Jump to content

Препоручена порука

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Да, он је веселник болестан психички. Ставља тамјан и дуван у лулу и то пуши. Имао је 50 кила кад су дошли неколцина пандура да га ухапсе због насиља у кући, он их побацао на земљу! Мада је он бољи по души од другог им брата, оног попа са севера ЦГ који бије људе нон-стоп. Заборавио сам им имена, јер сам ја ван тог света скоро 30 година. 


Сећам се тог брата мит. Амфилохија. Памтим га још негде с краја седамдесетих, како уторком после молебна св. кнезу Лазару или после суботњих и празничних бденија и недељних и празничних литургија, чека испред улазних врата Саборне цркве у Београду да добије благослов од блаженопочившег пат. Германа. Ликом је подсећао на, тада, јеромонаха Амфилохија. Обично је носио мантил или неки дужи сако, на глави француска беретка, а понекад и шешир, док је о надлактици леве руке имао обешен штап кривак или кишобран. Све нешто мислим да се звао Васо, Василије, али нисам сигуран. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, o. Miroljub рече

Сећам се тог брата мит. Амфилохија. Памтим га још негде с краја седамдесетих, како уторком после молебна св. кнезу Лазару или после суботњих и празничних бденија и недељних и празничних литургија, чека испред улазних врата Саборне цркве у Београду да добије благослов од блаженопочившег пат. Германа. Ликом је подсећао на, тада, јеромонаха Амфилохија. Обично је носио мантил или неки дужи сако, на глави француска беретка, а понекад и шешир, дој је о надлактици леве руке имао обешен штап кривак. Све нешто мислим да се звао Васо, Василије, али нисам сигуран. 

Да, то је он. Нажалост, име ни ја не памтим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Да, то је он. Нажалост, име ни ја не памтим.

Један брат је Радоје, ваљда. Не знам који.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Bogoslovskog fakulteta Cetinja  Pravoslavne Crkve Crne Goredobardecko @Жељко

? Sad cete malo koju rec i o o.Gojku, doslo vam? :0212_rolleyes: Nema kraja glupostima... 

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац Гојко се сам изглупирао. Или је дошло време да се покаже ко је и чији је. Србин сигурно није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Anika рече

Sad cete malo koju rec i o o.Gojku, doslo vam? :0212_rolleyes: Nema kraja glupostima... 

Немам ја шта говорити о о. Гојку, Гојко је национални Црногорац, који то ријетко јасно и гласно изнесе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, logdanov рече

Не знам да ли да ставим лајк или сузу, али то је та породична трагедија.

Да, овај је био добар.

Мени је драг и Арсеније кога Лохи наговара да се замонаши, што је противприродни блуд, јер је Арса здрав и јак човек. Жена га је оставила и мучи га кријењем ђеце, шта ли... Ја сам Арси првог дана река да је та лујка (Миња). Она је постала нека пастирица (свештеница у протестаната). Арса је супер лик и драго ми је да је сада у колико-толико миру. Драг ми је и Најо, који је одличан сликар и фин човек, али ми се смртно наљутио кад сам му окрпио Стрика. И то разумем, јер су сви они везани на Ђеда. Јован је пак билмез. Тукао је људе у св. Сергија у Паризу па га је Стрико пребацио за Бг. Он је био прави буздован кад сам га упознао. Не знам какав је данас. Не ми обећава на основу онога што сам знао.

Глупост је да је Амфилохије ставио своју ћерку на Академију за конзервацију у БГ, где сам ја предавао, иако је она у неком сродству (или вези) са њима. Пребила ју је Нина, ћерка попа Жељка Ђурића из Смедерева са којим сам делио црквени стан. Амфилохије није правио ђецу пре бомбардовања. Нити је то икада радио. Он је био свагда расофорни калуђер и није имао љубавних авантура. Ја бих то сазнао, будите сигурни. Мала смо црква. Нина је пак излетела из дома после овог инцидента.

Кумовао сам и Лохијевим сестрићима, и знам ствари изнутра. Добро је да причам само мало.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Немам ја шта говорити о о. Гојку, Гојко је национални Црногорац, који то ријетко јасно и гласно изнесе.

па нека иде онда код Мираша :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Света_Матрона рече

па нека иде онда код Мираша :)

СПЦ је само за Србе? ;)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Немам ја шта говорити о о. Гојку, Гојко је национални Црногорац, који то ријетко јасно и гласно изнесе.

Da, jasno mi je, vidim i vi ste svi veliki pravoslavci, a i drzite se saveta blazenopocivseg patrijarha Pavla "Neka vam reci budu blage, a argumenti jaki. " Vasi argumenti su zaista "jaki", nema sta! :0212_rolleyes:

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...