Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 1 сат, cloudking рече

Ne mogu da prihvatim da je samo vlast odgovorna jer bi to sugerisalo i da vlast ima prava da radi sta zeli (puna odgovornst- puna kontrola). 
Evo na primer, ako vlast kaze "moze utakmica" odgovoran covek koji ima svest o svom i tudjem zdravlju na takvu utakmicu nece otici. Nije vlast ikome naredila da MORA da ide  na utakmice i da mora da izlazi po kafanama i da mora da se grli i ljubi sa drugarima jer "i ja sam covek treba mi kontakt".

И још једна ствар. Има нас много са разним психолошким проблемима. Није сваки унутрашњи бунт против изолације и ”социјалне дистанце” производ којекакве размажености, него је често крик очајника. Мене је цела ова ситуација у претходних пар месеци озбиљно исчашила. Психолошки сам пао за неколико степеника, што је такође довело до пада имунитета, па сам скоро закачио и прележао нешто што је можда била корона, а можда и нешто друго. Урадићу серолошки тест да видим. И то се десило у Холандији која је имала далеко блаже мере од Вучићевих лудачких. Сад долазим тамо и ако буде другог круга после избора, могу слободно да пошаљу беле мантиле по мене. Мени је лично постало свеједно да ли ћу да умрем од короне или ћу да флипнем. Наравно, нећу се виђати са слабима и онима који желе добровољно да се изолују и чувају, него са људима који су у истом сосу и који слободно прихватају ризик. Све ово не значи да сам ја јуначина која пркоси корони или безбрижни лик који иде около не марећи кога ће да зарази и да л ће да се зарази. Јок, него сам, баш напротив, слаб човек коме је постало свеједно. Једноставно не могу више. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, cloudking said:

MEni nije jasno ovo da je "virus oslabio"... kako je oslabio? Meni je to glupost. Sta znaci oslabio? Promenio se? Evoluirao? Mutirao pa sad drugacije napada ljude nego pre mesec dana? To ne kapiram... virus je virus, takav je kakav je.

Virus se mutira pri svakoj iteraciji po malo. Pa tako, losije iteracije mogu da se umanje sa prenosnoscu jer oni koji dobiju jace iteracije umru i time se "istrebi" jaca varijanta virusa.

Zato neke godine grip ubije milione ljudi a nekad ubije hiljade. Ne kazem da se to desilo, nego da to moze da bude jedno objasnjenje ako se takav scenario desi "virus oslabi"

takodje zbog promene vremena, virus moze da oslabi, tipa da vise sunca i infracrvenog zracenja utice na to da virus koji boravi na podlozi nekoj ili u vazduhu bude znacajno oslabljen pa ga tvoj imunitet ocisti pre nego sto uopste uspes da se razbolis.

Ono velika je razlika da li je neko kinuo tebi u lice ili si pipnuo sipku po kojoj je neko kinuo i koju su opalili ultra ljubicasti zraci.

Quote

Тешко се може избећи чињеница да је код нас ипак била карактеристична ситуација, каква можда није била нигде другде. Јер друге земље нису имале манијака на власти, који у доба незапамћене кризе у задњих 100 година и првог општег карантина у људској историји, људима свакодневно прети са медија.



Normalne zemlje su imale karantin. Mi smo imali policijsi cas (curfew) - bitna razlika pravno formalna a i prakticna jer karantin ne daje vlasti odresenije ruke a policijski cas - daje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

1 hour ago, cloudking said:



Ja se ne razumem  u medicinu a verujem nauci tako da nemam izbora nego da slusam sta svetska struka prica i da pokusavam da se  u to nekako udenem. Sta mi drugo preostaje? Da odem na jućub da sam nalazim odgovore od drugih jednako medicnski nepismenih individua i da sve pripisem politici i da nikom nista ne verujem.

Domace "strucnjake" i epidemiologe nema smisla komentarisati posebno (osim Radovanovica koji jedini prica prizemne i smislene stvari, prema mojoj ekstremno nemedicinskoj proceni)

Ni strani nisu nista bolji. Ovaj britanski koji je uveo Curfew lik se sunjao da ide kod ljubavnice, uhvatili ga, a ovamo hapsi ljude i pise im kazne. Ovi iz WHO tek da ne pricam iz nedelje u nedelju su menjali pricu. Ovi eksperti u americi prvo predvadjali par miliona preminulih ispostavilo se 100 000.

