Jump to content

Препоручена порука

пре 8 минута, feeble рече

I on je jedan od najvecih promotera Zizjulasa, zar ne? A takodje i vladika Irinej, ma manje vise sve vladike osim onih koji su starotarci :)

Колико је мени познато Владика Иринеј је штамао књигу Јединство цркве у прва три века у епископу и још можда једну две од Митрополита. Та књига је православна књиге, а и друге које је штампао нису проблематичне и имају везе са евхаристијом а не са неопапском еклисиологијом или екуменизмом и ССЦ. Никада Владика Иринеј није ни помињао дарвинзам нити штампао књиге где се промовише или прихвата са задршком типа православље нема проблема са еволуцијом јер је и Бог створио кроз еволуцију и на крају свега човека. Владика Игњатије је друга прича, он само копира Митрполита Зизујаласа и они као имају ту неку заједничју теологију засновано на делу Светог Максима, али њих двојица никада не би потписали петицију за дарвина као владика Максим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Атанасије и Амфилохије су преувеличавали Зизјуласа. Чак се помињало да имамо живог свеца. И ја сам радо читао Зизјуласа, сазнавао доста од њега, али већ од старта сам примећивао да има недоречености и опасности од промашаја у његовом излагању. Једноставно, увидиш да нешто није у реду. Али сада је то потпуно јасно. Највећа енигма је у томе што наши епископи који су га величали, сада немају аргументе против Зизјуласове ,,теологије другости ради апсолутизовања примата у еклисиологији'' и злоупотребе примата у корист Цариграда. Амфилохије окреће све на историчност, а Атанасије ћути. Треба да се види шта други епископи имају да кажу против такве теологије, попут овог,  а како ствари иду, такви ће имати сукоб са Цариградом који ће извесно покушати да распарча СПЦ. Не би чудило да Вартоломеј на концу крсти Ђукановића.

 

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Нпр. да Бог не познаје будућност као актуелност... :sunce: И ја сам читао доста од њега, али нисам знао да је написао такву глупост, а ти ми то приведе. Јер тога нема у Отаца. Сећаш се да ми је било невероватно да неко тако нешто одвали. 

Драги моји телози...па да је то што тај пише јерес обичан свет вам прича већ дуго,а ви се спрдасте са неуким народом,тако и дођосте до борбе за веру и сл,да ипак ви мало ослушнете и обичан свет а не само своје акдемско ученије?

И сад на проифиле на фејсу, новине.где год можете  и да отворено причате оно што знате.да митрополит не брани српство него имагинацију црногорштине.Посо са Црном Гором је готов,она се враћа уз Србију,одлучено и спроводи се,ако митрополит стане уз народ и српске политичаре то ће ићи мирно ако не стане онда ће бти лако могућа и крв.Имате сад свето задужење да се борите као фанатици да би спасли народ.А откровење за вас "Мали шенген" није нато нити било чији западни пројект. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе свака част за наслов теме, само не знам који је српски израз за спиновање можда зај...вање или замајавање. Али не слажем се да је почело пре 15 година, има и више, почело је још од Момира у Хагу, значи готово двадесет година нас вуку за нос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Миле Бајшев рече

 

Драги моји телози...па да је то што тај пише јерес обичан свет вам прича већ дуго,а ви се спрдасте са неуким народом,тако и дођосте до борбе за веру и сл,да ипак ви мало ослушнете и обичан свет а не само своје акдемско ученије?

И сад на проифиле на фејсу, новине.где год можете  и да отворено причате оно што знате.да митрополит не брани српство него имагинацију црногорштине.Посо са Црном Гором је готов,она се враћа уз Србију,одлучено и спроводи се,ако митрополит стане уз народ и српске политичаре то ће ићи мирно ако не стане онда ће бти лако могућа и крв.Имате сад свето задужење да се борите као фанатици да би спасли народ.А откровење за вас "Мали шенген" није нато нити било чији западни пројект. 

 

Има онај са теологиуја.нет што се сликао испред мајмунске главе у фармерицама и пљувао по Патријарху.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Жељко рече

Међутим када Цане из Партибрејкерса каже да има духовника онда је то тако кул. Или Када о православљу говори глумац Пејаковић онда је то тако кул, јер они нису саблазан за народ?

