica u kojima su popunjavane potvrde o smrti, ali su do javnosti stizali neki drugi, umanjeni podaci. 

https://birn.rs/broj-umrlih-od-korone-tri-puta-veci/

 

Чекај не разумем, је л они бројали те потврде? Ако јесу онда су вероватно бројеви тачни. Мада не видим како су дошли до њих, и како су их бројали, није то мала бројка. Стварно ми је текст мало конфузан а и искрено немам више воље да се превише фокусирам на то ко шта пише јер свако пише свашта. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, fsa рече

@dragisa

 

 

Ovo stvarno nije bas tako crno belo kako predstavljaju. Ne znam je l ti poznato ali mnogi lekovi nekada prodju "doble blind study" a nekada ne prodju. Anti depresivi su poznati po tome. Mozes da citas vise o tome na: 


Zato je nastala disciplina takozvane "metanauke" gde uzimaju gomilu klinickih studija, pa onda na osnovu njih donose zakljucke. Jer studije sa po 300, 400 ljudi, posebno u ovakvo vreme, nisu bas pouzdane.

Ova sigurnost sa kojom pricaju protiv ivermicitina je po mom misljenju totalno anti naucna. 

Postoji jedan problem sa naukom, a to je da su mnogi naucnici, koji vec nemaju medijsko svetlo, kukavice, ne vole tu paznju, boje se kritike, boje se za radna mesta pa sa svojim stvarima izlaze tek kasnije na "svetlo". To mozes da primetis uvek u naukama koje su usko vezane za politicki zivot ljudi. Recimo kada je evolucija bila predmet politike, jako mali broj naucnika je izasao da je brani, onako javno, zustro i ozbiljno. 

Da li Ivermicitin radi ili ne, tek ce da vidimo kroz par godina, kao i mnoge druge stvari koje se iznose. 

Ono sto sa sigurnoscu znamo о ivermicitinu jeste da nije wonderdrug i da mozda radi na jednom broju slucajeva. Ako ivirmicitin uopste radi moze da pomogne jednom malom broju pacijenata u slucajevima upale pluca (kako sam ja razumeo) jer se fokusira na pluca. 

Drugi je problem kako tretiraju taj lek, konstatno pricaju "lek za zivotinje" dakle u pitanju je lek koji je pokazao delovanje protiv korone in vitro, u samoj petrijevoj posudi ubija viruse, tu nema dileme. Problem je kod ljudske biohemije, kako ga apsorbuje i da li moze uopste da dodje do tog delvoanaj u telu. 

A to ne moze da se zna bez ozbiljnih i dubokih studija. 







 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

 

Kako je navedeno, treća doza je efikasna 93 odsto u sprečavanju hospitalizacije, imajući u vidu da je u bolnicu primljen 231 pacijent iz grupe sa dve doze vakcine i 29 onih koji su dobili buster dozu.

Slično tome efikasnost u sprečavanju ozbiljne bolesti je 92 odsto, jer je 157 osoba iz kontrolne grupe teško obolelo, a 17 onih koji su primili buster dozu.

Takođe je utvrđeno da je buster doza 81 odsto efikasna u sprečavanju smrti kao posledice koronavirusa, s obzirom da je sedam smrtnih slučajeva zabeleženo u grupi onih koji su treći put imunizovani u poredjenju sa 44 smrtnih slučajeva u drugoj grupi.

 

 


Jel moze neko ovo da mi objasni, sta znaci 93 % u sprecavanju hospitalizacije a 81 % u sprecavanju smrti? 
Da li je tih 81 % zapravo od onih 7 % koji su hospitalizovani ili 81 % od ukupnog broja ljudi? 

Malo mi je konfuzno jer ispada da veci broj umre nego sto se hospitalizuje...ali onda mi nije jasno... 7 od 17 nije 20 %... 20 % od 17 je 3.4

evo sada gledam mozda misle na ukupan broj primeljnih u bolnicu, od broja 29. Ali opet od broja 29, 20 % je 5.8 a ne 7...

Ima li neko pojma sta ovi ljudi pisu i na sta se koja brojka odnosi? Mislim kontam ja to da su novinari budale ne umeju da prenesu lepo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, haveaniceday рече

Чекај не разумем, је л они бројали те потврде? Ако јесу онда су вероватно бројеви тачни. Мада не видим како су дошли до њих, и како су их бројали, није то мала бројка. Стварно ми је текст мало конфузан а и искрено немам више воље да се превише фокусирам на то ко шта пише јер свако пише свашта. 

Da, to su zvanični podaci do kojih je došla tzv. Komisija za analizu smrtnih ishoda i kao takvi su ušli i zvaničnu statistiku Republičkiog zavoda za statistiku. 

 

Virus korona kao uzrok smrti kod svih 10.356 umrlih odredili su lekari. Podatak o uzroku smrti za preko 9.700 preminulih dao je ordinirajući lekar (94%), dok je mrtvozornik utvrdio nešto više od 600 smrtnih ishoda povezanih sa korona virusom tokom 2020. godine, navodi se u odgovoru Zavoda za statistiku

Umrlo je 6.629 muškaraca i 3.727 žena.

