Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 4 часа, sanja84 рече

To 10 sa astra zenekom? 

mislim da je šareno fajzer, kinez itd...

nije ni bitno, po meni dovoljno je da se pokaže (ne daj bože) na jednom primeru i to bi već bilo zabrinjavajuće

e sad pitanje je i koliko ljudi detaljno to testiraju (trebalo bi na mestu primanja, centralni deo grudnog koša, koren nosa sa čelom i kičmeni deo između lopatica u ravni ramena otprilike)... imam poverenja da se ljudi ne za......ju i da su detaljni (pre svega zbog njih samih) a podrazumeva se da nisu mentoli i da zdravom logikom razlučuju ukoliko je nešto samo lepljivo usled znoja od potencijalno stvarnog magnetizma.

računam da svako može da vidi razliku između toga da ti stoje nalepljne makaze ili dva mobilna (pri tome mlatiš rukama) od varijante da ti stoji novčić koji malo stoji malo pada (što je svakako od znoja)

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1626078606048.jpg.b433700053d28cbf603865b63357d5ce.jpg

Imate dole za Covid sve vakcine pa proverite.

Ja sam jedino proverio smrtnost za fajzer i odgovara.

Ovo je tek početak jer je u planu VEČNO fiksanje krda ko zna čime.

Pri tome, ko zna kakve su dugoročne posledice već do sada ufiksanog đubreta, jedva je prošlo pola godine.

Mediji su pod kontrolom Overlorda, veći deo interneta takođe (društvene mreze se cenzurišu i preplavljenje su AI kontrolisanim botovima).

Kada budu ukinuli slobodan internet bukvalno nećemo imati način da znamo šta se zaista događa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam medicinski visoko obrazovana osoba, samo razmišljam na glas....
"Zakačio" sam ovu boleščinu, odležao svoje (ovo zbuči ko robija! :) ),
testirao se i po tom testu imao privremena (IgM) anti-tela.
Nije mi bilo potrebno da se kasnije re-testiram, te i nisam.
Moguće je da sam potonja "dugotrajnija" IgG anti-tela imao i da su "isparila".
Otišao sam da dam krvnu plazmu, ko velim "daj da nekom pomognem", sve bilo OK
ali nisam imao dovoljno "debele" vene za tu rabotu. Te ja samo dadoh krv
(kad sam već nameračio tog dana da nešto pametno uradim. Za promenu.).
Kažu da ono što moje telo nije moglo prirodno da odradi (stekne imunitet)
da se to nudi vakcinama koje su "na izvol'te" na tržištu.
Neke je dovoljno primiti jednom a neke dva puta (ako ne i tri puta).
OK mi je to, istraživanja su u toku. Znaćemo bolje kad se s time završi.
Ali šta da radim do tada? (Ovo je iskreno pitanje.)
Svestan sam da samom vakcinacijom (i re-vakcinacijom) ja neću biti bezbedan.
Imam brata i imam prijatelja koji su "fasovali" viruse posle vakcinacije i re-vakcinacije.
Svestan sam da ne vakcinisan mogu biti ponovo zaražen. 
Iščitao sam informacije o procentima zaštite koje pojedine vakcine nude.
Nisam lakoveran al aj kao da su objavili istinu. Svi su sada preko 90%. 
Da li da sačekam do jeseni i da vidim na "rang listi" ko nudi najjaču zaštitu
pa da onda i ja udjem u tu "priču" ili ... šta?

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

1626078606048.jpg.b433700053d28cbf603865b63357d5ce.jpg

Imate dole za Covid sve vakcine pa proverite.

Ja sam jedino proverio smrtnost za fajzer i odgovara.

Ovo je tek početak jer je u planu VEČNO fiksanje krda ko zna čime.

Pri tome, ko zna kakve su dugoročne posledice već do sada ufiksanog đubreta, jedva je prošlo pola godine.

Mediji su pod kontrolom Overlorda, veći deo interneta takođe (društvene mreze se cenzurišu i preplavljenje su AI kontrolisanim botovima).

Kada budu ukinuli slobodan internet bukvalno nećemo imati način da znamo šta se zaista događa.

