Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Arhijersjski namesnik - barski!

I onda dodje Milo da se krsti, pa ga ava počne polako da mrvi... i Milo se zakaludjeri, sve svoje imanje razdeli... siromasima.

:))

Oče, koji je ono papa rimski, je li papa ili neki drugi papski Svetitelj, postrojavao zmije... idu zmije za njim kao jaganjci?

Не знам за то, али знам за себе, кад ме мајка, кад сам био мали пребије, ја одем иза куће да се исплачем, а тамо жуе, и змије излазе и долазе мени палацајући језиком. Никада их се нисам плашио и били смо у миру. Увијале су се код мене. 

У Сутомору сам тражио цинабарит и сл. пигменте и ту је био неки напуштен рудник у планини према мору. Улаз ми показао неки матори одатле (беше ли му име Васо Пероч, не гарантујем, али је био добар чоек) јер то нико никад не би нашао. И у тим тунелима је вода, нашао сам одличне окере и зелену земљу, а по води су пливале змије. Мој отац се заинтересовао и хтео да један дан оде са мном. Кад је видео све те змије, рекао је: Сине, ти си луд!:))

Кад сам се одлучио да не служим војску јер сам знао да ће бити грађански рат код нас, ја одем у Војни одсек да се добровољно пријавим, јер су мог оца стално малтретирали на пола школске године да идем да служим. Тада сам студирао Богословски. И да бих поштедео ћалета, ја одем да се пријавим. Каже мени тај лик што нас је малтретирао: Дај ми књижицу.

- Немам је. 

- Како је немаш?

- Лепо, изгубио сам је.

- Где си је изгубио?

- Да знам, нашао бих је.

А ја сам бацио књижицу. Елем, бих непуна 3 дана у војсци, ослободише ме, јер нису знали шта да раде са мном. Ја се вратих кући, а мајка ми каже: Знаш, онај лик, што те је стално звао у војску, печи га поскок у Поље! Једва је претека! - Рекох јој: Не чуди ме, био је много грешан човек!

Тако сам ви ја са змијама у миру... Ето, мало и житијских момената да унесемо у ову тему... :D       

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 28 минута, Иван Ц. рече

@Аристарх Сматрај да имаш јавну опомену, јер поред молбе да се вратимо на тему и даље настављаш да се препиреш за о. Ђуровићем.

Дакле, доста је тога, отворите посебну тему, баш ме брига. Овде је доста.

Примљено на знање! морам да похвалим напредак у демократизацији ових тема које се дешавају у последње време, то ми је деловало као немогућа мисија... нажалост, касно сам био опомену видео:dedica:.

пре 26 минута, Pontifex Emeritus рече

Да, а пре пар дана британска велепосланица у ЦГ изјави да ЦГ као држава има пуно и суверено право да по свом нахођењу уређује све области које сматра да треба, па и ово питање црквене имовине. То је јасна порука да Мило има подршку Лондона за ово што ради. А ми то као нисмо знали. А то је и Кирил изјавио још на почетку ове драме, ако се сећаш, да иза овог у ЦГ стоје страни центри моћи. 

То Зоран умишља да Британија подржава Србе, јавно су опозиционари рекли да им смештају британске службе.... А по Зорану, Кнежевић (који је признао да је криминалац) доноси подршку Британије неком паду владе у ЦГ, кроз владајућу коалицију. А пази, већина градоначелника и посланика у четири Бокељске општине, на приморје су покренули цепање коалиције са ДПС и јавно рекли да закон неће прихватит. Па су почели хапсит људе, јер тробојку окаче на кућу сами власници кућа по Будви... Нико није реаговао из међународне заједнице, на захтев Српске опозиције да се то осуди..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Golub рече

Могу једино да ти кажем: Рече ми Јоанијије, да му ,,рече један чоек..."    И мислим,  што се не би веровало Јоаникију, а треба да се верује Зорану, иако Зоран вели да је то све сазнао од некога, а не може рећи од кога, како и где... 

Можеш ти да верујеш било једном било другом или обојици или ниједном али и даље не можеш поуздано да знаш оно што они говоре.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Pontifex Emeritus рече

Мило влада у ЦГ зато и само зато што Запад жели њега, и то је почетак и крај приче. Зато му је дозвољено да од ЦГ направи Никарагву или Хондурас. 

Њега Трамп држи у јавним говорима, за међународног криминалца. Али званично има пуну подршку из Лондона објављену, након медијског обраћања ДФ-а о томе. Такође има подршку само од демократа америчких. Нема подршку Руса а немци су неутрални. Суштински, ово што ја испратим око Руских обавештења и скупова који су били на тему имовине СПЦ у Црној Гори, велика подршка се шаље и од уметника неких и уопштено из РПЦ.

