Jump to content

"Isecite nevidljive niti"


Препоручена порука

Управо сада, Vladan :::. рече

Узе ми реч из уста... Баш хтедох да их упозорим. Види се да је под утицајем неког лајф коуча, гуруа, вортекса, звезде...

 

Можда Је претјерао са прополисом, па га ухватило ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Tavita рече

Можда Је претјерао са прополисом, па га ухватило ?

Вуле је стручњак за прополис. Ако је то има да га излечи из места... :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tavita рече

филтрирање

Da, ali fora sa New Age guruima je što ih je teško isfiltrirati. Na početku je sve hrišćanski, pa te malo zavodi, pa krenu meditacije, pa vizualizacije, pa sve nekako liči na hrišćanstvo, a nije, ali kao nema veze ima dobru poruku...op op op, već ne znaš gde si tačno, malo zbunjuje, malo zavodi...i eto tebe u religijskim pomijama (tako ja tepam New Age-erima jer su izmešali sve živo što im odgovara). U suštini, tako đavo zavodi ljude. A sve počne od-ovo lepo zvuči...isfiltritaću...tu kad se zaglaviš, teško se filtrira...

Žana Karaklajić ima yt kanal sa finim videima kako se izvukla iz New Age-a...a ima i Teša Tešanović emisiju sa njom posvećen toj temi, vredi pogledati. I sve je lepo na početku...čak i radi...a posleeee...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Vladan :::. рече

Вуле је стручњак за прополис. Ако је то има да га излечи из места... :smeh1:

 

Ima tu alkohola, taman da čika otkunja prvi čin :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чувајте се лажних гуруа и њу ејџ превара! Користите искључиво проверене методе медитације и визуелизације - само за чланове форума по промотивној цени од невероватних 999,99 евра!!! Не пропустите ову јединствену понуду, резервишите свој примерак са овим невероватним попустом, понуда важи још само 24 часа! Не чекајте задњи тренутак!

Нека будућност чека на вас, а не ви на будућност!


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Natasa. рече

Da, ali fora sa New Age guruima je što ih je teško isfiltrirati. Na početku je sve hrišćanski, pa te malo zavodi, pa krenu meditacije, pa vizualizacije, pa sve nekako liči na hrišćanstvo, a nije, ali kao nema veze ima dobru poruku...op op op, već ne znaš gde si tačno, malo zbunjuje, malo zavodi...i eto tebe u religijskim pomijama (tako ja tepam New Age-erima jer su izmešali sve živo što im odgovara). U suštini, tako đavo zavodi ljude. A sve počne od-ovo lepo zvuči...isfiltritaću...tu kad se zaglaviš, teško se filtrira...

Žana Karaklajić ima yt kanal sa finim videima kako se izvukla iz New Age-a...a ima i Teša Tešanović emisiju sa njom posvećen toj temi, vredi pogledati. I sve je lepo na početku...čak i radi...a posleeee...

Vjerujem. Zavodljivo je to.

Ne pratim Nju ejdž filozofije i nisam kompetentna da komentarišem, ali smatram da ko god bude zaveden bilo kojom Nju ejdž strujom, nije bio u stabilnoj fazi života i nije bio utemeljen ni u čemu zdravom. Lično ne osjećam da mi Nju ejdž išta može pružiti pored pravoslavlja. To bi bilo kao kad bih preko karađorđeve tražila bajatu paštetu.

I dalje smatram da na svijet ne treba gledati kao sa oglavom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tavita рече

smatram da ko god bude zaveden bilo kojom Nju ejdž strujom, nije bio u stabilnoj fazi života i nije bio utemeljen ni u čemu zdravom.

Pa nije. Na to i hvataju. Ne poznaješ svoje ili su te tvoji smorili, što nije redak slučaj, pa ideš dalje. New Age lepo zvuči...ali na kraju dana, prazan je.

пре 5 минута, Tavita рече

Lično ne osjećam da mi Nju ejdž išta može pružiti pored pravoslavlja.

