Jump to content

"Спорни" цитати из Новог Завета

Оцени ову тему


Препоручена порука

Три дана - На прелазу из петка у суботу,

јер се Црква у јевреја водила рачунањем дана тако да нови дан почиње од увече

(ослањајући се на библијско поимање - и би вече и би јутро - дан први),

суботњи дан,

и увече (око шест поподне)  се завршавала субота, освањивао је нови дан - недеља.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Био је жив до ОКО деветог часа. Дакле, пише у    Јеванђељима ,,око деветог часа".

А то може да буде и нешто пре свршетка 9 часа.

Након што је издахнуо завеса  се раздвојила, земља затресла...

То се свакако десило у тим последњим тренуцима, док је је још трајала та ноћ,

јер се није могло све лепо разведрити па да удари  олујно време, земља да се тресе и сл.

То се све дешава око 9 часа, дакле на самом крају те трочасновне ноћи која беше  у  петак.

ma daj brate, držao si se ovog iznad sve vreme ubeđujući me da od petka uveče do nedelje ujutro postoje tri dana i tri noći zahvaljujući dupliranom danu i noći na dan raspeća  bighugbighug

Znaš kada bi sa takvim stavom našao objašnjenje, osim bukvalističkog soliranja? Nikad. To što si izneo nije čak ni teorija Svetih Otaca (nađi, ispravi me ako grešim).

Ponoviću: jedino analiziranjem knjige o Joni mogao si da dođeš do odgovora, a to nisi čak ni uzeo u obzir, pa mi je interesantno kako si mogao da napišeš posle, po pročitanom odgovoru protojereja Miloševića: "Ja to pričam sve vreme" ?!

Da đakon Ognjen nije izneo pravilan stav, nešto mi govori da bi tapkali u mestu, i dalje bi ubeđivao i sebe i mene o teoriji "dva dana u jedan" Nego, da nemaš možda i objašnjenje za to što je, fizički, Jona u ribi, u odnosu na Hristosa, bio živ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma daj brate,

držao si se ovog iznad sve vreme ubeđujući me da od petka uveče do nedelje ujutro postoje tri dana

Па јесте, увече, око шест сати, почиње нови дан, зар то ниси знао?

Такво је рачунање времена било код хришћана из јеврејства.

,,Ponoviću: jedino analiziranjem knjige o Joni mogao si da dođeš do odgovora",

па наравно, и дакле, шта тамо пише а да је супротно ономе што сам рекао?

Само ти кажем да сам, поред  свега, прочитао код Отаца да је то прва ноћ, коју проводи у аду,

а крај првог дана на почетку суботе, и потом још две ноћи и два дана до Васкрса.

Иначе, Господ Исус је био врло прецизан - више пута појашњава да ће устати у трећи дан!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate, a ono što ti očito ne znaš jeste da je DAN kod Jevreja počinjao UVEČE kada se na nebu pojave prve tri zvezde što opet nema veze s tvojom matematikom.

Ti knjigu o Joni NISI ni pipnuo, nego si tražio bukvalistički MATEMATIČKI način da opravdaš tri dana i tri noći, i tako si došao do rezultata da su u danu raspeća protekla dva dana i noć (dva u jedan)  bighugbighug

Ne odgovori mi, da nemaš možda i objašnjenje za to što je, fizički, Jona u ribi, u odnosu na Hristosa, bio živ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate, a ono što ti očito ne znaš jeste da je DAN kod Jevreja počinjao UVEČE

Ало, човече, ако хоћеш да прихватиш као тачно, прихвати, ако не твоје мишљење.

Али од вечери Јевреји рачунају почетак дана.

Друго.

tako si došao do rezultata da su u danu raspeća protekla dva dana i noć (dva u jedan)  :)

Где сам ти то рекао?

Дан  распећа, а то је петак,  је један дан! У тај исти дан (и по сведочењу јеврејских старешина, а записано у ТАЛМУДУ) Христос је распет и умро.

И тог  трена када је умро  нашао се  у ,,срцу земље" тј. паклу или шеолу, аду, како хоћеш.

Други дан је почињао за неколико сати (по садашњем рачунању времена то је као што ти рекох негде око шест сати увече)  и када се он завршио,

то би по садашњем устаљеном рачунашу било у  суботње вече,

у суботње вече почињао је нови дан тј. недеља.

И ето, три дана.

А то јер су Јевреји рачунали по библијском поимању времена:

би вече и би јутро - дан први.

Дакле, нови дан рачунају од вечери.

Ne odgovori mi,

da nemaš možda i objašnjenje za to što je, fizički, Jona u ribi, u odnosu na Hristosa, bio živ?

То је ирелевантно. Овде се казивање о Јони узима само као знак тј. симбол.

У сваком случају, тврди се у молитви Јониној 2, 2 да је у питању - ГРОБНА ЈАМА!

,,Завапих у невољи својој ка Господу, и услиши ме!

Из утробе гробне повиках, и Ти чу глас мој.

Јер си ме бацио у дубине, у срце мору, и вода ме оптече,

све поплаве твоје и вали твоји прелазише преко мене!

И ја рекох:

гле, одбачен сам испред очију Твојих, али  ћу још гледати Свету Цркву Твоју.

Оптекоше ме воде до душе, бездан ме опколи, обмота ми се око главе.

Сиђох до крајева горских, преворнице земаљске нада мном су заувек.

