Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 1 сат, Grizzly Adams рече

Имаш среће што није, јер они кад убијају то је на милион.

Није лепо да релативизујеш то што је Твоја земља бомбардовала мој народ који јој никакво зло није учинио!

То нема никакве везе са Кинезима или Марсовцима.

  • Свиђа ми се 1

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Sad bi mogao malo da dovedem pod pitanje tržišnu privredu, jel rat koji vodi Tramp u vezi tarifa tržišna utakmica? Jel sankcionisanje Huaweia tržišna utakmica? Jel sankcionisanje države koje učestvuju u izgradnji Sjevernog Toka tržišna utakamica? Jel lupanje sankcija državama, pojedincima i grupa koji ti nisu po volji tržišna utakmica? Jel tržišna utakmica kad razoriš jednu zemlju jer je htjela odbaciti petrodolar?...O kakvoj tržišnoj ekonomiji onda govoriš? Šta je savezništvo SAD i Saudijske Arabije iz perspektive promocije sloboda. Jel to znači da u SAD vole odrubljivanje glava, i javno bičevanje? Tako i vi meni učitavate da ja volim totalitarizam. 

ОК, та нека међународна тржишта су само делимично слободна или потпуно неслободна и то не само због САД. Нафту контролишу државе, ту од слободног тржишта нема ни с. Али већина других тржишта јесу практично слободна. Американци не бране да се тамо увози велика већина ствари која су онда конкуренција америчким производима.

Али морамо разумети о чему говоримо. Шта мене бре боли уво за ту вашу геополитику? Занима ме оћу ли имати сутра за леба, ко и сваког обичног човека. Такође ме занима и да већина других има леба. Можда зато што сам као моралан, па ми је драго да сви имају, можда зато што је и за мене боље кад сви имају јер онда могу да купују од мене, па и ја имам више, а можда и једно и друго и нешто треће. Углавном, стало ми је да ја имам и да други имају. И шта ту видим? Једини начин да имамо много леба и да имамо онај леб који ми оћемо (а не да сви једу један леб кога пропише држава, при чему је леб метфафора за било шта) је да економија буде уређена као што је у западним државама, значи доминантно тржишна. Сваки други систем се показао зантно мање ефикасним, а често је одвео милионе у пропаст. И ако волим свој народ, једино ћу му то желети. Ако волим кинески народ, такође ћу му једино то желити. Ово што политички и економски сад раде Кинези и Руси могу да желим само најгорим непријатељима. Наравно, ако је теби драго то лудило само зато јер може да уништи Америку (да не улазимо у причу око тога да ли стварно може) иако су резултат сиромашни грађани земаља у којима се примењују варијације на тему, укључујући и овај наш тужни Балкан, твоје право, ал онда имаш неке чудне моралне и практичне приоритете. Уништити ”непријатеља” макар ја умро. Мислим да се то зове инат и ником ништа добро није донео.

А то да л ћемо овако ил онако да мислимо о просечном западњаку и његовом начину живота, то је индивидуална ствар. Ја оћу да имам пара ко они, а да живим и трошим ко они свакако не морам и нећу. Постоји бесконачно много подједнако добрих система у којима може да се фино троше паре, али историјски је познат само један у коме могу ефикасно да се зараде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 minutes ago, Србољуб+ said:

Није лепо да релативизујеш то што је Твоја земља бомбардовала мој народ који јој никакво зло није учинио!

То нема никакве везе са Кинезима или Марсовцима.

Па и мене су бомбардовали, био сам у униформи тад. Али сам свестан ко је за све то био одговоран.

Ако је некоме отац криминалац који је крив за пљачке и убиства па упадне полиција у стан да га ухапси - није полиција крива. Он је крив.

Најлакша и најједноставнија је та ”племенска етика” - свако ко је против мене је зао. Али није исправна ни хришћанска. Јер СРЈ у то време није била ни праведна ни безгрешна, напротив. Била је криминална, мафијашка држава одговорна за многе злочине и неправде од којих не можемо да се оперемо још 100 година.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Justin Waters said:

Kad bi se američka vojska svela na "US Army corps of engineers" i za unutrašnju upotrebu, ljubio bi američku zastavu svaki dan. 

