Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

 

PINK.RS

U Srbiji je u poslednja 24 sata 96 odsto građana ispoštovalo policijski čas, a oko 4 odsto građana nije i oni su odmah u...

Najdrastičniji slučaj na putu ka manastiru Rukumija.

Tamo je policija za sat vremena u prepodnevnim časovima, zaustavila čak 14 osoba koje su prekršile policijski čas. Oni su se kretali automobilima ka manastiru i niko nije imao dozvolu za boravak na otvorenom .
Policajci su ih sve privodili kod nadležnog sudije za prekršaje i dve osobe su kažnjene sa po 10 hiljada dinara, a njih 12 kaznem od po 50 hiljada dinara.

 

  • Не свиђа ми се 1

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Србољуб+ said:

Рекао си "имаш" а не "имамо" среће. Сам си се одрекао да су Те бомбардовали.

Па да Слоба и Срби су криви за сво зло овог света а вероватно и за климатске промене, мада то још није "доказано".

О каквом полицајцу причаш? Стварно верујеш њихову/Твоју изузетност. Стварно верујеш да су  морално супериорни па имају право буду светски полицајац. Хитлер, Нацисти, ССовци су мислили да су супериорни и да имају право да владају светом. 

Па управо САД тврди да ко је против њих је зао. Боље речено ко није са њима он је зао. Ако ниси са њима сатреће те економски или војно. 

Мислим да си негде лепо написао да не подржаваш амерички интервенционизам, Али када је Твој народ у питању онда је то уреду. Извини али то је врло аутошовинистички.

Тачно да СРЈ и Срби нису били а нису ни сада праведни ни безгрешни ни неки Хришћани. Истина је да нисмо ништа гори и ништа бољи од других. И да смо много грешни према себи и према другима. Ту се слажемо. 

Али САД нису имали никакво морално ни законско право да раде то што су радиле у бившој Југославији а посебно 1999. Тим пре што су добрим делом допринели ескалацији сукоба.  А годинама и прању тек немају било шта било кој нацији да приговоре. 

Свако оправдавење њихових или наших злочина је нови злочин, води рачуна о томе.

Извини ако сам Те било чиме увредио, нисам имао намеру, али доста ми је оправдавања злочина и убијања мог народа. Ако се не слажеш уживај у Твој/Вашој/Њиховој изузетности у здрављу и благостању само Те молим имај мало обзира.

Ти ме ниси вређао, све ОК.

А ја пишем оно што је истина - да смо страдали због греха својих великаша. Немам намеру уопште да ”попуштам” зато што је неко неспособан да прихвати истину. Није мој проблем.

Срби немају никакво морално право да криве било ког другог за своје страдање кад су наши кнезови били први зликовци, а нисмо их зауставили. Сами смо криви.

Јес да је празник, али је уједно и празник истине. Узалуд га славимо ако живимо у лажи.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jadni Bili. Da mogu da ga se dočepaju fanatici svih boja (i nijansi istih boja), kamenovali bi ga starom dobrom običaju...

Ali, hvala kosmičkim dubinama, to nikako ne mogu jer je okružen gardom odabranih ljudi-reptila sa Sirijusa.

Čuo sam pre neki dan da im se pridružila i jedna mala četa (ali odabrana!) Anunaki-dažedevnjaka, koji su naoružani termodinamičkim ultraskeptičnim laser blasterima i koji takođe čuvaju prototip vakcine za koronarni siknes skriven u dubinama Nijagarinih vodopada... oops, sad sam se izlan`o... xexexexe

 

WWW.THEVERGE.COM

Lies about Microsoft co-founder outpace 5G and COVID-19 conspiracies

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти ме ниси вређао, све ОК.
А ја пишем оно што је истина - да смо страдали због греха својих великаша. Немам намеру уопште да ”попуштам” зато што је неко неспособан да прихвати истину. Није мој проблем.
Срби немају никакво морално право да криве било ког другог за своје страдање кад су наши кнезови били први зликовци, а нисмо их зауставили. Сами смо криви.
Јес да је празник, али је уједно и празник истине. Узалуд га славимо ако живимо у лажи.
Ti razvodnjavas i izvrces na ovaj veliki dan. Ne bih rekao da to radis svesno do kraja ali recimo samozavaravas se. Prvo: Ko je kriv u gradjanskom ratu? Ok, moze se reci svi. Ne mislim da je srpska strana krivlja ali se slazem da to moze zavisiti od ugla gledanja. Ali napasti jednu zemlju 100 puta slabiju mimo odluka UN koje je i ta US prihvatila je i po Bozijim I ljudskim zakonima zlo. Mirenje sa zlom i opravdavanje zla je isto zlo. Za nasa zla smo platili. Ali po tebi je nasa krivica sto se nismo pokorili Americkim nacionalnim interesima e to je LAZ koju ti pervertirano natives istina. I to proglasavas hriscanstvom. Tebi je mera hriscanstva Amerika tj. IDOL. I USA ne radi to samo kod nas nego svugde po svetu I sta ti kazes : USA gradjani imaju najvise slobode. Ok good for them ali sta imaju napadnuti od toga. Nista. Trebali su se na vreme pokoriti. Sta imaju pokoreni. Pa nece biti bombardovani i satanizovani ili ako dobro placaju mogu kao Saudi Arabi i da seckaju ljude bez sankcija ili cine genocid u Jemenu. Gle tamo nema intervencije USA. A da Saudi dobro placa. Da kazes USA je drzava kao i druge imperije shvatio bi te ali ovoliko branjenja neodbranjivog se granici as sektasenjem.


Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Grizzly Adams рече

Нема ту никаквог лицемерја. У распаду СФРЈ нико није био ”добар”. Све стране су биле лоше.

Али овај наш је био најглупљи и извукао најдебљи крај. Јер нису тенкови из Загреба дошли да руше Нови Сад, него су тенкови из Београда ишли да руше Вуковар. И тако наредних десет година... Докле ћемо више да се лажемо... Већ је 20 и 30 година прошло...

Видиш како лажеш није те срамота, па у хагу ништа није доказано јер је Слоба све по уставу радио и поштовао све резолуције УН-а. Он је издао Крраину и за то смо ми требали да му судимо. Бомбардовање 99 нема никакве везе са Вуковаром и распадом СФРЈ. Већ са измишљеним рачком. Америци и њеним послушницима треба да се суди за ратне злочине и прекршаје међународног права. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Ćiriličar рече

машиш увелико у једном: превиђаш кул-ту-ро-ло-шки код Кинеза....на томе су пали Амери....нама не одговара њихов ситем вредности...ми смо део хришчанске културе....30 година није "само"....Шведска је била земља пијандура крајем 50тих, а крајм 80тих врх демократије и светски врх у стандарду и технологијама....не мора Централни комитет да буде нити Комфучи....ту је проблем са Кином...то је боље од либерал-корпоратв-фашизма како га ја зовем, али не желим ни то...

