Jump to content

Путин сменио Медведева и владу РФ - има ли Русија "дубоку државу"?

Оцени ову тему


Ćiriličar

Препоручена порука

пре 5 часа, Аристарх рече

Ја сам живео у Москвску област у град Корољов рецимо, тамо си могао да видиш смеће у центру града и нико га не чисти месецима, или пола расвете да не ради... Значи постоје институције, плаћени су људи за посао у јавна предузећа, али они нити врше инспекције терена, нити се организују да раде. Већ су то екипе које живе на грбачу народа, цео дан пију и малтретирају оне који би нешто да раде у тим јавним предузећима. То мора да се реформише, градоначелик Москве је био ухапшен и смењен, јер је стотине милиона евра украо и понео у ЦГ да гради неке виле и зграде.

Корупција на локалу....после рада кад су Амери слали неку јадну помоћ, народ певао: "Труман шаље, Тито прима, месни одбор не да свима".

Велики пропуст Руске Цркве и Романових за време царске Русје је управо било то. Бољари су на локалу пили крв народу, и онда је било лако сатанистима да подигну народ протиц Цркве и Цара....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Жене у Русији иду у пензију са 55 година!

Путин, након смене Медведева (дао му је почасно место, да оде "славно") поред осталог ставља у устав одредницу да пензије морају расти сразмерно са инфлацијом! Дакле штити пензионере у уставу. Вероватно тако да законодавац може само да им побољша стање, никако да погорша.

 

 

Ćiro to oko poboljšanja čemo videti ,znaš da pričam o prošlo godipšnjoj reformi penzionog sistema, Slaćžem se ja d aim je i tako pogoršan daleko bolji nego naš. Zbog reakcije mora da ga menja na bolje ,a i zbog poznatog problema da zbog robotizacije i veštačke id sve više ljudi ostaje u srednjim godinama bez posla. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Аристарх рече

Протести који су сада тамо били, су другачијег карактера. Он је пре Крима и ових 90% анкетираних про-Путинових грађана, био омражен због повлашћеног положаја богатих и велике сиротиње која нема посао или не може да ради од њих... Путин је изгубио подршку своје партије и многи су је напустили, причам о људима који су били од почетка са њим... Са тиме да од када је увео реформе, то већина подржава, али опозиција од њих прави скандале. Типа супротно од локација на којима је дозвољен протест грађана, они иду у оне на које је то стриктно забрањено из безбедносних разлога од тероризма и других неких питања. Или неће да пријаве протест, па намерно праве проблеме и изазивају да их неко ухапси и тако се промовишу:smeh1:... А мсм. ово око пензије морају да прихвате, јер су страшно размажени, и не поштују дело Петра великога где се стотине хиљада људи жртвовало у мочвари, да изграде тај град. Без таквих Руса, они би одавно били Кина, Турска или можда Британска колонија.

Ја сам живео у Москвску област у град Корољов рецимо, тамо си могао да видиш смеће у центру града и нико га не чисти месецима, или пола расвете да не ради... Значи постоје институције, плаћени су људи за посао у јавна предузећа, али они нити врше инспекције терена, нити се организују да раде. Већ су то екипе које живе на грбачу народа, цео дан пију и малтретирају оне који би нешто да раде у тим јавним предузећима. То мора да се реформише, градоначелик Москве је био ухапшен и смењен, јер је стотине милиона евра украо и понео у ЦГ да гради неке виле и зграде.

Nisu se oni žrtvovali jer su hteli nego što su morali.tako bilo naredjenje,

Što ser tiče smene Luškova,to ej bilo u sklopu spremanja za predsedničke izbore,Lupškov je krenuo u podršku Putinovim protivkandidatima iako je bio član Putinove Jedine rusije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Pontifex Emeritus рече

Колико ја знам, друг Стаљин није био Рус. 

Јес реко?ето ти си наш идол сад пали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Ćiriličar рече

Велики пропуст Руске Цркве и Романових за време царске Русје је управо било то. Бољари су на локалу пили крв народу, и онда је било лако сатанистима да подигну народ протиц Цркве и Цара....

Није то било страшно јер је постојала Дума, која је могла да реши ситуацију у Царевини јер представљају проблеме народа!

Руски пропуст је сукоб са Немачком у коме Руска Царица, пореклом Немица изводи политички пуч цару иза леђа, па онда сви про-савезнички лидери унутар Аристократије, завршавају у изганство због издаје. Постојала је јака струја, која је хтела да Царицу помакне са трона, јер је родила сина уз помоћ окултисте Филипа из Француске, па и Григорија Распућина после тога, који је лечио то дете. Цела Русија и европа је знала за то и ругала се Цару. 

Ту смо добили велики рат. Али Русија га је дочекала са политички најважнијим људима мртвим или у изганство. Зато су народу ови Царичини попили крв и изазвали кризу и протест због глади. Глад је шибала Русију јаче од рата, умирало се буквално од глади. И дума је била против Цара као и пре рата, после тога остало је историја где се револуција хлеба како су је звали у Петрограду, претворила кроз четри дана у црвену револуцију у каснијем Лењинграду.

