Jump to content

Odgovor dvojice profesora Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta na pisanje Kubata i Perišića

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, logdanov рече

Иначе, не знам где ко ради, уобичајена је пракса у пословним односима да се нека пошта не прими данас него сутра. Не знам да ли је то био случај овом приликом, али да је Ректорат хтео да достави нешто факултету баш тог дана, послали би свог курира. Овако, пре ће бити да је незванично писмо било у Перишићевој канцеларији и да га је несретни Љуба одатле преузео и предао писарници правећи се да га доноси директно са највишег места, а и касније је лагао све што је у вези са тим случајем.

Сад ми је јасно шта је било посреди. Па за ово директно иде отказ. Нека се запосли после на Перишић-Кубатовом факултету. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Zoran Đurović рече

Сад ми је јасно шта је било посреди. Па за ово директно иде отказ. Нека се запосли после на Перишић-Кубатовом факултету. 

Отказ, наравно. У било којој фирми би то било тако. Уместо да се уплаши како ће да издржава породицу, он даје изјаву за Н1. Да не поверујеш колико дубоко може ђаво да нас повуче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O kakvim vi kuririma pricate ljudi, u doba faksa, emaila itd. Ja nikad nisam radio u drzavnoj firmi i ne znam te protokole, ali zar mora u pisanoj formi da se posalje da bi se izrazio stav rektorata? Moglo je i na twitter, kao AV, Trump i ostale face.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, logdanov рече

Порфирије познаје Љубу од његове петнаесте године, када је као богослов долазио у манастир. Љуба је увек имао шаљив приступ, чак и када то није било примерено.

To se provlači sve vreme kao da je relevantno... kao da je Ljuba zvao nekog i rekao mu svašta pa sad pravdamo Ljubu da nije mislio ozbiljno jer je poznat kao šaljivdžija... iako u takvoj situaciji, sve i da najljubaznije i kroz smeh kažeš tako nešto kao što je navedeno u onom dopisu, jasno je da je poruka ozbiljna i preteća... baš kao što i objašnjavaš u sledećoj rečenici:

Цитат

С друге стране, сви ми умемо да кажемо неке озбиљне ствари добронамерним тоном, да не кажем баш шаљивим. Уме и Порфирије.

Slažem se u potpunosti... i mislim da je prilično jasno da su rečene ozbiljne stvari...

 

Цитат

Док су водили разговор и док је Порфирије покушавао да објасни малом куриру, којег познаје већ скоро 30 година, у какву невољу може да се ували тиме што не ради свој посао како треба, овај је већ знао да то треба да буде окарактерисано као вербално насиље.

Mali kurir pametniji od Porfirija?  :)

Mislim da bi i moja nepismena pokojna baba takođe znala da će takav razgovor da bude okarakterisan kao verbalno nasilje... zato što to i jeste verbalno nasilje.

 

Цитат

Иначе, сваки курир, у свакој фирми, који би урадио исту ствар, био би кажњен.

Pa zavisi od toga kakvu analogiju praviš.... bojim se da bi bio kažnjen samo u analogiji u kojoj su BU i PBF dve nepovezane firme... međutim, u analogiji u kojoj neki holding šalje dopis jednoj od firmi u okviru holdinga, a uprava ove firme odbija da ga primi, ta uprava bi bila kažnjena... a kurir bi bio heroj... samo su analogije sa privatnim firmama nezgodne zbog specifičnosti i univerziteta i fakulteta, a naročito PBF.

Da ne odgovaram posebno i na onu drugu poruku u kojoj se pominje otkaz... čak i u prvoj opisanoj situaciji (dve nepovezane firme), kurir bi mogao da dobije (zakonit) otkaz samo ako je on imao jasan i direktan nalog (može i usmeni ali se to jako teško dokazuje) da ne sme da primi i donese nikakvu poštu iz Rektorata, i to pod uslovom da je takav nalog zakonit (što nisam baš siguran).

Naravno ukoliko je poslodavac lažov i baraba, mogao bi da mu napakuje nešto drugo...

 

Цитат

Иначе, не знам где ко ради, уобичајена је пракса у пословним односима да се нека пошта не прими данас него сутра. Не знам да ли је то био случај овом приликом, али да је Ректорат хтео да достави нешто факултету баш тог дана, послали би свог курира. Овако, пре ће бити да је незванично писмо било у Перишићевој канцеларији и да га је несретни Љуба одатле преузео и предао писарници правећи се да га доноси директно са највишег места, а и касније је лагао све што је у вези са тим случајем.

A što bi dopis Rektorata bio u Perišićevoj kancelariji?

