Jump to content

Старији од 40 треба да раде – 3 дана недељно

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

Ja lepo kazem, samo niko ne` da slusa...

...

Stariji od 40 treba da rade 3 dana nedeljno

office-1209640_1280-e1574329875522.jpg

Izveštaj objavljen u Melbourne Institute Worker Paper pokazao je da su stariji od 40 godina najproduktivniji kada rade tri dana ili manje.

Istraživanje je sprovedeno na 3.000 muškaraca i 3.500 žena koji su odgovarali na pitanja o svojim radnim navikama, rešavali kognitivne testove i donosili zaključke.

To znači da su morali da čitaju unazad, naglas i da spajaju brojke sa slovima u ograničenom vremenu. Zadatke su rešavali veoma lako do 25. radnog sata, a nakon toga sve slabije.

Iznenađujuće je da ljudi koji su u penziji, kao i nezaposleni postižu bolje rezultate na kognitivnim testovima inteligencije od onih koji rade više od 55 sati nedeljno, a standardno radno vreme je 40 sati nedeljno.

“Posao je zapravo mač sa dve oštrice. S jedne strane može stimulisati moždane vijuge, a sa druge strane dugo radno vreme može prouzrokovati stres i potencijalno oslabiti kognitivne funkcije”, naglasio je jedan od autora istraživanja Kolin Mekenzi.

Izvor: BIZLife

Foto: Pixabay

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Donekle srodna tema...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ocigledno je vrtoglavi progres nauke & tehnike ispunio svrhu i omogucio coveku da radi MANJE, sto mi je , neprosvecenoj nekako logicnije.

Narocito fizikalci, muskarci i zene (majke najcesce) kad treba do 65-te godine da budu u vrhunskoj formi.

Muka mi je vise od demagogije zadriglih administrativaca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ako mi od 40+ budemo tri dana radili , onda penzionere treba zaposliti da rade ostala četiri dana, red je da ovi mladi odmore :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Снежана рече

ako mi od 40+ budemo tri dana radili , onda penzionere treba zaposliti da rade ostala četiri dana, red je da ovi mladi odmore :smeh1:

Da s'ne o'lade naglo....................................;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, emilija рече

Da s'ne o'lade naglo....................................;

babina penzija mala, ne možemo da preživimo od nje, moramo da joj nađemo nešto honorarno da radi :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Снежана рече

babina penzija mala, ne možemo da preživimo od nje, moramo da joj nađemo nešto honorarno da radi :smeh1:

lepo ne znam koji smajli da stavim..........................:)))

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...