Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 18 минута, Justin Waters рече

исто као и сви гдје се даје Астразнека

Није свугде исто, ни кад је у питању корона, нити кад је у питању вакцина...

Добрано то зависи од здравља људи, како се хране, колико им фали витамина Д, каква им је бактерисјка флора у цревима... Канада је тмурна, хладна земља, са пуно џанк фуд ресторана... и пуно гојазних жена.

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Juanito рече

Ја сам примио фајзерову и ништа ми не фали. Обе главе су ми на месту.

Је л си примио обе дозе? Људи који су примили фајзерову које ја знам су имали температуру после друге дозе. 

мада ти си прележао, само си трошио паре пореских обавезника 😤

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, haveaniceday рече

Је л си примио обе дозе? Људи који су примили фајзерову које ја знам су имали температуру после друге дозе. 

мада ти си прележао, само си трошио паре пореских обавезника 😤

Обе дозе примио. Био сам прилично смлаћен једно дан и по после друге дозе, ал без температуре. Развио позамашна антитела око две-три недеље после ревакцине, можда и пре.

пре 8 часа, haveaniceday рече

мада ти си прележао, само си трошио паре пореских обавезника 😤

1. Имао сам неке симптоме и позитиван IgM односно негативан IgG три недеље након престанка истих;

2. Прошло је скоро годину дана;

3. Нисам баш са високом сигурношћу убеђен да IgM тест није био лажно позитиван и да је заиста била корона. Имати IgM око три недеље након инфекције није немогуће, ал чини ми се да је мало неубичајено, можда грешим... Симптоми су били шућмурасти, ниједан од специфичнијих за корону осим баш јаког замора;

4. Нисам развио IgG пар месеци након те инфекције. То не мора ништа да значи, ал не мора ни да не значи...

5. Позитиван IgM тест нигде није био убележен јер тад изгледа нису убележавали на еУправи ил рачунају само ПРЦ ил шта већ. Углавном, немам доказ да сам је прележао, ако јесам, а не бих да стално радим ПРЦ кад хоћу да прелазим границе и плаћам ненормалне суме за то;

6. Далеко сам уверенији да је након вакцинације изузетно мала вероватноћа да ћу вирус ширити или да ћу оболети са иоле озбиљнијом клиничком сликом. Осећам се сигурније него да се ослањам само на прележану корону за коју нисам баш ни најсигиурнији да се десила;

7. И ја сам порески обвезник...

8. Што ли се уопште правдам? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Golub рече

појачане фозичке активности

A to se sad tako zove... :stidljiv:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Juanito рече

Обе дозе примио. Био сам прилично смлаћен једно дан и по после друге дозе, ал без температуре. Развио позамашна антитела око две-три недеље после ревакцине, можда и пре.

1. Имао сам неке симптоме и позитиван IgM односно негативан IgG три недеље након престанка истих;

2. Прошло је скоро годину дана;

3. Нисам баш са високом сигурношћу убеђен да IgM тест није био лажно позитиван и да је заиста била корона. Имати IgM око три недеље након инфекције није немогуће, ал чини ми се да је мало неубичајено, можда грешим... Симптоми су били шућмурасти, ниједан од специфичнијих за корону осим баш јаког замора;

4. Нисам развио IgG пар месеци након те инфекције. То не мора ништа да значи, ал не мора ни да не значи...

5. Позитиван IgM тест нигде није био убележен јер тад изгледа нису убележавали на еУправи ил рачунају само ПРЦ ил шта већ. Углавном, немам доказ да сам је прележао, ако јесам, а не бих да стално радим ПРЦ кад хоћу да прелазим границе и плаћам ненормалне суме за то;

6. Далеко сам уверенији да је након вакцинације изузетно мала вероватноћа да ћу вирус ширити или да ћу оболети са иоле озбиљнијом клиничком сликом. Осећам се сигурније него да се ослањам само на прележану корону за коју нисам баш ни најсигиурнији да се десила;

7. И ја сам порески обвезник...

8. Што ли се уопште правдам? :D

Зајебавам те, човече :Р али добро ето можда неком неком користи хаха

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Juanito рече

Осећам се сигурније него да се ослањам само на прележану корону

То је приватан и психолошки осећа али, како каже вирусолог, једно је ,,sigurno da oboleli imaju jači imunitet od vakcinisanih''!

Стога, ако си заиста прележао корону, џаба си кречио!  :) 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

A to se sad tako zove... :stidljiv:

:)   све што је теже од кашике и напорније од куцкања по тастатури је појачана физичка активност... 

рецимо, за онога ко куцка по оној старој писаћој машини  сматра се  тежим физичким радом... :) 

  • Радостан 1

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Golub рече

То је приватан и психолошки осећа али, како каже вирусолог, једно је ,,sigurno da oboleli imaju jači imunitet od vakcinisanih''!

Стога, ако си заиста прележао корону, џаба си кречио!  :) 

Нисам то рекао, прочитај поново. Нисам довољно сигуран да сам прележао корону. Зато се осећам сигурније после вакцинације. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.6.2021. at 4:15, Golub рече

OHRABRUJUĆI REZULTATI STUDIJE: Ljudi koji su imali blage simptome korone imaju doživotni imunitet

 

WWW.NOVOSTI.RS

JEDNA studija je prvi put pokazala da se kod ljudi koji su imali blagu kovid infekciju proizvodi tip imunih ćelija koje su sposobne da dugovečno stvaraju antitela protiv korona virusa.

 

 

У болници у којој сам лежао, скоро све медицинске сестре су два пута боловале а и неки лекари. Знам неколико других који су два пута били болесно, у августу па у децембру, теже.

Могуће да су разлике између мутација довољно велике да имунитет на једну не значи имунитет и на другу.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Србољуб+ рече

У болници у којој сам лежао, скоро све медицинске сестре су два пута боловале а и неки лекари. Знам неколико других који су два пута били болесно, у августу па у децембру, теже.

Могуће да су разлике између мутација довољно велике да имунитет на једну не значи имунитет и на другу.

Не мора да значи да су два пута имали корону. Моја другарица (докторка) је прележала корону, није је ни осетила, оно што је почело да је зеза јесте секундарна бактеријска инфекција на плућима. 

када неко "има корону" то је много комплексније него црно бело има или нема, често прате секундарне инфекције, аутоимуне реакције итд. 

Питање и за те лекаре и сестре, да ли су два пута боловали од короне, вероватно ни они јадни нису стигли да тестирају све. Болничке бактерије и вирису су нешто најгоре. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...