O youtube koji je brisao video snimke epidemiologa koji su pricali suprotno od WHO tipa Ionadis i onaj drugi svaba, kao i onda dva doktora u ER - tek necu da komentarisem. Zabraniti ljudima pristup informacijama je mnogo opasnije od bilo kog virusa.

Al im je struka.... kladionicari imaju bolje rezultate kad ubadaju utakmice trece francuske lige...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Juanito said:

И још једна ствар. Има нас много са разним психолошким проблемима. Није сваки унутрашњи бунт против изолације и ”социјалне дистанце” производ којекакве размажености, него је често крик очајника. Мене је цела ова ситуација у претходних пар месеци озбиљно исчашила. Психолошки сам пао за неколико степеника, што је такође довело до пада имунитета, па сам скоро закачио и прележао нешто што је можда била корона, а можда и нешто друго. Урадићу серолошки тест да видим. И то се десило у Холандији која је имала далеко блаже мере од Вучићевих лудачких. Сад долазим тамо и ако буде другог круга после избора, могу слободно да пошаљу беле мантиле по мене. Мени је лично постало свеједно да ли ћу да умрем од короне или ћу да флипнем. Наравно, нећу се виђати са слабима и онима који желе добровољно да се изолују и чувају, него са људима који су у истом сосу и који слободно прихватају ризик. Све ово не значи да сам ја јуначина која пркоси корони или безбрижни лик који иде около не марећи кога ће да зарази и да л ће да се зарази. Јок, него сам, баш напротив, слаб човек коме је постало свеједно. Једноставно не могу више. 

Skoro sam gledao neki panel o COVID19 gde su doveli velikog strucnjaka za naucna pitanje Gretu Thunberg. Mala im postaje medijska licnost za svaku naraciju koju hoce da guraju..... da se dere HOW DARE YOU SCIENCE IS  SETTLED:D

INDIANEXPRESS.COM

The 17-year-old Greta Thunberg took to Twitter to break her silence and responded to the voices on social media.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, cloudking said:

Znam da ima  ljudi koji su ufazonu, virus ko virus, isto ko grip samo malo drukše... ja  u svom yivotu nisam  uposnao ni jednog maldog oveka koji je umro od gripa a trenutno mogu da kazem da sam ponzavao dva mlada coveka koji su umrli od korone. (jedan ostavio dva maloletna klinca (8 i 3) iza sebe). Ovo nije neki argument s obizrom da je anegdotalni, ali eto, meni je dovoljan kao primer da ljudi koji tvrde da je korona isto sto i grip, manje vise lupaju gluposti.
 

Ja jesam upoznao dvoje koji su umrli od gripa. Jedna je devojka od 36 godina (pticiji grip) druga je devojcica od 14 godina.

Ono sto ne uzimate u obzir kada gledate to - dali pricamo o virusu ili epidemiji. Korona kao virus jeste slicna gripu, ali epidemija korone nije, jer za epidemije i pandemije gripa imamo vakcine, oprobane terapije, i lekove - za covid19 nemamo.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, haveaniceday said:

Ono sto ne uzimate u obzir kada gledate to - dali pricamo o virusu ili epidemiji. Korona kao virus jeste slicna gripu, ali epidemija korone nije, jer za epidemije i pandemije gripa imamo vakcine, oprobane terapije, i lekove - za covid19 nemamo.

