Jump to content

ИН4С: Пуцано на владику Јоаникија и Даку Давидовића, Давидовић рањен!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Miodrag-Daka-Davidovic-Vladika-Joanikije

 

Давидовић и Јоаникије

Нешто послије 20 часова у хотелу „Краун плаза“, у бизнис клубу на првом спрату у Београду рањен је познати хуманиста и бизнисмен Миодраг Дака Давидовић, сазнаје портал ИН4С.

Полиција је на лицу мјеста и врши увиђај.

joanikije-davidovic.jpg
Патријарх Иринеј, Владика Јоаникије и Дака Давидовић

Покушај убиства извршен је највјероватније снајпером. Наш портал сазнаје да је Давидовић био у друштву епископа будимљанско – никшићког Јоаникија. Истрага ће, највјероватније, показати ко је био стварна мета.

 

Здравствено стање Давидовића је стабилно.

„Новости“ сазнају да је на Новом Београду пронађен запаљен аутомобил „рено“ у којем је пронађена снајперска пушка.

WWW.IN4S.NET

Нешто послије 20 часова у хотелу "Краун плаза", у бизнис клубу на првом спрату у Београду рањен је познати хуманиста и бизнисмен Миодраг Дака Давидовић, сазнаје...
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Pontifex Emeritus рече

Почела Удба да пуца и на владике. Да ли су хтели Јоаникија да убију, или му само пошаљу поруку, то се вероватно и он сам пита.

Pa prije će biti mafijaški obračun, gdje se vladika Joanikije samo zatekao...i Dodik je bio u blizini. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Pontifex Emeritus рече

Почела Удба да пуца и на владике. Да ли су хтели Јоаникија да убију, или му само пошаљу поруку, то се вероватно и он сам пита.

Негде сам прочитао да је овај лик хтео да се укључи у политику у Црној Гори, на страни опозиције. Нико још не прича отворено, али сви алудирају на то да му је ово упозорење од државе ЦГ да не помишља на тако нешто. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Поуке.орг инфо рече

Miodrag-Daka-Davidovic-Vladika-Joanikije

 

Давидовић и Јоаникије

Нешто послије 20 часова у хотелу „Краун плаза“, у бизнис клубу на првом спрату у Београду рањен је познати хуманиста и бизнисмен Миодраг Дака Давидовић, сазнаје портал ИН4С.

Полиција је на лицу мјеста и врши увиђај.

joanikije-davidovic.jpg Патријарх Иринеј, Владика Јоаникије и Дака Давидовић

Покушај убиства извршен је највјероватније снајпером. Наш портал сазнаје да је Давидовић био у друштву епископа будимљанско – никшићког Јоаникија. Истрага ће, највјероватније, показати ко је био стварна мета.

 

Здравствено стање Давидовића је стабилно.

„Новости“ сазнају да је на Новом Београду пронађен запаљен аутомобил „рено“ у којем је пронађена снајперска пушка.

WWW.IN4S.NET

Нешто послије 20 часова у хотелу "Краун плаза", у бизнис клубу на првом спрату у Београду рањен је познати хуманиста и бизнисмен...
 

Neki kazu da je Jaćinije htio da је se osamostali
neki nisu nista rekli, ili nisu znali
u kuci gori svijeca pored ikone
ali ja, ne vjerujem ....
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Pontifex Emeritus рече

Дако је један од водећих финансијера опозиције у Црној Гори. Иначе, он и живи у хотелу где се састао са Јоаникијем. Истински Србин, и наравно, трн у оку Ђукановићевом режиму. Но, овде је занимљиво како црногорска Удба усред Београда изводи убиства. То је незамисливо без пристанка овдашње Удбе, што значи и пристанка Вучићевог режима.

Ja ne vjerujem da su u pitanju Udbe iz CG i Srbije, jer je dosta amaterski obavljeno, narocito nakon pucnjave, sa puskom u automobilu i kasnije paljenjem vozila. Profesionalni ubica to nikada ne bi uradio, a narocito ne profesionalni snajperista. Djeluje mi na nekog amatera kriminalca, slicno kako su ubijeni neki likovi nedavno u CG, a ubica se kasnije otkrio jer je amaterski obavio zadatak. Tacnije istog zadatka se prihvatio jer nije mogao otplatiti dugove. Mislim na lika koji je ubio Mila Ilica i jos neke ljude.  Trcis pored kamera i samo kapuljacu stavio, haha, vidi se da covjek nema veze sa tim, ali kad nije imao izlaza zbog dugova i ko zna cega prihvatio se toga. Nije obucen za ta nedjela.

