Jump to content

Ко нам је навалио беду на врат?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ни БУгари се не убијају од саслуживања са Вартоломејем, Румуни још мање. Варт је скоро Бугарину забранио да служи у Истанбулу у бугарској заједници итд. Опет те Цркве немају поданички став према њему. Мој проблем са тобом је што ти мислиш да ће неко пужење пред псетом и испуњавање његових болесних жеља нас спасити. Моје искуство са Грцима је потпуно супротно.

Ми морамо да њега избацимо из приче, сами правимо своје односе са НАТО и ЕУ.

Он сад покушава да нама отме нашу канонску територтију коју је дао за увек и вечно према Томосу. Он је сад успео да убеди силне амбасадоре са којима се свакодневно дружи да ето ако ми не пристанемо да он да Македонији аутокефалију, и да њега љубимо у папучу, да смо ми проблем и да ми подривамо мир и Преспански споразум. Исто је за ЦГ да наши протести око имовине спречавају интеграцију Црне Горе у евроатлантску сферу.

И једно и друго нема везе са животом, и на нама је да НАТО докажемо да можемо да сарађујемо и да нисмо ненормални, и да ми доприносимо миру и стабилизацији, да нисмо талибанска секта која прогони све око себе и каменује итд. Бојим се да главни актери у СПЦ неки намерно, неки не намерно, раде све супротно од тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PORTALANALITIKA.ME

Premijer Śeverne Makedonije Oliver Spasovski u pratnji predśednika SDSM-a (Socijaldemokratskoga saveza Makedonije) Zorana Zaeva i direktora Odbora za odnose sa vjerskim...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сујета једног болесника ме не занима. Хајде да је он римски папа, па да га се бојимо. Вартоломеј је апсолутно нико и ништа, обична увлакача, која гледа само да се огребе. Наплаћује 300 долара сликање са њим и сличне глупости. Католици му се смеју, кажу мала Црква од 10 верника, од којих су 9 епископи који само мисле како да наместе своје панагије. итд,

Наш проблем је што смо ми  својом политиком забијања главе у песак успели да неко чак толико јадан и бедан као он, постане неки фактор одлучивања о нама. То се није десило ни Бугарима, ни Румунима, чак ни Пољској, а о већима да ни не говорим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, HOA+ рече

Наплаћује 300 долара сликање са њим и сличне глупости.

За ово се шалиш? 

мени је ово довољан разлог да схватим сву неозбиљност његову, ако је истина.

Као кад се сликаш са капетаном брода на оним крстарењима, а онда ти уваљују слике и фејк парфеме :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, HOA+ рече

Не мислим да нема тежину, обзиром на састав и тежину људи који су у том Савету. СПЦ је већ дуже време у медијима бојена овим бојама. Занимљиво је да Србију или Србе нико не оптужује за то, него СПЦ. У том смислу СПЦ постаје као нека терористичка реметилачка група, и сав гнев ће се обрушити на њу. Управо због овакве перцепције СПЦ нико се у ЕУ не узбуђује што у једној НАТО чланици која се заклиње у владавину права, неко отме имовину. И ником ништа. Да су Јеховини сведоци било би више реакције.

СПЦ мора да се брзо реши тог имиџа и баласта, иначе ће проблеми почети све више да се усложњавају.

СПЦ треба богословску реформу, односно да пореда списак приоритета. Иначе, нико неће стати у заштиту, бојим се чак ни српска власт. СПЦ скоро у потпуности дејствује искључиво у НАТО земљама, или земљама које су на том путу и у том геополитичком оквиру и не треба јој сукоб и да буде жртва. Друге Цркве попут Руса и Грка имају чак и своје представнике у Бриселу при ЕУ Комисији итд. Ми све игноришемо, док не настрадамо.

Увек овакве анализе и публикације треба узимати са резервом, ако немају усаглешност других тела за верске слободе. Они су издали публикацију са дефиницијом стања, као неко упуство бирократама у ЕУ! А не говоре о исламском екстремизму који окружује СПЦ, не говоре о сектама расколничким од СПЦ, које су имале терористички акценат и то је забележено. Све и да ЦПЦ као Митрополија добије аутокедалију од Вартоломеја под њиме, тако да СПЦ нестане из ЦГ као главна верска организација Правосланих и буде етнофилски сведена на ових декларисаних 28% Срба, чак и тада би дошло до изражаја тек, темеље ЦПЦ као радикалне и опасне Цркве за остатак Православља, јер под бр.1 не верујем да би прихватили Грчки патронат у виду клира, јер неко мора да замени те цивиле тј. ткз. клир ЦПЦ.