Вараш се.

Да је тако љубио би сад нацистичку или совјетску заставу сваки дан.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Grizzly Adams said:

Ако је некоме отац криминалац који је крив за пљачке и убиства па упадне полиција у стан да га ухапси - није полиција крива. Он је крив.

Овакве замене теза су јако опасне.

Нико нас није бомбардовао јер смо фактички правили ср**а, него зато што смо их правили без њихове дозволе. Неки други који су исто чинили злочине над нама, али са њиховом дозволом, се третирају и даље као победници и жртве. И то је управо тај племенски менталитет овде који запад лицемерно промовише деценијама - ако правиш с**а са њиховим благословом, ти си онда добар момак, ако не онда си лош. Јер  су злочини и нецивилизацијско понашање у таквом контексту релативни. А од тога нема гаднијег лицемерја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Sad bi mogao malo da dovedem pod pitanje tržišnu privredu, jel rat koji vodi Tramp u vezi tarifa tržišna utakmica? Jel sankcionisanje Huaweia tržišna utakmica? Jel sankcionisanje države koje učestvuju u izgradnji Sjevernog Toka tržišna utakamica? Jel lupanje sankcija državama, pojedincima i grupa koji ti nisu po volji tržišna utakmica? Jel tržišna utakmica kad razoriš jednu zemlju jer je htjela odbaciti petrodolar?...O kakvoj tržišnoj ekonomiji onda govoriš? Šta je savezništvo SAD i Saudijske Arabije iz perspektive promocije sloboda. Jel to znači da u SAD vole odrubljivanje glava, i javno bičevanje? Tako i vi meni učitavate da ja volim totalitarizam.

Нема тржишне утакмице када су њихови интереси у питању.  А ту утакмицу су изгубили или је управо губе. Остала им је гола сила и лаж да извуку продужетке. Изгледа да губе и технолошку утакмицу. Сила више није толико надмоћна колико су навикли. Изгледа да су остали још само лажни долари, докле.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, GeniusAtWork said:

Нико нас није бомбардовао јер смо фактички правили ср**а, него зато што смо их правили без њихове дозволе. Неки други који су исто чинили злочине над нама, али са њиховом дозволом, се третирају и даље као победници и жртве. И то је управо тај племенски менталитет овде који запад лицемерно промовише деценијама - ако правиш с**а са њиховим благословом, ти си онда добар момак, ако не онда си лош. Јер  су злочини и нецивилизацијско понашање у таквом контексту релативни. А од тога нема гаднијег лицемерја.

Нема ту никаквог лицемерја. У распаду СФРЈ нико није био ”добар”. Све стране су биле лоше.

Али овај наш је био најглупљи и извукао најдебљи крај. Јер нису тенкови из Загреба дошли да руше Нови Сад, него су тенкови из Београда ишли да руше Вуковар. И тако наредних десет година... Докле ћемо више да се лажемо... Већ је 20 и 30 година прошло...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О иронијо...

Цитат

Sve to, pčelar može da vidi tek na proleće kad krene cvetanje, pa pčele počnu da izleću. One košnice iz kojih pčele ne izleću su u problemu i pčelar mora da ih zatvori. "Inače će iz drugih košnica doći pčele doći i odatle dovlačiti hranu. Ako je taj med zaražen, one će tako s medom preneti i bolesti i zaraze u tu drugu košnicu. A onda epidemijski to može da se prenese i na druge pčelinjake", objašnjava Stojanović.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Povrsnost i laz tako karakteristicna za dio anglosaksonske elite i onih koji bi zelili da ih podrazavaju. Amerika je direktno stala na stranu srpskih neprijatelja i podrzavala medijski i kasnije vojno sve secesije osim srpskih. Sa gomilom medijskih CNN lazi. Kojih deset godina pominjes. Jel zajedno sa hrvatskim tenkovima usao u srpsku krajnu i americki ambasador. Mozda smo svi bili kriv za rat ali su amerikanci izabrali stranu. Kao sto svugdje u svetu podrzavaju islamske fanatike da oslabe svoje protivnike. Valjaju im Taci i Haradinaj a Milosevic los. Ruse krstove na crkvama i pale crkve 2004 i nikom nista. Slaba im je pravda. Bolja je trenutno nehriscanska Kina od takve USA. Barem za vecinu Srba. Normalno drugi narodi oko nas Albanci, Hrvati, Bosnjaci i odnardjeni Srbi imaju drugacije misljenje. Tenkovi isli da ruse Vukovar. Trebalo je da pusti ustase da mirno ubijaju Srbe i sve bi bilo ok.