Ова олигархијска приватизациона мафија, је Путину била грешка зато што Русија није имала системе и законе који би омогућили некоме да ради другачије од олигархије, није спречен монопол, није створена клима Руског привредног подмладка... Тако се олигархија штитила од могућих тужби у Русију и новотарија у пословању. Али је Путин јасно дефинисао ситуацију, Руски народ је као јато птица, они који не могу да полете, њима треба помоћ, али неки просто не могу да полете. Ту је јако лепо објаснио разлику између човека који организује људе и послове где зарађују сви, наспрам људи који су психички пали и свугде виде непријатеља, проблем, негативност. Данас кад нису пред распадом нације, долази реформа свега тога. А нити једно Руско село или градско насеље није умрло од глади до тада, што Романови нису успели да имају као заоставштину!

Скоро је Милан објавио слику Београда на Води у теми фотографије дана, и доле коментари неки били, испљували га. Тачно се види та прелест, где људи под пропагандом опозиције буду отровани, не виде пројекат неког Српског архитекте, бољитак, неки простор да се сређује... већ виде неког политичара! А бато, моји су били за Обреновића, шта ја сада да радим са заоставштином из доба Карађорђевића, да идем и пљујем људе јер је неки Херцеговац оставио задужбину зграде за геодезију, или Капетан Миша зграду ректората. мсм. ако већ тражиш мане политичара, погледај порекло Јеремића да би схватио зашто обележи бајрам са ујаком у Сарајево сваке године (извор), мсм. кад већ не може своје претке Мурата агу и остале више да прати у шеријату.

То ме подсети, Капетан Миша Анастасијевић је био капетан, након укидања сердарства које је извео Обреновић и замало изгубио главу ради тога... Пази то, колко смо затуцани били, па смо прихватили Француски устав на неки начин и током Сретења под Обреновићима. Јер ми смо имали Рашки Катептанат (отавде ми узимамо реч капетан) и друге катептанате у врме Византије пре Немањића, па смо од тога сами током Немањића издејствовали независност, направили зборове са Српским капетанима (регионалне скупштине). Тако да су Срби у време Немањића заправо живели у капетанску (скупштинску) монархију, са великим надлежностима капетана-посланика. И нема забележеног пуча тих Српских капетана или неке аристократије против власти, нигде у византији, Риму или другде! То је хуманизам и ренесанса, која улази у Византију тек током династије Палеолог ако се не варам!

направих мали осврт, како се градила Србија, наша архитектура и Православна традиција. Нико не хули на Немањиће данас, сем неки што верују да су потомци богумила по ЦГ и Херцеговини (јер су веровали да је локални духовни вођа и локални световни вођа, уз тај неки гностицизам и друге јереси). Али Карађорђевиће или Романове, би тешко народ прихватио да опет седну на трон. Или неког нарко дилера као оног несретника у ЦГ, далеко било.

Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Миле Бајшев рече

Nisu se oni žrtvovali jer su hteli nego što su morali.tako bilo naredjenje,

Što ser tiče smene Luškova,to ej bilo u sklopu spremanja za predsedničke izbore,Lupškov je krenuo u podršku Putinovim protivkandidatima iako je bio član Putinove Jedine rusije.

Наређење од Петра Великог који је почистио пола Московксих пучиста. Таквог човека ће људи да прате и жртвују се за бољитк, јер верују... То остаје њиховој деци, иначе би сутра Финци дошли до Москве, а већ држе добар део Руске земље тада па и мочвару где је Петроград био... Требало је и морнарицу изградит тада, да се брани тај град. Ја то гледам као лов на мамуте у праисторију, неће свако да се врати, али потомству остаје.

Нисам испратио то за Лушкова... многи су били пошли, углавном их је водила она из Петрограда што је Путину раније водила изборне кампање

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Аристарх рече

Наређење од Петра Великог који је почистио пола Московксих пучиста. Таквог човека ће људи да прате и жртвују се за бољитк, јер верују... То остаје њиховој деци, иначе би сутра Финци дошли до Москве, а већ држе добар део Руске земље тада па и мочвару где је Петроград био... Требало је и морнарицу изградит тада, да се брани тај град. Ја то гледам као лов на мамуте у праисторију, неће свако да се врати, али потомству остаје.

Нисам испратио то за Лушкова... многи су били пошли, углавном их је водила она из Петрограда што је Путину раније водила изборне кампање

Arhi posle Petra Rusiaj je imala preko 30%stanvnika manje,nije tonarod brovljno sledio muke su to bile strašne za narod. Posle "zlog"Cara Ivan Groznog  narod dplo porastao..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Миле Бајшев рече

Arhi posle Petra Rusiaj je imala preko 30%stanvnika manje,nije tonarod brovljno sledio muke su to bile strašne za narod. Posle "zlog"Cara Ivan Groznog  narod dplo porastao..

Такав сам и ја податак имао из неких књига... Баш кад сам поменуо ову тему, сетим се да сам раније прочитао да је стотине хиљада страдало на изградњи Петрограда.

Па сам узео неки чланак да прочитам, јако добар са сајта државна историја Русије. Они кажу да је такво тумачење произашло из рада неколико научника 1910-те године. Они су установили губитак популације од 20%, па су то неки медију уздигли на 30% или 50%.