Ne znam na čemu su pali Ameri...ako su pali u namjeri da prevedu Kineze na zapadnu kulturu, onda dabome da su pali. U tome i jeste poenta, to je ono gdje sad ti mašiš, jer smatraš da savezništvo podrazumjeva nužno i kulturološke sličnosti ili usvajanje kulture dominantnijeg saveznika. Kinezi ne prihvataju da budu progutani od druge kulture niti nameću svoju. Da su oni malo drugačiji možda ne bili jedna te ista Kina već više od 2000 godina. 

Švedi imaju malo duži korijen...od nekih tamo anonimusa koji su se naglo vinuli u oblake...Nobel, Celzius, Svedenborg, Lineu onako najzvučniji za koga je čula većina...a ima ih tuce još manje poznatih ali ne manje važnih. 

пре 11 часа, Ćiriličar рече

Јужна Кореја и Сингапур нису демократије...али ни либерализам није демкратија него робовање заблуди и греху...нама треба средина...да ј епоштена игра, да сви "инвеститори" оду, за 3 године Срби могу да имају плату по 2 000 евра само дапродају ајвар у Москуву, суве шљиве и пекмез...не мораш правити паметни телефон, имаш воду, храну...Лидл продаје смеће од хране, у смислу калитета,а има већу добит од Мерцедеса!

Ja smatram da je bolje da igra bude malo manje prljava, a ti bi da bude više čista...sad ne znam ko je bliži sredini. 

пре 11 часа, Ćiriličar рече

Мерцедес више није никаква технологија, то је обично гвожђе...Немачка нема технологију за еру у коју смо ушли, шта ће Русији Немачка? Да јој прода мало гаса и то је то...никаву технологија Немци више немају....гвожђурија је то...

Pretjera ga sad. Možda je VW gvožđe, ali ne možeš reći za mercedes da je gvožđe...Njemačka autoindustrija je ipak jedna od još uvijek najsnažnijh autoindustrija, kao i industrija neki drugih mašina, i razne opreme koja se proizvodi po manjim i srednjim preduzećima...Njemci kakvi su da su možda nisu u nekoj robotici, ili IT tehnologijama...ali ono što proizvode treba im gas. I to nije malo gasa. 45 % ruskog izvoza mahom, nafte, i gasa odlazi ka EU, najviše u Njemačku onda i u ostatak EU...Rusi će sigurno povećavati svoj izvoz prema Kini postepeno...ali neće se tako lako ni odreći EU, niti se EU može odreći Rusije...a EU je trenutno = u velikoj mjeri Njemačka...kojoj treba neka vrsta penicilina protiv bjesnila kojeg za sad Rusi ne uspjevaju naći, ali žele. 

S druge strane, šta bi ekonomski značio savez SAD-Rusija? Ništa...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Просечан србенда рече

Видиш како лажеш није те срамота, па у хагу ништа није доказано јер је Слоба све по уставу радио и поштовао све резолуције УН-а. Он је издао Крраину и за то смо ми требали да му судимо. Бомбардовање 99 нема никакве везе са Вуковаром и распадом СФРЈ. Већ са измишљеним рачком. Америци и њеним послушницима треба да се суди за ратне злочине и прекршаје међународног права. 

Нисам испратио све Медине бисере, али мислим да греши јер пише кратко о озбиљним темама, тако да изјавама кратким само радикализује своје ставове - ја не знам које ставове има, али има и, по мени, ок ставова.

Слажем се са тобом, само бих додао једно: НЕКО, ја не знам ко је тај, мора проговорити о нашим неделима и промашајим током последњих ратова. Не мислим ја не гополитичке пропусте.

У српској јавности нико не сме да прича: о застрашујућем ратном профитерству; не сме да прича о општем хаосу у војсци са десетине и 100-тине паравојски које су харале без надзора и подрежености српске војске (мада која је та, осим оне у РСрпској гд еје Младић, коначно основао српску војску); нико не сме да прича о продаји и трговини села и градова која је многе коштала живоат и њихову жртву и мучеништво обесмислила; нико о томе не прича нити сме, него се створила нека ситуација да смо ми жртве свих, наших комшија и НАТО армаде и глобалиста (на страну што је сулудо стати на црту тој сили, јер није се страло што се знало, него се у неслози, у властољубљу гурнуо народ у тај пакао у којем је "сатана војке подигао, којих би се марва застидела и вепрови дивљи посрамили").

Нема нама напред док ми сами, не дефинишемо и не детектујемо наше грешке, одрекнемо их се за ради удућности Србије и нових поколења.

Ми само сада у свађалачкој игри, медијској, у којој смо ми лоши момци, насупрот других који су, као, добри - и ту трошимо енергију. Бранимо се! То је стратешка грешка! То ПОКРИВА ратне профитере, оне који су продавали српске животе олако зарад својих неких циљева, ма каквих. То покрива катастрофалну војно-стратешку политику (изузев РСрспке). То покрива и ДЕЛИ Србе и РСрпској и Србе из Хрватске, јер јесте Република Српска какав такав успех, али ради неслоге, ради великаша који ни у чему нису могли да се слође, нас су раскомадали, исецкали.

То покрива, та прича о нама као жртви великих играча и мржње комшија, наше пропусте, и сада смо сви, одједаред као сложни. Ратови 90-тих су имали епилог какав су имали САМО ради наше неслоге, ужасних подела, а добрим делом и Југословенства. Срби, Београд је, несхватајући ситуацију у свету, бранио Југославију а она је морала да се разруши. Петокрака је ПОСЛЕДЊА скинута у Београди.

Срби су требали да ПРВИ растуре Југославију, не да почну процес, нег да када је он почео од других оснују: своју војску, врате своју химну, ставе своја српска обележја са КРСТОМ, имали смо и војску и људство и међунеродно право, а и велика САД се није мешала одмах, имали смо време - и са таквом војском, са таквим правом, са таквом слогом да изађемо на оне границе где је нап народ, које смо могли имати 1918. када смо својим непријатељима дали државности!

Комунизам нам није ни требао, капиталозам (има ги тазни) нам је требао, и западни свет не би имап ништа против тога. Геншер и клице фашистичке Немачке би устукнуле пред том снагом Срба, а САД би прихватиле ту игру!

Ушли смо са ПЕТОКРАОМ, немој да се лажемо, са пе-то-кра-ком смо ушли рат и са петокраком изашли из њга раскомадани и изгубљених територија и живота - а онда су нам задали стравичан ударац на КиМ!

Немој, бре, да се више лажемо. Република Српска је мала нужда, мајушна копензација, али она је створена на уштрб неких других Срба...не што Срби из РС не воле друге Србе, него што су нас поцепали - МИ смо се поцепали!

