Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

2 hours ago, Предраг М said:

Кон никакав кредибилитет нема да прича о вакцини а камоли о некој масовној вакцинацији. 

 

2 minutes ago, Предраг М said:

FB_IMG_1587420556678.jpg

 

* * *

 

Kratak EPP pa nastavljamo dalje.

CHEERS!

 

 

93848003_10223248734505963_3192651316572717056_n.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado said:

Ono sto je najgore je sto 99% ljudi ne bi ni culo za ovo sto je NĐ pomenuo da Kon nije produbio pricu... 

Није баш, прво је онај групни чат био емитован, па су новинари из свега тога извукли "НОЛЕ ПРОТИВ ВАКЦИНАЦИЈЕ" са све узвичницима, па су онда након Коновог статуса на затвореном Фејсбук налогу (!) пласирали "КОН ПРОТИВ НОЛЕТА" са још више узвичника. А нити му је Кон нешто грубо или лоше рекао, нити је и сам Ђоковић урадио нешто јако лоше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

45 minutes ago, Предраг М said:

FB_IMG_1587420556678.jpg

Па......

Гејтс ради по саветима доктора медицине и све што уради је подложно критици, дакле може о томе да се прича и да се анализира да ли је добро или није. А Ђоковић ради по саветима јога-учитеља и исцелитеља кристалима (и користи карантин да се образује о историји Срба читајући Р. Дамјановића joooj) и није подложан критици, јер ће се у друштву од петоро увек наћи бар један кога то емотивно узнемирава и избацује из такта и ту сваки разговор престаје јер крене да се прича о свему другом само не о томе, да на крају људи морају да се правдају да не мрзе Србију и да не подржавају фармако-мафију, злочине у НДХ или бомбардовање 1999.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Тражитељ рече

Па......

Гејтс ради по саветима доктора медицине и све што уради је подложно критици, дакле може о томе да се прича и да се анализира да ли је добро или није. А Ђоковић ради по саветима јога-учитеља и исцелитеља кристалима (и користи карантин да се образује о историји Срба читајући Р. Дамјановића joooj) и није подложан критици, јер ће се у друштву од петоро увек наћи бар један кога то емотивно узнемирава и избацује из такта и ту сваки разговор престаје јер крене да се прича о свему другом само не о томе, да на крају људи морају да се правдају да не мрзе Србију и да не подржавају фармако-мафију, злочине у НДХ или бомбардовање 1999.

Новак Ђоковић има резерве према најављиваној обавезној вакцинацији против коронавируса за коју Бил Гејтс тражи да буде услов за путовања. Парадокс је то што та вакцина још увек није стигла ни до фазе испитивања, о том фамозном вирусу медицина наводно не зна много. Човек који годинама прича о "златној милијарди" и који од не тако давно финансира СЗО сада напрасно нуди неку спасоносну вакцину. А веровати да СЗО жели да будемо здрави је исто као и веровати да ММФ жели да се сви обогатимо. Па ми смо дефинитивно цивилизација парадокса и празних глава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво нас затворе па онда изводе на присилно шприцање... ко да смо марва...

i-prefer-dangerous-freedom-over-peaceful

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Grizzly Adams рече

Прво нас затворе па онда изводе на присилно шприцање... ко да смо марва...

Иронија је да би вероватно огроман део нас до сада били мртви или осакаћени од последица полио вируса да нисмо присилно ишприцани током година против свега и свачега, што по рођењу, што у вртићу, што у школи. Данас су захваљујући тој ужасној присили многе болести искорењене, осим у пар земаља у којима се поштује ”слобода”. Истини за вољу, до пре пар година нико није ни постављао питање вакцинације, нити је то било политичко питање, нити се на то гледало као на кршење било какве слободе. Подразумевало се да човек који нема неку опаку душевну болест жели да задржи сву децу, те их је вакцинисао редовно, како треба. Такође се подразумевало да људи не желе да живе у друштву препуном опасних заразних болести које се доказано истребљују вакцинацијом. Чудан је то неки свет био. Тек су се у последњих пар година појавили врхунски интернет стручњаци са невероватним открићима против вакцина и либертаријанци који подржавају мишљења најгорих могућих лудака (иако врло добро знају о каквим се лудацима ради), само да не би случајно нарушили ниједну једину догму своје слободарске религије. Ево ти илсутрације поштовања слободе родитеља лудака, па пошљали оваквој деци за рођендан разгледницу са ликом и цитатом Џеферсона и честитај родитељима јер су сачували слободу од злих принудних вакцинаша.