Mislim da je ovo i najbitnije stvar kada donosim osud  o tome kako cemo se postaivit prema koroni. Grip ti ne blokira zdravstveni sistem na primer a korona to radi.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Juanito said:

И још једна ствар. Има нас много са разним психолошким проблемима. Није сваки унутрашњи бунт против изолације и ”социјалне дистанце” производ којекакве размажености, него је често крик очајника. Мене је цела ова ситуација у претходних пар месеци озбиљно исчашила. Психолошки сам пао за неколико степеника, што је такође довело до пада имунитета, па сам скоро закачио и прележао нешто што је можда била корона, а можда и нешто друго. Урадићу серолошки тест да видим. И то се десило у Холандији која је имала далеко блаже мере од Вучићевих лудачких. Сад долазим тамо и ако буде другог круга после избора, могу слободно да пошаљу беле мантиле по мене. Мени је лично постало свеједно да ли ћу да умрем од короне или ћу да флипнем. Наравно, нећу се виђати са слабима и онима који желе добровољно да се изолују и чувају, него са људима који су у истом сосу и који слободно прихватају ризик. Све ово не значи да сам ја јуначина која пркоси корони или безбрижни лик који иде около не марећи кога ће да зарази и да л ће да се зарази. Јок, него сам, баш напротив, слаб човек коме је постало свеједно. Једноставно не могу више. 

Ovaj tvoj odgovor me je malo otreznio.
Ja sam ovo zakljucavanje podneo esktremno dobro. Cela prodica. Jednostavno bilo nam je super, koliko je to moguce  u takvoj situaciji, pa me to malo udaljilo od osecaja za empatiju koji inace (volim da mislim) da imam. 
Za pocetak, pozvacu drugaricu da joj se izvinim sto sam je "ispreskakao" kad mi je pricala kako treba da nas sve puste napolje i da se korona siri slobodno umesto sto nas zatvaraju jer je "zatvaranje samo po sebi takodje strasno". Naravno, gresi za ovo pustanje, ali i ja sam pogresio sto nisam uzeo u razmatranje cinjenicu da, isto ko ti, lose podnosi "lock down"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Juanito said:

 

Потпуно је другачије од физике. Небо и земља. У физици имаш теорију која даје предвиђања и онда се експерименти врше да оповргну та предвиђања. Нико није имао своју верзију о бозону, него можда своју конкурентну теорију која такође даје конкретна предвиђања. Ови се понашају као да фундаментална наука (биологија) не постоји и као да не знамо ништа о вирусима, него морамо да кренемо од нуле и све испитамо. А кад немаш теорију, онда мораш да пипаш у мраку, рудариш по подацима и тражиш корелације. Па је тако овај вирус на моменте попримао неке наптприродне особине. Отуд оне небулозе о могућности заразе са површина после неколико дана или недеља након што је неко кинуо или пипнуо, скакање са човека на човека на растојању од пар метара и слично, шта је све наштанцовано у квазинаучним радовима. Понашали су се и понашају се као најгори шарлатани. Пре неки дан су чак објавили рад са потпуно лажним подацима. Укопали су се непоправљиво и можда довели у питање судбину човечанства у бдућности јер им више нико неће веровати, ни ако (кад) буде много опасније пандемије. СЗО се показала (ако то раније није било јасно) да није никаква медицинска, а још мање научна организација, него легло неспособних бирократа. Чак и да нису корумпирани, а вероватно јесу.

U pravu si za poverenje, tek sad ljudi nece verovati zvanicnoj medicini i to jeste strasno... ali ja i dalje imam problem da shvatim gde je onda problem?
I dalje mislim da je virus za njih nov i ne slazem se s tobom da "kad vidis jednu koronu video si sve"... i dalje mislim da jednostavno nisu znali sta da pricaju jer nisu imali dovoljno kvalitetne informacije... medjutim, ono sto jeste veliki problem je nalazenje pravog odgovora na pitanje "zasto je to tako bilo"?
Jer da ga jbm ispada da su teoreticari zavera u pravu onda.
Jer sta je drugo obrazlozenje za takvo postupanje WHO-a koji cine strucnjaci iz oblasti medicine? Kako je moguce da zvanicna nauka tako ponasa? Da li su zaverolozi u pravu kad kazu da prema nauci treba da imamo mnogo vise od uobicajene naucne skepse? Jesu placeni da pricaju te stvari? Jesu nestrucni? Nisam spreman ni da razmatram neke od ovih predloga a kamoli da ih prihvatim... ali onda i dalje ostaje pitanje sta je u pitanju? 
Jesu strucnjaci? Jesu.
Jesu naucnici? Jesu
Jesi pricali oprecne stvari? Jesu
E zasto?
Ako je moja pretpostavka da je to normalno u situaciji koju ne poznajes dovoljno, pogresna (kako me ovde navodi par vas) sta je onda razlog? Jel ume neko to da mi objasni?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

Ako je moja pretpostavka da je to normalno u situaciji koju ne poznajes dovoljno, pogresna (kako me ovde navodi par vas) sta je onda razlog? Jel ume neko to da mi objasni?