I ne može, plitak je...a i brate mili previše su veseli...čim vidim to usiljavanje sreće, uhvati me neka depresija.

Vibrirajmo sreću...marš bre...kad su se preci povlačili preko Albanije i umirali od gladi, bolesti i hladnoće, šta su pogrešili? Loše su vibrirali? Kad su spaljivali pretke po konc logorima, samo je trebalo da izvibriraju oslobođenje iz Jasenovca...sreća, radost...budale!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Pa nije. Na to i hvataju. Ne poznaješ svoje ili su te tvoji smorili, što nije redak slučaj, pa ideš dalje. New Age lepo zvuči...ali na kraju dana, prazan je.

I ne može, plitak je...a i brate mili previše su veseli...čim vidim to usiljavanje sreće, uhvati me neka depresija.

Vibrirajmo sreću...marš bre...kad su se preci povlačili preko Albanije i umirali od gladi, bolesti i hladnoće, šta su pogrešili? Loše su vibrirali? Kad su spaljivali pretke po konc logorima, samo je trebalo da izvibriraju oslobođenje iz Jasenovca...sreća, radost...budale!

“Vibriranje”??? ?????

 

pucaću si u stopalo!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Tavita рече

“Vibriranje”??? ?????

 

Ne dozvoliti spuštanje vibracije...itd. itd.

Dobro, nosi čovek neku energiju, nije čak ni bezvezan izraz...nego usiljavaju da budeš high...nije ni to normalno. Ova Bučevićeva se razvodi i razvukla osmeh od uha do uha, je l to normalno? Nisam se još razvodila, ali kontam da ljudi tad prolaze čitav spektar negative, i to je ok, čemu siljenje sreće gde joj mesto nije?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Tavita рече

Nisam ni ja do sad pogledala klip. Ali hoću.

Zašto da ne poslušati pametan savjet čak i “gurua”? Pokupiti pametan mind set. Filtrirati. Niti je pripadnost pravoslavlju garant za pamet i normalnost misli, niti je nepripadanje pravoslavlju garant za izopačenost.

A sad malo o temi isjecanja nevidljivih niti: ne radi se samo o nevidljivim nitima sa ljudima, već i sa samim sobom, iliti sa strastima. To bi psiholozi nazvali (kompetentni neka me molim lijepo isprave) “prekidanje obrazca ponašanja”. Ako to nije metanoja (ili trud na tom kamenitom putu), onda ne znam šta je.

Hvala Lapi, ovo mi je večeras na meniju :).

Da super paralela u psihologiji. I zaista korisna metoda, mentalna higijena prosto. Sto kazes ako to nije metanoja sta bi drugo bilo. Onako mozemo da se vrtimo u nekom zacaranom krugu kao kajemo se za ono sto smo svesni a ono sto nesvesno cinimo to nikom nista...

  • Свиђа ми се 1

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Natasa. рече

Ovo je zanimljivo pitanje.

Gurui umeju da zbunjuju i privode narod sebi umesto Bogu. Plus što su ovi iz New Age sveta zbućkali sve i svašta u svoju filosofiju, ne mozeš ih raščivijati. I naplaćuju papreno svoje mudrosti.

Ovce su tu da se šišaju :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Natasa. рече

Pa nije. Na to i hvataju. Ne poznaješ svoje ili su te tvoji smorili, što nije redak slučaj, pa ideš dalje. New Age lepo zvuči...ali na kraju dana, prazan je.

I ne može, plitak je...a i brate mili previše su veseli...čim vidim to usiljavanje sreće, uhvati me neka depresija.

Vibrirajmo sreću...marš bre...kad su se preci povlačili preko Albanije i umirali od gladi, bolesti i hladnoće, šta su pogrešili? Loše su vibrirali? Kad su spaljivali pretke po konc logorima, samo je trebalo da izvibriraju oslobođenje iz Jasenovca...sreća, radost...budale!

I ne samo to to isijavanje sreće čini da zaboravljamo na sve što su naši slavni preci učinili za nas... Da se vratimo na temu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...