Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 27 минута, Ćiriličar рече

To se podrazumeva, ali, ako si onaj faktor Srpstva stavio u zapećak, mislim da je i on razlog protiv autonomije i autokefalije sada.

Ми мање више исто мислимо, али то што је +Амфилохије са екипом мало ретериро и што су из Патријаршије повукли предлог за оцјену уставности који је предат вјероватно без договора са Митрополијом, па су се сад договорили да раде заједно није рјешен проблем, него зацјељен, тако да боље да у то не дирамо, а природно је да у оваквим ситацијама има разних дилова на разне стране, Нпр зашто не тражити од дјела поштених Албанаца и муслимана помоћ у демонтирању Мила. А гдје су странци и њихови интереси...ургирај мало тамо:skidamkapu:.

Аутокефалија се сада користи као перфидно политичко средство, и то уперено против Срба (и Руса), али нема то везе са природом аутокефалије и зато их све треба одбити, јер им захтјеви нису аутентични, они би аутокефалијом да се служе, а не да буду аутокефални.

Грцима за национално јединство не би сметало ни десет аутокефалних Грчких Цркава и то им треба све  поукидат, а да имају једну и дијаспору, ту су они почели манипулацију намножавањем.

Проблем је само што Црква дозвољава себи да буде експонент политике и то важи за све укључујући и Руску, јер ко год то дозволи гдје је ту аутокефалија?

Први Цариградски није аутокефелан него је филијала и то инославна! Можда је наша Црква и најаутокефалнија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пре сат времена, Лала из Банатa рече

Баш имате високо мишљење о себи.

Шта, треба да се фолирам да сам нижих интелектуалних способности од вас? Ево га и поп Иван који би код мене требао да полаже, гради се мојим професором. Ви сте мало сагорели уз огањ... Није вам користило што сам се спустио и говорио са вама. Користи веће су имали многи моји парохијани са којима сам причао као са равноправнима, јер су људи. Ја сам се дружио и са људима без школе, и са онима који копају гробнице. Имам и блуднице које помазаше моје ноге (поштедите ме ругања да се поредим са Исусом, јер наводим као слике), а овде сретох лицемере. И док су ствари ишле наизглед добро, сви бејаху партизани, а онда се разбежаше кад на мене ударише. 

Просто је невероватно како немате смирења. А смирење је хришћанска врлина. Зато вам се не да. Јер кад се човек понизи, схвати ко је и шта је, онда се отвори за Бога. У пуно буре нико не може да сипа. Северијан Габелски, кога је Златоусти угостио, отео му је катедру, а онда је казао да иако не би било никаквог Јовановог преступа, требало би га рашчинити за гордост! - Јер је Јован био, као и ја, свестан шта ради и колико вреди. На вас би гледао као на вашке, као што и ја гледам. Није то лепо рећи, али је ваше понашање још горе од тога. Златоусти је частио људе као ви разним епитетима, али да их не помињем, јер би сам он попио бан на Поукама одмах.     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović Аво, ако те се одречу сви, ја нећу...

Петре, Петре, Петре...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović На овакве личне увреде које сада долазе од тебе, поштовани проф. Ђуровићу, нећу уопште одговарати. Једноставно, нема потребе.

Но хоћу да одговорим на то да су увреде упућене члановима сајта који теби нису по вољи, које називаш "вашкама", правдајући ту реторику покушајем да такав начин обраћања црпиш из историје Цркве, све време заборављајући одређене контексте.

Нисам изненађен том чињеницом, једноствно то је твој начин разговора са људима. Кажеш да си се спустио да би те људи разумели... рекао бих и превише... наравно, вређање чланова нећу допустити, колико год то правдао светоотачким начином разговора...

Немој да потцењујеш људе са Поука. Разумеју они, верујем много тога.

И наравно, на крају да кажем да су ти од сада поруке на одобравању, због поновног вређања Митрополита (порука је обрисана...) Знам ја да ти не можеш другачије, али решио сам да овај сајт вратим на добар пут. Да људи овде немају непријатеље, коначно, ако ти је бап и то важно, Митрополит у Поукама нема непријатеља већ сарадника у борби за очување светиња.

Поделе и непрестана подозрења која су покушавана да се овде наметну, између Синода, Патријарха и Митрополита, демантована су више пута, тако да смо ту причу коначно завршили.

Лично нећу имати администраторске милости према онима који покушавају да сеју злу крв. Говорим, наравно, о учествовању на Поукама.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Иван Ц. рече

@Zoran Đurović На овакве личне увреде које сада долазе од тебе, поштовани проф. Ђуровићу, нећу уопште одговарати. Једноставно, нема потребе.

Но хоћу да одговорим на то да су увреде упућене члановима сајта који теби нису по вољи, које називаш "вашкама", правдајући ту реторику покушајем да такав начин обраћања црпиш из историје Цркве, све време заборављајући одређене контексте.

Нисам изненађен том чињеницом, једноствно то је твој начин разговора са људима. Кажеш да си се спустио да би те људи разумели... рекао бих и превише... наравно, вређање чланова нећу допустити, колико год то правдао светоотачким начином разговора...

Немој да потцењујеш људе са Поука. Разумеју они, верујем много тога.

И наравно, на крају да кажем да су ти од сада поруке на одобравању, због поновног вређања Митрополита (порука је обрисана...) Знам ја да ти не можеш другачије, али решио сам да овај сајт вратим на добар пут. Да људи овде немају непријатеље, коначно, ако ти је бап и то важно, Митрополит у Поукама нема непријатеља већ сарадника у борби за очување светиња.

