Jump to content

Атеисти питају о Евхаристији

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Наша вера је крајње логична и не постоји никакве контрадикторности (ја када кажем вера мислим искључиво на православну веру).

Sta mislis Ivane, koliko ljudi sada, u ovom trenutku, misli, govori, zapisuje ovo isto sto si ti napisao? I svi su ubedjeni da su samo oni u pravu. Po tebi, koliko nula ima taj broj?

Ево, један си ти... довољно joooj А о овоме што сам говорио размишају многи, многи људи... не разумем искрено шта си хтео са овим питањем?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 124
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

@aquilio

Nisam znao da postoji "bozanska energija"???

A da se ne lazemo ne znam ni za vankosmicku? Mozda sam i ja glup ali da li ti znas nekoga ko je imao bilo sta sa tom energijom? Imas li ti Aquilio nekakvu predstavu kako to izgleda i cemu sluzi?

Nemam nikakva emprijiska saznanja o tome. Ali ne znam ni zasto bi mi to bilo potreno. Sustina Hriscanstva

ne zahteva gnoseoloske opise Svetotrojicnog Boga. Isto kao sto sasvim solidno mozes biti Platonista

bez da imas gnoseloska saznanja o Logosu koje je isto to Bozanska energija samo ne kao licnost nego kao predvezna vibracija.

Sluzi da bi covek opsteci sa tim energijama postao Bog, Bogocovek tacnije.

Nemoj me pogrešno shvatiti ali nikada nisam čuo nigde u tom Pravoslavlju da se pominju neke energije,kakve god... Jako vuče na New Age doktrine. :)

MOžeš li malo pojasniti o tim božanskim energijama?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

aquilio, da li si ikada razmisljao da je to o cemu govoris produkt ljudskog mozga?

Jesam.

I pretpostavljem da si dosao do saznanja da je to nemoguce?

Gresis. Kljucno pitanje je da li daje rezultate u egzistencijalnom smislu a ne nuzno kakvog je porekla. I pogledao sam zivote Hriscanskih svetitlja i video sam da sam da Crkva daje rezultate. Nije samo puka filozofija nego da svaka licnost moze da dostigne svoju konacnu savrsenu formu. U ontoloskom smislu. Svi svetitelji sto monasi sto laici za 2000 godina. Sasvim dovoljna potvrda da Hriscanska ontlogija daje i vise nego dobre razultate.

Isto kao sto se recimo Epiktet nije pitao jesu li Krat i Zenon kao osnivaci stoicizma postojali ili je neko njih izmislio. Nego je pitanje bilo da li je neko mogao, uspeo licno svojim zivotom da sazivi te soticke egizstencijalne maksime.

svetitelja



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@AteistaPredrag

1.Ништа ниси разумео...на жалост.

2.Ок...ако нећеш да водимо дијалог нема проблема.Нећемо више разговарати...поштујем твоју одлуку али се надам да такав одговор,како наводно тебе неко убеђује да је "црно уствари бело",неће бити за све што ти се каже,а имам осећај да ће тако бити (као и са већином атеиста који дођу овде), јер онда је твој долазак овамо чудан и посве недефинисан...и нелогичан.

3.Не слажем се и то из простог и веома "логичног" разлога...када будеш упознат са нечим што не познајеш,онда можеш и да расуђујеш о истом и да доносиш вредносне судове и износиш доказе о истинитости или неистинитости поменутог,до тада ти не можеш рећи децидно и самоуверено "то је неистина,апсурд и недоказиве је природе" (можеш,али је "нелогично",јер поље где се ти докази манифестују су унутра,у човековом срцу,духу и уму,а не искључиво разуму) јер апсолутно,колико видим,не познајеш оно чему судиш веома строго и скоро сладострасно...ниси окусио,ниси доживео,нема интеракције са Субјектом који рађа ту логику над логикама,немаш никакву представу о истом а ја људску логику ваљда делим са тобом? Или сам ја неким чудом,за разлику од атеиста изузет од ње? Можда више нисам човек? Драги брате,...ја њу знам,са њом сам рођен као и ти и веома добро је познајем,образовно,животно,примењено...поента је у томе што ја "знам тебе" али ти "мене не знаш" и у томе је та битна,и за доказивање наводне "интелектуалне јаловости" религиозног живота,довољна разлика и препрека која чини твоје питање крајње и најблаже речено излишним и нелогичним,капираш? Зато не би требао дозволити себи да кажеш како ти можеш доказати своје а ја не могу доказати моје...коме и како? Ти не схваташ тренутно и не можеш схватити доказе који произвиру из сфере постојања која je за тебе у потпуности "terra incognita",ти у крајњем случају и колико видим не желиш да их схватиш и имаш априори негативан став о доказима вере хришћанске који су емиријски као и сви други само треба то уочити кроз "експериментисање"...срцем,душом,животом у и са Богом.