Eksploziv je hajde da kazem najbezbolniji sto se tice ostavljanja tragova, i slicna ubistva u CG se najteze otkrivaju, medjutim postavljanje nosi mnogo rizika. Medjutim ne treba ti neki veliki profesionalac za to i cijena nije skupa. Ovi koji ubijaju na motoru ili iz kola rafalnom paljbom su najveci amateri i cesto najeftiniji, a i sami nalozeni kriminalci se prihvataju istog metoda da se pokaze kako su " hrabri". Snajperisti su najprofesionalniji, najskuplji i planiraju ubistvo daleko duze, provjeravaju i ispituju mjesto i mnogo detalja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo deluje samo kao opomena...... (profi retko grese) ... ovo su strasne stvari, sa Milom i Vuckom i njihovim ekipama mozemo ocekivati svasta u buducnosti... :!:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Ronald рече

Ja ne vjerujem da su u pitanju Udbe iz CG i Srbije, jer je dosta amaterski obavljeno, narocito nakon pucnjave, sa puskom u automobilu i kasnije paljenjem vozila. Profesionalni ubica to nikada ne bi uradio, a narocito ne profesionalni snajperista.

Па то је баш профи. Оставили оружје да не ни било нађено код њих, а оставили и кола (која су вероватно или нека са отпада или неки рентакар). Запалили све да би уништили днк трагове, а порука је послата ономе коме је била намењена - види шта може следећи пут да ти се деси. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Pontifex Emeritus рече

Неће бити. Мафија користи експлозиве и хеклере, воли сценске ефекте. Службе то раде елегантно и чисто, софистицираније и стручније. 

Ex sad pa nije mafija samo ono iz Kuma :) Svakako da mogu da djeluju i kao snajperisti, ali ne kažem da ovdje nije upletena neka DB recimo crnogorska samo mislim da Joanikije nema veze s ovim. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Права Црна Гора: Мета напада на Давидовића је Српска црква у Црној Гори

Чињеница да се покушај убиства бизнисмена, ктитора и отвореног противника режима Мила Ђукановића догодио док је Давидовић био у друштву епископа будимљанско-никшићког владике Јоаникија, указује да је реч о поруци која се не тиче само Давидовића, већ и владике Јоаникија, тиме и СПЦ у Црној Гори, саопштила је данас Права Црна Гора.

„Реч је, очигледно, о намери одређених структура и центара, а у јеку највећег најављеног насртаја на цркву у Црној Гори, да се радикализују односи и застраше сви они који раде на очувању и опстанку канонске цркве. Пуцањ у групу у којој се налази и владика Јоаникије легитимно отвара сумњу у то и да је владика наше цркве био мета овог кривичног дела“, додаје се у саопштењу.

Права Црна Гора наводи и да то указује још више да је мета овог напада заправо Српска православна црква у Црној Гори, имајући у виду да је за 21. децембар најављен општенародни Сабор за одбрану канонске цркве у Црној Гори у граду Никшићу, граду за који се везују и Давидовић и владика Јоаникије.

„Права Црна Гора жели Давидовићу брз опоравак, а верујуће људе у Црној Гори позива да се и због овога у што већем броју окупимо у Никшићу и тамо заједно и сложно, сви као један, заветујемо да ћемо у ову борбу ући до краја и ако треба у њу положити и животе.“

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ствар је врло јасна. Мило је пуцао  у моћног човека који је близак СПЦ (у присуству вл. Јоаникија) не да би заплашио све оне који би хтели да штите имовину и интересе СПЦ у Црној Гори него су се претходно Мило и Амфилохије и Давидовић договорили за ово како би се збунила раја и прикрила права намера Мила и Амфилохија, а то је стварање аутокефалне цркве у Црној Гори. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Pontifex Emeritus рече

Нацрт Закона о отимању имовине Српској Цркви у Црној Гори пре неколико дана прошао владу, и прослеђен скупштини на усвајање. Очекује се пред посланицима до Нове године.

И то је све договор за залуђивање народа и ништа није истина. 

Реко ми један овде са форума што је много добро упућен. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, RYLAH рече

Па то је баш профи. Оставили оружје да не ни било нађено код њих, а оставили и кола (која су вероватно или нека са отпада или неки рентакар). Запалили све да би уништили днк трагове, а порука је послата ономе коме је била намењена - види шта може следећи пут да ти се деси. 