Нема ту никаквог лицемерја. У распаду СФРЈ нико није био ”добар”. Све стране су биле лоше.
Али овај наш је био најглупљи и извукао најдебљи крај. Јер нису тенкови из Загреба дошли да руше Нови Сад, него су тенкови из Београда ишли да руше Вуковар. И тако наредних десет година... Докле ћемо више да се лажемо... Већ је 20 и 30 година прошло...


Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па је л те тера неко да читаш?
I jos nesto Istorija nas uci da kad neko drustvo, narod pretera sa zlom stize Bozija kazna. Tako ce biti i sa USA kao u sa Srbijom. Lek je pravilno vidjeti greske i pokajati se. Citajuci sta pises daleko je USA od pokajanja. Ni mi Srbi nismo bolji ali nasa drzava je vec propala, narod raseljen, Srbija skracena i ko zna sta nas jos ceka a to i gore ce nazalost zadesiti i USA i zapadni svet.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Рисбо said:

Lek je pravilno vidjeti greske i pokajati se.

То исто сам и ја реко. Па ме псују и вређају... браћа хришћани... православци... на Ускрс.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Па и мене су бомбардовали, био сам у униформи тад. Али сам свестан ко је за све то био одговоран.

Ако је некоме отац криминалац који је крив за пљачке и убиства па упадне полиција у стан да га ухапси - није полиција крива. Он је крив.

Најлакша и најједноставнија је та ”племенска етика” - свако ко је против мене је зао. Али није исправна ни хришћанска. Јер СРЈ у то време није била ни праведна ни безгрешна, напротив. Била је криминална, мафијашка држава одговорна за многе злочине и неправде од којих не можемо да се оперемо још 100 година.

Рекао си "имаш" а не "имамо" среће. Сам си се одрекао да су Те бомбардовали.

Па да Слоба и Срби су криви за сво зло овог света а вероватно и за климатске промене, мада то још није "доказано".

О каквом полицајцу причаш? Стварно верујеш њихову/Твоју изузетност. Стварно верујеш да су  морално супериорни па имају право буду светски полицајац. Хитлер, Нацисти, ССовци су мислили да су супериорни и да имају право да владају светом. 

Па управо САД тврди да ко је против њих је зао. Боље речено ко није са њима он је зао. Ако ниси са њима сатреће те економски или војно. 

Мислим да си негде лепо написао да не подржаваш амерички интервенционизам, Али када је Твој народ у питању онда је то уреду. Извини али то је врло аутошовинистички.

Тачно да СРЈ и Срби нису били а нису ни сада праведни ни безгрешни ни неки Хришћани. Истина је да нисмо ништа гори и ништа бољи од других. И да смо много грешни према себи и према другима. Ту се слажемо. 

Али САД нису имали никакво морално ни законско право да раде то што су радиле у бившој Југославији а посебно 1999. Тим пре што су добрим делом допринели ескалацији сукоба.  А годинама и прању тек немају било шта било кој нацији да приговоре. 

Свако оправдавење њихових или наших злочина је нови злочин, води рачуна о томе.

Извини ако сам Те било чиме увредио, нисам имао намеру, али доста ми је оправдавања злочина и убијања мог народа. Ако се не слажеш уживај у Твој/Вашој/Њиховој изузетности у здрављу и благостању само Те молим имај мало обзира.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...