Jump to content

Епископ Атанасије Јевтић: Ко га је овластио да предаје Косово Шиптарима?

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

Црква и политика

Ко га је овластио да предаје Косово Шиптарима?

PDF Штампа Ел. пошта
Епископ Атанасије Јевтић   
четвртак, 07. новембар 2019.

%D0%95%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%Вучићево* „поповање“ против „Небеске Србије“ као маска за урнисање Земаљске Србије

Господин Александар Вучић је приватизовао и небеску и земаљску Србију, и као сваки неокомунистички мутант прогласио себе за самозваног бога и господара неба и земље, одредитеља и пресудитеља судбине Србије и Српског народа у оба света и оба века, у историји и метаисторији. Признајемо да нисмо, ипак, очекивали да тај скоројевић буде толико примитивно претен­ циозан – мада је свака претенциозност увек примитивна и скоројевићска – да Српском народу у Србији и urbi et orbi изван ње, после познатих осионо­комунистичких и инфернално­демонских претензија да „промени свест Српског народа“ (као да се ради о заморчићима из познате му „шува­ рове“ или „болоњске“, или већ неке сличне „школе“ његових учитеља или ученика, као што је Шешељ, или Премијерка лезбијка, или неке креатуре међу министрима, или из неке друге свезналачке му области „реконструирања“ или „декомпозирања“ свега што није као он и његови узори и модели), или опетованих неприкосновених судова о његовој свенадлежности над земљом и небом Српског народа (памти­ мо, рецимо: „Шта ће нам Небо! тамо нема закона, тамо се ништа не ради“, итд. итсл.).

Ретко је и оваква, каква је ова титоистичка „и после Тита Тито – Србија“, имала на врху власти таквог дилетанта и примитивца какав је Вучић. Јер да није тако, зар би на Нову годину прво што је имао да каже Србији и Србима било ово што им је својевремено упутио преко „Ве­черњих новости“?vucic3.JPG

Као Србин из земље Србије и њен држављанин од рођења, на Земљи и на Небу њеном, који у Небеској Србији треба „не само да умрем и ништа више“, него и да живим, као што и живим и живећу у Њој и за Њу, питам се: ко том Србину, ругачу Јединствене Небоземне Србије, даде власт и право да ми скраћује просторе и границе једине Богодане Земље­-Отаџбине наше, у све четири њене димензије укључујући и ону дубинску и ону безграничну висинску, коју сам од Бога, а не од таквог издајника, добио и наследио у оба и за оба света? Осим ако је он само пуж, а не и орао?

Ко Те је овластио, г. AV (како се потписује и рекламира полућирилицом­полулатиницом) да из свог снобовског, еврослинавског, несмисленог и безкичменог провинцијализма (да ли само „буго­јанског“?) и пустопразног срљања у Европу – као да Србија није Европа и пре Европе: „Исток на Западу и Запад на Истоку“? (осим ако му је Еуропа само уски северозападни полумесец, а не широкоока Εὐρώπη од Урала до Гибралтра) – издајеш и предајеш или продајеш Српско Небоземно Косово и Метохију? Има ли Александар Вучић деце, и има ли их Србија – јуче, данас, сутра? И хоће ли их имати довека – у времену и историји и есхатону метаисторије?aleksandar-vucic-mogerini-mustafa-dacic-

Кад сам у Конгресу несрећне, некада демократске републике, а данас окупаторске USA империје, сведочио не тако давне (1990.г.), заједно са тада Епископом а потом Патријархом Свјат­јејшим Павлом, о Српском Косову и Метохији, питао сам већ тада протежиране од те тиранске „тоталдемо/но/кратске“ империје, горе неголи некада огрезле у крви невиних Хришћана Римске империје, Шиптаре, присутне тамо г. Ругову и гђу Пуљу: Имају ли Срби на Косову и Метохији децу? Или само Ви, придошли с тиранским исламом на ту Свету Земљу Срба Хришћана, заливену сопственом а не туђом крвљу, знојем и сузама, и окићену са 1500 Светих Манастира и Цркава, кад на таквој и толикој мржњи, коју према Српској деци усађујете у свест и срца своје деце, заснивате будућност те деце?