Али Ти извади живот мој из јаме, Господе Боже мој!

Кад нестајаше душе моје у мени, поменух Господа,

и молитва моја дође к Теби, у Свету Цркву Твоју.

Који држе лажне таштине, остављају своју милост.

А ја ћу ти гласом захвалнијем принети жртву,

и  испунити што сам заветовао.

Спасење је у Господа."

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate Legionare, prvo NEMOJ da mi vadiš komentar iz konteksta jer sam ti u nastavku jasno stavio da tvoja matematika u ovom slučaju nema veze s vezom, dok sam ti za računanje "dana" pojasnio od kada računaju "od prve tri zvezde koje se pojave na nebu."

Drugo, tom "Fejsbuk" teorijom za koju nemaš ni jedan jedini argument (ni Svetih Otaca na koje si se pozvao) nikom ozbiljnijem ne pije vodu. Ovo je ozbiljan forum i ako nešto napišeš daj link (i gledaj da to ne bude forum sajta www.palačinke.com)

Treće, objasni: da li se Jona molio Gospodu dok je bio u utrobi "ribe" (Из утробе гробне повиках, и Ти чу глас мој.)? Jeste. Kako onda možeš napraviti paralelu sa čovekom koji se molio iz utrobe tj. bio živ, i sa Hristom koji je umro i Vaskrsao u treći dan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Nije li ovo otvoreno antisemitički?

Poslanica apostola Pavla Solunjanima:

14. Јер ви, браћо, постадосте слични Црквама Божијим које су у Јудеји у Христу Исусу, зато што и ви пропатисте од својих сународника исто што и они од Јудејаца,

15. Који убише и Господа Исуса и своје пророке, и нас прогонише, и Богу не угађају, и противни су свима људима,

16. Спречавајући нас да говоримо незнабошцима да би се спасли; и кроз то за свагда да наврше мјеру гријехова својих, али их на крају сустиже гњев.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није

Ih!  Ne kaže da ih gađaš kamenjem ali ti govori da su zli jer su ubili Isusa.

A da misliš da je neko zao je osnovni preduslov za mržnju.

Оно нема везе са антисемитизмом о коме причаш,а да су учинили зло дело,јесу,зар не? Што не значи да их ико мрзи.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није

Ih!  Ne kaže da ih gađaš kamenjem ali ti govori da su zli jer su ubili Isusa.

A da misliš da je neko zao je osnovni preduslov za mržnju.

Оно нема везе са антисемитизмом о коме причаш,а да су учинили зло дело,јесу,зар не? Што не значи да их ико мрзи.

Sve je to tako divno na papiru. Gadni skotovi ali ih ne mrzim.

Da me ne čuju cenjena braća muslimani, na taj način je i Islam religija mira.

I ja bih mislio tako, da nisam čuo jednog kvazi-teologa u odelu sveštenika (koji je povezan sa Obrazom veoma) kako priča o tome da su Jevreji zli jer su ubili Isusa i zato što kontrolišu većinu svetskog kapitala. Znaš ti to, standardna priča za najdivnije od sve dece Abrahama.  I to generalno nije loše ali...

Mislim da oni zato i ne vole Jevreje. Onaj je pričao nešto kao "KAKO ONI NAMA PRIJATELJI!? NISU ONI NAMA PRIJATELJI." I tako. Jevrej inače znači "Onaj koji je od boga". 

I niko ih ne voli - hrišćani, muslimani naročito, nacisti... I bilo koja osoba čije je omiljeno štivo nešto o cionističkim zaverama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бесмислице,Дарко...када будеш,ако будеш,упознао Православље,схватићеш да је избацивање априори констација нечега што се не познаје,обична бесмислица...полако има времена.Прво наичиш после просуђујеш...не прво и одмах да сипаш констатације о нечему што ти је апсолутно непознато.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бесмислице,Дарко...када будеш,ако будеш,упознао Православље,схватићеш да је избацивање априори констација нечега што се не познаје,обична бесмислица...полако има времена.Прво наичиш после просуђујеш...не прво и одмах да сипаш констатације о нечему што ти је апсолутно непознато.

Vidi ga. Ovo ti je treći put da mi govoriš "Besmislice, Darko".

Mislim da ne treba da se čuju takve stvari uopšte. Činjenica je da se čuju.

Nisam optužio teologiju da je izvorno antisemitička ali sam ukazao na ljude.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекавши да су изречене ствари бесмилице нисам рекао да си ти бесмислен...ех,јогунаста младост! smej.gif

"Нема ту Јеврејина ни Грка, нема роба ни господара, нема мушког рода ни женског; јер сте ви сви једно у Христу Исусу". (Гал.3,28)

"Где нема Грка ни Јеврејина, обрезања ни необрезања, дивљака ни Скита, роба ни слободњака, него све и у свему Христос".(Кол.3,11) - ово је срж свега,Дарко.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекавши да су изречене ствари бесмилице нисам рекао да си ти бесмислен...ех,јогунаста младост! :)

"Нема ту Јеврејина ни Грка, нема роба ни господара, нема мушког рода ни женског; јер сте ви сви једно у Христу Исусу". (Гал.3,28)

"Где нема Грка ни Јеврејина, обрезања ни необрезања, дивљака ни Скита, роба ни слободњака, него све и у свему Христос".(Кол.3,11) - ово је срж свега,Дарко.

mense0198626478946378946
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...