Jump to content

(АУДИО) Цео снимак седнице Научно наставног већа Православног Богословског Факултета од 5. дец. 2019

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Да, није се померао нити је 1 реч рекао. Крије се мами иза сукње. 

Ne kažem da je on snimao, ali onaj ko je snimao, sigurno nije govorio. Čulo bi se da on snima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

Ne kažem da je on snimao, ali onaj ko je snimao, sigurno nije govorio. Čulo bi se da on snima.

Ни ја не мислим да је он снимао. Био је на другом делу сале. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стање је ужасно и добро је што је макар изашло на површину доста.

Хитно треба "ударити" на студијске програме, литературу. Не може голобрадо момче, дарвинофил да предаје патрологију а да нема свештеничко-светотајинско искуство. То не може у Православљу!

Не може каталогизација екуменских разговора да буде главни предмет, то је потпуно небитно, и ако екуменско богословље треба да остане мора бити изборни предмет.

Мора се увести српски језик и српска књижевност (зови како оћеш) где ће деца учити Владику Николаја, житија наших светих (српска средњовековна књижевност), као и развој српског језика од старословенског до савременог.

Шта ће ТРИ професора философије ПБФ? Шта ће? Литература је посебна прича. Једино добро што су тамо урадили је да су сабрали и превели Флоровског, чиме се може похвалити ПБФ другим? Професор држи катедру, има за лиитературу швапског пртестанта преведног на хрватски? Па ако не не зна написати књигу, макар је преведи! Макар сакупи неки ПДФ-зборник текстова студентима, импровизован са интернет помагалима.

@Zoran Đurović ко саставља студијске програме?

Зато нам и јесте овако јер нам је Ломпар са српским и византијом проф-сардник, а Шијаковић и Перишић редовни са својом јелинштином, све са Лубардићем. Свака њима част али двојица нека иду на филозофски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo na samom kraju kada Patrijarh govori ovom Hercegovcu da mora da dođe po blagoslov da može da predaje mi najzanimljivije. Čiča je bistar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зна Свети Дух кога бира да води Цркву. Ови дрзници кад говоре "Ви сте неинформисани" хоће рећи да је Патријарх затуцан...зато Буловић бесни и виче да се не обраћа тако Патријарху Српском. Све је демонска работа, све су изврнули. Нечастиви је фалсификатор и изскривитељ истине. Мислим, нису демни изврнули но они:

  1. Перишић увлачи Патријарха у асправу о еволуцији. То је замка, јер кад се потргају те мреже болесне теорије, онда се поставља питање: Чекај, што да се распправља о тој лудости, каве то везе има са Црквом? Него кажи ти нама јеси ти добио благослов од Цркве, плату од држеве и децу српског народа да им ТУ тему натураш, или да их учип друго?
  2. Андреј (није га стид да прича онако са седим главама) се позива на "законе" световне, и устаје на Синод (фол поштујући), али не може зао дух против Духа па се провали и каже: "Одлука Синода је незаконита"! Па дрзниче мали, да сутра доође Хитлер неки и уведе своје законе шта би онда било? Ствар је ЦРКВЕ, не твоје, балавче, да се са државом договра шта ће о како ће, ти РАДИШ за Цркву, или за кога радиш? За Вучића? Исмејаваш патријарха кад да Вућижу орден, а волиш Вучижеву плату и Вучићеве законе и његовог универзитета кда ди одговра? Дрзници, и фалсификатори истине!
  3. Шијаковић (кпога сма поштовао) држи говоре (добио је ногу од Мила, ухљебио се на ПБФу, Србија је свакоме мајка) па онако, као треба разговарати а држи предавање Патријарху (наравно правећи га затуцаним, док је Патријарх интелигентнији и од Буловића, није само образованији) и подбада са "стрељачки строј може да сачека".

Најдостојанственији од свих, као дете (таквих је Царство Небеско, деце) је био владика Игнатије: "Ја поштујем одлуке Синода, шта да урадим да буде лакше свима". Што је најважније, човек то говоре неуврђено, искрено одај епоштовање одлукама Синода иако се не слаже).

И ОПСЕРВАЦИЈА: Питање свих питања јесте: Колико треба владика да буде дрзак да покрене целокушну опозициону медијску мапишинерију; да тиме продуби и поделе међу народом, студентима, политичарима и професорима; да покрене међунардону кампању (да кампању) међу  (надри)теолозима а све да би, епископујући у Калифорнији, задрђао катедру на Карабурми, а све ПРОТИВЕЋИ се одлукама Синода његове Цркве којој се заклео и као монах и као епископ на послупање. Смешно је говорити о мери гордости владике Максима....то, ја који сам оматорио, света прошао видео до сада нисам.

Човече, замисли једна дрска протестантска полиичарка, нађу јој да је каснила да плати рачун за обданипте, изађе пред новинаре, извене се и да оставку и оде плаћући. Затиурила негде раћун, фрка, ситна лова 50 еура, закаснила и добила опомену. Владику канџијом не мош отерати. Дигао човек планету на ноге....па ко да те поптује човече? Ко да те поштује, сем свети Чин који обнапашаш!

Бре, (дрзници) што цилну неко: "КОГА ВИ ПРАВИТЕ БУДАЛАМА"? Лакнуло ми је након свега, макар знам са ким се имало посла. Нису вредни помена, него само онда када стану на пут Цркви да врши своју мисију како треба.

Његоваој Светости, Светом Синоду - достојни! Слава Богу што нам их је дао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Итака рече

Ако ја добро разумех, дневница 20 евра, негде у НС-у. :whackado:

Галенс прави велику грађевинску површину у Новом Саду. Биће посла, зваћу те. Око 20 евра дневница. Ал' не може тај стајлинг, мало ћемо да мењамо. Отвори га на кип мало, поцркали смо. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најсмешније је што су актери који заговарају неопходност разговора управо они који су и пре, а наставили и после ове седнице да излазе у јавност износећи личне ставове о различитим питањима, клевете и оптужбе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ромејац рече

Галенс прави велику грађевинску површину у Новом Саду. Биће посла, зваћу те. Око 20 евра дневница. Ал' не може тај стајлинг, мало ћемо да мењамо. Отвори га на кип мало, поцркали смо. 

Лепо си ти то похватао. :dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Итака рече

Лепо си ти то похватао. :dobro:

Пар минута после "информације" о великом грађевинском послу, сви напустише седницу... хмм... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ромејац рече

Пар минута после "информације" о великом грађевинском послу, сви напустише седницу... хмм... 

Па када раде на црно. Раскринкали их......и они беж'. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Ни ја не мислим да је он снимао. Био је на другом делу сале. 

Мислим да сам препознао глас Милићевића. Више пута се дошаптавао са неким, а апарат који снима је међу њима. Међутим, у два наврата се чуо јасан глас Милићевића. На 26:49 док Патријарх спочитава вл.Атанасију да ли има право да присуствује, чује се глас: ,,Има право''. Затим, на 34:14 на Патријархове примедбе Перишићу, чује се глас: ,,Помешао је апел''. Рекао бих да сам сигуран да је то глас Милићевића.

Други пајтоси су испуштали јасан глас након седнице на самом завршетку снимка. Можда ће неко други да их препозна. Али свакако Милићевић зна ко су. Снимач је био непосредно међу Милићевића и њих.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ромејац рече

Галенс прави велику грађевинску површину у Новом Саду. Биће посла, зваћу те. Око 20 евра дневница. Ал' не може тај стајлинг, мало ћемо да мењамо. Отвори га на кип мало, поцркали смо. 

I smeh onako podmukao, sitan pokušaj da predstave kako ovo snima neko iz ns

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...