Stvar je "globalno senzacionalna" i stvara se pritisak da se pokaže neko ko će biti prvi sa nekim čudotvornim rješenjem. Brza se, i onda se griješi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, cloudking said:

Mislim da je ovo i najbitnije stvar kada donosim osud  o tome kako cemo se postaivit prema koroni. Grip ti ne blokira zdravstveni sistem na primer a korona to radi.

Pa ako ocemo iskreno, da li je blokirao grip ili korona zdrastveni sistem u italiji? Posto su oba virusa harala istovremeno. :) A na mnogim mestima gde nisu imali karantin (konkretno holandija, svedska) zdrastveni sistem nije bio blokiran.

Ali razumem sta 'oces da kazes korona jeste svakako opasnija od gripa, iako je relativno slican virus.
Grip u americi ubije 60 000 ljudi, korona je ubila 100-150 000, znaci otprilike duplo vise.

nego sve je to sada proslo, toplo vreme je svakako usporilo koronu, sada nastupa njeno rovarenje tamo gde krece zima (juzna polulopta) do avgusta\septembra ce da imamo vakcinu i vise nece da imamo vecih problema.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

51 minutes ago, haveaniceday said:

Pa ako ocemo iskreno, da li je blokirao grip ili korona zdrastveni sistem u italiji? Posto su oba virusa harala istovremeno. :) A na mnogim mestima gde nisu imali karantin (konkretno holandija, svedska) zdrastveni sistem nije bio blokiran.

Ja mislim da ti neblokirani sistemi nisi trpeli posledice samo zato sto su bolji. Nemacka je imala tolko bolnickih kapaciteta da maltene nisu morali nikakve mere da uvode.
Italija je komplikovan slucaj i milsim da ona ne moze da se poredi sa ostalim zemljama jer se tamo desilo vise stvari odjednom koje su dovele do tolke ekspanzije.

52 minutes ago, haveaniceday said:

nego sve je to sada proslo, toplo vreme je svakako usporilo koronu, sada nastupa njeno rovarenje tamo gde krece zima (juzna polulopta) do avgusta\septembra ce da imamo vakcinu i vise nece da imamo vecih problema.

kamo srece, ja mislim da pre proleca nece vidimo vakcinu

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, cloudking said:

Ovaj tvoj odgovor me je malo otreznio.
Ja sam ovo zakljucavanje podneo esktremno dobro. Cela prodica. Jednostavno bilo nam je super, koliko je to moguce  u takvoj situaciji, pa me to malo udaljilo od osecaja za empatiju koji inace (volim da mislim) da imam. 

Slično je bilo sa mnom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Рапсоди said:

Протојереј Бранислав Јелић: Ковидна замка и обмана – као силовање нација и пут у самоуништење

06.06.2020. - 10:06
ИСКРА на Фејсбуку
 

 

Ovakvi tekstovi mi se jednostavno gade

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, fsa said:

Ovakvi tekstovi mi se jednostavno gade

Ispravna, ljudska reakcija  :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Stvar je "globalno senzacionalna" i stvara se pritisak da se pokaže neko ko će biti prvi sa nekim čudotvornim rješenjem. Brza se, i onda se griješi. 

И не користи се научни метод (осим форме), хипотеза, дедукција, провера и тако у круг, него само анализа података и тражење корелација. Тако је одавно. Зато један дан изађе рад да кафа убија, а сутрадан да продужава живот. Не кажем да је цела медицина таква. Наравно да има сјајних и високо научних студија, нарочито у генетици, биомедицини и генерално свуда где се фундаментална наука примењује за решавање медицинских проблема. Ал ове “епидемиолошке” студије где кљукају људе свим и свачим и онда мере ефекте без икакве идеје зашто нешто јесте или није су стварно више прекардашиле. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...