IwWvYkS.jpg

А не знам заиста шта сте заскичали око овог конкретног Новаковог случаја. Вакцина против овог корона вируса скоро сигурно неће бити обавезна јер нема баш много смисла да буде и ја се дефинитивно слажем с тим да не буде обавезна (за разлику од полија где сам спреман пушком да браним право ове горе деце на нормалан живот уместо да браним право умно поремећених родитеља да их осуде на оно горе и апсолутно ме заболе за слободарске догме, јер негде мора да се постави граница догматској инфантилности, а мислим да је сваком нормалном човеку који не жели да се инати јасно да је граница очигледна и да спашавање ове деце неће довести до Стаљинових чистки). Него се ради о томе да разне приватне тениске организације постављају своје услове, на шта имају потпуно право. Нећеш да се вакцинишеш? ОК. Али онда не можеш на наш турнир. Не кажем да је то исправна одлука у овом конкретном случају, ал је њихово право да је донесу. Новак не мора да игра тенис, нико га не тера. То је само начин да слободно друштво регулише себе без присиле. Уместо да држава уведе принудну вакцинацију, већина нормалних приватних организација и фирми ће свакако да је уведе за своје раднике и на крају ћемо де факто имати као резултат принудну вакцинације, ал бар ће догма бити очувана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух, ово је било драматично... 

Колективни имунитет може ладно да се постигне добровољном вакцинацијом јер ће је велика већина људи обавити и овако и онако. Посебно ако приватне институције - школе, фирме итд. траже.

А све има своје последице. Свака власт која се да политичарима на крају се обије народу о главу, ал буде касно за кајање. Нису то ”догме”, то је правило које се показало небројено пута у историји.

Само немој да буде ”није нам нико реко”. ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

А све има своје последице. Свака власт која се да политичарима на крају се обије народу о главу, ал буде касно за кајање. Нису то ”догме”, то је правило које се показало небројено пута у историји.

Ништа онда, од сада или десна анархија или си чисти стаљиниста, треће нема. Не прихватам апсолутно никаква компромисна решења и давање било какве моћи било ком политичару. Подржаваш Трампа? Стаљиниста си велики, јер је тај човек учинио и чини далеко више много тежих етатистичких дела него што је обавезна вакцинација. Његова моћ је преголема и овиће се свима у главу јер је то историјскимпотврђено правило. Или ћемо принцип да поштујемо доследно и до краја или нећемо уопште. Ако наранџасти циркуузант може из да спроводи разне комуњарске мере и да се то правда нон стоп на сто један начин, онда ми је стварно смешно да се расправља око мера које су искорениле полио. Ако ћемо да играмо игру позивања на слободу и недавање власти политичарима, играћемо је мушки и до краја, а не да се за***авамо ко неке жене, па час је обавезна вакцина опасно зло, а час наранџасти сме да уводи додатне царине, меша се у пословање приватних фирми, забрањује слободну трговину декретима, штити домаће производе и тако у недоглед. Шатро смо против разних здраворазумских поступака да бисмо очували догму, а циркузанту се оправдава свака комуњарска глупост да би се срушио естаблишмент. Е па ако ви можете да рушите људске паразите етатизмом, могу други да руше вирусне да би заштитили себе. Немате само ви право да по потреби спроводите комунизам да бисте се решили гамади.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Juanito said:

а час наранџасти сме да уводи додатне царине, меша се у пословање приватних фирми, забрањује слободну трговину декретима, штити домаће производе...

...и забрањује имиграцију у САД до даљег

NOVA.RS

Donald Tramp je juče objavio svoj plan za zabranu imigracije u SAD zbog pandemije koronavirusa, tačnije potrebe da se "zaštite poslovi Amerikanaca".

 

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.4.2020. at 0:22, Juanito рече

Али морамо разумети о чему говоримо. Шта мене бре боли уво за ту вашу геополитику? Занима ме оћу ли имати сутра за леба, ко и сваког обичног човека. Такође ме занима и да већина других има леба. Можда зато што сам као моралан, па ми је драго да сви имају, можда зато што је и за мене боље кад сви имају јер онда могу да купују од мене, па и ја имам више, а можда и једно и друго и нешто треће. Углавном, стало ми је да ја имам и да други имају. И шта ту видим? Једини начин да имамо много леба и да имамо онај леб који ми оћемо (а не да сви једу један леб кога пропише држава, при чему је леб метфафора за било шта) је да економија буде уређена као што је у западним државама, значи доминантно тржишна. Сваки други систем се показао зантно мање ефикасним, а често је одвео милионе у пропаст. И ако волим свој народ, једино ћу му то желети. Ако волим кинески народ, такође ћу му једино то желити. Ово што политички и економски сад раде Кинези и Руси могу да желим само најгорим непријатељима. Наравно, ако је теби драго то лудило само зато јер може да уништи Америку (да не улазимо у причу око тога да ли стварно може) иако су резултат сиромашни грађани земаља у којима се примењују варијације на тему, укључујући и овај наш тужни Балкан, твоје право, ал онда имаш неке чудне моралне и практичне приоритете. Уништити ”непријатеља” макар ја умро. Мислим да се то зове инат и ником ништа добро није донео.