Доста је лагања више самих себе - да, непријатељ је био велики, али опет смо пали на историјском испиту због неслога, политиканстава, због комуњарском менталитета (политика у БГ "великосрпски хегемонизам" је сав ЦРВЕН био, већина војног врха су ГОЛЕ КОМУЕАРЕ били)...него нужда, крв страдање народа је променило донеекле психе неких.

На крају, страшног ли парадокса - патолопки лажов, Мило Ђукановић, одводећи једну српску државу у МИРУ, ствара, коначно Србију! Какав болан, страшан, ужасан пораз за националну свест Срба!

Време је да Срби отворено проговоре, не да кажњавају, не да прогањају, не да ретроактивно отимају од било кога, али ради своје деце да проговоре ситину сами себи о самима себи! Мени је капетан специјалног псовао мајку пред целим водом јер сам, помажући једном неспретном младићу да закопча гас-маску, кучио га по реманеу и нашалио се: "Ето те скоцканог сада као маршал"!

СА МРЖЊОМ и стиснутимм зубима ми је опсова: "Мамицу ти ЈЕБЕМ, видиш ли ову петокраку - па стави прст на њу на береци, а Србин - она је ту да се бори против зла и непријатења"!

Ја нисам смео да га упитам "КО је наш непријатељ"?, али питао сам касније ПИЈАНОГ потпоручника, који је претио стрељањем индиректно.

СВА прича, која стоји, која је тачна, о начим непријатељима, прекрива и намеерно прећуткује наше омашке, Ми смо проли кроз шта смо прошли да би схватили КО СМО! Јер да смо занлико смо, не би тако пршли Престанимо да лажемо себе. Наша браћа Муслимани ИЗМИШЉАЈУ језик, историју, нацију, а ми НЕ знамо ко смо - и са тиме улазимо у рат, са петокраком...а ко је помене, ко се нашали - њему се "ЈЕБЕ МАЈКА" и прети стрељањем....

Доста, бре лагања...доста лагања....ово што кажем НЕ одриче жртву мученика наших, не одриче ништа - али је истина која циља ЛАЖ, једну колективну лаж којом смо се анестезирали! Та анестезија је јако опасно, она је опасна и може коштати овај народ много у будућности! А када је о српској кривици рећ - па, наравно, Слоба! Слоба је шверцовао и цигаре преко границе, све је Слоба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BLIC.RS

U Beograd je sinoć pristigao tim inžinjera koji će raditi u laboratoriji pod nazivom "Vatreno oko", koja je specifična po...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Нисам испратио све Медине бисере, али мислим да греши јер пише кратко о озбиљним темама, тако да изјавама кратким само радикализује своје ставове - ја не знам које ставове има, али има и, по мени, ок ставова.

Слажем се са тобом, само бих додао једно: НЕКО, ја не знам ко је тај, мора проговорити о нашим неделима и промашајим током последњих ратова. Не мислим ја не гополитичке пропусте.

У српској јавности нико не сме да прича: о застрашујућем ратном профитерству; не сме да прича о општем хаосу у војсци са десетине и 100-тине паравојски које су харале без надзора и подрежености српске војске (мада која је та, осим оне у РСрпској гд еје Младић, коначно основао српску војску); нико не сме да прича о продаји и трговини села и градова која је многе коштала живоат и њихову жртву и мучеништво обесмислила; нико о томе не прича нити сме, него се створила нека ситуација да смо ми жртве свих, наших комшија и НАТО армаде и глобалиста (на страну што је сулудо стати на црту тој сили, јер није се страло што се знало, него се у неслози, у властољубљу гурнуо народ у тај пакао у којем је "сатана војке подигао, којих би се марва застидела и вепрови дивљи посрамили").

Нема нама напред док ми сами, не дефинишемо и не детектујемо наше грешке, одрекнемо их се за ради удућности Србије и нових поколења.

Ми само сада у свађалачкој игри, медијској, у којој смо ми лоши момци, насупрот других који су, као, добри - и ту трошимо енергију. Бранимо се! То је стратешка грешка! То ПОКРИВА ратне профитере, оне који су продавали српске животе олако зарад својих неких циљева, ма каквих. То покрива катастрофалну војно-стратешку политику (изузев РСрспке). То покрива и ДЕЛИ Србе и РСрпској и Србе из Хрватске, јер јесте Република Српска какав такав успех, али ради неслоге, ради великаша који ни у чему нису могли да се слође, нас су раскомадали, исецкали.

То покрива, та прича о нама као жртви великих играча и мржње комшија, наше пропусте, и сада смо сви, одједаред као сложни. Ратови 90-тих су имали епилог какав су имали САМО ради наше неслоге, ужасних подела, а добрим делом и Југословенства. Срби, Београд је, несхватајући ситуацију у свету, бранио Југославију а она је морала да се разруши. Петокрака је ПОСЛЕДЊА скинута у Београди.

Срби су требали да ПРВИ растуре Југославију, не да почну процес, нег да када је он почео од других оснују: своју војску, врате своју химну, ставе своја српска обележја са КРСТОМ, имали смо и војску и људство и међунеродно право, а и велика САД се није мешала одмах, имали смо време - и са таквом војском, са таквим правом, са таквом слогом да изађемо на оне границе где је нап народ, које смо могли имати 1918. када смо својим непријатељима дали државности!

Комунизам нам није ни требао, капиталозам (има ги тазни) нам је требао, и западни свет не би имап ништа против тога. Геншер и клице фашистичке Немачке би устукнуле пред том снагом Срба, а САД би прихватиле ту игру!

Ушли смо са ПЕТОКРАОМ, немој да се лажемо, са пе-то-кра-ком смо ушли рат и са петокраком изашли из њга раскомадани и изгубљених територија и живота - а онда су нам задали стравичан ударац на КиМ!

Немој, бре, да се више лажемо. Република Српска је мала нужда, мајушна копензација, али она је створена на уштрб неких других Срба...не што Срби из РС не воле друге Србе, него што су нас поцепали - МИ смо се поцепали!

Доста је лагања више самих себе - да, непријатељ је био велики, али опет смо пали на историјском испиту због неслога, политиканстава, због комуњарском менталитета (политика у БГ "великосрпски хегемонизам" је сав ЦРВЕН био, већина војног врха су ГОЛЕ КОМУЕАРЕ били)...него нужда, крв страдање народа је променило донеекле психе неких.

На крају, страшног ли парадокса - патолопки лажов, Мило Ђукановић, одводећи једну српску државу у МИРУ, ствара, коначно Србију! Какав болан, страшан, ужасан пораз за националну свест Срба!

Време је да Срби отворено проговоре, не да кажњавају, не да прогањају, не да ретроактивно отимају од било кога, али ради своје деце да проговоре ситину сами себи о самима себи! Мени је капетан специјалног псовао мајку пред целим водом јер сам, помажући једном неспретном младићу да закопча гас-маску, кучио га по реманеу и нашалио се: "Ето те скоцканог сада као маршал"!

