Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

На то бих ти скренуо пажњу, јер су сви се нашли у чуду. Гојко Перовић и црногорствујушчи су забрањивали ношење српске заставе у литијама, и оне су ношене у будимљанској, а овамо се деси чудо па и ђеца су се изјаснила! О томе вам говорим! За српско име су се дигли! Али српско у оквиру СПЦ! И ја бих за то шетао и правио буне. Али не за црногорско Мирослављево Јеванђеље, како бесрамно лаже Гојко! То је српско Јеванђеље! 

И у Приморској су ношене искључиво тробојке у 4 бокељске општине а оне су део Црногорско-приморске епархије... Само Даниловград и Цетиње сам ја видео са Крсташима краља Николе да иду без тробојке, до душе Цетињани су имали контра протест... И барани су већином носили крсташе.

Хахаха, баш сам се зачудио, кад сам видео ове вести... Па рекох да те питам, да ли знаш, какве су ово цркве у Сутомору што су основане? мсм. ти си практично тамо живео и одрасо у сутоморе....

(извор) цитирам део: "Javno saopštavanim netačnim podacima o broju vjerskih zajednica prikrivale su se činjenice o četiri vjerske zajednice čije je sjedište u Sutomo.ru. Riječ je o Crnogorskoj katoličkoj crkvi, Crnogorskoj protestantskoj crkvi, Crnogorskoj  demohrišćanskoj crkvi i Crnogorskoj adventističkoj crkvi."

А сада су неки основали НВО, Црногорска нова година (извор)12:smeha: цитирам део текста: "Имамо ми своју аутокефалну Црногорску нову годину, коју су нам Срби краља Александра окупатора укинули 1918. године, заједно са нашом аутокефалном Црногорском православном црквом и нашом аутокефалном државом. Имамо и свог аутокефалног Дједа Мраза, и не признајемо од стране окупаторске Београдске патријаршије наметнутог Божић Бату, који ће остати у сјећању Црногораца упамћен као најстрашнији тлачитељ и злочинац, чија мисија је била затирање у коријену свега што је аутентично црогорско, укључујући и Црногорску Нову годину" - каже се у саопштењу које смо добили након Оснивачке скупштине нове сутоморске НВО."

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 7 минута, Golub рече

Чекај ко је овде луд? нешто овде не штима!!!!

Ти.

Немате интелигенције ни грама. Ти немаш предуслове да схватиш оно што ја мислим. Али сам сада рекао за прост народ, а видим да интелигентни Боксит већ се буни, да мора да се Мило збаци. Не закон. Сада се има довољна енергија да се Мило рокне (не мислим физички). И тиме су решени сви наши проблеми као када је багра рокнула Ђинђића. Мило је институција. Зато га сада треба срушити. Ако се пропусти ова прилика, ариведерћи!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Ти.

Немате интелигенције ни грама. Ти немаш предуслове да схватиш оно што ја мислим. Али сам сада рекао за прост народ, а видим да интелигентни Боксит већ се буни, да мора да се Мило збаци. Не закон. Сада се има довољна енергија да се Мило рокне (не мислим физички). И тиме су решени сви наши проблеми као када је багра рокнула Ђинђића. Мило је институција. Зато га сада треба срушити. Ако се пропусти ова прилика, ариведерћи!

(nisam znao da koketiras sa nekim 'extremnim' razmisljanjima ... ne_shvata)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

(nisam znao da koketiras sa nekim 'extremnim' razmisljanjima ... ne_shvata)

Много тога ти не знаш...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Много тога ти не знаш...

.... videcemo sta vreme nosi, ...(ali, moram,... mislim da ne postoji bolji covek za crkvu od Amfilohija dole u CG , bez obzira na neke njegove mane koje ima svaki covek na ovom svetu.... da je neko drugi, ko zna sta bi bilo sa crkvom i narodom dole)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

:smeh2:

пародију праве са ЦПЦ и милом 100%.