Али Руси имају сачуване пописе становника из тог периода, уз које се наводе губици у рату, грађевини... По тим пописима, они су пре и после Петра великог, имали раст природног прираштаја и популације, цело време. Иако је некад била испод 1%... Суштински тих 20% Руса које су видели ови да хвале, је пресељено у Украину и нове територије Царске Русије.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Миле Бајшев рече

Arhi posle Petra Rusiaj je imala preko 30%stanvnika manje,nije tonarod brovljno sledio muke su to bile strašne za narod. Posle "zlog"Cara Ivan Groznog  narod dplo porastao..

Је ли ти читаш оно што напишеш? Гуташ слова, неповезене речи, неразумне речи.. шта пишеш ово? И то ти није само овде него свуда скоро на свим темама. Твоју реченицу да човек прочита ко да асоцијације погађа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Лавров и Шојгу остају министри — Русија добила нову Владу

 

https://rs.sputniknews.com/rusija/202001211121577968-rusija-dobila-novu-vladu---ko-su-novi-ministri/

 

Оно што сам и говорио, да Путин директно управља овим министарствима...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.1.2020. at 22:59, Ćiriličar рече

Дају 450 000 рубаља за 2. и 3. дете (по детету), сада ће бити и за прво. То ј енекад абило 10 000 евра, али након санкција и пада рубље сада је 7 000 евра. Мада овде ти се исто вата....

Ја сам упамтио неде у некој причи, да РФ, преузима на себе 25% хипотеке на свако рођено дете, па од економске могућности родитеља, само зависи колика је то хипотека коју могу да обезбеде са својом платом. Иако постоје некис тандарди, да се не покривају неки милионски износи за некретнине... То је невезано за хипотеке, где у старту, мању камату плаћају они са двоје или више деце... Јер држава преузима аутоматски део на себе. Па и ово што кажеш да се добија 450.000 рубљи...мени делује да је само поклон од државе...

мсм. можеш ли ми појаснит, баш ме заинтересује како су тај програм осмислили, јер нису постигли још позитивни раст стопе наталитета наспрам стопе морталитета на годишњем нивоу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Аристарх рече

јер нису постигли још позитивни раст стопе наталитета наспрам стопе морталитета на годишњем нивоу.

Иако реално Руси имају раст наталитета ове године као народ. Али немају у оквиру РФ.

Зато што се ова разлика од око 260.000 људи током последњег мерења, која иде у корист негативног прираштаја. односи само на територију РФ. Али реални раст наталитета, наспрам морталитета, је негде између позитивне нуле и 1%. Пад наталитета, је само тренутно стање података, јер се не убрајају Руски парови са држављанством РФ и привременим боравиштем у иностранство. Са просечном стопом наталитета од 1.75 као у Русију, чија деца рођењем у иностранство, постају држављани Италије, Француске, Америке, Британије, Србије. Још немају држављанство РФ, које ће већина да добије касније.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Има нешто што се зове "матерински капитал". За друго, треће и више деце држава даја 450 000 рубаља. Углавном то је уведено када је рубаљ био око 45, дакле 10 000 евра по детету. Сума је иста у рубљима (450 000) и сада, али евро је скочио....мада то нема неки утицај овде. Навео сам у еврим да људи знају висину тога.

Сада ће да уведу и за прво дете. Дакле за свако дете.

Не дају ти кеш (што сматрам да је ок), него има листа за шта може да се употребе паре. Као аванс за стан приликом куповине. Купиш стан у банци, и држва пребаци банци паре, банка ти то урачуна као паре.

Затим можеш за куповину земљишта/плаца; куовина сеоског имања и/или куће; за школарину детету (оцде је скупо факултетско образовање)...

За свако дете дају додатк дечији до годину и по дана, негде око 100 евра месечно. После се то укида.

Град Москва даје неке повластице, рецимо кад се роди дете дају неких 500тињак евра кеша; дају поклон-пакет, неки огроман, са свим тим првим потрепштинама за дете, оделца и то, комбинизон за зиму, све високо квалитетно.

Затим дају храну за труднице, мислим од 3ћег месеца трудноће, те храну за децу до годину и по. Висококвалитетна дечија храна "агуша", рецимо она мала теглица од 30-50 грама кошта евра....редност хране дечије је негде око 100тиак вра вероватно. То је, наравно, за свакога, није социјална помоћ. Град москва даје паркин бесплатан заувек, за родитеље са 3 и више деце.

Углавном, да сумирам:

  • за трудницу од 3ћег месеца трудноће - храна: млеко, природни воћни сокови, недењна следовања, бесплатно
  • за свако новорођенче 450 000 рубаља: за куповину стана, куће, земље, реновирање, студије и сл.
  • дечији додатак око 7000 рубаља месечно годину и по дана (покрије све дечије трошкове, пелене и др.)
  • здравство је потпуно бесплатно, не плаћа се ни један рубаљ - педијатар долази кући, када је дете болсно - редовни прегледи у поликлиникама
  • дечија храна до годину и по дана

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...