СА МРЖЊОМ и стиснутимм зубима ми је опсова: "Мамицу ти ЈЕБЕМ, видиш ли ову петокраку - па стави прст на њу на береци, а Србин - она је ту да се бори против зла и непријатења"!

Ја нисам смео да га упитам "КО је наш непријатељ"?, али питао сам касније ПИЈАНОГ потпоручника, који је претио стрељањем индиректно.

СВА прича, која стоји, која је тачна, о начим непријатељима, прекрива и намеерно прећуткује наше омашке, Ми смо проли кроз шта смо прошли да би схватили КО СМО! Јер да смо занлико смо, не би тако пршли Престанимо да лажемо себе. Наша браћа Муслимани ИЗМИШЉАЈУ језик, историју, нацију, а ми НЕ знамо ко смо - и са тиме улазимо у рат, са петокраком...а ко је помене, ко се нашали - њему се "ЈЕБЕ МАЈКА" и прети стрељањем....

Доста, бре лагања...доста лагања....ово што кажем НЕ одриче жртву мученика наших, не одриче ништа - али је истина која циља ЛАЖ, једну колективну лаж којом смо се анестезирали! Та анестезија је јако опасно, она је опасна и може коштати овај народ много у будућности! А када је о српској кривици рећ - па, наравно, Слоба! Слоба је шверцовао и цигаре преко границе, све је Слоба.

Ма да брате слажем се са тобом. Немам шта да додам. Мене много боли сваки наш пораз и наша неслога. Ти причаш како би идеално било да смо се одмах одрекли СФРЈ и оформили своју војску и химну али то је било просто немогуће јер нисмо били тако васпитавани, наши људи нису имали алтернативу ЈНА-у и Југославији. То је било готово све што смо знали а много тога нисмо што нас не оправдава. Мој отац као цивил при раду у војсци је по команди из Словеније отишао у касарну код Велике Буне у Хрватској и тамо после тродневне опсаде био заробљен и разменом ослобођен на дан св. Димитрија и иако је био комуниста узео је да обележава тај дан као славу, у почетку ван Цркве а сада носи и колач.

Ми сви барем верујући људи, знамо да све што нам се лоше дешава је због наших грехова и слабости. Југославија је започета пре скоро сто година. Читао сам да су се још тада неки официри одрицали од српства  и себе називали југословенима. Али одакле то?

 Смрт броза и она непрегледна колона очајника и других који су плакали за њим закључно са деведесетима и 5. Октобром су биле само врхунац наше трагедије. Твоје искуство да официр уперује прст у петокраку као узданицу и да ће га она спасти док брату псује мајку а који ратује раме уз раме са њим је по мом мишљењу сведочанство колико је човек који је политички и идеолошки заслепљен, опасан за друге и за себе, такви и дан данас непокајани одлучују на изборима и учествују у власти.

А ко треба  да проговори питаш, по мом мишљењу то треба да учине научници разних струка а подржани државним институцијама. Да ли смо ми спремни и у прилици за тако нешто? Па мислим да нисмо, зато што би колонизатор, НВО и други недобронамерни, разапели и злоупотребили све то у сврху рушења и онога што је добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters 

Нећу се освртати на детаље, тешка је прича, па ћу на неке ствари које си сугерисао,а мени битне.

Америчке елите, ФЕД, Кенеди:

Елите су увек постојале у свим друшвима и нема друштву напретка без елита. Пишући о корену глобализације, пре него се она назирала, у време бруталне поларизације, Владика Николај каже: Бог није Бог једнакост, него Бог љубави. Циљао је то, да неке "слие овога света"/елите раде на томе да све уједначе, цео свет - е то ти је данашња демократија, сви смо исти, и сл. Ма нисмо исти, нити су елите исто што и народ. Елите су људи са више талента и могу да своје способности усмере у три правца: на себе лично, на себе и свој народ и на себе и против, на уштрб народа. Кад причам о САД елитама, оне су се мењале, груписали, али Устав и закони САД су им постали препрека за остварење својих похлепних циљева. Оне су увек утицале на политику САД као и свуда, али преузети од државе моћ над новцем и књижити држави дуг је сулудо. То се ради преко ФЕДа, и када је постало "тесно" онда се иде даље на цео свет.

Кенеди није био суверениста у смислу да САД треба да се закују у своје границе, не, него се противио том СВЕглобалном концепту, да САД буде полицајац у свету који ће да ради то што супосле радиле. Рат у Вијетнаму је повећао вони буџет можда и 100 пута (провери сам податке ако те занима), дакле ВИ комплекс профитира, заболе њега за то колико мртвих. И сад приватни банкари дају САДу паре (аман) и књиже им дуг, а те паре иду у приватне џепове да праве оружје, а амерички синови гину и чине злочине по неком Вијатнаму. Шта има САД са Вијетнамом? Никсон је гласноговрник (као и Џонсон, потпреседник Кенедијев - гле парадокса, оно чему се убијени председник противио,  потпреседник који га замењује сада се залаже за то - за рат).

И тако редом то иде...то је један болесни систем ратова и дугова....сви су дужни, све ЕУ земље - коме су дужне? Какав је то "развој" кад је држава све више дужна, грађани све више дужни а неко се богати? Бре, па то је неко лудило и превара.

 

Русја, Кина, САД, Немачка:

Мани ме немачке демократије, немачког хуманизма и немачке технологије данас.. Немачка философија, изопачења зачета у схоластицизму, касније преко протентатизма попримила су болесне погледе на свет, а крунисале се у Ничеу и Хитлеру....Немци су починили толика зла у 20. веку. Али, на страну зла, такав притуп свету и другим народима - то је болест. Преко САД пара, уместо да буду кажњени, демократизују их и ствара се водећа економја Европе. Те технологије су данас застареле. Нису у својим браншама, али свако данас прави ауто, камион, тркатор, аутобус...то је гвожђурија и свет је прешао из индустријске у ИТ сферу која поприма обрисе СФ, а сада се иде даље....та технологија Русији не треба. Русији треба да Нецима прода мало гаса и то је то. Ни за шта им Немци не требају.

Русија је довољна сама себи. Да цео свет некако нестана, она у својим границам је себи довољна, има све. У свету јој треба поштена игра! Русија се ширили највише бранћи се, не нападајући, него бранећи се.

