Jump to content

Александријска патријаршија признала аутокефалност ПЦУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 131
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 2 минута, srb_Lo рече

Да али види се да је уцењен са нечим озбиљним чим је променио мишљење преко ноћи за 180 степени 

Da li su svesni , sta god da kriju da je daleko manje vredno nego jedinstvo jedne Crkve??? Jah, cirkusa.............

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bonsenjo рече

@srb_Lo a zasto, ako je to po nekima ovdje javna tajna?

Битно је да се зна видиш да теологија и канони у целој овој причи уопште више нису битно него моћ . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, emilija рече

Da li su svesni , sta god da kriju da je daleko manje vredno nego jedinstvo jedne Crkve??? Jah, cirkusa.............

Не занима њих више јединство Цркве ово није циркус ово је јад шта се дешава . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, emilija рече

Od kad su Crnogorci povilenili u malo sta smem da se kladim vise:(

Nema šanse ni u najgorem scenariju. Taman i da Makedonska dobije autokefaliju, pa taman i da naprave CPC sa svom Hercegovinom i Kosmetom kao najgorim scenarijom, u Vojvodini ožive Karlovačku Mitropoliju...ostaje Republika Srpska (ono što ne pređe u CPC) i centralna Srbija. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александријског Папу је велика мука натерала на овај потез. Он говори руски, био је у Одеси представник Александријеске цркве итд. Имао је огроман притисак, поједини епископи су му већ најављивали смену. Причало се да ће се повући и због болести итд. Очито није имао куд.

Направио је и преседан, раван правом Папи. Ја одлучујем да признам, ништа Синод ништа Сабор. It is all about me. То можда и није толико лоше јер ће једног дана Александрија само да каже Ми нисмо признали, то је био један човек, лудак, ми немамо везе с тим.

Сад остаје питање шта ми да радимо. Ако Руси буду млаки и кмезави као до сада,и не ударе их и разбију дуплом јерархијом у року од 15 дана, нама је најбоље да одмах отворимо преговоре са Цариградом шта нам буде да признамо. Треба да тражимо Хиландар и Манастир Краља Милитина у Јерусалиму као ставропигије и писмену гаранцију писану евхаристијском крвљу да не могу дирати наше цркве и територије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, emilija рече

da ima crno na belo da "rek'o sam vam pre dve godine al' niko mi nije verovao, eto vam ga sad":)))))))))))))))))))))

Духовито...

А то сам и најавио, да када се догађаји обистине, изаћи ће ругачи... То је јаче од вас.

Папа је био уцењен јер су снимке имали и Грци и Руси. Одабрао је да му је мања штета ако се приклони Фанару. Вероватно ће сада Руси пустити снимке. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, HOA+ рече

Александријског Папу је велика мука натерала на овај потез. Он говори руски, био је у Одеси представник Александријеске цркве итд. Имао је огроман притисак, поједини епископи су му већ најављивали смену. Причало се да ће се повући и због болести итд. Очито није имао куд.

Никаква мука није у питању. Треба поштено рећи да је ово организовна Грчка завера и да им је у генетском коду да се свађају и праве расколи као цигани. Не поричем да је оваквом неморалном човеку и лажовчини били тешко направити уцену, зли језици кажу да болује од хомоскесуализма.

 

пре 57 минута, HOA+ рече

То можда и није толико лоше јер ће једног дана Александрија само да каже Ми нисмо признали, то је био један човек, лудак, ми немамо везе с тим.

Од тога нема ништа. Они су Амерички пијуни и нема назад. После ове јајаре доћи ће неки други олош

 

пре 59 минута, HOA+ рече

Треба да тражимо Хиландар и Манастир Краља Милитина у Јерусалиму као ставропигије и писмену гаранцију писану евхаристијском крвљу да не могу дирати наше цркве и територије.

Ми то можемо само да сањамо. Нажалост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Obozavalac рече

Ми то можемо само да сањамо. Нажалост.

Треба пробати и треба тражити.Ситуација је тренутно таква да Фанар више треба нас, него ми њих. То треба да искористимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Obozavalac da te Atanasije uhvati da pises njegovim stilom i koristis njegovu sliku - zadavio bi te :0222_shocked: . Znas kako se iznervira kada ga neko snima, a da ga ne pita... Jos ovakve stvari...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, HOA+ рече

 

Сад остаје питање шта ми да радимо. Ако Руси буду млаки и кмезави као до сада,и не ударе их и разбију дуплом јерархијом у року од 15 дана, нама је најбоље да одмах отворимо преговоре са Цариградом шта нам буде да признамо. Треба да тражимо Хиландар и Манастир Краља Милитина у Јерусалиму као ставропигије и писмену гаранцију писану евхаристијском крвљу да не могу дирати наше цркве и територије.

Ово је ствар принципа, а не трговине. Чак и ако како кажеш Руси буду кмезави треба остати на принципима Истине и Правде. Страда Црква у Украјини, на Косову. Безакоње не сме никад бит ствар трговине. Ђаво је најбољи трговац. Ако и остане и једна епископија на том темељу (а остаће= ништа није изгубљено. Лично не треби ми ни Хиландар, ни Косово ни ишта ако је цена издаја Истине тј. браће која због следовању Истини страдају, да ли на Косову или Украјини, или Пакистану или било гдје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...