Поделе и непрестана подозрења која су покушавана да се овде наметну, између Синода, Патријарха и Митрополита, демантована су више пута, тако да смо ту причу коначно завршили.

Лично нећу имати администраторске милости према онима који покушавају да сеју злу крв. Говорим, наравно, о учествовању на Поукама.

 

Боље грам власти него ока памети.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Боље грам власти него ока памети.

И ти пријатељу идеш на одобравање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Zoran Đurović рече

Шта, треба да се фолирам да сам нижих интелектуалних способности од вас? Ево га и поп Иван који би код мене требао да полаже, гради се мојим професором. Ви сте мало сагорели уз огањ... Није вам користило што сам се спустио и говорио са вама. Користи веће су имали многи моји парохијани са којима сам причао као са равноправнима, јер су људи. Ја сам се дружио и са људима без школе, и са онима који копају гробнице. Имам и блуднице које помазаше моје ноге (поштедите ме ругања да се поредим са Исусом, јер наводим као слике), а овде сретох лицемере. И док су ствари ишле наизглед добро, сви бејаху партизани, а онда се разбежаше кад на мене ударише. 

Просто је невероватно како немате смирења. А смирење је хришћанска врлина. Зато вам се не да. Јер кад се човек понизи, схвати ко је и шта је, онда се отвори за Бога. У пуно буре нико не може да сипа. Северијан Габелски, кога је Златоусти угостио, отео му је катедру, а онда је казао да иако не би било никаквог Јовановог преступа, требало би га рашчинити за гордост! - Јер је Јован био, као и ја, свестан шта ради и колико вреди. На вас би гледао као на вашке, као што и ја гледам. Није то лепо рећи, али је ваше понашање још горе од тога. Златоусти је частио људе као ви разним епитетима, али да их не помињем, јер би сам он попио бан на Поукама одмах.     

Опет сте потврдили оно што Вам малочас рекох: имате превисоко мишљење о себи.

И, да, слажем се са Вама, недовољно сам интелигентан да бих схватио Вашу потребу да вређате саговорника. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Лала из Банатa рече

Опет сте потврдили оно што Вам малочас рекох: имате превисоко мишљење о себи.

A ко овде нема високо мишљење о себи? Само у питању су нијансе. "Увреда" ако се прихвати са расуђивањем може бити исцељујућа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Просечан србенда рече

A ко овде нема високо мишљење о себи? Само у питању су нијансе. "Увреда" ако се прихвати са расуђивањем може бити исцељујућа.

Да би нешто било исцељујуће требало би да задовољава следеће критеријуме :

Гал. 213 (5:22-6:2)

Браћо, плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вјера, 23. Кротост, уздржање. За такве нема закона. 24. А који су Христови, распеше тијело са страстима и жељама. 25. Ако Духом живимо, по Духу и да ходимо. 26. Не будимо сујетни, изазивајући једни друге, завидећи једни другима. 1. Браћо, ако и упадне човјек у какво сагрешење, вн духовни исправљајте таквога духом кротости, чувајући себе да и ти не будеш искушан. 2. Носите бремена један другога, и тако испуните закон Христов.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Лала из Банатa рече

Опет сте потврдили оно што Вам малочас рекох: имате превисоко мишљење о себи.

И, да, слажем се са Вама, недовољно сам интелигентан да бих схватио Вашу потребу да вређате саговорника. 

 

Nemoj samo mi "iz smirenja" da mu govorimo da je gord.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно више претерујете са писањем о Митрополиту. Ако се не саосећате са стањем у Цркви и са муком кроз коју Митрополит пролази, онда барем ћутите и задржите накарадно мишљење за себе. Сваки даљни говор о томе биће санкционисан без упозорења. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иванушка87 рече

Стварно више претерујете са писањем о Митрополиту. Ако се не саосећате са стањем у Цркви и са муком кроз коју Митрополит пролази, онда барем ћутите и задржите накарадно мишљење за себе. Сваки даљни говор о томе биће санкционисан без упозорења. 

Taguj onog kome se obracas : )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вукашин рече

Taguj onog kome se obracas : )

Односи се на све који су подложни оваквом пискарању. Без изузетка... Да некоме не падне на памет више да овде те ствари поставља, ни помисо да му не прође.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam bio par dana ma temi i vidim da se pise o Djurovicu, a ne o mitropolitu, pa mi je zato cudno to sto pises.

Djurovicu sam rekao da se po ovom pitanju ne slazem sa njim, tj. da nemam kompletan uvid i da ne zelim da donosim zakljucke iz suzenog uvida...ali mogla bi i da opomenes ucesnike razgovora da razlikuju stavove po ovom pitanju - neslaganje sa Djurovicem, od licnih prozivki i deljenja dijagnoza, izigravanja duhovnika i sl.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вукашин рече

Nisam bio par dana ma temi i vidim da se pise o Djurovicu, a ne o mitropolitu, pa mi je zato cudno to sto pises.

Djurovicu sam rekao da se po ovom pitanju ne slazem sa njim, tj. da nemam kompletan uvid i da ne zelim da donosim zakljucke iz suzenog uvida...ali mogla bi i da opomenes ucesnike razgovora da razlikuju stavove po ovom pitanju - neslaganje sa Djurovicem, od licnih prozivki i deljenja dijagnoza, izigravanja duhovnika i sl.

 Случај ,,Ђуровић" је решен, постови о Митрополиту ,,нестали"  и послато је јасно упозорење свима. Свакако нема места ни прозивкама и свим горе што сте навели, али једно по једно.. Много се овде одомаћило неправославног духа и лошег високоумовања коме овде није место.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...