САД, рекао сам доста, ако падну сатано-гобалисти, корпоратив-фашисти све са штампаријом безвредних долара иза себе, ту САД Русија чека. Не да поведе рат против Кине. Не да буде империја светска, јер је Русја ПРЕвелика и сама себи....то треба разумети. Него да има партнерске односе са САД, и да се сада 75-годишњни набој хладног рата, пропаганди, одбаци и релаксира стање. да се ради заједно на бољитку свих и света. То Русија чека. Шта Немачка може на светском плану? Ко је Немачка? Ко је, бре, она бабетина Меркел? Осим тога, здрави Немци, су свесни зала Хитлера, извукли су поуке, и хоће, као и она здрави део САДа, да имају са Русијом добре односе - никада рат, јер га никада не могу добити! На светском плау Немачка је ороз, петлић и ништа више, који понекад прескаче у туђа воришта. Шта има Русија са Немачком да савезникује? На крају и Европом....па Европи треба Русија.Русији не треба Европа тек да живе у миру и тргују. Више пара Европа заради од Русије него Русија од Европе. Немачкој треба Русија, више него Русима Немачка. Рус може купити и Тојоту, не само Мерцедеса, а Немац н еможе из Јапана да купи гас....гас не стиже путем СМСа.

Пошто је Европа стара, мушичава дама, зановеталица (ко бре да уједини 30 нација и језика, то је лудило) лакше је Русији у свему са прагматичним Американцима, а тиме ће и вечите мутиводе Енглезе да ставе на место.

Кина је прича за себе. Никсон је почео да полако отопљава односе са Кином, Реган их унапредио...никада САДу није било у интересу да их Кина прешиша економски...али превидели су кинеску културу. Њима не можеш да подбациш обојену револуцију нити да лако манипулишеш...Кинези су радили за цркавицу на САД технологији, копирали и учили се од њих...ископирали су све "од игле до локомотиве" и полако дизали стандард, а све под управом Партије. Кина има комунистички капитализам, који не брани неким да буду трилијадери, АЛИ то је све под шапом државе. Систем меритократије (како то Катић зове) није систем корупције и пара као у трулим соц. друшвима или лебеералним - не! Него да би био неко у КП Кине мораш да прођеш хиљаду фаза напретка и докажеш се. Као што у либерал-капитализму нема милости з аоне који се окрену против система, у Кини нема милости ко је против државе - нема те, за ноћ те нема.

Видиш Хонг-конга? Па они су навикли под Енглезима на неке појединачне слободе, сада се боје кинеског модела солобода. Кина има технологије, има јаку државу која то све контролише, и, у принципу, то није демократија. Није ни близу демократије....али Кинезима је то доста, јер они могу да раде 16 сати, они су народ колектива, не уклапа се Србин у то. Ми смо по свему западни свет, по свему...иако нас тај свет неће.

Ја не желим да живим у држави, у којој уз мали изговор, могу да те убију, протерају, ограниче број деце и сл, за ради виших неких циљева које држава одлучи...а нисама неки бунтовник против државе. Данашња Кина је колико-толико ок по том питању - али то сад-па сад се отме контроли, јер нема ситема који контролише институције, него су институције систем!

Кина није у новијој историји имала ни прилике нити је била империјална, наносила зла другим народима - ало у комунизму Кине и СССРа побијено је и страдало на разне начине мнго више људи него од хитлеровог, јапанског, талијанског, хрватског и других фашизама. Мнооого више.

Кина са тим наслеђем, са технологијама које мењају свет, а под управом државе и Партије данас поседује вечину важнијих лука у свету, гради "пут свиле", дакле она ПОДИЖЕ инфраструкуру света ради својих производа - да ли смо свесни колика је то економска сила? Посебо, са преко милијарду људи и са огромном радном снагом која ради јефтиније од размажених Европљана.

У Немачкој има Шваба на грађевини, има их чисте улице, у Пведској жене раде на гражевини, возе камионе и деца чисте улице, Швеђани, али је радни сат на фактуру 45 еура у крањој цени.

А Русија? Ко нађе у Москви Руса да чисти улицу, да вози такси ЧАК што је лак посао, ко га нађе да чисти степениште у згради или да зида на грађевини - па тај је за Нобела. Поимање индивидуалних слобода и комфора једног Кинеза се не уклапа са рсуким, европским, српским. Мада  Када је пала продаја Волво-а у Кини, истраживали су и знаш шта су закључили? Сиромашан комфор за Кинезе. Дакле, сад супртоно причам, у Кини расте богат, релативно, средњи слој, али не може европски човек да прихвати радне норме Кинеза. Кинеске компаније, ако једном похарају Европу или Русију, биће суровије ка радницима него што су били сурови ка њима у Кини. Кина је почела на јефтиној радној снази а завршила на светском економском врху - ТАКО су превеслали САД. Пустили су их у своје двориште, служили им, а паралелно градили своју кућу плако им стежући каиш и копирајучи их.

Како Кина не може и неће бити хегмон? Која империја је у новијој историји градила инфраструктуру по целом свету? То Кина ради и то су др-жа-вни пројекти. У Кини је СВЕ државно и оно што ј еприватно, јер приватно мора да буде у служби државе. То је посебан, јединствен систем у свету. И тај систем је ПОДРЕЂЕН Партији! Парији која је Тело за себе и има своје ситеме (не)конроле - сада је то меритократија, а лако буде аутократије, диктатура јагора шта већ. Нажалост, није им непознато све то јер су тлачили властити народ много...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На данашњој седници Владе Републике Србије, а у складу са епидемиолошком ситуацијом и мишљењем струке, донете су одлуке у вези са ублажавање одређених мера у вези са спречавањем ширења вируса ковид 19.

 

RS.SPUTNIKNEWS.COM

На данашњој седници Владе Републике Србије, а у складу са епидемиолошком ситуацијом и мишљењем струке, донете...

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Србољуб+ рече

Najdrastičniji slučaj na putu ka manastiru Rukumija.

ПРИЧЕСТИО САМ ДЕТЕ ОБОЛЕЛО ОД КОРОНЕ. И ШТА?! НИШТА!



+ + +

У име Оца, и Сина, и Светога Духа. Амин.

Данас, Лета Господњег 2020., прочитаћу вам Синаксар који је написан на празник Цвети – Улазак Господа нашега Исуса Христа у Јерусалим. Срећан празник свима присутнима.

Оно што бих још хтео да кажем, браћо и сестре, да се Псалтир чита до Велике Среде, завршава се на Велику Среду. Читање Псалтира је јако важно, и некада су наша деца читала Псалтир у Основној школи. То је било пре око 100 година. Не знам када је тачно то престало, али у 19. веку су деца српска читала Псалтир који је књига јако, јако изванредна за просветлење ума, односно за борбу против зла у себи, а и око нас. Дакле, они који читају Псалтир, завршавају са Средом.

Друго шта може да се уради у овој тешкој ситуацији (видите колико нас је на Служби... било би десет-петнаест пута више да је све нормално), оно што је јако важно за даљу борбу против ситуације у којој се налазимо, то је да од Великог Четвртка певамо Часном Крсту „Спаси Господи људи твоја и благослови достојаније Твоје, побједи всјем православним христијаном нашим на сопротивнаја даруја, и твоје сохрањаја крестом твојим житељство“. Тропар (глас 1). То више пута може да се пева у току дана, и видећете колику душа корист има од тога појања. И не само то. Тропар Часном Крсту је и молитва за победу, односно за очување нашег Отачаства – Србије и српских земаља и народа српског. Он зато служи.

