Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 42 минута, Pontifex Emeritus рече

Види, честити хаџи-ефендија, кад сам први пут прочитао наслов у новинама о томе како је Амфилохије крстио ђетића (Вука, чини ми се), који се родио као жена, и у току је медицински поступак промене пола, ја сам се толико смејао да су ми сузе кренуле. А онда сам прочитао чланак и застидео сам се. Застидео сам се свог смеха, и застидео сам се тога што ја никад нисам, нити сам сигуран да ћу икад моћи, да тако искрено, потресно и дубоко исповедим веру у Христа. Ја сам хришћанин у комфору мог самодовољног егоизма. Значи, танак сам ти ја хришћанин, плитка је моја вера. Недостају јој дубине које имаш ти нпр. Тако ти данас целиваш владику и узмеш благослов од њега, а онда дођеш на форум да га исмеваш и клевећеш. Овај Вук нема Ћабу да се њом покрије, он се покрива својом “срамотом”, на такав начин да је посрамио мене. Тебе неће, тебе твој духовник чува од посрамљења. И покајања. 

Да те пита нешто Хаџи ефендија, како то људско биће вјерује у Христа када не прихвата оно у чему га Бог створио, па да га је створио као мрава, мрави славе Христа као мрави, а не као слонови што га славе.

Ти као и лукави твој отац, мјењаш тезе, нико не спори Вуку или Вучици спасење, нити светост, него је проблем онога што се освећује и генерално травестије, та билолошка травестија увод је у националну и еклисиолошку травестију (транзицију, конверзију, замјену).

А травестија је проблем по себи, била она билолошка, национална или духовна.

Ту тему је по мени најбоље обрадио Жилник: Џони Рацковић долази из рата у Босни у доносећи свој гроб (билијарски сто на коме му је убијен ортак) да настави рат тамо гдје се он заиста води - међу травеститима - ...... скончава тако да му је мермерна плоча гроба разбијена, али дупе није.

Нема потребе да вршиш медијацју међ мном и владиком или духовником, то су све регуларни односи.

Јесте срамота схима и носе је и травестити, али није свака срамота схима.

Мислим да није лоше да погледаш Мерлинку ако већ ниси, иста је ствар и са политичком и духовном травестијиом.

пре 36 минута, Pontifex Emeritus рече

Рекох ја да отац Зоран на овом форуму окупља своју секту. А време ће показати колико јесам или нисам у праву. 

Подлац си, нема мјесто ни за једно анти...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 37 минута, Pontifex Emeritus рече

Види, честити хаџи-ефендија, кад сам први пут прочитао наслов у новинама о томе како је Амфилохије крстио ђетића (Вука, чини ми се), који се родио као жена, и у току је медицински поступак промене пола, ја сам се толико смејао да су ми сузе кренуле. А онда сам прочитао чланак и застидео сам се. Застидео сам се свог смеха, и застидео сам се тога што ја никад нисам, нити сам сигуран да ћу икад моћи, да тако искрено, потресно и дубоко исповедим веру у Христа. Ја сам хришћанин у комфору мог самодовољног егоизма. Значи, танак сам ти ја хришћанин, плитка је моја вера. Недостају јој дубине које имаш ти нпр. Тако ти данас целиваш владику и узмеш благослов од њега, а онда дођеш на форум да га исмеваш и клевећеш. Овај Вук нема Ћабу да се њом покрије, он се покрива својом “срамотом”, на такав начин да је посрамио мене. Тебе неће, тебе твој духовник чува од посрамљења. И покајања. 

О, свему томе је писао и наш Пат Павле и то књига у три тома... Наши аршини и Божији нису исто. Колико безбожног надмудривања на овој теми, питам се зна ли се ,,Симбол Вере."... Шта би Христос рекао да види како народ блати Његове служитеље? Читао ли је ко књигу ,,Шта је Христос писао по прашини?" од Вл. Николаја... Нека су и најгори, када ставе епитрахиљ- најбољи су. И читајући ова наклапања, постаје ми јасно зашто је све Бог и допустио ово... Од оволиког умовања без мере, може и да се полуди... Ако већ није...confused1 (не мислим на особу чији сам текст цитирала)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Pontifex Emeritus рече

Знам ја да је код тебе све “регуларно”. Просто вришти “регуларност”.

Нисам тема, али не брини, имам сваку срамоту на себи, а ако ме и неко зло случајно мимоишло, приписано ми је, сад је стање нема се шта додати...све је испуцано, сад иде мој ред...

Не биx се мјењао ни сa ким.

@Иванушка87  не брини медиoкритети су безбједни, страдају само екстреми.

BALKANMP3.BA

Branimir Stulic - 1989 - Rekvijem
BALKANMP3.BA

Azra - 1987 - Izmedju krajnosti

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Иванушка87 рече

Шта би Христос рекао да види како народ блати Његове служитеље? Читао ли је ко књигу ,,Шта је Христос писао по прашини?"