Pre će biti (mada je ovo čista spekulacija) da je Rektorat već pokušavao da im to uruči i ovi nisu hteli da prime pa je neko smislio da ako kurir preuzme i potpiše da je preuzeo, smatraće se da je uručeno fakultetu... i cenim da su ih tako zaobišli tj. da je sekretarica imala nalog da ne prima dopise iz Rektorata, a kuriru nije niko ništa rekao u vezi sa tim...

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

A što bi dopis Rektorata bio u Perišićevoj kancelariji?

Kad би знао Перишића не би поставио ово питање... 

Ево ти да се мало упутиш: 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, logdanov рече

@Avocado

Разумем. Не посматрамо исте актере као лажове и барабе.

Uh, da ne bude nesporazuma... kao što već rekoh, pojma nemam ko je tamo lažov i baraba.... taj izraz sam u prošloj poruci iskoristi uopšteno za poslodavce u Srbiji... jer rekoh da ne bi kurir u opisanoj situaciji mogao da dobije zakonit otkaz... pa da ne ispadne da sam pao sa Marsa i da kao ne znam da bi u velikom broju slučajeva dobio otkaz jer bi  poslodavac napakovao nešto drugo... ili lagao nešto u vezi sa onim što se zaista desilo... to se rutinski dešava...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Zoran Đurović рече

Kad би знао Перишића не би поставио ово питање... 

Ево ти да се мало упутиш: 

 

Pročitao.... a i dalje bih postavio isto pitanje... ne razumem u kojem scenariju i iz kojeg razloga bi dopis Rektorata bio u Perišićevoj kancelariji... jer ako je i postojao dogovor između rektorke, Perišića i kurira, opet je daleko jednostavnije da Perišić instruiše kurira, kaže mu da će da zvati iz Rektorata da ode tamo, uzme dopis, potpiše prijem i da tako i uradi i da onda odnese dopis na pisarnicu PBF... i onda im za uspešnost te zavere samo treba da kurir nikada ne prizna da je to uradio po Perišićevom nalogu... još jednostavnija varijanta je da kurir to uradi i bez ikakvog instruisanja...

Jedino ako implicirate da je Perišić to napisao, potpisao rektorku i falsifikovao pečat, ali valjda bi Rektorat do sad to obelodanio???

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.12.2019. at 17:46, HOA+ рече

А у истом том Статуту пише да се професори не смеју бавити политиком ( Максим и Вукашин М)

Кад се Вукашин бавио политиком?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Џуманџи Миличевића треба негде послари да научи српски језик. Ако је још могуће исправити деформацију намерног бубачења "академских" које користи да "накити" свој речник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Џуманџи рече

Кад се Вукашин бавио политиком?

Можда кад је био код Оље Бећковић у емисији и коментарисао Вучића, систем итд.

Статут јасно забрањује мешање у политику, сврставање на једну страну итд. То вреди и за Максима, који је коментарисао политику око Косова, Вучића и систем. Наравно, сви знамо да је то фејк, јер Максима то ништа не занима, него му је у једном тренутку послужило јер је било потребно да се прикаже као жртва Вучићевог режима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, HOA+ рече

Можда кад је био код Оље Бећковић у емисији и коментарисао Вучића, систем итд.

Значи, бавио се политиком читавих сат времена.

пре 32 минута, HOA+ рече

Статут јасно забрањује мешање у политику

Quote/link?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Џуманџи рече

Значи, бавио се политиком читавих сат времена.

Quote/link?

За прво, но комент. Или јеси, или ниси лав.

За друго

Чланови факултетске академске заједнице дужни су да унутар Факултета делују политички неутрално, без истицања личних политичких ставова.

На Факултету није дозвољено организовање или деловање политичких странака, нити одржавање скупова или других деловања која имају у основи политичке или страначке циљеве, нити какво друго организовање и деловање чија је природа наспојива са делатностима утврђеним овим Статутом.

Декан је дужан да се стара о поштовању обавеза из ст. 5. и 6. овог члана и предузима потребне мере да се спречи њихово кршење.

 

Ово се може тумачити и строго уско, и тврдити да се односи само на простор Факултета, а не и на јавни простор, али по мени ово се односи на целокупно деловање професора. Професори су сваки пут кад се обраћају јавности. Вукашин да није професор, не би га нико ни звао, у осталом тако је и представљен код Бећковићеве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, HOA+ рече

али по мени 

Аха, јасно.

Још само да се усагласиш са осталим речима. Прво "бављење", затим "мешање у". Или да ипак целокупно друштво усвоји твоје дефиниције и тумачења. 

  • Свиђа ми се 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...