Jump to content

Odgovor dvojice profesora Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta na pisanje Kubata i Perišića

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 42 минута, Zoran Đurović рече

Милораде бекријо, што се бринеш? Ти си до сада негирао да си Милорад, али се на крају одаде: "Е, сад, шалу на страну, да ме закољеш ноктима". Не могу ноктом да откинем непознатом голубу главу. Испровоцирах те довољно па направи ову фројдијанску грешку. Ја сам већ где треба саопштио ствари, а Митрофана ћу видети у мају, јер нећу да ме ти и Едо филтрирате. Означени сте као Виловски Артемијев. Митрофан је паметан човек, а написаћу зашто само премештање попа лопова није довољна казна.  

Наравно да нисам Милорад! До сад сам ово препуцавање и узимао као шалу, ту и тамо врло мало као и збиљу... све рачунајући на, твој попе (понекад добар, сад већ какав.такав)  смисао за хумор... 

Да си и трун прозорљив, па да одстраниш сујету, да читаш ноншалантније ове шаљиве коментаре знао би да Милорад и Јован не учествују у оваквим ,,тлапњама'' на Поукама.орг?!  Али шта да радим, мисли како ти Фројд налаже, нисам ти ја крив за било  шта. што те мучи.. ја сам обичан Голуб писмоноша, подложан претњама и одувавањима...  

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, ekdikos_apomahis рече

Ма то је јасно сваком ко је имао икаквог додира са било којим од њих (Перишића или Кубата). Образ левел ђон, да се изразим младалачки.  Више сам одговарао колеги Голубу, зашто сматрам њих двојицу за празноглавце.

Кубат и Перишић за све вријеме свог битисања на ПБФ нису изашли ни са каквим оригиналним радом... Кад боље размислим, то су два медиокритета којима се сав "интелектуални" рад своди на прављењу фаме око својих испита и смањивањем пролазности. Уз то, Перишић је потпуно нестручан за Патрологију, коју је предавао.

Могу и да ти верујем да су  Пер/Куб празноглавци...  Нисам посебно одушевљен ни пуноглавцима...  

Рађе кљуцам по срцу, него по мозгу... 

''Теолошка наука која се предаје у школама и која је постала интелектуална специјалност, отворена свима, не пружа човеку богопознање. Познање Бога долази од живота у Богу, које се рађа у најдубљим дубинама срца. Може се десити да постанемо жртве духовног застрањења и да почнемо да ценимо оно што доноси теолошко знање више од светости живота.

Можете бити и велики научник, имати академске дипломе а да апсолутно ништа не знате о путу спасења. ''

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Golub рече

Можете бити и велики научник, имати академске дипломе а да апсолутно ништа не знате о путу спасења

Можеш бити и велики испосник и не знати ништа о спасењу.

Можеш бити и дебели поп и не знати ништа о спасењу.

Можеш и паламудити гратис и не знати ништа о спасењу.

Итд. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Можеш бити и велики испосник и не знати ништа о спасењу.

Можеш бити и дебели поп и не знати ништа о спасењу.

Можеш и паламудити гратис и не знати ништа о спасењу.

Итд. 

Нису ово моје речи, ја сам ово са интернет странице Епархије крушевачке цитирао речи светог Софронија, даклеМ свађај се са њим ако ти нешто не оговара! : ) 

WWW.EPARHIJAKRUSEVACKA.COM

Очајање је губитак свести да Бог жели да нам дарује вечни живот. Свет живи у очајању. Људи су сами себе осудили на смрт. Треба се прса у...

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, ekdikos_apomahis рече

Није баш да разумијем шта желиш рећи?

''Академска теологија није довољна за спасење.''!  то сам хтео рећи... :)  празноглав или пуноглав, сведе ти се на исто... Бог гледа само срце!  а  ја не знам шта је у чијем срцу... 

Само знам шта има у писмима које преносим. :)  а јесу ли она писана из срца, то скоро па никад не знам?