* Није прошло ни три,четири дана како је Александар Вучић добио Орден од Патријарха Иринеја, и то Крст Светог Саве!, па је одмах пожурио да покаже како се он „бори за Косово“, јер је јавно изјавио: „Нећу да лажем Српски народ: Косово није део Србије!“

 

WWW.NSPM.RS

Вучићево* „поповање“ против „Небеске Србије“ као маска за урнисање Земаљске Србије Господин Александар Вучић је приватизовао и...

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

скоројевић

 

пре 3 часа, Ćiriličar рече

примитивно претен­ циозан

 

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Премијерка лезбијка, или неке креатуре међу министрима

 

пре 3 часа, Ćiriličar рече

дилетанта и примитивца какав је Вучић

 

пре 3 часа, Ćiriličar рече

таквог издајника,

 

пре 3 часа, Ćiriličar рече

свог снобовског, еврослинавског, несмисленог и безкичменог провинцијализма (да ли само „буго­јанског“?)

 

Колико сам ја мало читао о јуродивости, јуродиви су најчешће унижавали сами себе, а не друге. Не видим разлог за овакве речи, јер оне сигурно неће постићи ништа осим неког контраефекта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Ti kao da prvi put citas Tasin tekst? : )

Ne znam samo zasto svi zapene, kada osvane neki tekst gde se njemu obraca istim recnikom? Pre par dana su skinuli jedan takav tekst sa foruma.

Inace, ima dosta tachnih stvari koje ovde pise Tasa u vezi Vucica.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заборавио си ово:

пре 8 часа, Ćiriličar рече

осионо­комунистичких и инфернално­демонских претензија

 

пре 8 часа, Ćiriličar рече

неке креатуре међу министрима

Понекад ми се чини да еп. Атанасије има  два-три типска обрасца писама у којима само замени име и још неки лични податак, а остало је углавном исто. Укључујући и километарске (као тракаста глиста), често патетичне, реченице. 

Очито се код појединих црквених посленика уврежило мишљење да је увредљиво и арогантно писање некаква врлина. У ствари, такво писање само потврђује Христове речи да "уста говоре од сувишка срца". Упоредите ово писање са неким другим оштрим критичарем Александра Вучића (нпр. Антонић и Ломпар) и видећете разлику.  

Наравно, све ово не значи да Атанасије није у праву када критикује Вучића. Али начин како то ради у приличној мери потире садржину онога што каже.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вукашин Znam ja Tasin stil...evroslinavci i to cepa vec 2 decenije, ali ovde ima uvreda zescih...i to bez onog "nek idu s milim Bogom".

Meni je Tase zao, vidi se po tekstu da ja nabacao 2-3 stvari, nepovezano i da je umoran i star da bi pisoa razlozno, nego onako pravo u glavu...nista novo...mada prikladnije bi bilo da pise o stanju u Crkvi, Vartolomeju, Maksimu i dr. Jer ako neki ziloti pisu peticije Tasi ili nekome protiv svlacenja zavese oni su neznaveni, a kad neki teolozi iz ko zna kojih zemalja (ali obavezno NATO-zemalja) vrse pritisak na Sinod nase pomesne Crkve to je samo korisno, zar? Ovde je sve naglavacke okrenuto....ne razumem poentu pisma, 100 puta iste stvari, samo malo vise besa.

