Jump to content

Препоручена порука

пре 2 минута, Ćiriličar рече

Рекао је да у главама Милогораца им аопција да притисну МЦГП да буде њихова Црква (додао да је то једнострано и немогуће)....

Слушао сам Шијацуа јутрос. Апсолутно није немогуће јер то одвајање подржава Амфилохије. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, feeble рече

Ako popovi slede djeda, a sa njima i narod onda su u vecini za samostalnost i to se ne moze spreciti. Naravno, ukoliko je istina i nije spin.

Neće moći...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Ja predlazem da patrijarh bude egzarh administrator, a đedo u penziju dok nije kasno.

Изазвао би Ђед грађански рат. И тиме би се показало његово право лице. Артемије је био мала беба, јер је он култ своје личности развио у монашком кругу, а Лохи у много ширем. Уз то, Лохи има Ломија иза леђа, а Артемије није имао Државу иза себе.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Изазвао би Ђед грађански рат. И тиме би се показало његово право лице. Артемије је био мала беба, јер је он култ своје личности развио у монашком кругу, а Лохи у много ширем. Уз то, Лохи има Ломија иза леђа, а Артемије није имао Државу иза себе.  

Jedino da đeda u Hag pošaljemo   :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović Он је потврдио половину твог предвиђања, новинар га је питао директно о томе, дакле да власт гура МЦГП ка томе, с тим да митрополија неће никад да иде у том смеру.

Он само није стисао петљу, него подмукло ради. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, بسم الله الرحمن الرحيم рече

Neće moći...

Pa dobro, mi ih necemo priznati, Bart hoce kao i Ukrajince. I onda svi redom Grci. Ako ljudi to hoce, kako ih na silu zadrzati? Slican problem kao u Makedoniji. Samo ako je to istina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна од мантри је прича како је Амфилохије подигао храмове у Црној Гори. Исто тако постоји прича за Тита како је подигао све и свашта. Као да нико други то не би могао урадити.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Жељко рече

И поново потврђујеш култур-расизам.

Зар као реципијент уметничког дела не могу да изнесем своје мишљење о истом, поготово у време када је признато да се уметничко дело довршава у контакту са публиком? И то је култур-расизам када се не слажеш са одређеним културним трендом, добро. Ја ни у једном тренутку нисам рекао да њено дело није уметничко.

пре 12 часа, Жељко рече

Хајде конкретно наведи шта замераш Цеци, њеној религиозности и њеном духовнику.

Већ сам рекао: 

 

пре 14 часа, Страле рече

коришћењу Цркве  за једну (само)промоцију која може да буде на њену штету. И нигде се нисам противио што је Цеца са свима нама на Лађи спасења, али сам изнео свој став у вези нечега што се тиче сваког члана Цркве

 

пре 12 часа, Жељко рече

другосрбијанштине

То је та чаробна реч дискредитовања саговорника. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Исто тако постоји прича за Тита како је подигао све и свашта. Као да нико други то не би могао урадити.

Исто тако постоји прича и за председника А. Вучића, пре њега ништа, а после њега... видећемо (надам се не потоп).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Zoran Đurović рече

Лепа се кампања води против Аве: 

82820031_2217447655223192_24888370959514

Нема везе што нигде не поменух Чакавенду, али ови имају за циљ да открију на кога сам мислио. Јавно сам на другом месту написао које су владике које би ваљало рехабилитовати, а ту није Кача. 

Узгред, Експрес и Еспресо нису исти медиј, није исти власник, није исто уредништво, није исто ништа.

Милојков је на Фејсбуку поменуо да је то интервју за Експрес новине јер је он давао интервју за Експрес па су га ваљда нешто исецкали.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Zoran Đurović рече
пре 42 минута, feeble рече

Bice mi zao ako do toga dodje, sada su to sve spekulacije. Svakako ga necete spreciti kritikujuci ga na ovom forumu za sve i svasta. Ja se nadam da su patrijarh i Sabor sposobni da vide ako se desava nesto u tom pravcu i sprece eventualni raskol.

Твој одговор је узнемиравајући јер имамо податке да је доста свештеника спремно да следи Ђеда ђе год он ишао, а то и ти потврђујеш. Скувани сте. Лохи вас је већ прогутао.

Како Сабор да спречи раскол? Шта би ти предложио?

Ovako skupa da odgovorim,.... slazem se sa Feebom, zasad su to sve spekulacije o kojima se pise, i na forumu i medijima i javnosti. Po meni pravo pitanje je ako su Sinod i ostale vladike upoznate sa ovim spekulacijama ili cak nekim mogucim i real planovima, zasto onda se ne pokrene prica u tom smeru ?

Narocito sto je sad pogodan trenutak, ustao je narod u odbranu crkve i svetinja i vere i jedinstva SPC, ali i srpstva i dostojanstva, pa ako postoje neke odredjene sumnje u vezi m.Amfilohija, neka se ispita, poprica konkretno i otvoreno sa njim,..... da se vidi sta misle ostale vladike u MCP o svemu toma, narocito v.Joanikije koji meni licno deluje vrlo razumno i smireno u celoj ovoj teskoj situaciji.

Pa, ako ima nekih konkretnih problema sa delovanjem i razmisljanjem Amfilohija, neka Sinod i ostale vladike i Sabor izadju u javnost sa tim  i prezentuju resenje. U tom slucaju jedino resenje po meni jeste penzionisanje Amfilohija, pa, ako ne prihvati i krene sam u neki svoj raskol, onda ide iskjlucenje iz ckrve. Mislim da bi verovatno povukao sa sobom i odredjeni broj vernika i svestenika i crkava, ali, verujem da bi velika vecina vernika i crnogoraca - srba (ili, cisto srba, .... svejedno...) ostalo u zajednici sa nasom SPC i Patrijarhom jer vidimo koliko je revnosno ustao narod u odbranu Crkve.

Znaci, kakva je to preventiva raskola samo na prici (mislim, nije ni to lose, dobro je da se prica), ako u prici postoje neke indicije da ce doci do raskola, dajte onda da se nesto spreci na vreme, jer ce steta biti onda manja, nego da se ceka steta - koja onda moze biti i mnogo veca.

To je moje misljenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

da se vidi sta misle ostale vladike u MCP o svemu toma, narocito v.Joanikije koji meni licno deluje vrlo razumno i smireno u celoj ovoj teskoj situaciji.

 

Мајкане, које остале владике у Митрополији Црногорско-приморској? Има само још један, епископ Методије.

Дај се сконцентрирај на фабулу радње једаред брате...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Мајкане, које остале владике у Митрополији Црногорско-приморској?

Дај се сконцентрирај на фабулу радње једаред брате...

Sefe,... Episkopski savet....:coolio: ...itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...