Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 58 минута, Justin Waters рече

Pa ni to nije tačno. Ko hoće da je napravi bez testiranja? To su medijski spinovi. 

Najrelaniji ljudi koji su ili stručni ili makar su dijelom upoznati..govore da od vakcine ove godine nema ništa, a vrlo je upitno i sljedeće, mada nije nemoguće za sljedeću. 

Priča se da će Gejts da pravi na Kostariki,da bi zaobišao Američke zakone...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino što pomaže je imunitet stada i da prođemo kroz koronu. Pitanje je kako je najbolji postići. Ja sam već imao koronu, doneli kolege iz Italije, malo kijavice i na pluća i to bi, sa mnom smete da se družite ;)

Žao mi je za Predraga i kako mu se ono desilo.

Ali jedan moj poznanik, rimokatolički đakon i istovremenom psihoterapeut bečke policije, tvrdi da je broj samoubistva porastao na 30 % odkad imamo ove vanredne mere. Što korona nije uspela.... Ni to ne zaboravimo, tj. sve ostale bolesti, pa naravno i psihičke.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.TELEGRAF.RS

Đoković priznao da je trenutno jako zainteresovan za alternativnu istoriju

Serbi, narod i rasa!! 0508_music

Srbi Nebeski Narod! 0512_music

Đovak podigao spiku na viši nivo. Posle Damjanovića prešao na Vidojevića (!) i na Deretića (!!!).

Posle ovoga nijedan Srbin vakcinu neće primiti. No pasaran!

Očekujemo lajv strim sa Petrom Čelikom da govore o Hitlerovom začeću u Šupljoj Zemlji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 minutes ago, Juanito said:

Ено ти га и Драгиша који тврди да државе, а не приватне компаније треба да произведе вакцине јер је држава транспарентна, па се мало с њим расправљај, није ваљда да је та реакција добра реакција на тренутну ситуацију? Ваљда је и то јако опасно уверење које потенцијално води фашизму и тоталитаризму?

Нисам приметио, то свакако није добро.

26 minutes ago, Juanito said:

И коначно, молим те објасни људима да Бил нема везе са Мајкрософтом од 2000. године и да буду захвални што Стив Балмер није кренуо да се меша у посо с вакцинама. 

Бил Гејтс је дебело у црвено на спектру аутизма... Он је човек бизнисмен-инжињер који сваком проблему приступа технички ”како најефикасније да га реши”. Нажалост, сад кад је оставио Мајкрософт више нема шта да ради па му досадно и петља се у ствари за које је хендикепиран. Вероватно има добру намеру, али људи нису чипови или линије кода које треба да ”оптимално распоредиш”...

Боље да си купи неко тропско острво да ужива уместо што покушава да постане Ганди. Шта су ти људи... кад си Бил Гејтс па ниси задовољан него оћеш да будеш неко други. :0212_rolleyes:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

"Да кренем од оне класичне реченице свих лекара. Ја нисам антивакцинаш. Ја сам као дете вакцинисан против свих дечијих болести и као трогодишњак против вариоле. Моја деца су такође вакцинисана против свих дечијих болести укључујући и туберкулозу (син у Србији, ћерка у Словенији, иако то у Шведској није обавезна вакцина).

Али:

Док смо боравили у Словенији, син је требао да прими вакцину против хепатитиса Б. Ја сам био спреман да идем на суд да је не прими. У то време имао сам срећу да се појавио рад о повећаној појави мултипле склерозе после вакцинације против хепатитиса Б и показао његовој докторки која није послала пријаву. Сасвим друга прича, чак и ако узмемо да подаци о компликацијама нису тачни и да треба да верујемо доброчинитељима из фармацеутске индустрије, поставља се питање зашто новорођено дете треба да добије вакцину против болести која се преноси крвљу или сексуалним путем. Зашто не добије ту вакцину у пубертету или још боље зашто се не ради на објашњењима ризика од сексуално преносивих болести, или не дај Боже интравенске наркоманије. При том, за много опаснији хепатитис Ц, који се преноси на исти начин, вакцина не постоји.

Друга прича је „свињски грип“. Притисак јавног мњења није био баш толики као сад, али је био велики. Супруга и ја смо и једном моменту помислили – а шта ако ми грешимо. И онда смо једно другом потписали документ у коме смо написали да ако смо погрешили и ако нам се деца разболе ми смо заједно донели одлуку. Испоставило се да није била погрешна.

Коначно ХПВ вакцина. Када ме питају за мишљење ја кажем да је наша ћерка није добила. Она и ако штити – штити само од пар субтипова инфекције, шта је са другима. Поново, много је боље научити своје дете шта су сексуално преносиве болести и како да се заштити (најрадије чувањем честитости пре брака али ако већ погреши) а не да прима вакцину.