I onda fusnota koja pokazuje da preko Vucica grdi i Sinod...ovde indirektno. Mislim da smi svi potcenili Patrijarha, ono kao nije mnogo obrazovan i to...pokazao se kao izuzetan covek i otac. Zaista dostojan...pa i kad je rekao "justinovcima"...zaista je sokantno 4 duhovna ceda Svetitelja, jednog iskljucili iz Crkve, eeeeej kuku, sad se dvojica skoro za vratove hvataju (u prvom redu Tasa i njegova "decica")...to je strasno, NADstrasno. Sta da narod misli? Kava je to projava duhovnosti duhovne dece jednog Svetitelja? Lepo im je rekao Patrijarh svima, kao brizan otac - sastanite se pa se ili pobratimite ili se za vratove hvatajtee.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ćiriličar рече

 

Црква и политика

Ко га је овластио да предаје Косово Шиптарима?

PDF Штампа Ел. пошта
Епископ Атанасије Јевтић   
четвртак, 07. новембар 2019.

%D0%95%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%Вучићево* „поповање“ против „Небеске Србије“ као маска за урнисање Земаљске Србије

Господин Александар Вучић је приватизовао и небеску и земаљску Србију, и као сваки неокомунистички мутант прогласио себе за самозваног бога и господара неба и земље, одредитеља и пресудитеља судбине Србије и Српског народа у оба света и оба века, у историји и метаисторији. Признајемо да нисмо, ипак, очекивали да тај скоројевић буде толико примитивно претен­ циозан – мада је свака претенциозност увек примитивна и скоројевићска – да Српском народу у Србији и urbi et orbi изван ње, после познатих осионо­комунистичких и инфернално­демонских претензија да „промени свест Српског народа“ (као да се ради о заморчићима из познате му „шува­ рове“ или „болоњске“, или већ неке сличне „школе“ његових учитеља или ученика, као што је Шешељ, или Премијерка лезбијка, или неке креатуре међу министрима, или из неке друге свезналачке му области „реконструирања“ или „декомпозирања“ свега што није као он и његови узори и модели), или опетованих неприкосновених судова о његовој свенадлежности над земљом и небом Српског народа (памти­ мо, рецимо: „Шта ће нам Небо! тамо нема закона, тамо се ништа не ради“, итд. итсл.).

Ретко је и оваква, каква је ова титоистичка „и после Тита Тито – Србија“, имала на врху власти таквог дилетанта и примитивца какав је Вучић. Јер да није тако, зар би на Нову годину прво што је имао да каже Србији и Србима било ово што им је својевремено упутио преко „Ве­черњих новости“?vucic3.JPG

Као Србин из земље Србије и њен држављанин од рођења, на Земљи и на Небу њеном, који у Небеској Србији треба „не само да умрем и ништа више“, него и да живим, као што и живим и живећу у Њој и за Њу, питам се: ко том Србину, ругачу Јединствене Небоземне Србије, даде власт и право да ми скраћује просторе и границе једине Богодане Земље­-Отаџбине наше, у све четири њене димензије укључујући и ону дубинску и ону безграничну висинску, коју сам од Бога, а не од таквог издајника, добио и наследио у оба и за оба света? Осим ако је он само пуж, а не и орао?

Ко Те је овластио, г. AV (како се потписује и рекламира полућирилицом­полулатиницом) да из свог снобовског, еврослинавског, несмисленог и безкичменог провинцијализма (да ли само „буго­јанског“?) и пустопразног срљања у Европу – као да Србија није Европа и пре Европе: „Исток на Западу и Запад на Истоку“? (осим ако му је Еуропа само уски северозападни полумесец, а не широкоока Εὐρώπη од Урала до Гибралтра) – издајеш и предајеш или продајеш Српско Небоземно Косово и Метохију? Има ли Александар Вучић деце, и има ли их Србија – јуче, данас, сутра? И хоће ли их имати довека – у времену и историји и есхатону метаисторије?aleksandar-vucic-mogerini-mustafa-dacic-