И треће, дакле, то све можемо да појимо, да певамо – Велики Четвртак, Велики Петак и Велика Субота. А затим долази Васкрс: „Христос Воскресе из мертвих ,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав.Христос Воскресе!“ Више пута. Више пута. А звона има да звоне док се не уморимо! Тако објављујемо победу живота над смрћу, Господа нашега Исуса Христа над грехом, смрћу и сатаном. Наш је труд, а Божији је благослов да се то врши, да би наш народ изашао из ове тешке ситуације у којој је, практично затворен у своје станове или своје куће, што, никако, не може бити добро. Ако је овако сунчан дан напољу, он би, човек, требао да буде напољу, на ваздуху, и тако се другачије осећа. И да ради свој посао – ко у пољу - у пољу, ко већ где ради, на другом месту, да ради за шта се спремао и где је запослен, да то обавља.

Када би човек могао да искључи медије, да не слуша ништа од тих вести које се сад емитују, онда би друга ситуација била у нама. Онда би се душе наше тако гојиле. А овако – страх. Из страха у страх. Све више страха бива у душама. И то је јако опасно стање. Ја сам то искусио писмом из Шпаније. Добио сам писмо из Шпаније, од једне наше сестре. И шта ми је било чудно на том писму? Уместо марке и печата, била је црна трака и назирала се глава мртвачка кроз ту црну траку. Брат Љубиша, који доноси пошту, он се нашалио и каже: „Чувај се короне“. Ја сам се насмејао, а тек сам после узео писмо. И видео сам шта је. И осетио сам извесни страх у души. Онда сам узео одмах ту марку, одлепио сам је и запалио. А писмо сам прочитао, наравно, и видео сам да нема ту никаквог помена о вирусу нити корони... И тако, пошто ја знам како та борба треба да тече, ја сам после узео Псалтир и бројаницу и за кратко време после није било страха. А мислим се после: не дај Боже да сам се упецао на ту удицу. То је страшно кад... страх, па страх, па страх... Ту нема мира ни покоја. После идеш у апотеку да купујеш лекове за смирење. И тако... ко зна колико се тога троши.

Некоме је у циљу да се то све одвија како се одвија. А то су силе, мрачне силе овога света, оне то гледају..., да припреме терен за Антихриста. Ја то тако схватам. Ако неко, можда, другачије схвата, то је његова ствар. Али, пратећи шта се збива – а ово није само код нас, већ је у читавом свету, по свим земљама се то одржава и спроводи се то као борба против вируса... Али, може се само наслутити шта је ту у питању.

Оно што до нас стоји је да имамо веру у Живога Бога. Ако се човек плаши, онда иди у шуму, ако ти је тамо мањи ризик и сматраш да ти је ризик овде у цркви. Како може бити у цркви ризик? Наши су храмови, наше су цркве Божија места, они су болнице, извори здравља. Све то је освештано овде: и иконе, и крстови... Све је то извор здравља и никако не могу бити посредници неких заразних болести. Ја увек на крају, кад сви целивају, ја на крају целивам. И шта?! Кад се сви причесте, ја на крају..., свештеник на крају употреби Причешће. И шта?! Ја сам преко 30 година овде! И шта би било? Ко зна колико сам ја овде причестио од рака, од заразних болести, ко то зна? Једини Бог зна, кога све нисам причестио.

Причестио сам и једно дете (оболело) од короне. Исто. И шта?! Ништа. Значи, нема никакве ту опасности. Али, ако човек сумња, онда, кажем, у шуму! Ако сумњаш, онда у шуму. Знате како каже народна пословица: „Чега се плашиш, то те стигне!“

Бог наш је свуда присутан, и све што миче, све што је Њиме приведено у биће, оно је под Божијом контролом, под Божијом влашћу. Свемогући Господ све држи под својом влашћу... Дакле, болести су Божије посете. Да се разумемо. То треба знати. Свака је болест Божија посета. Чак и на овом нивоу – светском. То је Божија посета свету, свим народима на планети (То су милијарде људи...), да се тргну, да се опомену, да се пробуде из греховног сна. Да размисле у чему је смисао живота овде. Да ли је то у бесомучном трчању за новцем и стварима, или живот други циљ има... То је оно што је јако важно. Ако човек заглиби у материјално, почне та трка за новцем, он ће да заборави и кад је Велики Петак и кад је Васкрс, све се заборави кроз ту бесомучну трку. Зато, кажем, не смемо то себи никад да дозволимо.

Ја сам увек био за поштовање државних власти. Из једног разлога. Једне су по Божијем благослову, а друге су по Божијем допуштењу. Садашње власти, у читавом свету, оне су по Божијем допуштењу. Ја не знам да л' има земља где је Божији благослов. Да (власти) своју власт спроводе са Божијим благословом. Шта значи то са Божијим благословом? То значи да у тој земљи народ припрема душе за вечни живот. А то је, значи, питање хришћанског живота. То је, значи, благослов државе да се народ припрема за вечни живот. А то значи да се омогући мисија Цркви. Код нас је била хармонија у време Светих Немањића...

Ако се у једној држави, било којој, шири неморал, и ако нико не стаје на пут томе, за где се тај народ припрема? Да ли за вечни живот, или за вечну погибао?! Али, људима који су без вере – ако човек, уопште, може бити без вере, - њима је свеједно. Они верују да је на гробљу крај. А ја кажем: а шта ако није?! Шта ако није? Па Руси су измерили... ставили су човека који је био пред смртни час, ставили су човека на вагу, прецизну вагу, и када је душа изашла из тела, вага се померила за неких 7-8 подеока. Односно, толико грама. Дакле, душа је ваздушасто тело, али има своју тежину. То је, значи, доказана ствар. То може да се види, да се измери. А да не говоримо о онима који су се враћали из онога света, који су могли да кажу: ја више не верујем, ја знам. То је, значи, искуство Светог Владике Николаја. То је искуство нашег игумана Саве и још других људи..., покојне сестре једне, медицинске сестре из Београда. Сви ти људи су искусили да је све то тако како јесте...

Нашем народу је потребно пробуђење, покајање, очишњење и Причешће. Потребно је, дакле, да се обожимо, сложимо и умножимо. Да ли ће бити времена за то, то једини Бог зна. Ми можемо тежњу ту да имамо. Зло је ако немамо такву тежњу. По Богу тежњу. Ако то нема, он је пропао. И овога века, и будућег века. Значи, пропао је и за овај век, и за будући век...

