Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Ludaci, teroristi i ubice.

Koji?

Ako neko zaista vodi ovaj horror show, ja bih najiskrenije voleo da znam ko je taj ili koji su ti.... zato i pitam... a i zato što ti pišeš kao da znaš nešto o tome... 

A onda mi odgovoriš sa "ludaci, teroristi, ubice" a @sampaganini92 mi lupa minus što sam uopšte pitao...

:stadaradim:

 

Цитат

I korumpirani maloumnici. 

WWW.BITCHUTE.COM

DR. BARBARA YAFFE: "I just say whatever they write down for me." DR. WILLIAMS: "Yeah, same."

A šta bi ovaj klip trebalo da dokaže osim okolnosti da svakom rukovodiocu njegovi minioni spreme sve što treba da kaže i zna za neku konferenciju?

Pa naravno da priča sve što joj je neko pripremio... ne misliš valjda da je ona kucala sve one papire koji stoje ispred nje?

 

Цитат

Nije vidljivo. Apstraktna tačka.

Nevidljivi centar koji se "bori" protiv "nevidljivog neprijatelja".

Ali tvoja rečenica povodom koje sam te ovo pitao glasi:

Zar ne vidiš kako se sistematski sluđuje narod svuda na svetu iz jednog globalističkog centra?

 

Sad ispade: Zar ne vidiš nevidljivo?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Србољуб+ рече

Терапија од јутрос. Стигла још једна бочица.

Поздрав из ковид болнице.

IMG-bd1a4d73e56201d0491270aaae5f2968-V.jpg

Брате јеси ли ти тамо? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Просечан србенда рече

Брате јеси ли ти тамо? 

Да и ја сам скоро најбољи овде. Кашљуцам. Могу сам до нужника. Кисеоник константно. Добра сатурација. Субјективно се добро осећам. Било фрке када сам дошао. 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Србољуб+ рече

Да и ја сам скоро најбољи овде. Кашљуцам. Могу сам до нужника. Кисеоник константно. Добра сатурација. Субјективно се добро осећам. Било фрке када сам дошао. 

Е драго ми је да иде на боље и још бржи и бољи опоравак желим

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Србољуб+ рече

Терапија од јутрос. Стигла још једна бочица.

Поздрав из ковид болнице.

IMG-bd1a4d73e56201d0491270aaae5f2968-V.jpg

Ovo ću da objavljujem na svakoj stranici i mislim da je to dovoljan statement s moje strane što se tiče ove teme. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Postoje slučajevi kada se ide na respirator.

U ovom korona-ludilu i po protokolu nelegitimne SZO respirator se koristi ekstenzivno.

Користи се тамо гдје мора. Нигдје се не користи јер је ето неко из неког невидљивог центра наредио да мора екстензивно.

Људима падне сатурација драстично, јер су им плућа заробљена усљед инфекције и не могу самостално да дишу и онда се мора вјештачки упумпавати ваздух док се тијело бори са инфекцијом. Уопште не знам шта овдје има да се објашњава, само неко ко је тврдоглав може да тврди како се респиратор употребљава ненамјенски, и то управо раде они који негирају читаву болест коју изазива корона вирус. Јер ако нема ковида, то је јача прехлада шта има да се ставља на респиратор јел?  Респиратор се ставља само код опште анестезије или тешког саобраћајног удеса јел да? 

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Ko ima fiks ideje?

Zar ne vidiš ko vodi ovaj horror show?

Zar ne vidiš kako se sistematski sluđuje narod svuda na svetu iz jednog globalističkog centra?

Evo sada u Kaliforniji teraju narod da nosi dve maske na faci!!!

Па ево ово у вези респиратора је фикс идеја. Не знам откуд то да се респиратор користи ненамјенски? 

Стварно не видим ко води овај хорор. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Justin Waters рече

... Уопште не знам шта овдје има да се објашњава, само неко ко је тврдоглав може да тврди како се респиратор употребљава ненамјенски, и то управо раде они који негирају читаву болест коју изазива корона вирус ... Стварно не видим ко води овај хорор. 