Ђе може рокер бити саблазан за народ!

Свако ко се бави некаквим јавним животом, натупима, музиком глумом или већ шта може бити саблазан за народ, да ли то значи да треба да се престане тиме бавити?

Сматрам да је ова паралела неумесно склопљена.Није ствар о врсти  музике. Искрено, више волим народњаке, Али,  уметничко дело говори јако добро о уметнику, тако да је сасвим небитно да ли су они рекли да имају духовнике или не. 

И колики и какав је њихов утицај заједно у односу на онај који има Цеца, од милоште ''српска мајка'',прилично је познато

пре 5 часа, Жељко рече

Или мислиш да је неко ко је постављен на Сабору СПЦ за епископа не заслужује да буде духовник јер не зна добро да руководи Цецом?

Можда је +Стефан могао да Цецу саломи и претвори у неофита лудака који метанише и кад треба и кад не треба и да се замонаши али просто да ли је то пут за њено спасење?

Вас саблажњиве је увек лако саблазнити, као и фарисеје што је Христос саблажњавао. Чим вам се лично нешто не свиђа ви се саблазните, али да ли сте у праву?

Нисам уопште помињао да ли неко заслужује да буде нечији духовник итд. нити сам рекао да  Цеца треба да постане зилоткиња, већ сам изнео своје мишљење  о коришћењу Цркве  за једну (само)промоцију која може да буде на њену штету. И нигде се нисам противио што је Цеца са свима нама на Лађи спасења, али сам изнео свој став у вези нечега што се тиче сваког члана Цркве, и постао  фарисеј. А фарисеј се сада постаје изгледа, да завшим Цанетовим речима, када ниси део ''хипнотисане гомиле''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, HOA+ рече

Будући да у Католичкој цркви епископи морају да имају докторате, не постоји забрана, него је пракса, са веома ретким изузецима, да се за епископе бирају искључиво канонисти и библисти, а не литургичари и други занесењаци.

И немој ти мени да учитаваш шта ја сматрам да треба на ПБФ.

 

Mislim da kod nas drugacije stoje stvari. Da ni bibliste ne bi trebalo birati, mada oni u Crkvu ni ne zalaze, jer su isti zanesenjaci. A malo liturgike ne bi bilo na odmet nekim episkopima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Έξαποστειλάριον рече

Mislim da kod nas drugacije stoje stvari. Da ni bibliste ne bi trebalo birati, mada oni u Crkvu ni ne zalaze, jer su isti zanesenjaci. A malo liturgike ne bi bilo na odmet nekim episkopima.

I jos bih dodao sto zaboravih

 

Ne znam kako je u RKC, ali znam kako je u nadbiskupiji u BGDu. Sto se tice svih liturgickih pitanja, odredjuju o. Benedikt (vrsni liturgicar) i o. Ivan koji je na doktorskim. Nadbiskup se uopste ne uplice u ta pitanja, nego to prepusta strucnijima od sebe. Tako da bi dobar model bio, da mozda u eparhiji bude po jedan liturgicar koji bi se pitao o bogosluzbenom zivotu, dok bi episkop mogao da vrsi svoju sluzbu neometano. Mada kod nas je to malo teze, jer hirotonija daje znanje iz svih oblasti teologije, arhitekture, medicine i nuklearne fizike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Страле рече

А фарисеј се сада постаје изгледа, да завшим Цанетовим речима, када ниси део ''хипнотисане гомиле''.

Сад си и потврдио да јеси. И поново потврђујеш култур-расизам.

Хајде конкретно наведи шта замераш Цеци, њеној религиозности и њеном духовнику. Али без општих места другосрбијанштине.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Нема ту никакве сумње, Ђукановић је на челу цијеле приче. Зато ја њега често пута и позивам да га крстим. Када се крсти, биће много мудрији, паметнији. Пјева о вјечној Црној Гори, а укида све оно што је вјечно у Црној Гори, на чему је Црна Гора саграђена.

