Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 7 минута, haveaniceday рече

целих 10 смрти на 4 иљада оболелих? 

Hajde sad lepo priznaj koliko te Klaus Švab plaća da Tumaralu rušiš sneška? 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Avocado рече

Hajde sad lepo priznaj koliko te Klaus Švab plaća da Tumaralu rušiš sneška? 

Не знам на шта конкретно мислиш али овај скок у сингапуру стварно изгледа лоше, међутим када узмемо у обзир да се нагло отворио, да је то свега неких 100 000 људи а да је сингапур држава са 6 милиона густо насељених људи... и да је стопа смртности јако мала... мислим да су вакцине одрадиле ок посао. 

оно што јесте тачно, фармацеутске компаније и медијска пропаганда је тотално лагала да ће вакцине спречити инфекције, очигледно, макар ова фајзерова то не ради колико причају да ради. 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, haveaniceday рече

Не знам на шта конкретно мислиш али овај скок у сингапуру стварно изгледа лоше, међутим када узмемо у обзир да се нагло отворио, да је то свега неких 100 000 људи а да је сингапур држава са 6 милиона густо насељених људи... и да је стопа смртности јако мала... мислим да су вакцине одрадиле ок посао. 

оно што јесте тачно, фармацеутске компаније и медијска пропаганда је тотално лагала да ће вакцине спречити инфекције, очигледно, макар ова фајзерова то не ради колико причају да ради. 



 

Prvobitna ispitivanja nisu rađena na delta soju koji tada nije postojao i jasno je da vakcine sad dosta manje štite od infekcije - što novija ispitivanja pokazuju, a nije neka misterija i vrlo je dostupno. Ali je takođe vrlo jasno da vakcine u velikoj meri i dalje štite od veoma loših ishoda.

Ako vratim film, moguće je da sam i ja vakcinisana u nekom trenutku mogla da imam pozitivan test - pre dve i po nedelje sam imala izrazito blage simptome koji su mogli da budu prehlada ili jesenji umor - nisu me sprečili da svaki dan odradim dobar trening niti da popijem po hladno pivo, mada je jednog dana pivo imalo miris i ukus kao kisela voda. U svakom slučaju, kao neko ko dobije upalu pluća od gripa i od prehlade, ja sam zadovoljna. I svakako sam se izolovala kad sam mislila da imam simptome blage prehlade, kao što sam vazda radila i ranije (odnosno, govorila svima sa kojima potencijalno ulazim u kontakt da imam neki virus i da je bolje da odložimo).

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Desiderius Erasmus рече

Ovo je falš, jer svako poglavlje te knjige je pismo, koje stariji đavo - Screwtape - upućuje mlađem đavolu - Wormwoodu - u kom mu objašanjava kako da kuša čoveka za kojeg je zadužen. Dakle, u knjizi uopšte nema dijaloga, nego samo "pisama". Inače, jedna od najboljih knjiga koje sam pročitao.

Управо тако. Али нисам хтела да интерпретирам, него само да поставим па да се човек сам увери :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

оно што јесте тачно, фармацеутске компаније и медијска пропаганда је тотално лагала да ће вакцине спречити инфекције, очигледно, макар ова фајзерова то не ради колико причају да ради. 

И управо због тих лажи (а знају да вирус као и сваки други као што смо утврдили мутира) је и толико неповерење. Кад на то додамо и предходне сумануте лажи о кључним недељама, масовним гробницама у Њујорку, бесмислену забрану обдукције...

Такође, имамо искуствено знање да медији не лажу случајно у највећем броју случајева. Рецимо Рачак, Маркале, Сребреница, оружје за масовно уништење у Ираку...

И сад се неко чуди што људи не верују полит-мед званичницима.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Paradoksologija рече

, mada je jednog dana pivo imalo miris i ukus kao kisela voda

Ово је до пива.:smeh1: Ракија је поузданија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Paradoksologija рече

A sa obe strane se zaboravlja da su svuda ljudi - i u vladama i u kriznim štabovima - a ljudi u proseku nisu baš uvek mnogo pametni. Niti da najracionalnije odgovore na ovakvu krizu niti da organizuju ozbiljnu zaveru.