Нећемо више разговарати ако не желиш.Свако добро у животу ти желим!

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@aquilio

Nisam znao da postoji "bozanska energija"???

A da se ne lazemo ne znam ni za vankosmicku? Mozda sam i ja glup ali da li ti znas nekoga ko je imao bilo sta sa tom energijom? Imas li ti Aquilio nekakvu predstavu kako to izgleda i cemu sluzi?

Nemam nikakva emprijiska saznanja o tome. Ali ne znam ni zasto bi mi to bilo potreno. Sustina Hriscanstva

ne zahteva gnoseoloske opise Svetotrojicnog Boga. Isto kao sto sasvim solidno mozes biti Platonista

bez da imas gnoseloska saznanja o Logosu koje je isto to Bozanska energija samo ne kao licnost nego kao predvezna vibracija.

Sluzi da bi covek opsteci sa tim energijama postao Bog, Bogocovek tacnije.

Nemoj me pogrešno shvatiti ali nikada nisam čuo nigde u tom Pravoslavlju da se pominju neke energije,kakve god... Jako vuče na New Age doktrine. :)

MOžeš li malo pojasniti o tim božanskim energijama?

Kako zamisljas da ti prepricam celu teologiju ovako preko formua? Potrebno je citanja i citanja da bi se sve to razbistrilo. Pre Hriscanske telogije smatram Platonizam i Neoplatonziam obaveznim stivom.

Kazem ja da niko sa tog vaseg sajta ne poznaje sustinu pravosalvlja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Prvenstveno sam mislio na:''Наша вера је крајње логична....

Не видим никакв проблем:

То што Теби нешто није логично, не значи да није ни мени. Опет, слаб је доказ да Ти тако доказујеш да сам ја луд (што иначе многи атеисти константно раде омаловажавајући саговорнике). Могу ја да кажем и за мог комшију који поједе 30 љутих паприка одједном да је луд, али њему то екстра прија и каже да се супер осећа јер воли љуто. Е, онда му ја скидам капу и кажем: Свака ти част кад можеш да их једеш! Ја то не бих могао никад!

Видиш, Ти си атеиста, негираш постојање Бога. Ето ја сам православни хришћанин и ја кажем да има Бога и да је тај Бог Света Тројица (о томе ћемо тек разговарати). Како сада то помирити? Ево једног решења:

Ти уместо овог нема додај и слово м, па кажи НЕМАМ, а ја ћу да иза овог има да додам слово М па ће бити ИМАМ.  :) Свакако, ми православни верујемо и знамо да није довољно само рећи да има Бога већ да је потребно живети по вољи Божијој, уподобити се Богу. Ко је изван Његове воље он и не постоји.

Тако неће бити свађа, неће бити тешких речи, вређања, пљувања, претње штројењем свештеника и бијењем верника песницама у главу, гов...ом мотком итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@aquilio

Nisam znao da postoji "bozanska energija"???

A da se ne lazemo ne znam ni za vankosmicku? Mozda sam i ja glup ali da li ti znas nekoga ko je imao bilo sta sa tom energijom? Imas li ti Aquilio nekakvu predstavu kako to izgleda i cemu sluzi?

Nemam nikakva emprijiska saznanja o tome. Ali ne znam ni zasto bi mi to bilo potreno. Sustina Hriscanstva

ne zahteva gnoseoloske opise Svetotrojicnog Boga. Isto kao sto sasvim solidno mozes biti Platonista

bez da imas gnoseloska saznanja o Logosu koje je isto to Bozanska energija samo ne kao licnost nego kao predvezna vibracija.

Sluzi da bi covek opsteci sa tim energijama postao Bog, Bogocovek tacnije.

Nemoj me pogrešno shvatiti ali nikada nisam čuo nigde u tom Pravoslavlju da se pominju neke energije,kakve god... Jako vuče na New Age doktrine. :)

MOžeš li malo pojasniti o tim božanskim energijama?

Kako zamisljas da ti prepricam celu teologiju ovako preko formua? Potrebno je citanja i citanja da bi se sve to razbistrilo. Pre Hriscanske telogije smatram Platonizam i Neoplatonziam obaveznim stivom.

Kazem ja da niko sa tog vaseg sajta ne poznaje sustinu pravosalvlja.

Bog je bog ljubavi, da? A za Platona se hvatate zato što je on prvi kritikovao bogove sa Olimpa i govorio o nužnosti postojanja jednog Boga koji mora biti savršen, da?

I čisto da znaš, da taj Vladimir Dimitrijević u koga se svi kunete redom, taj mi je predavao  srpski jezik i književnost...