18.125 умрлих од колико укупно датих доза? Ваљда схваташ колико је блесаво да кажеш да нпр данас имамо 100 новозаражених ако не даш број укупно тестираних. 100 од 150 и 100 од 5000 није исто.

Овде пише да је до данас у ЕУ вакцинисано укупно 386 милиона људи. Што би значило да је смртност од вакцина 0,005%. Значи ако претпоставимо да је сваки од тих 18.125 сигурно страдао од примљене вакцине (а мислим да и се и такве базе података ограђују од тога јер је то врло тешко утврдити са сигурношћу), значи да у просеку на сваких 20.000 вакцинисаних се десио један смртан исход.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, GeniusAtWork рече

18.125 умрлих од колико укупно датих доза? Ваљда схваташ колико је блесаво да кажеш да нпр данас имамо 100 новозаражених ако не даш број укупно тестираних. 100 од 150 и 100 од 5000 није исто.

Овде пише да је до данас у ЕУ вакцинисано укупно 386 милиона људи. Што би значило да је смртност од вакцина 0,005%. Значи ако претпоставимо да је сваки од тих 18.125 сигурно страдао од примљене вакцине (а мислим да и се и такве базе података ограђују од тога јер је то врло тешко утврдити са сигурношћу), значи да у просеку на сваких 20.000 вакцинисаних се десио један смртан исход.

To svakako nije mala smrtnost za vakcinu. 

Pored toga, vidi koliki je broj sa ozbiljnim komplikacijama.

Čoveče, zašto bi se uopšte toliko umiralo i toliko razboljevalo usled  rutinskog medicinskog tretmana nečim što je "safe"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

18.125 умрлих од колико укупно датих доза?

Ni toliko.

Warning for cases with a fatal outcome

  • This website does not provide the total number of cases reported with a fatal outcome. It provides the number of cases reported as fatal for specific reactions groups (e.g. cardiac disorders) and for specific reactions (e.g. myocardial infarction). Since one individual case may contain more than one suspected side effect, the sum of the number of fatal cases per reaction group will always be higher than the total number of fatal cases.

https://www.adrreports.eu/en/covid19_message.html

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У РПЦ ПОЗВАЛИ КА СВЕОПШТОЈ МОБИЛИЗАЦИЈИ У БОРБИ СА КОРОНАВИРУСОМ
 
МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН: РАДИ ТОГА КАКО БИ СМО ГА ПОБЕДИЛИ, СТВОРЕНЕ СУ ВАКЦИНЕ: "АЛИ, НА ЖАЛОСТ, ЈОШ УВЕК НИКО НИЈЕ СТВОРИО ВАКЦИНУ ПРОТИВ ГЛУПОСТИ...''
ШЕФ СИНОДСКОГ ОДЕЉЕЊА СА СПОЉЊЕ ЦРКВЕНЕ ОДНОСЕ МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН поздравио је иницијативу московских власти да вакцинишу најмање 60% грађана који раде у услужном сектору.
"Имам позитиван став према овој иницијативи. И мислим да је, наравно, веома пожељно придржавати се принципа добровољности у односу на вакцинацију - принципа који је проглашен од самог почетка, али постоји и принцип одговорности људи за животе других људи “, рекао је митрополит у етеру програма„ Црква и свет “на ТВ каналу„ Русија 24 “(ВГТРК).
Приметио је да особа која није вакцинисана наноси потенцијалну штету не само себи, већ и онима око себе.
ПРЕДСТАВНИК ЦРКВЕ НАГЛАСИО ЈЕ ДА ЈЕ НАШ ЗАДАТАК ДА ШТО ПРЕ ПОБЕДИМО ОВАЈ ВИРУС, А РАДИ ТОГА КАКО БИ СМО ГА ПОБЕДИЛИ, СТВОРЕНЕ СУ ВАКЦИНЕ: "АЛИ, НА ЖАЛОСТ, ЈОШ УВЕК НИКО НИЈЕ СТВОРИО ВАКЦИНУ ПРОТИВ ГЛУПОСТИ, још увек није створио лек за себичност, а међу нама има веома много људи који се крајње неодговорно односе према ономе што се догађа" – са жаљењем је рекао.
Раније је патријарх московски и целе Русије Кирил критиковао људе који не верују у опасност од пандемије коронавируса и не сматрају потребним да се придржавају упутстава санитарних власти.
May be an image of 1 person, standing and indoor
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@fsa  ovo što govori tzv Ilarion je ništa drugo nego podrška prisilnim karantinima odnosno onome o čemu piše @Tumaralo.