четри Цркве су основали у Сутоморе... А Мило их не помиње и не наводи нигде, само Мираша цени:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Pontifex Emeritus рече

Која то ваша “мала Црква”, оче? Ти рече да више ниси у Цариградској, није зар си се опет вратио тамо?

Узми и користи наргиле, не... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Pontifex Emeritus рече

Која то ваша “мала Црква”, оче? Ти рече да више ниси у Цариградској, није зар си се опет вратио тамо?

И мене је збунио.

@Zoran Đurović Изашо си из Цариградске, одступио од Вартоломеја... И сад имаш РПЦ или СПЦ. А видех да служиш по Цариградском календару и даље па си ме збунио... Шта си направио?  да се ниси можда само привремено одметнуо и онда помирио са Цариградском Патријаршијом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аристарх рече

И мене је збунио.

@Zoran Đurović Изашо си из Цариградске, одступио од Вартоломеја... И сад имаш РПЦ или СПЦ. А видех да служиш по Цариградском календару и даље па си ме збунио... Шта си направио?  да се ниси можда само привремено одметнуо и онда помирио са Цариградском Патријаршијом?

У последњим писањима си ме збунио (тема је обрисана да би нешто мого да цитирам или да поново прочитам и подсетим се)... Само се надам да ниси код гркокатолика или тих православних унијата прешао, јер само они верују (колко сам упућен) да је рај на овом свету и да се људи реинкарнирају:unbelieveble:... А мсм. да сам те погрешно схватио за тај теолошки став, тј. да си остао недоречен јер пишеш 100 ствари истовремено.

Да ли те можемо очекиват у СПЦ ускоро? нешто си помињао:coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аристарх рече

Да ли те можемо очекиват у СПЦ ускоро? нешто си помињао:coolio:

Много путах одговорих да моја јуриздикција није за јавност да бих избегао у овом периоду да пишу мом владици протесна писма. Није искључено да пређем у СПЦ. Штавише, веома је изгледно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ćiriličar рече

ono na nekoj sredini Milovog mandata, ništa se ne dešava, monotonija a mitropolit gusla svoju priču...to je ta priča... zna on njih ko staru paru...zna svaku čuku i mentalitet im...

Pa, da, .... sta da radi, da dize bunu na dahije, kad ovi svi ostali politicari po Srbiji kuliraju, ...narocito sto crkva nije jos uvek napadnuta kao danas, zivela je u relativnom miru i sluzbe se sluze i Ostrog nas sveti sija i privlaci svojom blagodacu i svetiteljevim cudotvorsvom koje privodi veri.

Malo off, ali, ima ono kod svetitelja jedna opsta fraza - kada je doba mira u drzavi i u crkvi jedinstvo i prosperitet vere, kada nema napada na crkvu i veru onda i mi hriscani trebamo da zivimo u miru sa svima,...ali, ako dodju neka vremena i donesu nemir i napad na crkvu i veru i pravoslavnu drzavu , e, onda i hriscani treba da ustanu u odbranu (ckrve i vere) i drzave.... to me ovo sto si naveo za Amfilohija malo podsetilo na ove svetiteljske bogomudre pouke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Много путах одговорих да моја јуриздикција није за јавност да бих избегао у овом периоду да пишу мом владици протесна писма. Није искључено да пређем у СПЦ. Штавише, веома је изгледно. 

Како није за јавност? 100 слика си поставио:smeh1:.

ниједан владика у СПЦ не држи календар Вартоломеја, што ти држиш по фотографијама из ове године, јер по том календару имаш службе:smeh1:. Нема напуштања Цариграда од стране неког Владике, јер о томе није било обавештења:citac:...

Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Сматрај да имаш јавну опомену, јер поред молбе да се вратимо на тему и даље настављаш да се препиреш за о. Ђуровићем.

Дакле, доста је тога, отворите посебну тему, баш ме брига. Овде је доста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...