Из наведеног се види да ја нисам априори против вакцина. Оних које су развијане годинама и са којима имамо искуства наравно. Ове развијене на брзину и које се дају у сумњивим индикацијама наравно не.

Ту се крије одговор и на питање вакцине за овај вирус. Ја сам јавно рекао мом префекту на институту и мом шефу на клиници да ја вакцину нећу примити по цену губитка посла, губитка свих грађанских права. Једноставно да би се развила сигурна и ефикасна вакцина треба између 5-10 година. Вакцина против овога  што није ни приближно толико опасно ХВАЛА ЛЕПО а да учествујем у изградњи колективног имунитета мислим да нема потребе. Како ја болестан могу да заразим вакцинисаног!!!???"

Проф др Јован Антовић, Каролинска Институт, Шведска завршио за 4 год. 9 мес. мед.фак у Нишу, мастер, докторат, SLO, SWЕ итд исл...

Што се тиче хепатитиса Б, како ми рече један лаборант из бонице, он је као медицински радник у обавези да се вакцинише против хепатитиса Б, не знам да ли је још нека струка у обавези, мислим да остатк није у обавези.

А што се тиче ХПВ то не знам. Несам паметан.

А ко је овај доктор доле потписан?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

In highly endemic areas

Ај` преведи себи и другима па види зашто човек неће вакцину за Хепатитис Б.

То је све што си нашао од оних пар врста? Остале?

Морам признати да си ме овде малкице разочарао.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Juanito рече

Путин ради за Гејца и Кона.

 

Русија производи своје, контролисане и тестиране вакцине. Гејц енд Кон дислајк дис.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, dragisa said:

Ljudi pogrešno misle pa uzmu da računaju koja je lova u pitanju, pa lupam ako vakcina košta 10eur a kupljeno je 100k onda govorimo o 1.000.000  i neko bi rekao ma kakv tu dil može da se napravi dok se svi istale + objektivna cena koštanja koja je bar 40% gde tu može nešto enormno da se zaradi...

Jel? Pogrešno računaju? Ja zapravo nikad nisam video da bilo ko od zaverologa stvarno sedne pa uzme da računa koja je lova u pitanju ili da iznese tačne cifre... evo nisi ni ti.. a eto na drugoj temi postavih, pa mogu i ovde da ponovim taj deo:

6 minutes ago, Avocado said:

Pa nedostaje ovde jedna mnogo bitna analitika koja nedostaje u svim sličnim tekstovima... uvek se kaže ili implicira kao da su se GSK i Novartis ubili od para jer su svim državama prodali stotine miliona doza vakcina... pa eto ta 2009 ili bar 2010 ako je bilo na odloženo plaćanje bi morale da im budu neviđeno berićetne... a tog podatka nikad nema u takvim tekstovima iako se finansijski izveštaju javno objavljuju... znaš zašto ga nema? ZATO ŠTO FARMACEUTSKE KOMPANIJE NEMAJU VELIKU ZARADU NA VAKCINAMA.

Evo ti prihodi GSK:

WWW.MACROTRENDS.NET

GlaxoSmithKline annual/quarterly revenue history and growth rate from 2006 to 2019. Revenue can be defined as the amount of...

Profit GSK:

WWW.STATISTA.COM

This statistic describes the operating profit after taxation of GlaxoSmithKline from 2006 to 2019.

Novartis:

https://www.macrotrends.net/stocks/charts/NVS/novartis-ag/revenue

https://www.statista.com/statistics/278101/novartis-ags-net-income/

Ništa im te godine kad su se ubili od prodaje vakcina finansijski nisu posebne... jer vakcine ne donose lovu... države ih kupuju na veliko... ne koštaju mnogo... daš ih svakom jednom ili dva puta i to je to...

...

Daleko više farmaceuti zarađuju sad od prodaje vitamina i raznih drugih gluposti koje ljudi u panici uzimaju nego što će zaraditi od vakcine.

 

Ali evo ubacio si deo na koji nisam pomislio:

 

1 hour ago, dragisa said:

međutim kvaka je u drugom grmu, lova je u bonusima i akcijama firme koje top menadžment poseduje (dobija) ili kupuje, koje vrede daaaaaaaaleko više od samog (jednog) proizvoda (npr vakcine). forumašima koji žive u inostranstvu je verovatno poznato kako to funkcioniše sa berzama i kako npr. samo naznaka (vest) da FDA recimo razmatra mogućnost ranijeg odobrenja nekog leka zan da vine akcije te firme u oblake... (odnosno verpovatno vam je poznato koliko je brojnih slučajeva istraga upravo povodo takvih scenarija)

dakle problem je u ličnom interesu tehnokrata (profesionalnih menadžera) koje svoje lično bogatstvo koje u dobrom delu čine akcije firmi za koje rade, mogu vrlo lako da uvećaju a da pri tome odgovornost (mada malo verovatno) za štetna eventualna dejstva snosi sama kompanija a ne oni lično... dakle idealna priča za odrešene ruke i "sve je dozvoljeno"... što u krajnjem slučaju i jeste najbolji opis sveta u kojem živimo... naravno samo traba imati "priču"

samo ni tu nisi seo pa lepo pogledao podatke... a javno su dostupni... samo ukucaš na guglu frazu i izađe odmah i grafikon (klikni na max u desnom uglu da vidiš ranije godine):

