Jump to content

Da li je ovo zaista profil profesora Rodoljuba Kubata, ako nije...

Оцени ову тему


Препоручена порука

На Твитеру од децембра ове 2019. године делује профил под именом професора Родољуба Кубата са ПБФ.

Screenshot_124.jpg

https://twitter.com/KubatRodoljub

 

Уколико иза овог профила заиста стоји професор Кубат, пошто су друштвене мреже медиј, онда би за свој јавни наступ који не приличи професору ПБФ требао да положи рачун факултету и цркви.

Уколико није професор Кубат, него неко злоупотребљава његово име и професуру да би се обрачунавао са политичким неистомишљеницима, онда би професор Кубат требао јавно да се огради од деловања тог профила, да саопшти, рецимо на листу Данас, да то није његов профил и да он нема везе са објавама на том Твитер профилу. Било би сасвим прилично и одговорно да Кубат тужи власника тог Твитер профила због злоупотребе његовог имена у политичке сврхе и да се тако јасно огради од ботова који злоупотребљавају његово име.

 

Screenshot_125.jpg

Као професору на ПБФ требало би му бити јасно када шерује псеудозилотске или расколничке сајтове да саучествује и њиховом деловању на интернету. Ако ни толико није свестан онда свакако не заслужује да предаје студентима теологије.

Ако професор Кубат не разуме да је шеровао текст са псеудозилотског сајта, онда би свакако требао да разуме да не приличи једном професору ПБФ да ретвутује простачке карикатуре Фрање Божића званог Коракс.

Screenshot_128.jpg

Профил на Твитеру под именом професора Родољуба изазива јавну саблазан(како то воле да кажу уредници читавог низа сличних по садржају профила). Ретвитовањем спин вести о изјави владике Атанасија са цркворушитељског профила(који опет носи Кораксову карикатуру као профилну) Црквене Актуелности додатно дискредитује професора Кубата.

Screenshot_126.jpg

Верујем да професор Кубат лично цени опозиционо деловање Маринике Живку Чобану Тепић, али какве то везе има са ПБФ?

Screenshot_129.jpg

Screenshot_127.jpg

Пошто се на муци познају јунаци, ред би био да професор Кубат изађе са јавним саопштењем и призна или демантује да је профил који делује на Твитеру под његовим именом и са његовом фотографијом и који се потписује као професор ПБФ, његов или не.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 44
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Bio Kubat ili ne, iza cele price stoji Mladja Djordjevic ( a po svemu sudeci i biskup GrGur, Perisha takodje dejstvuje ..., a Tasa ko Tasa, bukaci, preti, dernja se, koriste ga kao kisobran ). Mislim da nije on u pitanju - vec bi demantovao, a s obzirom na subverzivno delovanje doticnog izgleda da profil nije lazan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, The Godfather рече

Bio Kubat ili ne, iza cele price stoji Mladja Djordjevic ( a po svemu sudeci i biskup GrGur, Perisha takodje dejstvuje ..., a Tasa ko Tasa, bukaci, preti, dernja se, koriste ga kao kisobran ). Mislim da nije on u pitanju - vec bi demantovao, a s obzirom na subverzivno delovanje doticnog izgleda da profil nije lazan.

Након пола месеца рада овог профила заиста је чудно што није демантовао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zoran Đurović рече

Његов је профил...

Мени не личи на његов стил писања и понашања. Мислим да није његов профил и да би требао да се огласи и огради од деловања тог профила.

Под условом наравно да жели да се огради.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда ћу звучати у најмњу руку чудно, али покушаћу се изразити разумљиво....деловање неких уљди у нашој Цркви је типичан пример провинцијских комлекса...ја сам рођен у провинцији, али Бог ми дао па сма прошао и видео много, и управо из те перспективе метропола сада гледам другачије и провинције и метрополе....мислим да неке ствари гледам реално бед идеализовања. Кад провинцијалац има слику о свету из неких књига, теорија, медија, још ако га гони комлекс...не ваља.

Кубат ме изненадио, али сам мало размислио и видео да је његово деловање, као и још неких, класична комплекс-провинција прича...већи католици од папе, госпође министарке и та прича..

Нема то све никаве везе ни са теологијиом, ни са политиком...све је топровинција отиснута у велики свет и велике приче, без да се упозна тај свет, па остају само приче...

Ко буде жив, а да Бог да владики и свима нама многаја лета...владика Григорије за деценију у Немачкој ако буде, биће други човек....ја њега и сад поштујем, јер је способан, макар је способан за разлику од неких причала...али треба му перспектива колико је пао и поган свет који он сада гледа са сентишом...кад ту перспективу сагледа може да се вине где хоће са својим талантима.

Ови помињани...Кубат...вху из Кубат ин мај лајф? "Дрво живота, које се смањило у трн на друму, те убада и себе и друге".