Дакле, драги моји, постом, молитвом и милошћу, узраста се у вери, љубави и нади према Богу. Значи, може неко и да те вређа, да те малтретира, да те мучи, али да га не мрзиш. Бог га је послао да те припреми за вечни живот. Тако треба схватити то. Руског специјалца Александра, нису могли Чечени да убију. Они су пуцали изблиза у њега, али – не вреди! Меци се одбијају, или средства не пале. Исто тако, морили су га глађу. Он каже: направим куглицу од земље, закрсти је и поједе и каже – била је слађа од меда. То је Божији благослов. Исто тако грудвицу снега направи. Он је био неколико година у јами. Четири-пет година је био у јами једној, дубокој. После се једна Чеченка у њега загледала, па му спуштала козије млеко. После су га нашли... Руси су га нашли, ту је Чеченку узео, крстила се, прешла у нашу веру, имају сад децу и живе тамо у близини једног манастира.

Ето, то је тако кад Бог некога чува. А ко се чува, и Бог га чува. Не може нико ништа да му нашкоди. А камоли вируси и све то... Покојни Фотије Шипунов, он је писао у своје време, вршио је експерименте, у ствари, он је уносио у посудама вирусе грипа, азијске и ко зна какве све друге не, он их унесе на Службу овде, у храм, пре почетка Службе, а после Службе – све је било мртво! Сви су били мртви. Сви вируси су били мртви. Наша Служба има такву моћ...

То што они сада нама раде, то ће многе људе да пробуди. Ко је могао да верује, да ће Срби у Црној Гори да се пробуде? Како, Боже? Како њих пробудити? Дошло време, онај непријатељ дошао са акцијама неким својим, са неким својим циљевима, а народ се дигао да брани своје. Најбољи начин је литијски начин да се боримо. Један дух да буде. И молитва Богу. „Не дамо Светиње!“ – како кажу...

До нас стоји да се припремимо за то, да наше душе буду окренуте Богу и врлинском животу. Да се тако снажимо. А гресима се човек губи, губи снагу, губи енергију, добија болести и онда је лак плен вируса. Било да је то корона или неки други вирус. То нема везе. Значи, кад сам слаб, кад сам исцрпљен, кад сам душевно осиромашен, духовно, онда сам лак плен свакога јада. Ето, то је оно што треба да знамо, и веру не смемо никада да губимо. А Бог ће помоћи – као што је рекао покојни Патријарх Павле – ако буде имао коме. А Свети Владика Николај, у „Небеској Литургији“ нам говори да ће Срби на крају да се саберу, у Име Живога Бога. И тако ће да певају Живоме Богу: Алилуја, алилуја, слава Теби, Боже...

И тај народ заробљени, заточени, ако икако могу, нека читају Псалме. То је јако важно. Као што сам рекао, завршно са Великом Средом... А после, исто тако, реч Божија, реч Новога Завета, је храна за душу, да се душа тако снажи.Човек не живи само о хлебу, каже Господ наш Исус Христос, него о свакој речи која излази из уста Божијих. Потребан нам је и хлеб за тело, али душа кад је јака и снажна, она држи и тело. И душа када напусти тело, то је, значи, смрт тела. Ако се човек од Бога одлучи, ако Господ остави душу, онда је то смрт душе. То је катастрофа. Не дао Бог то никоме. Данас има много душевних, односно – духовних мртваца. Живот без Бога је велико, велико очајање. Катастрофа. Бог нас је увео у биће, и свака душа је по природи – хришћанка. Треба само човек да размишља о циљу свога живота. О циљу постојања. Зашто смо ми овде. Због чега. Шта је циљ нашег пута. Ми видимо, дете са плачем улази у овај свет, а као одраслога га са плачем испраћају. Испада да живимо у долини плача, онда. У свету плача... Пуно је у нама туге. У нашем роду је пуно туге. Зато, кажем, да се Богу окренемо, да Бога славимо, да Богу певамо...

Ово сада, у току је сада епитимија свима нама. Каже: „Свештеници веру оставили, калуђери посте оставили, нити народ за недељу мари, ни за празник, ни обичај стари“. То је истина. Велика истина. Мали је број свештеника који су у вери. Има их, али мали број! Калуђера исто тако. Кол'ко њих једе месо?! Још те како једу, кркају месо, још како! Гледао сам једног, покојнога, јеромонаха, који је гулио овцу у своје време. Чудио сам се: шта сад то значи?! Тако је то. То тако пође, па иде онда како не треба.

А кол'ко народа иде на Литургије, и сами знате. То су промили. А Грузијска Црква, најача Црква, могу да кажем, и у вери и у добру, код њих је 25 посто народа на Службама. На Литургијама. То је чудо Божије. И њихов патријарх није екумениста. Није модерниста. Не благосиља те глупости којекакве, него чврсто се држи у вери. Има свештенство своје, своје монаштво, има народ свој. Он је за велико поштовање. Он је светионик овога времена у коме живимо. Нама, православним хришћанима. И зато, кажем, гледајмо како он то спроводи тамо, тако и ми треба, а не да се кријемо у станове. Он је наредио да се кропе улице освештаном водом и да се кади. Да се кади и да се кропе улице. То је начин црквени, а не неки други. Да се кријемо ми?! Од чега, бре?! Од глупости којекаквих! Ја то ништа..., не придајем никакву пажљу томе! Када бих придавао пажњу, онда бих губио снагу! У томе је ствар. Предајеш пажњу некој глупости или нечему, онда губиш снагу! Ја немам страха од тога! Како то? Бог зна. Бог ми је дао да немам страх. И готово. И шта сад ту има?! Овако леп дан и ја да сад мислим о корони?! О, баш ћу да мислим... Пуче ми срце за тим. Ја хвалим Бога, благодарим Богу што је овако леп дан данас. Сунчан. И јуче...

Није то лако. Организам је то. Организам је народ. И преноси се то. Дођу људи и донесу ти страх. Они носе са собом страх. Али, треба да будеш одважан, да не примиш ништа од тога. У томе и јесте ствар. Него да им пренесеш мир, ако га имаш. Мир Божији. Бог то даје... Бог даје мир душама људским...

И још да они фантазирају, да сумњају да ће се човек заразити кроз Причешће?! Ооо, моји попови и владике! Где то може да буде?! Како то може да буде?! То је несхватљива ствар!

Али, треба поставити стражу над собом. Мртву стражу. Ви, хришћани, поставите обичну стражу над својим душама, по питању мисли, жеља и осећања, и молитвом делујте. Или: „Господе, помилуј“, или: „Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешнога“. Тако се војује против непријатеља. Против његових предлога. Да се тако не би пецали на њихове удице. Молитвом и постом се тај род, зли, изгони. Тако се изгони: молитвом и постом.