 

Sve možeš, a ništa ne moraš ... VIP. (Teorijski) mogu se repiratori upotrebljavati prema trenutno postavljnim smernicama, a koje nisu u saglasnosti sa benefitom prema pacijentu. Mogu, iako verujemo tako nečeg ne sme biti, pa čak ni pomisliti. Kada će se početi sa kiseonikom ili potom sa respiratorom? Može biti kada je saturacija padne ispod 80%, 70-60% ... To su (administrativne) norme koje donosi neko (i.e. WHO), pretpostavljamo prema najboljim saznanjima i pozitivnim namarama, za datu bolest, situaciju ... Ipak, ne može se jednostavno poreći mogućnost drugačijih 'okolnosti'. Dokaza ima u prošlosti. Želimo da je sada drugačije, ali reći da nije bilo je netačno.

 

Da ću par primera ilustrativnih, prema sećanju, pa su moguće neke greške u brojkama. Molim da se prati poenta pre nego brojke, a dati podaci sa malo truda i pretrage se mogu pronaći.

C1. Pre 15-20 g. imali smo situaciju, da prema WHO, osoba je u hipertenziji ... ako joj je sist. pritisak više od 140 mm Hg. U istro vreme, a prema američkom udruženju kardiologa, sa terapijom (npr. medikamentoznom) se kreće ako je sist. pritisak veći od 150 mm Hg. Danas ... donja vrednost itd. ... Poenta je da, u datom istorijskom momentu, prema jednima neko (ili šire gledano, deo populacije) je zdrav, dok prema drugima nije. Pretpostavimo, da, kako vrednosti nisu daleko, i jedni i drugi nisu (bili) daleko od istine. Medjutim, u dve različite sredine (države), zavisno od pravila koja se slede, potrošnja antihipertenzivnih lekova je bitno različita.  ... Možemo verovati u dobre namere, ali ne možemo isključiti postojanje uticaja nekih drugih faktora na uspostavljanje pomenutih arb. vrednosti. Npr. države, ako npr. želi da smanji/poveća troškove koje nose terapije. Ili npr. velikih komp. zainteresovanih da smanje/povećaju potrošnju antihipertenzivnih lekova. ...

U vezi ovog primera gore, treba imati u vidu dva podprimera. Jedna najobičnija apoteka, recimo kod nas, se može definisati kao primarno finansijska struktura ali sa humanim aspektom. Dakle kao jedinica koja sama mora da plaća tj. kupuje lekove/preparate koje potom, sa dodatom maržom, prodaje. Takav princip postojao je i kod apoteke iz 1200-neke u Kotoru. Ali da li uvek, u svakom vremenskom trenutku i na svakom prostoru, bude jednakih standarda i normi. Uporedimo samo, apoteke kod nas od pre 30 g. tj. kada su postojale samo 'državne' i osnovni asortiman im je bio lek, sa stanjem od pre npr. 5-10 godina kada imamo pad normi i zahteva, a u apoteci imamo od od kozmetike pa dalje, a lek ne možeš, ako nisi iz oblasti, lako razlikovati od npr. 'saplementa'. (A danas tek). Itd. ... Drugi podprimer ... uh odustajem ... ne smem ... ali, ko misli da samo zdravstveni principi i ekonomija imaju udela i da ima/nema spoljnih 'drugih' parametara od uticaja kod npr. sastavljanja tzv. poz. liste lekova u grdnoj je zabludi. 

 

C2. Ovde ću staviti jednu tačnu/netačnu novinsku vest samo. Ne mogu da idem u prevod, ali sličan je prvom primeru i govori o promeni nivoa normalnih vrednosti za 'holesterole' u krvi. Koliko to, ipak?, ima kosenkvence na porast/pad potrošnje statina kao grupe lekova, nije teško naslutiti. Ko istražuje, neka obrati pažnju na vremena ulaska ovih terapija u upotrebu, ko ji je prvi statin u upotrebi, ko je prvi proizvodjač, koliko (bilo) je vreme trajanja patentne zaštite, koji su sledeći lekovi iz ove grupe, koliko je vremena od jednog do pojave novog, kada skače naglo njihova potrošnja itd. 