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Жељко рече

Као професору на ПБФ требало би му бити јасно када шерује зилотске или расколничке сајтове да саучествује и њиховом деловању на интернету. 

Требало би да знаш да зилотизам није ништа лоше. То је екуменистички и либерални спин који  се поистовећују зилотизам и псевдозилотизам. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Ćiriličar рече

Ко буде жив, а да Бог да владики и свима нама многаја лета...владика Григорије за деценију у Немачкој ако буде, биће други човек....ја њега и сад поштујем, јер је способан, макар је способан за разлику од неких причала...али треба му перспектива колико је пао и поган свет који он сада гледа са сентишом...кад ту перспективу сагледа може да се вине где хоће са својим талантима.

Исто му и ја желим. Али не као она попишмањена попадија, Психуља. Него да се освести и жив буде, али не могу да кажем да ли је прешао Рубикон. Плашим се да јесте, јер никада није узео и да ми се барем преко телефона извини. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović Ја им свима добро жлим, али све је то комлекс до комлекса, али на неки начин нису уопште спознали свет који заговарају....а све провинцијалац до провинцијалца, а космополите и још више и још шире...да не лајем....

Имаш два пута из опанка, вечно поштовање опанка и уздизање, и бежање од опанка...Владика Николај се упокојио мазећи опанак....темељи наше државе и народа су, поред Христа, на опанку и онима који су из њега изашли...ако није великан неки, јесте му предак....те провинцијско-комлексаске форе сам ја прегорео пре 20 година, и оне су лако препознатљиве...па 95% Београда су голи сељаци....комуњаре су затрли грађански Београд....ко има "најнапуцанију" причу у БГ "јеботе бре, братееее"? Потомци сељачки из бетона. Ко се убијао у подземљу са ланцима од киле злада крканским....све геџе. Ко су Земунци? Геџе у тренеркама.

Дођи у БЛ и види...све го комлекс и покондиреност. Ми смо народ погубљеног идентитета....Русу кад проговориш енглески он се чуди као "што не причап руски човече"...Французу исто....то су народи без комлекса...ми као народ смо искомлексирани, онда је елита у БГ сва искомлексирана и погубљена...Чеда Јовановић је идиот пун комплекса, који трља о демократији које нигде нема...а најгори су провинцијски комлексаши, који треба да НАДМАШЕ све...е управо о тим расправљамо задњих година и главни су на факултету, у цркви и теологији, ма све по небу лете...и гловално...Милићевић има наштимани речник, а Андреј има вештачки речник....људи не знају да причају...владика Григорије мене чуди, где је одлуто, онакав капацитет, сењачко дете, пун таланата....где је у те сентиш воде упао...ови други ме не чуде...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Жељко рече

Уколико иза овог профила заиста стоји професор Кубат, пошто су друштвене мреже медиј, онда би за свој јавни наступ који не приличи професору ПБФ требао да положи рачун факултету и цркви.

Мени после онаквог писма о Порфирију овако нешто уопште не изгледа изненађујуће (делује ми да си ти изненађен). На неки начин, Порфирије је лакмус-папир. Мени лично је довољно да видим и само то да Порфирија неко не помиње, да изоставља упућивање на њега у наступима и разговорима - у позитивном смислу, разуме се - па да подозревам неки проблем, а камоли то да неко онако јадно пише о њему. Рецимо, више пута сам чуо како Порф похвално упућује на Атанасија и Амфилохија, али њих двојицу нисам никад чуо да њега помену. Порфирије, иако је знатно млађи од њих, није у задњих 25 година мање присутан у јавности, и то као најизразитији узор хришћанског пастира. Колико је само интервјуа дао Григорије и причао о којекаквим баналностима, а никад да помене владику из своје генарације који је толико људи привео Цркви. То су ствари које се читају између редова, а између редова су зато што су они кукавице и зато што су болесно љубоморни. Исто важи и за однос према оцу Рафаилу. Рафаило је, такође, један лакмус-папир. (Ти си раније написао неки катастрофално промашен текст о Рафаилу и одмах сам те отписао. Међутим, на основу других текстова, касније сам увидео да просто ниси упућен у ствар.) Углавном, након онога што су Перишић и Кубат написали јавно, и онаквог понашања Перишића на седници, мене не би изненадило ни да се потурче сутра, постану београдски имами. Реис-ул-улема Перишић. Неки смешни Перишић и Кубат да себе доживљавају као путовође и пљују на Порфирија? Па то је стварно патологија! Професори универзитета, а онако недостојанствено писмо да састављају... То само значи да су они одавно били бубашвабе на факултету, а да се сад само упалило светло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Батовен рече

(Ти си раније написао неки катастрофално промашен текст о Рафаилу и одмах сам те отписао. Међутим, на основу других текстова, касније сам увидео да просто ниси упућен у ствар.)