Ја сам баш нешто се нервирао око овога у ЦГ... Али искрено, не може се мерит ово што раде у ЦГ са Украином. И притиском који су Руси истрпели од Украинаца. Тамо је било много убистава, претњи... Свештеници Украинске цркве су са паравојскама нео-нациста, упадали у храмове и манастире РПЦ и отимали их, претили... Неки Руски су бежали, шта је Русија урадила? ништа, сем Минског споразума који се није поштован више пута. Што каже Лавров "Русија може да прегази Украину у два дана, али знају да би то било малоумно понашање државе који наседа на провакације које имају други циљ". тако треба посматрат ову ситуацију у ЦГ или на КиМ и Македонију сутра! Црногорци ипак имају радикалну већину у само 3 општине где су Православци, у остале можда имају до 10% и то никад неће променит.

ово су правна питања, која нису баш јасна. Имовина верских објеката јесте спорна. Али како може неко да узме гробље? или реликвије? а то се тврди од аналитичара!

Ја то нигде нисам прочитао у предлогу закона, који смо добили! Баш смо ја и ти анализирали француски закон од револуције до данас, тачно се види да Француско министарство, нити поседује све Црквене објекте, нити поседује реликвије уопште, нити имају било какву надлежност над реликвијама. Сем једино што, штите грађанско право породице да одлучи, да ли дозвољавају Цркви да преузме, остатке њиховог преминулог члана породице, јер га је Црква канонизовала.

Овај закон, има проблематику једну. тешко је дефинисат тај период граница Црне горе пре 1918-те године. Јер тада није постојала Црна Гора, већ краљевина Црна Гора и Бока Которска (основана у Доброту 1913-те године, као парламентарна монархија), где су бокељи у складу са повељом имали 50% својих посланика у заједничкој држави, притом сви Бокељи су били Срби. А Бокељи су имали своју епархију Бококоторску до 1931 године са Дубровником. Пре тога су били део Далматинске Митрополије, никад Црногорске коју Мило помиње на Цетиње да је постојала.

WWW.IN4S.NET

Boka kotorska nije bila u sastavu Crne Gore sve do 1945. godine, a na velikoj Narodnoj skupštini srpskog naroda u Crnoj Gori koja se često zove „Podgoričkom“ učestvovali su predstavnici sa...
WWW.NOVOSTI.RS

Novosti otkrivaju do sada nepoznate detalje prvog ujedinjenja Crne Gore i Boke pre dva veka. Priče o "vraćanju" u krilo "svoje majke" nemaju nikakve veze sa istinom, tvrdi Vasko Kostić

 

Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Не знам за то, али знам за себе, кад ме мајка, кад сам био мали пребије, ја одем иза куће да се исплачем, а тамо жуе, и змије излазе и долазе мени палацајући језиком. Никада их се нисам плашио и били смо у миру. Увијале су се код мене. 

У Сутомору сам тражио цинабарит и сл. пигменте и ту је био неки напуштен рудник у планини према мору. Улаз ми показао неки матори одатле (беше ли му име Васо Пероч, не гарантујем, али је био добар чоек) јер то нико никад не би нашао. И у тим тунелима је вода, нашао сам одличне окере и зелену земљу, а по води су пливале змије. Мој отац се заинтересовао и хтео да један дан оде са мном. Кад је видео све те змије, рекао је: Сине, ти си луд!:))

Кад сам се одлучио да не служим војску јер сам знао да ће бити грађански рат код нас, ја одем у Војни одсек да се добровољно пријавим, јер су мог оца стално малтретирали на пола школске године да идем да служим. Тада сам студирао Богословски. И да бих поштедео ћалета, ја одем да се пријавим. Каже мени тај лик што нас је малтретирао: Дај ми књижицу.

- Немам је. 

- Како је немаш?

- Лепо, изгубио сам је.

- Где си је изгубио?

- Да знам, нашао бих је.

А ја сам бацио књижицу. Елем, бих непуна 3 дана у војсци, ослободише ме, јер нису знали шта да раде са мном. Ја се вратих кући, а мајка ми каже: Знаш, онај лик, што те је стално звао у војску, печи га поскок у Поље! Једва је претека! - Рекох јој: Не чуди ме, био је много грешан човек!

Тако сам ви ја са змијама у миру... Ето, мало и житијских момената да унесемо у ову тему... :D       

:D

ти као Миторполит али он није ни задужио униформу, али зар то није срамота да ђетићи прескоче војску?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zoran Đurović рече

Ти.

:) На питање ко је овде луд, ти велиш: Ти.

А теби твој рођени отац, и да га не питаш, вели: ,,Сине, ти си луд!'' 

Заиста, ко је овде луд?   

:POPOcorn1:

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Преузећу на себе лудило браће своје, да би браћа у миру и љубави живела и писала.

Овакав вид комуникације пренесите на приватну преписке широм нам глобалне мреже, поуке неће бити мрциниште намењено томе.