jer ako on u jednoj rečenici podržava (ili navodno podržava, jer koristi termin "poželjno" -što znači ne i obavezno-) navodnu dobrovoljnost ali ujedno i navodnu odgovornost (koja je po njemu ne upitna):

пре 30 минута, fsa рече

веома пожељно придржавати се принципа добровољности у односу на вакцинацију - принципа који је проглашен од самог почетка, али постоји и принцип одговорности људи за животе других људи

ja to čitam da se neće protiviti prisilnim karantinima koje Tumaralo često spominje.

o tim karantinima ne špekulišem preterano jer za mene je to prekretnica... ali činjenica je da se u mnogim zemljama prave "smeštaji" velikog kapaciteta i očigledno je to ono ka čemu idemo. 

mislim da ljudi uopšte ne shvataju koliko smo blizu toga.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.B92.NET

Iako su pre samo tri dana otvorili noćne klubove prvi put posle 16 meseci, u najavi su nova ograničenja zbog širenja delta soja koronavirusa.

"Francuski predsednik Emanuel Makron je ovog jutra domaćin sastanka na najvišem nivou o bezbednosnoj situaciji povodom koronavirusa, a večeras će se putem televizije obratiti naciji, prenosi agencija AP.
Ovog puta će, kako se očekuje, objaviti plan o donošenju zakona koji će od zdravstvenih radnika zahtevati da se vakcinišu, a možda će najaviti i posebne kovid propusnice za restorane ili druge svakodnevne aktivnosti."

 

Sad će @Avocado da kaže ali to su "posebne kovid propusnice" a ne kovid pasoši.

I piše "možda" što znači da neće već se na jesen sve vraća u normalu.

Međutim, istina je sasvim drugačija: oko nas se podiže kineski digitalni gulag.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Toma рече

Nisam medicinski visoko obrazovana osoba, samo razmišljam na glas....
"Zakačio" sam ovu boleščinu, odležao svoje (ovo zbuči ko robija! :) ),
testirao se i po tom testu imao privremena (IgM) anti-tela.
Nije mi bilo potrebno da se kasnije re-testiram, te i nisam.
Moguće je da sam potonja "dugotrajnija" IgG anti-tela imao i da su "isparila".
Otišao sam da dam krvnu plazmu, ko velim "daj da nekom pomognem", sve bilo OK
ali nisam imao dovoljno "debele" vene za tu rabotu. Te ja samo dadoh krv
(kad sam već nameračio tog dana da nešto pametno uradim. Za promenu.).
Kažu da ono što moje telo nije moglo prirodno da odradi (stekne imunitet)
da se to nudi vakcinama koje su "na izvol'te" na tržištu.
Neke je dovoljno primiti jednom a neke dva puta (ako ne i tri puta).
OK mi je to, istraživanja su u toku. Znaćemo bolje kad se s time završi.
Ali šta da radim do tada? (Ovo je iskreno pitanje.)
Svestan sam da samom vakcinacijom (i re-vakcinacijom) ja neću biti bezbedan.
Imam brata i imam prijatelja koji su "fasovali" viruse posle vakcinacije i re-vakcinacije.
Svestan sam da ne vakcinisan mogu biti ponovo zaražen. 
Iščitao sam informacije o procentima zaštite koje pojedine vakcine nude.
Nisam lakoveran al aj kao da su objavili istinu. Svi su sada preko 90%. 
Da li da sačekam do jeseni i da vidim na "rang listi" ko nudi najjaču zaštitu
pa da onda i ja udjem u tu "priču" ili ... šta?

Da sam na tvom mestu vakcinisao bih se ODMAH kako bih do jeseni već imao izgrađenu zaštitu... jer posle može biti kasno. Apsolutne zaštite nema, ali vakcine smanjuju verovatnoću od infekcije, a ako se i desi da u tome omanu one ipak u velikom procentu štite od težih oblika bolesti i od smrtnog ishoda. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...