Experts Set Lower Low for Levels of Cholesterol

By Gina Kolata
July 13, 2004
Federal health officials yesterday sharply reduced the desired levels of harmful cholesterol for Americans who are at moderate to high risk for heart disease.

The new recommendations call for treatment with cholesterol-lowering drugs for millions of Americans who had thought their cholesterol levels were fine. Already more than 10 million people take the drugs. But now, more should start, the recommendations say. For people at the highest risk, they suggest that the target level of L.D.L., the type of cholesterol that increases the likelihood of heart disease, should be less than 100. That is 30 points lower than previously recommended.

 

Šta je poenta. Neko gore može videti prostu tzv. teoriju zavera, a iza par običnih primera, gde jednostavno novi/bolji 'standard' menja postojeći/lošiji. Može biti da je tako. Ali samo možemo verovati ili ne verovati, dokazati lako ne možemo ni jedno ni suprotno. Ostaje samo pitanje ko zaslužuje da mu možemo verovati i šta. ... Čini se+ ne i lako (danas) institucijama, korporacijama, strankama, vremenskim prognozama, istorijskom momentu ... Dakle, ko još uvek veruje u ?svrhu Kjoto protokola i u to da su us, uk, su, srj ... ko god ... demokratske institucije koje je brinu o dobrobiti jednog svog/tudjeg pojedninca to je u zoni epiutopizma.

Od delova u zadnjoj rečenici bih se ogradio, kao i delova teksta koji joj prethodi. :) 

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Марек рече

Ovo ću da objavljujem na svakoj stranici i mislim da je to dovoljan statement s moje strane što se tiče ove teme. 

Нисам ставио због патетике или сажаљења. Некима је много горе. Мислим да велики број људи није свестан каква се борба овде води. Двојцу су пребацили на одељења где могу добити већи проток кисеоника. Сатурације биле испод 80%. Примају по 6-7 инфузија дневно. Обојца снажни у напону животне снаге. Сестрице развозе боце од 80 килограма њих три на нас 50-60. Један дан дошла само једна остале позитивне. Замена има седам дана стажа. Само зује около. Мере, деле терапију, ваде крв,возају на рентген, скенер... Мали змајеви. Има и неки брат па када вичу сестро а он додаје сестро-брате. Било би лепо када би људи схватили да је неколико хиљада људи у јако тешком стању и да без подршке коју на оваквим местима вероватно не би преживели.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Србољуб+ Да вам свима тамо, и болеснима и сестрама и лекарима Господ помогне! Хвала што сте ово поделили са свима, можда тако и допре до оних до којих би требало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Србољуб+ рече

Нисам ставио због патетике или сажаљења. Некима је много горе. Мислим да велики број људи није свестан каква се борба овде води. Двојцу су пребацили на одељења где могу добити већи проток кисеоника. Сатурације биле испод 80%. Примају по 6-7 инфузија дневно. Обојца снажни у напону животне снаге. Сестрице развозе боце од 80 килограма њих три на нас 50-60. Један дан дошла само једна остале позитивне. Замена има седам дана стажа. Само зује около. Мере, деле терапију, ваде крв,возају на рентген, скенер... Мали змајеви. Има и неки брат па када вичу сестро а он додаје сестро-брате. Било би лепо када би људи схватили да је неколико хиљада људи у јако тешком стању и да без подршке коју на оваквим местима вероватно не би преживели.