Разумеш, чим они не говоре о осталима на Балкану, већ наводе СПЦ, то ти говори нешто друго. Ја сам лепо то описао на теми која ја обрисана. Митрополија је канонизовала Његоша којег је немогуће канонизоват у СПЦ, прогасили су Бушатлију за кнеза Зете и потомка Црнојевића (самим тим Црнојевиће свели као на Дукађине), што није могуће доказат да Бушатлија има континуитет од ДУкађина а камоли Црнојевића, јер су Дукађини пошли за млетачку републику као и Црнојевићи где су живели. А Бушатлије су цело време по сачуваним аутентичним списима, били муслиански шиптари у Скадар. Значи, нема обнове Зетске Митрополије, нема одвајања Срба од шиптарског културализма у ЦГ које тек треба да се развија даље, нема обнове те наше Правосвне Цркве чему тежи СПЦ. И то може да доведе до раскола, или проблема.То нису мале ствари, јер прате још мнооого неких питања која су политичког карактера у цуљу стварања дуготрајно стабилног простора за суживот Срба и шиптара у ЦГ, са моровласима, климентима, малисорима... Такава је политика шиптара, хрвата, бошњака, македонаца и других из бивше Југославије, то се очекује и од Србије у Србији. Као и да прихвати за Србе ван Србије. 

Македонско питање је слично као у Црну Гору, такође имају преваре и јака про-шиптарска културализација македонског друштва, на вештачки начин. Нећу да причам о правим Албанцима који су били једини албанци и интегрални део СПЦ кроз албанску епархију. Али од њих су модерни албанци створили своју нацију и лингвистички их асимиловали. Ко и од других групација, само су од ових узели Ђурађа Кастриотића, Скадар, Драч, назив народа и та епархија је под Цариград прешла из СПЦ током 17-ог века.

Зато бих волео да видим материјал са којим располажу кад говоре о овоме. Разумеш, ако кажу да смо застарели, то није теолошко питање, већ ствар не-прихватања реформи, кроз политичке фалсификате, које лобирају неки регинални политичари-партије и део расколничких цркви на балкану, можда са њима и неки слаби фактори у СПЦ који хоће да постану доминантни преко ових ветрова.

И као што рекох, то нема пресудну тежину на однос ЕУ према СПЦ, али ће се тражити неки уступци... Ово је само тренутни званични став, да неко хоће да нас на силу реформише, водећи се законом о слободи вероисповести, говора, законом о заштити лгбт и других права које би СПЦ кршила рецимо... То би онда морало да иде кроз парламентарно већање и одлучивање на крају, као питање геноцидности Српског народа у УН.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 28 минута, Аристарх рече

То нису мале ствари, јер прате још мнооого неких питања која су политичког карактера у цуљу стварања дуготрајно стабилног простора за суживот Срба и шиптара у ЦГ, са моровласима, климентима, малисорима... Такава је политика шиптара, хрвата, бошњака, македонаца и других из бивше Југославије, то се очекује и од Србије у Србији. Као и да прихвати за Србе ван Србије. 

очигледно је да у региону политички, влада струја која спречава обнову наше Православне Цркве у бившој Југославији, супротно од тежњама Патријарха и најављеним плановима СПЦ. И то може да доведе до сукоба, или проблема. СПЦ је фактор очувања идентитетско-културне снаге Срба и институције са највише утицаја у региону ван Србије, на српски народ. Јер ми од распада Југославије имамо блокирану спољну политку према питањима Срба у региону прилично оштрим законима Црне Горе, Македоније, Хрватске, ткз. Косова... чак немамо права констутивних народа или се негира аутохтоност Срба без икаквих основа а отимају нам се културна добра као туђа.

Или ће Срби да добију права, која су нам укинута. Или ћемо да се повучемо и прихватимо неке реформе које воде ко зна где, а политичко-идентитетског су питања на лажним тренутним политичким струјама држава које хоће ЕУ интеграцију. А ту је СПЦ као реметилачки фактор тренутно наведена од свих балканских држава које желе интеграцију у ЕУ, сем од Србије.

@HOA+ У праву си да треба СПЦ да има неке представнике у Брисел и ЕУ! То би сигурно појаснило ове ставове неки ЕУ организација. А не би било згорега да имамо материјале са којима се доносе ти ставови. Дал неко из те организације, иде као инспекција на балкану, или сакупља ставове политичара или неких Цркви, или је ЕУ то закључила на основу неког другог материјала. То би свакако требали да објаве0703_read

Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...