I mene je briga hoću li imati hljeba ili ne...I da se ne sporimo oko ekonomskog sistema..te stvari sam davno prevazišao, i svako ko je prigrabio tržišnu ekonomiju prosperirao je. Ono gdje se ne slažemo da bi se ona sprovela, politički sistem mora biti po uzoru na zapadne zemlje...Ne mora...Kina opet kažem ruši tu teoriju jer prosperiraju iako imaju autoritativni težim...isto kao i Singapur..Kinezi također. Dakle tu podvlačimo crtu, nijanse sad tu postoje koliko treba ili ne treba regulacija, do kog nivoa tržišva ekonomija je miješana itd...ali to nije sad bit. Ono gdje se ja i ti ne slažemo je baš oko te geopolitike, jer ti misliš da je ona nebitna, a ja mislim da je bitna. Šta mene boli uvo za amndmanom 2? Možda je on dobar, ali njega ima samo SAD i niko više...šta niko dosad nije našao shodno da u ustav unese tako nešto? Ne bih rekao da su baš svi slijepi...Srbija ima dobrih zakona, i ustav joj je dobar ali to se ne poštuje, a to zbgo toga što su na vlasti hulje i zato što postoje strukture koje djeluju za svoj i razni drugi tuđi interes ne možeš odvojiti geopolitiku od takvog stanja..Prvo jer zbog geopolitike Srbija unazad ostala bez elite koja bi oblikovala društvenu svijest prema najboljim nacionalnim interesima, a onda zbog vakuma koji je ovdje zbog neprestanih ratova ne mogu se izgraditi institucije koje bi efikasno sprovodile zakone. Ja krivicu zbog tih ratova i stanja ovdje vidimo jedino i isključivo u zapadnoj geopolitici, ne samo SAD-a nego udruženo zločinakčkog NATO u novije doba i neki osovina i sila ranije, dakle sa zapadnim Evropskim zemljama koje imaju interes da zapadni balkan vide kao čmar evrope, i pozajmište jeftine radne snage. Ja zato podržavam onu geopolitičku opciju koja će Srbiji omogućiti da joj na vlast dođu ljudi koji će biti isključivo nacionalno osvješćeni (ovo nacionalno kad kažem ne mislim na bulumentu Obradoviće i njima sličen) nego oni kojima će zaista cilj biti da rade za državu i narod, a ne za tuđe interese. 

 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, Предраг М said:

Новак Ђоковић има резерве према најављиваној обавезној вакцинацији против коронавируса за коју Бил Гејтс тражи да буде услов за путовања. Парадокс је то што та вакцина још увек није стигла ни до фазе испитивања, о том фамозном вирусу медицина наводно не зна много.

Nema ništa od obavezne vakcinacije... ali će razni postavljati to kao uslov za nešto... a podrazumeva se da govorimo o vakcini kada je pronađu i ispitaju... iako će verovatno ispitivanje trajati nešto kraće nego obično...

 

8 hours ago, Предраг М said:

Човек који годинама прича о "златној милијарди" и који од не тако давно финансира СЗО сада напрасно нуди неку спасоносну вакцину.

Ne nudi on nikakvu vakcinu... i to o čemu priča nije neka konkretna vakcina... mnogo različitih institucija trenutno radi na vakcini... neko od njih će je kad tad sigurno razviti...

 

8 hours ago, Предраг М said:

А веровати да СЗО жели да будемо здрави је исто као и веровати да ММФ жели да се сви обогатимо. 

Zašto SZO ne bi želeo da budemo zdravi?

 

8 hours ago, Предраг М said:

Па ми смо дефинитивно цивилизација парадокса и празних глава.

S obzirom na stupidne teorije zavere koje se rutinski prosipaju, ima baš dosta praznoglavih...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имају и борбаши добрих бисера:

 

И десничари нису баш глупи: Луфтхазна слеће у Србију 5. маја:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Justin Waters said:

Ja zato podržavam onu geopolitičku opciju koja će Srbiji omogućiti da joj na vlast dođu ljudi koji će biti isključivo nacionalno osvješćeni (ovo nacionalno kad kažem ne mislim na bulumentu Obradoviće i njima sličen) nego oni kojima će zaista cilj biti da rade za državu i narod, a ne za tuđe interese.

Ima onaj citat koji se na netu pripisuje raznima ali nije ni bitno čiji je: "Definicija ludila je neprestano ponavljanje jedne iste stvari uz očekivanje drugačijih rezultata"

To je ono što me fascinira naročito kod srpskih etatista... evo već mnogo dugo vremena Srbi dovode na vlast one za koje misle da će "biti isključivo nacionalno osvješćeni" i da će im "zaista cilj biti da rade za državu i narod, a ne za tuđe interese", naravno uvek sa manje-više istim rezultatom... ali ne sme se ni pomisliti da je možda rešenje da limitiramo vlast, pa da svako od nas sam radi na ostvarivanju svojih interesa... jok, jaka država je super fazon... samo nekim čudom baš uvek omašimo dobre ljude na čelu te jake države...

  • Радостан 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...