Isto je bilo i ovde na infektivnoj klinici pre dvadesetak dana, a sad čujem da je stanje tamo još gore. Ja sam zakačio virus najverovatnije par dana pre vakcinacije 2. dozom. Toga nisam bio svestan sve dok nije krenula visoka temperatura, glavobolja, bolovi u mišićima i ostali problemi. Posle 6 dana mučenja kod kuće gde je temperatura bila konstantno nešto malo ispod 40 javio sam se u kovid ambulantu. Oba testa bila su negativna, mada je analiza krvi pokazivala prisustvo teške upale. Dva dana kasnije primljen sam na infektivnu kliniku zbog blage upale desnog plućnog krila, a ponovljeni PCR test bio je pozitivan. Na klinici sam ležao 8 dana uz kiseoničnu terapiju, lekove, inekcije i 6-7 boca infuzije dnevno. Kod mene je mnogo veći problem bio s pankreasom tj. s visokim šećerom nego s plućima i ukupno sam za 2 nedelje izgubio oko 15 kg. Naravno, bilo je tamo mnogo težih slučajeva i siguran sam da se neki od njih nisu izvukli. Što se tiče lekara, medicinskih sestara i tehničara imam sve pohvale, ali ih nema dovoljno na onoliki br. pacijenata.  Gotovi svi su i sami zakačili virus i pored sve one zaštitne opreme i odela. Jedino mislim da se greši s preteranom i nepotrebnom upotrebom antibiotika i posledice toga još uvek osećam. Sve u svemu, za mene je ovo jedno od najgorih životnih iskustava i trebaće mi još dosta vremena da se u potpunosti fizički oporavim...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Tristatri рече

Sve možeš, a ništa ne moraš ... VIP. (Teorijski) mogu se repiratori upotrebljavati prema trenutno postavljnim smernicama, a koje nisu u saglasnosti sa benefitom prema pacijentu. Mogu, iako verujemo tako nečeg ne sme biti, pa čak ni pomisliti. Kada će se početi sa kiseonikom ili potom sa respiratorom? Može biti kada je saturacija padne ispod 80%, 70-60% ... To su (administrativne) norme koje donosi neko (i.e. WHO), pretpostavljamo prema najboljim saznanjima i pozitivnim namarama, za datu bolest, situaciju ... Ipak, ne može se jednostavno poreći mogućnost drugačijih 'okolnosti'. Dokaza ima u prošlosti. Želimo da je sada drugačije, ali reći da nije bilo je netačno.

Не требају никакве смјернице. Доктори раде према свом знању, клиничкој слици пацијента, искуству итд...Кад ти сатурација падне испод 95% тад већ можеш осјећати мининамле тешкоће, ако ти се приближи 90% тад ћеш кренути да се бориш за ваздух али ти још не треба кисеноик. Испод 90, треба ти кисеоник. Моја је сестра у априлу 2020 била хоспитализована, сатурација јој пала на 82 и добијала је кисеноик. Лаички речено, вентилација треба тамо гдје пацијент не може да дише више самостално ни с кисеоником, ем је очигледно ем сатурација је испод рецимо 80, јако ниска и постоје остали симптоми који јасно указују на убрзан пулс, срце лупа да би више кисеоника снабдјело организму итд...

Е сад могуће је да мјестимично, како гдје постоји неадекватна употреба вентилатора, али то не значи да то неко ради јер слуша неку тамо јебену СЗО...кажем јебену јер је више смјешно колико се тој квазиинституцији придаје значаја. Упала плућа од короне је неуобичајена, и о томе су свједочили многи доктори који су објашњавали своје искуство директно са пацијентима гдје описују да је упала плућа нетипична, и да се некакав шлајм ствара у свим дијеловима плиућног крила, једног или оба, и онда особа не може да дише нормално, а у том случају ни респиратор не помаже већ искључиво способност организма да се избори са болешћу и траумом. Међутим шта треба очекивати од доктора, да буду непогрешиви, поготово са болешћу чије су посљедице дијелом непознате?..И они су људи, раде под притиском, цркавају од посла, изложени на првој линији могућношћу заразе и сами ризикују да заврше на том респиратору, па и могућем погрешном или боље речено узалудном третману. 