Додуше, само ретко, осетим шта је изашло из чистог срца ...  рецимо учинило ми се да оно што пре пар дана Augustinus рече изашло из срца! :naklon:

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Golub рече

''Академска теологија није довољна за спасење.''!  то сам хтео рећи... :)

Знам ја шта си хтео рећи, али ти ниси довољно интелигентан да схватиш мој одговор. Софронија сам читао још док бејах млад. Као и Силуана. Чини ми се бласфемично кад ти узимаш те речи у уста. Као што је Господ забрањивао злим духовима да га разглашавају.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Знам ја шта си хтео рећи, али ти ниси довољно интелигентан да схватиш мој одговор. Софронија сам читао још док бејах млад. Као и Силуана. Чини ми се бласфемично кад ти узимаш те речи у уста. Као што је Господ забрањивао злим духовима да га разглашавају.  

Ако ти тако кажеш... могуће! да не знам шта сам хтео рећи... 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Да, колега, јако је могуће... и зато те молим да за појас заденеш. 

Важи!

Иако нисмо колеге, а будући да си поп, послушаћу те! 

јер као неинтелигентни Голуб немам „мудрости мудрих и разума разумних” ... 

Сматрај да сам одлепршао... :mahmah: што због тебе попе, тако и због ове двојице попова који се ни криви ни дужни разваче по форуму... 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Жељко рече

Зашто се ти спрдаш са верницима на овом форуму?

А страначке поделе и свађе без краја, које доминирају овај форум, нису спрдање са верницима? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ekdikos_apomahis рече

Чекај мало, да ли ти познајеш курира Љубу, или Порфирија, или Карана? Или Перишића, Божовића, Таталовића и Кубата?

Ne.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ekdikos_apomahis рече

Супер, али ето знаш како се они међу собом опходе, ко лаже, ко је усиљен, а ко није...

Nisam napisao da znam kako se oni među sobom ophode, niti ko laže... a napisah da je demanti usiljen i obrazložih zašto tako mislim, na šta očigledno nemaš valjane primedbe pošto si rešio da se baviš svime osim onim što u mojoj poruci piše... :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, ekdikos_apomahis рече

Ма да, овдје никако ниси сугерисао да Таталовић и Божовић лажу. То се мени учинило

Ne znam ko laže... nisam svedok navedenih događaja pa ne mogu da znam (za razliku od vas nepristrasnih koji znate)... ali iz toga šta ko priča mi je prilično očigledno....

Sugerisao sam da su im priče smešne... Tatalovićeva naročito... i prilično je bahata... podsetila me na onu Šešeljevu da se Barović okliznuo na koru od banane... jer zaista neko mora da bude potpuni moron pa da poveruje da se Porfirije tog dana šalio u vezi sa tim stvarima sa kurirom fakulteta... to je ono što me najviše brine u celoj stvari... ne što se foliraju, nego što je to toliko bahato jer je publika toliko pristrasna da je zabole uvo...

Božović takođe ima veoma čudnu priču... rekao bih iz razloga što ne želi baš potpuno da laže, već da malo zaobiđe i izglanca priču pa onda priča deluje bizarno...  imao je "vrlo prijatan" razgovor o "nedoumicama u okviru Biblijske grupe"... a onda je " iz svoje lakomislenosti i lakovernosti prema nekim osobama u sasvim neformalnom i neplaniranom razgovoru preneo sadržaj tog kratkog telefonskog poziva"... ne objašnjava šta je problem prepričati nekom sadržaj vrlo prijatnog razgovora i zašto za to treba formalnost i planiranje i što je uopšte lakomisleno i lakoverno pričati nekom prijatne razgovore sa Porfirijem... kao da je na pola "demantija" rešio da se pravda Porfiriju što su drugi saznali šta je rekao... :D jer imao je "niz neprijatnosti" kada je ispričao drugima sadržaj "vrlo prijatnog" razgovora sa Porfirijem... pitam se samo ko bi mu zbog toga pravio neprijatnosti?  :)

I kao vrhunac i poenta svega ide najzanimljivija rečenica: " ја овде подвлачим да реченицу у наведеном облику из мејла проф. Кубата митрополит Порфирије никада није изјавио "

Koja je u toj rečenici svrha dela "u navedenom obliku iz mejla prof. Kubata"???

Jel zato što Porfirije jeste izjavio nešto veoma slično? U kom obliku jeste izjavio tu rečenicu?