Ali su otkrili polozaj, kretanje, tako da su ostavili odredjene potencijalne uzorke, mozda dlake sa kose, mozda jos nesto, pa u uzorku od nekoliko sumnjivih nije tesko doci do poklapanja DNK-a. 

Za poruke ne znam, znam da je Daka bogat, da ima novca, da podrzava SPC, ali je i prije rata u SFRJ bio nacelnik bezbednosti Niksic, pa se bavio diszribucijom vina i alkoholnih pica preko firme Neksen, pa je tu bilo malo i sverca cigareta, za sta ga je teretila finansijska pllicija da je ostetio budzet Duvanskog kombinata u iznosu od nekih 10.5 miliona eura. Pa ga je pomilovao kum Momir Bulatovic. A onda i Milo kasnije opravdao Momirevu odluku  2003-2004 i narocito kad se Daka kasnije zalozio oko Zeljezare Niksic itd. Mislim i on je iz UDBA kuhinje, i to niksicke, pa jedino da ga zele eliminisati jer se promijenio. Mada se iskreno ti ljudi tesko mijenjaju. Mada ne mogu poreci moj rodjak, jedan od najblizih Milovih ljudi od devedesetih jeste i ostao bez icega, ali nije bilo prijetnji ili bilo cega, samo je preko noci izgubio sve poslove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Pontifex Emeritus рече

Колико је професионално урађено, видећемо из епилога. Ако извршиоце похватају у неком кратком року, јасно је да су аматери. Али снајпер по дефиницији није алат аматерских убица. Јер такво оружје захтева изузетну обуку, која се пролази или у специјалним јединицама војске и полиције, или у тајним службама. Убиство Ђинђића ни до данас није до краја разјашњено. Свака будала може да купи пиштољ или аутоматску пушку на црном тржишту, и некога изрешета у кафани или на улици. Али ко је прошао специјалне обуке, о томе службе воде евиденцију. И убиство Оливера Ивановића спровела је Служба, јер груписати 4 метка на 5 cm, из возила у брзом покрету може само врхунски убица.

Ово је вероватно било само упозорење Јоаникију (а преко њега и Амфилохију) и српској опозицији у ЦГ шта може да им се деси. И да имају на уму да су и у Вучићевом Београду на нишану Подгорице. Што они, као, нису знали. 

Vidjecemo ako ih uhvate.

 

Medjutim, prije svega treba da shvatis da je Daka bio nacelnik bezbednosti Niksic u SFRJ, znaci Udbas, pa je radio sve i svasta, kum je Momira Bulatovica, bio je blizak sa Milom itd., znaci nije on neki covjek koji je zaradio novac od nule preduzetnistvom. Ja sam ubijedjen da Joanikije i ostali sjede sa njim jer donira, a radije bi pobjegli glavom bez obzira. Ali sta da rade, kad ti sumnjivi biznismeni doniraju, a takvih je mnogo u CG i ne mogu oni znati iz kojih izvota dolaze pare pa da odbiju. Pa i da znaju ja ne znam kako bi odbili. Nisu mogli cak i od onih za koje znaju 100%. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Pontifex Emeritus рече

То да је и он кадар Удбе у то не треба ни најмање сумњати. У Црној Гори поготово. Тамо од 600.000 становника има 800.000 сарадника Службе. Уосталом, то са Даком је класичан пример како Удба своди рачуне са онима који испадну из колосека. 

Ali zato mislim da nije prijetnja i poruka Joanikiju ili Amfilohiju. Vise je obracunavanje sa njim licno zbog ko zna cega. Pa on ima repove 40 godina. Mada svi koriste SPC u CG na los nacin,  losa opozicija, i ovi kao Daka, neko preko para a neko preko medija i skupstine da skupljaju poene i kritikuju. To nema veze sa SPC, i da li ce SPC i kako nastradati sa odredjenim zakonima. Odbrana od toga su hricani u SPC a ne Daka i ostali. Ako bi nekoga onda trebali ucutkati to ni bio mitropolit, a od toga nema nista kad je on razgovarao sa Markovicem i Milom nedavno i opet ce, plus ce mu dozvoliti i da gradi u Budvi itd.

Ako su problem njegove pare SPC, zasto ih daje Aco Djukanovic zar ne, i on je donator.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...