Оно што је мени гадљиво је да они што кукају на мјере, кукају на болест како се наводо претјерује са третманом јер није више од грипа, кукају како глобалисти покоравају свијет из једног центра...не пада им напамет да се јаве у ковид амбуланте да помогну, јер шта има везе безазлен вирус за кога се примјењују неадекватне мјере. Умјесто да заћуте само блебећу и блебећу и блебећу ко навијени. Најгоре ми је кад видим људе из Цркве да се згражавају вакцина, да потцјењују болест, да пљују на медицинску струку...итд..многи хришћани су такав морални пад доживјели у овој епидемији да је то неописиво. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Avocado рече

Koji?

Ako neko zaista vodi ovaj horror show, ja bih najiskrenije voleo da znam ko je taj ili koji su ti.... zato i pitam... a i zato što ti pišeš kao da znaš nešto o tome... 

 

Čak i da znamo konkretna imena i prezimena ne bi bilo bitno.

Dovoljno je da znamo da su u pitanju ludaci, teroristi i ubice da bismo mogli zauzeti ispravan stav povodom svega što nam serviraju. 

Bil Gejts svakako jeste jedan od.. glasnogovornika Agende, barem.

On predviđa... Njega pitaju kad ćemo biti normalni...

Istina je da se ni od jeseni nećemo vratiti na staro. Nećemo NIKADA i to zbog energetskih problema (u tekstu sakrivenih pod okriljem brige o globalnom zagrevanju). 

Nestala je energetska osnova za moderno i demokratsko društvo, a moćnici prirodno hoće da očuvaju svoju poziciju i da zadrže za sebe sve tekovine tehnološkog progresa pa obezbeđuju poluge za suzbijanje osiromašenih masa (koje će trpeti zbog nedostatka energenata i climate change-a).

Ova pandemija se zloupotrebljava u tu svrhu.

Eto, upravo u Engleskoj, kolevci Habeas Corpus Acta, traju brutalni protesti protiv novog zakona koji predstavlja ogroman korak ka policijskoj državi.

пре 21 часа, Avocado рече

A šta bi ovaj klip trebalo da dokaže osim okolnosti da svakom rukovodiocu njegovi minioni spreme sve što treba da kaže i zna za neku konferenciju?

 

Ko je kome minion?

Onaj tajanstveni koji piše ili ovaj koji se predstavlja javnosti kao odgovoran a u stvari nema pojma šta radi?

Svuda su na svetu u ovom trenutku istureni ucenjeni i korumpirani idioti isto kao kod nas dok se stvari kuvaju iza kulisa.

Iz iste kuhinje se serivra suva u svetu (osim u Belorusiji i Švedskoj iz nekog razloga).

пре 21 часа, Avocado рече

Ali tvoja rečenica povodom koje sam te ovo pitao glasi:

Zar ne vidiš kako se sistematski sluđuje narod svuda na svetu iz jednog globalističkog centra?

 

Sad ispade: Zar ne vidiš nevidljivo?

 

Tako je.

Rekoh da je kao apstraktna tačka. Može se videti umom, kao što možeš videti nevidljivu tačku kao težište trougla ako napraviš pravilan presek linija i pravilno izračunaš parametre.

Pazi, metodička kratkovidost ima polje primene u kojoj se svrsisodna, ali za ovo o čemu pričamo je potrebno izdići se, povezivati stvari i čitati između redova.

Međutim, nemoguće je bez prvog koraka a to je intuitivni osećaj da cela situacija SMRDI a to je moglo da se oseti od samog početka.

Pogledaj onaj video iz aprila 2020. koji sam postavio i reci mi da je tebi ok što su sve glavonje političari i globalističke biroktrate još u aprilu 2020 znali da se moramo pomiriti sa "novom normalom" i da se stvari ne vraćaju na staro i svi su bili tako spontani sa svojim istovetnim parolama kao reporteri na Dnevniku na HRTu i RTSu za vreme rata 90tih.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...