Najveći broj preminuo je u bolnicama  – 9.610 ljudi (93%).  U drugim zdravstvenim ustanovama preminulo je 43 ljudi, u ustanovama za smeštaj 201. U svojim domovima preminulo je 483 ljudi, dok je na drugim mestima preminulo 18, a za jednog čovek je nepoznato gde je smrtni ishod nastupio, navodi se u tabeli Republičkog zavoda za statistiku. 

U proseku svakog meseca tokom 2020. godine bilo je tri puta više preminulih nego što je javno saopšteno, pokazuje poređenje podataka Republičkog zavoda za statistiku i zvaničnih brojeva sa sajta covid19.rs.

Najveće razlike zabeležene su u junu, avgustu i septembru prošle godine kada je na sajtu covid19.rs objavljivan pet puta manji broj preminulih.

Polovina ukupnog broja umrlih od korone registrovana je tokom decembra prošle godine, kada je preminulo 5.025 ljudi, dok je na državnoj platformi zvanično objavljen broj 1.505.

https://birn.rs/broj-umrlih-od-korone-tri-puta-veci/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@haveaniceday Problem je što ćeš priču o ivermektinu uglavnom čuti od antivaksera i zaverenaša. Oni ionako ne veruju nikakvim studijama i istraživanjima, a obilato se služe neistinama, manipulacijama i anegdotalnim "dokazima". 

 

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, haveaniceday рече


Jel moze neko ovo da mi objasni, sta znaci 93 % u sprecavanju hospitalizacije a 81 % u sprecavanju smrti? 
Da li je tih 81 % zapravo od onih 7 % koji su hospitalizovani ili 81 % od ukupnog broja ljudi? 

Malo mi je konfuzno jer ispada da veci broj umre nego sto se hospitalizuje...ali onda mi nije jasno... 7 od 17 nije 20 %... 20 % od 17 je 3.4

evo sada gledam mozda misle na ukupan broj primeljnih u bolnicu, od broja 29. Ali opet od broja 29, 20 % je 5.8 a ne 7...

Ima li neko pojma sta ovi ljudi pisu i na sta se koja brojka odnosi? Mislim kontam ja to da su novinari budale ne umeju da prenesu lepo. 

Kasno je sada... pogledaću sutra.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, haveaniceday рече


Jel moze neko ovo da mi objasni, sta znaci 93 % u sprecavanju hospitalizacije a 81 % u sprecavanju smrti? 
Da li je tih 81 % zapravo od onih 7 % koji su hospitalizovani ili 81 % od ukupnog broja ljudi? 

Malo mi je konfuzno jer ispada da veci broj umre nego sto se hospitalizuje...ali onda mi nije jasno... 7 od 17 nije 20 %... 20 % od 17 je 3.4

evo sada gledam mozda misle na ukupan broj primeljnih u bolnicu, od broja 29. Ali opet od broja 29, 20 % je 5.8 a ne 7...

Ima li neko pojma sta ovi ljudi pisu i na sta se koja brojka odnosi? Mislim kontam ja to da su novinari budale ne umeju da prenesu lepo. 

А је л' може неко да ми објасни да је проценат ефикасности вакцине против смртности 81% а проценат умрлих у укупној популацији испод 1% ?

Дакле, ако ништа не пипамо 99% ће се излечити, а ако све вакцинишемо 19% је угрожених...

Доста хране за просечног јутјубер антиваксер равноземљаша ако наставе да овако конфузно пишу. 😎

  • Свиђа ми се 1
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvi put da me neki video poljulja i da prestanem da mislim o avaksima kao o budalama koji lupaju gluposti...

 

 

 

 

Ne, ozbiljno... tolko sam se smejao da sam potpuno zaboravio na tu cinjenicu na momenat :D

  • Оплаках :)) 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.10.2021. at 23:54, dragisa рече

Australija po običaju predvodi u ludilu, predlog zakona koji će verovatno biti usvojen:

https://www.smh.com.au/interactive/hub/media/tearout-excerpt/4025/591316B.D12-(1).pdf

Budi spreman na sve!

 

Gospel According to St Matthew, Chapter 5

[11] Blessed are ye when they shall revile you, and persecute you, and speak all that is evil against you, untruly, for my sake: [12] Be glad and rejoice, for your reward is very great in heaven. For so they persecuted the prophets that were before you.

 

Gospel According to St John, Chapter 15

[18] If the world hate you, know ye, that it hath hated me before you. [19] If you had been of the world, the world would love its own: but because you are not of the world, but I have chosen you out of the world, therefore the world hateth you. [20] Remember my word that I said to you: The servant is not greater than his master. If they have persecuted me, they will also persecute you: if they have kept my word, they will keep yours also.

[21] But all these things they will do to you for my name's sake: because they know not him who sent me. [22] If I had not come, and spoken to them, they would not have sin; but now they have no excuse for their sin. [23] He that hateth me, hateth my Father also. [24] If I had not done among them the works that no other man hath done, they would not have sin; but now they have both seen and hated both me and my Father. [25] But that the word may be fulfilled which is written in their law: They hated me without cause.

[26] But when the Paraclete cometh, whom I will send you from the Father, the Spirit of truth, who proceedeth from the Father, he shall give testimony of me. [27] And you shall give testimony, because you are with me from the beginning.

 

 http://www.drbo.org/index.htm

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...