Исто тако, за своје непријатеље палите свећице од чистога воска. Кажете: Господе, од Тебе примих и Теби приносим ову свећицу за опоравак мојих непријатеља и за повратак Теби, Живоме Богу. Ако тако чинимо, добро ће нам бити. Шта сејемо, оно ћемо да жањемо. Не може бити друкчије никако. Шта човек посеје, то ће да пожање. Ма ко он био. Био цар, краљ, председник државе, био владика, свештеник, калуђер, народ обичан, верник... Шта сејемо, то ће да жањемо. И зато треба да пазимо шта сејемо. И кроз речи, и кроз дела своја. Да гледамо да наша дела и речи буду сагласна вољи Божијој. То је оно што је најважније. Све се то пише, и доћи ће рачун једнога дана. И онда се прелази у вечну радост, или вечну муку. (Према оном) како смо делали у овоме свету. Бог нам је дао живот, да бисмо вечно живели, а није нам дао смрт, да бисмо умрли.

Значи, ако човек носи крст на грудима, онда не треба да се плаши вируса. Крст има страшну силу. Страшну снагу има. Невероватну. Кад слушате, рецимо, ове молитве за освећење Крста, овога ког носимо на грудима – Бог му да силу и он човека од свега чува, ако се човек чува од греха. Ето, то је то. Ко се чува, Бог га чува и сачува.

И увек пажљиво да се крстимо. Свети Јован Кронштатски каже: „Ко се немарно крсти, хули на Христа Бога“. Е па видите, шта ми треба већи грех онда? Треба да се пажљиво крстимо.

И драги моји, браћо Срби и сестре Српкиње, свој дан почнимо у Име Свете Тројице: у Име Оца, и Сина, и Светога Духа. Амин. Они, који се више година моле Богу, могу свој дан да почну молитвом: „Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешнога“.

Ето, данас, на празник Цвети, сад ми је већ друкчије. Имао сам мало једну кризу, како да кажем..., као неки терет сам имао мало јуче и данас... Али, ето, видите, хвала Богу, видите како све то прође. Бог то допусти на неки начин, и прође то и данас можемо да се радујемо данашљем празнику, Његовом свечаном уласку у Јерусалим. Све је то Господ тако организовао, и све је претрпео то ради нас и ради нашега спасења...

И да гледамо да постимо, сада су сви дани до Васкрса на води. И, ако Бог да, да се причестимо. Можда на Велику Суботу, може да буде и на Велики Четвртак...

И ако Бог да, и онима који имају власт над овим временом, над овим, да кажем, временом црквених Служби... то се данас забрањује на неки начин, или се ускраћује, да се то промени, да се народу одобри да иде на своју црквену Службу бар на Васкрс и Велики Петак. Бар на Велики Петак и Васкрс. Бар тада. Значи, на изношење Плаштанице да се одобри то, државна власт да то одобри, и на Васкрс. Ја им то препоручујем. Ако неће то да раде, онда ИМА БОГА! За све нас има Бога. То може да се уради, на прописан начин. Не овде Служба да буде. Напољу може да буде. И да људи буду, по њима, на некој прописаној удаљености. А ко се плаши, он неће ни да дође. Они који се не плаше, њих баш брига. Немају проблем такав.

Ето, да Бог да, да се то тако догоди. Да буде народа. Да буде препуно. Све да буде пуно овде, око нас. И напољу и овде. Ми имамо озвучење. Можемо све да испоштујемо што се тражи од нас. Пустимо озбучење и можеш да слушаш у шуми, ако хоћеш. Није проблем. Имамо и трпезарију велику. И тамо је озвучено. Све је озвучено. Ја никог не позивам, али оне који дођу ја нећу да истерам напоље. По речима Господа нашега Исуса Христа: „Који долази к мени нећу га истерати напоље“ (Јн. 6, 37).

Ето тако. Да верујемо и да се трудимо, а Бог Живи да благослови, да Господ благослови све наше трудове...

Њему нека је слава, Богу у Тројици, Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у све векове векова. Амин.

 

 

Колико сам могао да испратим, ово је транскрипт једне од беседа .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат
Саопштење за јавност старешине манастира Рукумија оца Симеона Штампај Е-пошта
недеља, 19 април 2020

 2020-04-20, 00:53:58

Поштовано Уредништво, Христос воскресе!

Шаљем вам кратак извештај поводом данашњег догађаја у селу Бубушинцу, општина Пожаревац.

Данас, на Први дан Васкрса, полицијске снаге из града Пожаревца привеле су моју духовну децу, њих петнаестак, код судије за прекршаје, због тога шту су нарушили полицијски час (време када је забрањено кретање) доласком на Васкршње јутрење и Свету Литургију код нас, у манастир Рукумију. Они су кажњени минималном казном, запрећеном за тај прекршај, у износу од 50.000 хиљада динара (и словима: педесет хиљада динара).

          А шта је ко од њих понео кући у својој души, он зна и Бог зна.

Са Христос воскресе поздрављам и створење Божије, режисера данашње демонстрације силе, привођења и кажњавања и предлажем му, овога Васкрса, оно што Свети Владика Николај предлаже своме српском народу:

1.                пробуђење;

2.                покајање;

3.                очишћење кроз епитимију – православни начин живота;

4.                причешће.

А причешћивање код нас се врши из једног путира – свете чаше; једном кашичицом, без страха од вируса короне и других болести. Снага наше свете Вере и Цркве је у томе што васкрсава и лечи болесне од греховних и других болести, а не да их шири.

Наша Света Српска Црква је прошле године прославила 800. годишњицу аутокефалности, а ове године слави 100 година од обнове Пећке Патријаршије.

Прошле године, председник Србије је одликован Орденом Светога Саве првог степена, а ове године, за ову стогодишњицу, видећемо чиме ће бити одликован.

Господу инспекторе и полицајце такође поздрављам са Христос воскресе, као и судије суда у Пожаревцу, које су казниле моју духовну децу. Служба је служба, а дружба је дружба.

Има и другачијих примера у земљи Србији овога Васкрса, где се пролазило поред полиције уз православни поздрав „Христос воскресе!“ и отпоздрав „Ваистину воскресе!“; или: „Срећан вам празник“ и отпоздрав: „А вама срећан пут!“

Мој предлог и савет су да овакве примере следимо.

Нека нас Бог благослови.

 

 На Васкрс 2020. године,

Старешина манастира Рукумија,

Јеромонах Симеон

 

Није ми јасно зашто поред свих средстава јавне комуникације и оглашавања на интернету, о. Симеон се оглашава преко сајта Борба за веру?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Ćiriličar рече

Нисам испратио све Медине бисере, али мислим да греши јер пише кратко ...

A da piše duze grešio bi još i više ...  On je od onih zadrtih konvertita, koji kada odu preko pa im je tamo sve bolje. I tada pogaze sve ono sto su do juče bili, zapravo pogaze sebe. Traže Sunce gde zalazi ...

Poštuj državu u koju si došao, ali ne zaboravi odakle si i ko si. ... I ne sudi krivo!

.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...