Па баш је Христос по прашини ''блатио'' имена тадашњих свештенослужитеља...

 

пре 9 минута, Иванушка87 рече

Нека су и најгори, када ставе епитрахиљ- најбољи су.

... и џаба им био ''епитрахиљ'', све их је редом разобличавао.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде, оладите мало... Прво није никога блатио само им је писао грехе, које су само они видели и нико други, јер их је ветар носио. Дакле читајте срцем, а не полумозгом, у осталом Вл Николај је све лепо објаснио, да није оставио места сопственом мудровању.

И ко опада било ког црквеног служитеља, Бог ће то регулисати, на начин који је својствен Њему.

Друго, без тог надмудривања више. Ко да слушам професорку филозофије. Много се прича, у сусштини шупље и ништа се не каза, али је битно да се Црква изобличава напослетку.  Личне преписке у пп, па се до миле воље препуцавајте.

Нема блаћења СПЦ-а више. Срам вас све било, а кобајаге се Причешћујете, знате ли ко савршава Св Тајне? Знате ли духовну хијерархију цркве?

 Ничије мишљење није лиценцирано, ко то не поштује, зна се шта следује. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, RYLAH рече

Текст је на енглеском, кога не мрзи може и у Гугл Трензлејт, тербало би да може добро да га преведе:

Одличан текст. А кад само замениш "Ђукановић" са "Вучић", савршено описује и нас овде. 

:) 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Иванушка87 рече

Ајде, оладите мало... Прво није никога блатио само им је писао грехе, које су само они видели и нико други, јер их је ветар носио. Дакле читајте срцем, а не полумозгом, у осталом Вл Николај је све лепо објаснио, да није оставио места сопственом мудровању.

Ајде мало ти олади. Одваљујеш глупости као да те је инструисао поп Иван. Како админ може да буде анониман? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Vladan :::. рече

Браво! Форум није предвиђен за сопствене мудрости, размену мудрости са другима, професорке филозофије и за оне који се кобајаги причешћују. Као ни за оне који хоће своје мишљење да лиценцирају.
 

Дај, ови постадоше инквизитори. Мноштво паметног света отераше са овог форума, а после их моле да се врате (нпр. Ведрана). И ја ћу ускоро да одем. Па ћу после да питам Ацу каква је читаност. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Мноштво паметног света отераше са овог форума

Да, ниједна професорка филозофије није остала. А ни ови остали не могу да лиценцирају сопствено мишљење...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Дај, ови постадоше инквизитори. Мноштво паметног света отераше са овог форума, а после их моле да се врате (нпр. Ведрана). И ја ћу ускоро да одем. Па ћу после да питам Ацу каква је читаност. 

Mislite na cteca Vedrana Gagica Iz Australije?! Jaoooj to je moj nesudjeni princ :(( zasto li ga oterase? Vidim nema ga :(

 

"Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov,Gospod nad vojskama:Ja sam Prvi i Poslednji,i osim mene nema Boga."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Иванушка87 рече

Друго, без тог надмудривања више. Ко да слушам професорку филозофије. Много се прича, у сусштини шупље и ништа се не каза

 

пре 14 минута, Vladan :::. рече

Да, ниједна професорка филозофије није остала. А ни ови остали не могу да лиценцирају сопствено мишљење...

Професорка би јој лупила кеца за ову мудрост :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Silvija рече

Mislite na cteca Vedrana Gagica Iz Australije?! Jaoooj to je moj nesudjeni princ :(( zasto li ga oterase? Vidim nema ga :(

on se Vama obecao? ne lici mi na njega, promisljen momak

(jao Vedrane gde nadje ovu....ccccc)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Zoran Đurović рече

Ајде мало ти олади. Одваљујеш глупости као да те је инструисао поп Иван. Како админ може да буде анониман? 

Оче Зоране, имаш последњу опомену на форуму.

Овакав речник није допуштен на Поукама, посебно у односу са администрацијом.

Свако има право да оде или да дође. Многи су отишли, многи су дошли.

То апсолутно није битно.

Дакле, ова вређања су недопустива. Можда је за тебе нешто глупост, за  другог није.

Немам ни воље ни жеље да се бавимо све време прегањањем по форуму. Свако ко се огрешио о форумска правила неће бити толерисан.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Драшко рече

on se Vama obecao? ne lici mi na njega, promisljen momak

(jao Vedrane gde nadje ovu....ccccc)

Nije to sad tema, ali vidim da ga nema, zato pitam. Inace, Vedran mi je mnogo pomogao u mom duhovnom uzrastanju dok sam citala njegove blogove, i njegove postove ovde..toliko krotosti i smirenja da se istopis.. Blago devojci koja ga ima :2hf007n:

 

"Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov,Gospod nad vojskama:Ja sam Prvi i Poslednji,i osim mene nema Boga."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...