Унапред захвалан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

До сада сам писао апологије Фанару, а сада ћу изгледа морати и Београду... :0426_feel:

WWW.ESPRESO.RS

Slučaj je eksplodirao kada je Maksim tvrdio da je Sv. Sava na prevaru zadobio autokefaliju SPC

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Pontifex Emeritus рече

Да, а пре пар дана британска велепосланица у ЦГ изјави да ЦГ као држава има пуно и суверено право да по свом нахођењу уређује све области које сматра да треба, па и ово питање црквене имовине. То је јасна порука да Мило има подршку Лондона за ово што ради. А ми то као нисмо знали. А то је и Кирил изјавио још на почетку ове драме, ако се сећаш, да иза овог у ЦГ стоје страни центри моћи. 

Nije to tako pravolinijski. Evo slicno sa USA ambasadorom u Srbiji koji podrzava Vucica indirektno jer smatra da je bojkot izbora pogresan.

Problem opozicije u Srbiji i u CG je sto oni cesto ne kucaju na vrata USA, UK ambasada. U CG je opozicija oko DF anti EU, anti NATO itd., i tesko ces onda ocekivati podrsku od njih. Nije da oni ne vide sta Milo radi, nego ga smatraju manjim zlom za zapadni svijet. Pitanje religije i ovih zakona je njima zadnja rupa na sviralu jer CG vide kao jedan nesredjen grad. Na primer oko Becica i Abazovica se moze graditi alternativa Milu, oni su vise gradjanske stranke, imaju stabilniju podrsku, ali Abazovic je Albanac i ne moze nikad dobiti veliku podrsku, dok Becic bi mogao. 

Sad je vec kasno da iz ovih litija izadju neki protesti koji bi povukli masu ljudi kao alternativa DPS-u. Bili su protesti u PG i kod afere koverta, ali uglavnom vodeci DF tu uz ostale partije nije imao logistiku i sve je splasnulo kao u Srbiji 1od 5. 

Losa opozicija iz godine u godinu odrzava na vlasti katastrofalnu vlast. 

Evo za koga glasati u Srbiji, ja bih glasao za Stevanovica i Stranku moderne Srbije cisto da kaznim Vucica, ali oni su minorna partija, uglavnom ozbiljni ljudi koji su pobjegli od Raduletobog ludila u Dosta je bilo. Ali opet to ti je kao da Glasas za URU u CG. Partije oko cenzusa malo ispod i iznad iz godine u godinu, ili nisko ispod cenzusa.

Iskreno mnogo, mnogo obrazovanih ljudi je pobjeglo iz ovih drzava i bjezi za boljim zivotom i zbog toga iz godine u godinu opada mogucnost za stvaranje kvalitetnih partija, jaku opoziciju, kao i za neku licnost koju bi ta partija mogla da izbaci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović 

Шта је ово? Епископ Иринеј против владике Буловића?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Zoran Đurović рече

сам се показао правим Игњатијевим пријатељем јер сам му рекао шта ће му се десити ако другује са Максимом и компанијом. Они су га жртвовали као Рус Бугарина. Та екипа сада говори како се Игњатије јадно понео и издао их, а он пре неки дан се чуди што га из Синода нису упозорили шта га чека ако не изврши наређење. Ја

Ma ne, ti si ga uništio i smenio svojim pisanjem pre odluke sinoda.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović Ili sam ja glup, ili je ovo u najmanju ruku čudno. Koga ovde ovaj kapućino... oću reći Espeso citira?

 

Ne razumem, čija je ovo izjava?

Lichi na Psihulu ha-ha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ухапшен Брџа, вођа групе младића која је осликала и бранила мурал са српском тробојком у Подгорици

Јутрос око 3 сата, приведен је Миливоје Брковић Брџа, један од симбола и весника "тробојка револуције" у Црној Гори

brdza-fejs%20(1)_620x0.jpg

Јутрос око 3 сата, приведен је Миливоје Брковић Брџа, један од симбола и весника „тробојка револуције“у Црној Гори. Полиција је дошла на његову адресу становања и одвела га у ЦБ.

Како сазнајемо, Брџа се још налази у просторијама Центра безбедности Подгорица.

Подсећамо, синоћ је дошло до сукоба између омладине која је мирно пружала отпор чувајући мурал тробојке и полиције под пуном опремом која је дошла у великом броју како би обезбјеђивала префарбавање мурала.

brdza-fejs%20(2).jpg

Полиција је бацила велике количине хемијских средстава и малтретирала грађане иако за то није имала законских основа будући да су се грађани окупили у групе од по деветнаест људи, ненасилно се супротстављајући репресивном апарату.

Полиција је употребом силе приводила и друге грађане синоћ, а у току сукоба било је и повређених.

Полиција је ипак успела да префарба тробојку „санирајући“ градске зидине док је остале графите оставила „у животу“.

 

WWW.NOVOSTI.RS

Јутрос око 3 сата, приведен је Миливоје Брковић Брџа, један од симбола и весника "тробојка револуције" у Црној Гори

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...