Па да. Мени је много логичније да се појави нови вирус, људи се успаниче и настане хаос и онда медији и политичари то покушају да злоупотребе. И онда настане још већи хаос у коме живимо данас. Него да је све некакав план који је смишљан годинама и деценијама уназад и у коме учествују разни центри моћи који су ето остављали разне суптилне знаке и наговештаје по нету шта се спрема. А те знаке умеју да растумаче само просвећени, нарафски ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, GeniusAtWork рече

политичари то покушају да злоупотребе

Ma meni uglavnom kolektivno deluju kao muve bez glave

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Mikorist рече

Treba da se ubace  Beta, Gama, Delta, Kapa, Epsilon, Eta, Jota i Lambda....Svi mogući sojevi.

Ovo je prilično mnogo. Ali mislim da je dovoljno da se podigne na skoro 100% delovanje.

Sličan je princip kao kod kmpjuterskih virusa. Ako nemate definicije za sve sorte džaba antivirus

Jedno laicko pitanje, analogno antivirusu koji stalno treba update za nove komp. viruse, imamo vec toliko sojeva i stvori se novi update vakcine, ali da li ce korona virus i dalje da mutira ako je vec mutirao u toliko sojeva. Jednostavno da li se zna da li ce ili nece vise mutirati ?

I jos jedno laicko pitanje, zasto se ne rade obdukcije, zar nije ocekivano da se kroz obdukcije dodje do odredjenih podataka o samom delovanju virusa na ljudsko telo i svim mogucim pozitivnim i negativnim pojavama i da se na taj nacin dodje do delotvornije i pouzdanije vakcine ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://youtu.be/RIcBRHc-OjY

 

Увек нешто за, и нешто против. Као добош торта.

Код мене у вароши три познанице оболеле. Ревакцинисане.

Мене збуњује недостатак информација. Пуно их је, али премало.

Сам да се не свађамо. Мрак ли је сумрачан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Mikorist рече

Na žalost hoće. Ne postoji način da se svi na svetu vakcinišu....Drugo mora i sve domaće životinje da se vakcinišu zajedno sa kućnim ljubimcima. :skidamkapu:

Dobro, iako imam jos neke nedoumice, logicno je da bi bilo dobro da se svi vakcinisu, ali zar virus kroz mutacije ne zaobilazi imuno zastitu koju pruza vakcina i da li bi onda teorijski zaobisao zastitu i ako bi se svi vakcinisali, onda recimo i to u vezi obdukcija zasto se ne rade ako moze da ima koristi u borbi sa samim virusom, mislim zar nije obdukcija jedan od najboljih nacina da se dodje do informacija oko samog delovanja virusa na telo coveka, stvarno mi nije jasno da se ne vrse obdukcije, valjda moze da se sprovede zastita koja postoji u kovid bolnicama i slicno i da se vrse obdukcije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

И управо због тих лажи (а знају да вирус као и сваки други као што смо утврдили мутира) је и толико неповерење. Кад на то додамо и предходне сумануте лажи о кључним недељама, масовним гробницама у Њујорку, бесмислену забрану обдукције...

Такође, имамо искуствено знање да медији не лажу случајно у највећем броју случајева. Рецимо Рачак, Маркале, Сребреница, оружје за масовно уништење у Ираку...

И сад се неко чуди што људи не верују полит-мед званичницима.

Све се слажем са тобом. 
И поред авакса, огромну штету наносе медији и политичари.

Сада се шири пропаганда против "природног имунитета". Природни имунитет ВЕРОВАТНО пружа бољу заштиту него вакцина. Међутим у овом клипу ћеш видети да ЦДЦ прича другчију причу... иако тренутно стање научних радова сведоичи супротно. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Mikorist рече

Najbolja borba protiv mutacija virusa je mutacija. Odnosno supermutacija koja ga razbije na delove.

I to upravo radi Molnupiravir koji je Mutagen:)))

 :D

... to bre moze da nas spase samo da ovaj virus evolutivno supermutira ..... da vidimo taj evolutivni super skok,.... pa da i ja poverujem u evoluciju.... :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo nesto za Tumarala, kako napisa tamo negde u nekoj poruci,.... trebamo da prepoznamo trendove,....

Дејвид Рокефелер : „На прагу смо глобалне трансформације. Потребна нам је само права свеобухватна криза и нације ће пристати на Нови светски поредак.“

U sustini najbolje po sve bi bilo ako bi se ova pandemijska kriza zavrsila pozitivno za sve i da se svi vratimo u normalu i zivotu pre korone, ajd videcemo sta ce biti vreme ce valjda pokazati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...