Obe firme imaju rast vrednosti akcija u 2009. ali ništa spektakularno niti naglo poput ovih dogaaja koje opisuješ  (kada FDA odobri neki novi bitan lek ili Vijagru)... Zašto nisu imale ogroman rast u 2009. godini? Zato što su lekovi i suplementi milion puta profitabilniji od vakcina...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Tumaralo. рече
WWW.TELEGRAF.RS

Đoković priznao da je trenutno jako zainteresovan za alternativnu istoriju

Serbi, narod i rasa!! 0508_music

Srbi Nebeski Narod! 0512_music

Đovak podigao spiku na viši nivo. Posle Damjanovića prešao na Vidojevića (!) i na Deretića (!!!).

Posle ovoga nijedan Srbin vakcinu neće primiti. No pasaran!

Očekujemo lajv strim sa Petrom Čelikom da govore o Hitlerovom začeću u Šupljoj Zemlji.

Хајте, људи, мало се спустите.

Већина неофита на овим просторима из фазе атеизма прво је прошла секта-гуруизми-њуејџ фазу, па уђе (у старту упознавања са вером) "јаке" духовнике, В. Димитријевића, Деретића, Мирољуба и сл. Неки се ту закопају, већина продужи до мирне фазе неофитског стажа где почињу да реалније сагледавају и свет и себе. И тако једно 20 година, па да почне да размишља да више није неофит.

Полако, не судите, јер каквим судом судите...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Јанко рече

Ај` преведи себи и другима па види зашто човек неће вакцину за Хепатитис Б.

То је све што си нашао од оних пар врста? Остале?

Морам признати да си ме овде малкице разочарао.

А шта мислиш, геније, зашто су неке области ендемичне, а неке нису?

По тој логици вакцина против полио вируса треба да се прима само у Нигерији. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Дејан рече

Што се тиче хепатитиса Б, како ми рече један лаборант из бонице, он је као медицински радник у обавези да се вакцинише против хепатитиса Б, не знам да ли је још нека струка у обавези, мислим да остатк није у обавези.

А што се тиче ХПВ то не знам. Несам паметан.

А ко је овај доктор доле потписан?

WWW.RTS.RS

Jedan od najboljih stručnjaka u oblasti hematologije i predavač na Institutu "Karolinska" u Stokholmu, Nišlija dr Jovan Antović, ustanovio je stipendiju pod pokroviteljstvom Bratstva "Sveti...
WWW.NASIUSVETU.COM

Vodeći stručnjak iz oblasti hematologije prof. dr Jovan Antović, sa prestižnog Instituta Karolinska u Stokholmu, za Nova.rs priča o nepoznatim detaljima virusa korona (Covid-19), mogućim...

 

  • Свиђа ми се 1
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Јанко рече

Русија производи своје, контролисане и тестиране вакцине. Гејц енд Кон дислајк дис.

А код нас су неконтролисане и нетестиране. Фармацеути и техничари који код нас тестирају и одобравају вакцине су сви део Гејцове завере. Био је један на форуму и објаснио како се све тестира и контролише, ал џаба све. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Јанко рече
WWW.RTS.RS

Jedan od najboljih stručnjaka u oblasti hematologije i predavač na Institutu "Karolinska" u Stokholmu, Nišlija dr Jovan Antović, ustanovio je stipendiju pod pokroviteljstvom Bratstva "Sveti...
WWW.NASIUSVETU.COM

Vodeći stručnjak iz oblasti hematologije prof. dr Jovan Antović, sa prestižnog Instituta Karolinska u Stokholmu, za Nova.rs priča o nepoznatim detaljima virusa korona (Covid-19), mogućim...

 

А који део твоје поруке је његов цитат?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

А шта мислиш, геније, зашто су неке области ендемичне, а неке нису?

По тој логици вакцина против полио вируса треба да се прима само у Нигерији. 

Мени овај човек довољан ауторитет, сори бро али не могу тебе испред њега у овом случају...

А оно, мсм, поредити полио и Хепатит Б, као и ризике и нус-појаве...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...