Било нешто о покемонима. Не знам Рафаила лично. Мени се тад дојмило да је то са покемонима претерао.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

Требало би да знаш да зилотизам није ништа лоше. То је екуменистички и либерални спин који  се поистовећују зилотизам и псевдозилотизам. 

 

На жалост ја нисам имао прилику да упознам лично нормалне људе који су за зилотизам.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Штета. Волео сам да читам Р Кубата. Видело се да није 100% православан, вукло је на јудеизам, али је писао лепо и сажето. На жалост одвукла га мрачна страна васељенског и дугови према другима из света, а не Црква која му је дала све. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Жељко рече

На жалост ја нисам имао прилику да упознам лично нормалне људе који су за зилотизам.

 

А ти си битан као мерило за зилотизам :)) Има зилота који су сасвим у реду. Да није било зилота не би било Цркве. Ти гледаш вероватно кроз Артемија и борбу за вечеру, али то нису зилоти него људи у прелести и злонамерни. Ревност у вери је јако битна, Патријарх Иринеј је хвалио народ који се буни против новотарија у Цркви да бране своју веру и да неће дозволити да уђе јерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Света_Матрона рече

А ти си битан као мерило за зилотизам :)) Има зилота који су сасвим у реду. Да није било зилота не би било Цркве. Ти гледаш вероватно кроз Артемија и борбу за вечеру, али то нису зилоти него људи у прелести и злонамерни. Ревност у вери је јако битна, Патријарх Иринеј је хвалио народ који се буни против новотарија у Цркви да бране своју веру и да неће дозволити да уђе јерес.

Ок значи ти си зилота.

Знам да су зилоти направили сра*** хаос у Јерусалиму током опсаде од стране Римљана. У сред окупације они изазову грађански рат, тако да их вероватно подсвесно поистовећујем са комунистима.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жељко рече

Било нешто о покемонима. Не знам Рафаила лично. Мени се тад дојмило да је то са покемонима претерао.

 

Јесте, о оном исечку из проповеди... Али, ставио си то још у везу са НАТО, користио си за Амфилохија реч ,,мангуп"... Анализирао си два минута снимка, што значи да ниси узео озбиљније да послушаш шта он говори, а узео си олако да га поучаваш теологији.  Толико се сећам, да не тражим сад. Разлика између тог текста и овога што пишу Перишић и Кубат је у томе што је очигледно да ти тада ниси знао Рафаила више од тих два минута, док ова двојица Порфирија познају деценијама, и то веома добро.

Касније сам увидео да велики проценат школованих теолога није склон слушању и вредновању проповеди, него само неким 'научним' и црквено-политичким темама. Заборавља се, изгледа, у теолошком школовању лако жива егзистенција човека са свим кретањима које она подразумева, као да је то нешто што се може превазићи. Људи који се налазе у очајању сигурно неће читати Кубатове књиге, нити твоје текстове по Интернету.  Жив пастирски живот и жива проповед су, за Цркву, хијерархијски знатно изнад књига и текстова. То сам поменуо објективности ради, јер као што је бесмислено да један професор и аутор научних књига устаје против онога који својом целокупном личношћу оличава Цркву у њеној светлости и мотивише друге да устану и живе, тако је бесмислено да и ти као теолог и новинар то пишеш о Рафаилу, за кога важи исто што и за Порфирија. Наравно, ти си Рафу доживео као неког падобранца и представио као будалу, али из брзоплетости, а ова двојица клевећу из тешког духовног поремећаја. То што ти пишеш у својим текстовима и објавама - а са чим се, углавном, ја слажем - тиче се 1% верника и допире само до оних које то баш занима. И то је значајно, наравно. Али оно што Рафа ради и говори, тиче се 99% људи и њихових личних живота, независно од њихових индивидуалних интересовања. Рафаило је жива радост и жива утеха као личност и његове проповеди одатле произлазе.

Притом, баш свака реч о покемонима је потпуно јасна, тачна, одмерена. Треба само послушати неколико његових целих предавања, па ће онда и ти кратки изводи бити јасни. Разлика између Порфиријевих и Рафаилових проповеди, по мени, јесте у следећем: принцип Порфиријеве проповеди је упућивање на смисао вере, а принцип Рафаилове проповеди је упућивање на гордост. Моји високоучени професори, који нису верници, о Порфирију ће да кажу лепе речи, јер им прија да их неко воли, али ће једнако остати при својим безбожним идејама које су темељно супротстављене ономе што Порфирије говори. Када чују Рафаила, реагују као бубашвабе, осете се угрожено, беже, прекидају контакт... Порф би, рецимо, рекао да ,,уметничко стваралаштво има смисла само ако је литургијско", а Рафа да су ,,за Цркву велики умјетници само људи који имају велики проблем". Тако је и са свим осталим темама. (Нећу да тролујем тему, спонтано се расписах.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...