итд 

Митрополит Амфилохије је успео да од јутрос променио своје мишњење  и тако настављамо замајавање односно спин и понижавање СПЦ. Јутрос је рекао да Мило мора да оде, а онда по подне да ће све бити сређено само да га крсти. :) И ако је од митрополита много је, време је изгледа за пензију, очигледно је излапео да прича без икаквог смисла. Синод треба да пошаље у Црну Гору комисију  јер ово понижавање већ превазилази сваку меру. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Света_Матрона рече

„Нема ту никакве сумње, Ђукановић је на челу цијеле приче. Зато ја њега често пута и позивам да га крстим. Када се крсти, биће много мудрији, паметнији. Пјева о вјечној Црној Гори, а укида све оно што је вјечно у Црној Гори, на чему је Црна Гора саграђена.

итд 

Митрополит Амфилохије је успео да од јутрос променио своје мишњење  и тако настављамо замајавање односно спин и понижавање СПЦ. Јутрос је рекао да Мило мора да оде, а онда по подне да ће све бити сређено само да га крсти. :) И ако је од митрополита много је, време је изгледа за пензију, очигледно је излапео да прича без икаквог смисла. Синод треба да пошаље у Црну Гору комисију  јер ово понижавање већ превазилази сваку меру. 

Патријарх,Синод па чак ни  Сабор не могу ту ништа јер култ личности Амфилохија у Црној Гори је огроман, не постоји култ Цркве код већине нити Светосавља него митрополитове речи.
 Поп Перовић у емисји није рераговао на спин новинара да је Митрополит главни у Црној Гори и да све Епархије припадају њему  Гојко одговара са да да да. На моје само скрертање пажње у групи за обавештавање о протестима да је он морао да каже истину да су Владике у Епархијама суверени и да им  Афилохије није шеф иде  казна од пар дана не коемнтарисања и салва десетина коментара на мој рачун. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби сада морају да пресеку са Амфилохијем. Ако треба, нека дође до изражаја сво зло које извесно чучи у њему, када би био смењен са епархије, јер заиста је симптоматично његово кукање на страх који је стекао као мало дете због вести о убиствима међу неком браћом. Треба да се види за чим би потегао након његове смене, да ли би подигао људе на братоубиства или би се повукао и показао свету послушност.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Срби сада морају да пресеку са Амфилохијем. Ако треба, нека дође до изражаја сво зло које извесно чучи у њему, када би био смењен са епархије, јер заиста је симптоматично његово кукање на страх који је стекао као мало дете због вести о убиствима међу неком браћом. Треба да се види за чим би потегао након његове смене, да ли би подигао људе на братоубиства или би се повукао и показао свету послушност.

Nema potrebe ništa da povblači , to bi narod shvatio kao " vučićevu osvetu"iako ne bi imao nipšta sa tim i na rukama bi ga uneo nazad u mitropoliju,čak je pitanje i rekacija naroda po srbiji 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стање је такво да ће Мило остати на власти након следећих избора. Игру коју воде треба коначно прекинути, јер је ситуација увек гора од потоње по Србе. Амфилохије је увек био адут у том циљу. СПЦ не треба да се ослања ни на чије интересе осим сопствених.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Света_Матрона рече

Митрополит Амфилохије је успео да од јутрос променио своје мишњење  и тако настављамо замајавање односно спин и понижавање СПЦ. Јутрос је рекао да Мило мора да оде, а онда по подне да ће све бити сређено само да га крсти.

Ноје помену да Амфилохије болује од биполарног поремећаја, а то мишљење дели и један професор психологије. Ја сам пак ближи (иако не искључујем ову дијагнозу) да он намерно даје стално контрадикторне изјаве па не можеш да га ухватиш ни за главу ни за реп. Нпр. ја кажем да је он пријатељ са Ломијем, Реклакс извади да је Лохи назвао Ломија издајником. И тако можемо до зоре да се препиремо. И сада ће да издуши народни гнев. 

пре 6 часа, Milan Nikolic рече

Треба да се види за чим би потегао након његове смене, да ли би подигао људе на братоубиства или би се повукао и показао свету послушност.

Изазвао би крвопролиће. Мислим да је сада касно за смену, а Синод не може са њим да изађе на крај. Човек је направио култ личности.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...