Jump to content

Учимо ли од потомства?

Оцени ову тему


Изида

Препоручена порука

Које су вас лекције научили ваши наследници? Да ли се служите њима?

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хоће ли се неко огласити у овој теми или морам ја да пробијем лед и тиме вам дам шлагворт?

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, ваљда си током живота срео неко дете од кога си нешто научио.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam svoju decu, ali sva deca iz skole su moja. :D

Kako od koga, ima svasta da se nauci ko hoce. 

Odusevljava me jedan bivsi ucenik kako se ponasa i kako zna za svaki red i kulturu, a dete ucilo skolu po IOP-u. 

Volim kada deca neguju svoju autenticnost. 

U jednom odeljenju bio neki slobodan cas iz muzickog. Skoro sva deca trazila da slusaju Nikoliju i slicne gluposti, a jedno dete povilo glavu i cuti. Pita je nastavnica sto je takva, je li sve u redu, ona onako sa stidom odgovorila "pa ja to ne slusam, pustite me... " :sunce:

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naucio sam da se kenkam, da placem, udaram se od zemlje dok nesto ne dobijem. I tako uvek ide po mojoj volji.  TO je za svaku pohvalu, kad ti nesto treba. Ti brzo u plac.

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uh, moze svasta od djece da se nauci. 

Mene uvijek fascinira njihova iskrenost do daske, neposrednost, lakoca prilagodjavanja...nije kod svakog isto, al...

Prave se cestitke za 8mi mart. Jednoj djevojcici prije par godina umrla majka i ona pravi baki. Djecak, drug iz klupe odlucuje da pravo baki isto, iako ima zivu majku, al da drugarica ne bi bila jedina...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја ме кћер подсећа на мог оца и баку, по своме стрпљењу и разумевању за друге. Некако уме да осети другог.

Од ученика, осмака својих, сам научила како се превазилазе конфликтне ситуације. Само окренеш на шалу.

Увек ме подсете колико сам нестрпљива јер све се нешто мора...а не мора уствари...то буду и неке наше пројекције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od dece sa sela sam naucila i koliko su bitne radne navike, da se usade na vreme. Mene je sramota sta sve ta deca znaju da rade i koliko su vredna. 

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево примера из мог окружења од пре више од 15 година. Мајка се нервирала што јој је машина упропастила скупоцену, уникатну блузу. Кћеркица од 9 година јој је рекла:"То је само материјална ствар. Није вредна нервирања!" 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

Мене је наследник научио да ништа није вредно као сам живот и да се не треба нервирати као да постоји нешто што га превазилази по вредности. И научио ме је да је прагматичност битнија од академске интилигенције. И научио ме је да је лекција о условном крштењу, које се одлично сећам с једног часа веронауке, битнија од неких других. Не од свих разуме се. Никада нисам успела да запамтим редове анђела,Боже опрости. Али ми је једном затребала лекција о условном крштењу...

Не знам што се вратих на ову тему.

  • Свиђа ми се 1

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...