Кад сам у Конгресу несрећне, некада демократске републике, а данас окупаторске USA империје, сведочио не тако давне (1990.г.), заједно са тада Епископом а потом Патријархом Свјат­јејшим Павлом, о Српском Косову и Метохији, питао сам већ тада протежиране од те тиранске „тоталдемо/но/кратске“ империје, горе неголи некада огрезле у крви невиних Хришћана Римске империје, Шиптаре, присутне тамо г. Ругову и гђу Пуљу: Имају ли Срби на Косову и Метохији децу? Или само Ви, придошли с тиранским исламом на ту Свету Земљу Срба Хришћана, заливену сопственом а не туђом крвљу, знојем и сузама, и окићену са 1500 Светих Манастира и Цркава, кад на таквој и толикој мржњи, коју према Српској деци усађујете у свест и срца своје деце, заснивате будућност те деце?

* Није прошло ни три,четири дана како је Александар Вучић добио Орден од Патријарха Иринеја, и то Крст Светог Саве!, па је одмах пожурио да покаже како се он „бори за Косово“, јер је јавно изјавио: „Нећу да лажем Српски народ: Косово није део Србије!“

 

WWW.NSPM.RS

Вучићево* „поповање“ против „Небеске Србије“ као маска за урнисање Земаљске Србије Господин Александар Вучић је приватизовао и...
 

 

 

 

Епископ Атанасије је углавном у праву. Тешке речи су можда и благе у односу на оно што мисли и осећа о АВ, па и ја. Али. Оваквим текстом је можда спасао своју душу (ја рекох и спасох душу) али је велико питање да ли је помогао спашавању КиМ. АВ је упућено толико тешких речи, углавном оправдано, да верујем да га ништа више не може погодити, чак иако прочита ово. Постављено је већ питање сврхе овог текста. Сигурно неће неког колаборатора преобратити, можда у четири ока, Ваљда речи треба да буду благе а аргументи јаки.

Са друге стране Владика Атанасије у борби против АВ сарађује са онима који о издаји КиМ мисле и раде исто што и АВ. Не мислим на НСПМ. Ја нећу са непомињаним против Вучића, таквих много има. А тако се понашају и његова чеда.

Не пропушта да нападне Синод посредно преко ордена. Потпуно непотребно.

На моју велику тугу Епископ Атанасије не показује мудрост и смиреност која нам је преко потребна. Само долива уње на ватру. Ко ће у њој изгорети то ћемо видети.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све би то било лепо да његови пулени баш то што спочитава другима нису чинили све време.све више сам убеђен да он јако добро зна како нарушавањем јединства руши снагу Срба

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Таса баца петарде да скрене пажњу на себе, а он реално није битан.

Његова духовна чада су проблем.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Ćiriličar рече

.mada prikladnije bi bilo da pise o stanju u Crkvi, Vartolomeju, Maksimu i dr.

Тако је. Не увек, али данас и овде ћутање о Вартоломеју и Максиму јесте знак одобравања. 

 

пре 33 минута, Ćiriličar рече

ne razumem poentu pisma, 100 puta iste stvari, samo malo vise besa.

Управо.

 

пре 27 минута, Србољуб+ рече

Са друге стране Владика Атанасије у борби против АВ сарађује са онима који о издаји КиМ мисле и раде исто што и АВ

Да.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Жељко

Само да ти скренем пажњу да си фарисејчини, сигурно грешком, дао лајк. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Родољуб Лазић рече

@Жељко

Само да ти скренем пажњу да си фарисејчини, сигурно грешком, дао лајк. 

Наравно, Ћира зна да се ово не односи на њега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam sto se toliko muci oko Kosova? Ako ce Gospod dopustiti da ga izgubimo ko to moze sprijeciti? I obrnuto - ako odluci da bude nase - ko mu moze stati na put?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bonsenjo рече

Ne znam sto se toliko muci oko Kosova? Ako ce Gospod dopustiti da ga izgubimo ko to moze sprijeciti? I obrnuto - ako odluci da bude nase - ko mu moze stati na put?

"Бог ће помоћи ако има коме" - патр. Павле.

https://stanjestvari.com/2018/11/17/crkva-i-kim/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...