I sada predaje u mojoj školi. Ovaj... Nisam čuo o nikakvim božanskim energijama ali ne moraš mi prepričavati nikakvu teologiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Полако Дарко, све си збрзао. Не разговара се тако на овом форуму. То може на вашем атеистичком...овде се ствари анализирају. Одакле теби да се неко "куне у Владу Дмитријевића"? 

То што ти ниси чуо не значи и да не постоји. Шта све ја нисам чуо ни видео, па постоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je bog ljubavi, da? A za Platona se hvatate zato što je on prvi kritikovao bogove sa Olimpa i govorio o nužnosti postojanja jednog Boga koji mora biti savršen, da?

Prvi? Jesi siguran? Ko su Hermetisti? Ko je Thoth i Raa u Egiptu?

I čisto da znaš, da taj Vladimir Dimitrijević u koga se svi kunete redom, taj mi je predavao  srpski jezik i književnost...

Kako je lepo pricati napamet.

Lik je klasican hoaxtard. Srpski Alex Jones. Preskacem njegova stiva radi sopstvenog psihofizickgo zdravlja.

I sada predaje u mojoj školi. Ovaj... Nisam čuo o nikakvim božanskim energijama ali ne moraš mi prepričavati nikakvu teologiju.

Od njega ces cuti samo 100% gluposti. To sto ti on prica komotno baci u katnu za djubre.

Kad krene o recimo da lupa o satanizmu pa kaze "Krouli je svaki dan prizivao satanu". Kakva mudrost auuu.

P.S Mnogo vise se hvatamo za Dostojevskog, Berdjajeva, Solovjeva, Hajdegera nego za Platona. :)



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je bog ljubavi, da? A za Platona se hvatate zato što je on prvi kritikovao bogove sa Olimpa i govorio o nužnosti postojanja jednog Boga koji mora biti savršen, da?

Prvi? Jesi siguran? Ko su Hermetisti? Ko je Thoth i Raa u Egiptu?

I čisto da znaš, da taj Vladimir Dimitrijević u koga se svi kunete redom, taj mi je predavao  srpski jezik i književnost...

Kako je lepo pricati napamet.

Lik je klasican hoaxtard. Srpski Alex Jones. Preskacem njegova stiva radi sopstvenog psihofizickgo zdravlja.

I sada predaje u mojoj školi. Ovaj... Nisam čuo o nikakvim božanskim energijama ali ne moraš mi prepričavati nikakvu teologiju.

Od njega ces cuti samo 100% gluposti. To sto ti on prica komotno baci u katnu za djubre.

Kad krene o recimo da lupa o satanizmu pa kaze "Krouli je svaki dan prizivao satanu". Kakva mudrost auuu.

Jedina knjiga koju sam bacio je njegova knjiga 'Zašto plače Sveti Sava'. Okej, nije bio PRVI sa takvom idejom ali propuštaš poentu.Dostojevski nije ukazivao politeističkim Grcima da mora postojati jedan savršeni Bog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvenstveno sam mislio na:''Наша вера је крајње логична....

Не видим никакв проблем:

То што Теби нешто није логично, не значи да није ни мени. Опет, слаб је доказ да Ти тако доказујеш да сам ја луд (што иначе многи атеисти константно раде омаловажавајући саговорнике). Могу ја да кажем и за мог комшију који поједе 30 љутих паприка одједном да је луд, али њему то екстра прија и каже да се супер осећа јер воли љуто. Е, онда му ја скидам капу и кажем: Свака ти част кад можеш да их једеш! Ја то не бих могао никад!

Видиш, Ти си атеиста, негираш постојање Бога. Ето ја сам православни хришћанин и ја кажем да има Бога и да је тај Бог Света Тројица (о томе ћемо тек разговарати). Како сада то помирити? Ево једног решења:

Ти уместо овог нема додај и слово м, па кажи НЕМАМ, а ја ћу да иза овог има да додам слово М па ће бити ИМАМ.  0202_238 Свакако, ми православни верујемо и знамо да није довољно само рећи да има Бога већ да је потребно живети по вољи Божијој, уподобити се Богу. Ко је изван Његове воље он и не постоји.

Тако неће бити свађа, неће бити тешких речи, вређања, пљувања, претње штројењем свештеника и бијењем верника песницама у главу, гов...ом мотком итд...

Ivane,

Ti si nesto pomesao. Ja sam samo hteo da te pitam zasto mislis da je pravoslavna vera ispravna i logicna i dao pretpostavku da u ovom trenutku dok se mi ovde dopisujemo to isto misli stotine hiljada ljudi sa cele planete. Misli da je njihov bog pravi, njihova vera ispravna.

Ne vidim odakle ti da ja dokazujem da si lud :)?

Ako sam te necim uvredio izvinjavam se! Nije mi bila namera. I ne zelim da se svadjam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...