Ko još tako demantuje potpune neistine? Ako ja kažem da si mi privatno napisao da si prošle godine zadavio golim rukama pet mačića, hoćeš li napisati da tu rečenicu u tom obliku nikada nisi napisao? :D

Ja se stvarno nadam da vi ovo pišete iz svojih navijačkih pobuda i da niste toliko sisali vesla...

 

Пре сат времена, ekdikos_apomahis рече

Наравно да имам. Понашаш се навијачки,

12:smeha::))12:smeha:

 

Пре сат времена, ekdikos_apomahis рече

што наравно не значи да си аутоматски дискфалификован, само сам ти сугерисао да доносиш прилично смјеле закључке засноване на чеу? Својој пристрасној анализи четири мејла... но добро то је твоје право. Само ти је аргументовање усиљено.

Šta je pogrešno u mom rezonovanju i argumentovanju?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, ekdikos_apomahis рече

Чекај, да ли ти кажеш да Таталовић и Божовић лажу или не лажу?

Već odgovorih:

Ne znam ko laže... nisam svedok navedenih događaja pa ne mogu da znam (za razliku od vas nepristrasnih koji znate)... ali iz toga šta ko priča mi je prilično očigledno....

 

Цитат

Што се мене тиче, ја сам пристрасан и то никад нисам крио. Оно пто ја говорим је да ти нити знаш кога од ових, нити баш најбоље разумијеш о чему се прича (нпр. та сједница библијске групе)... али ето долазиш и дајеш категоричке судове... ;)

Ne znam nikog od ovih, to smo valjda već razjasnili... ono što pričam se ne zasniva na posebnom znanju njihovih ličnosti, nisam napisao da je to ovako ili onako zato što poznajem ovog ili onog...

Nisi još uvek napisao šta je pogrešno u mom rezonovanju...

Ajmo jednostavno pitanje, jel ti stvarno i iskreno veruješ da je na dan održavanje te sednice, kada je kurir doneo dopis koji nisu želeli da prime, Porfirije zvao kurira telefonom da bi se sa njim šalio? Da ga u šali pita ko ga je poslao, za koga radi i da mu u šali kaže da će nadrljati... Jel tebi to zvuči realistično?

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Avocado рече

Ajmo jednostavno pitanje, jel ti stvarno i iskreno veruješ da je na dan održavanje te sednice, kada je kurir doneo dopis koji nisu želeli da prime, Porfirije zvao kurira telefonom da bi se sa njim šalio? Da ga u šali pita ko ga je poslao, za koga radi i da mu u šali kaže da će nadrljati... Jel tebi to zvuči realistično?

Порфирије познаје Љубу од његове петнаесте године, када је као богослов долазио у манастир. Љуба је увек имао шаљив приступ, чак и када то није било примерено. С друге стране, сви ми умемо да кажемо неке озбиљне ствари добронамерним тоном, да не кажем баш шаљивим. Уме и Порфирије.

Оно што овај разговор разликује од осталих који су евентуално могли да се догоде у прошлости, није Порфиријев тон или речи, већ Љубина намера.

Митрополит није могао да претпостави да је Љуба свесно изабрао да ради против интереса Цркве. То се открило у Перишић-Кубат мејлу и запечатили Љубином изјавом за Н1.

Док су водили разговор и док је Порфирије покушавао да објасни малом куриру, којег познаје већ скоро 30 година, у какву невољу може да се ували тиме што не ради свој посао како треба, овај је већ знао да то треба да буде окарактерисано као вербално насиље.

Иначе, сваки курир, у свакој фирми, који би урадио исту ствар, био би кажњен.

Иначе, не знам где ко ради, уобичајена је пракса у пословним односима да се нека пошта не прими данас него сутра. Не знам да ли је то био случај овом приликом, али да је Ректорат хтео да достави нешто факултету баш тог дана, послали би свог курира. Овако, пре ће бити да је незванично писмо било у Перишићевој канцеларији и да га је несретни Љуба одатле преузео и предао писарници правећи се да га доноси директно са највишег места, а и касније је лагао све што је у вези са тим случајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...