Jump to content

Episkop Irinej Dobrijević u depešama Vikiliksa

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Жељко рече

А од кад је Косово епска државна фантастика?

Да ниси мало сад претерао?

Па ценим да би само Толкин и Џорџ Лукас могли да врате Косово у састав државе Србије. Ако се удруже.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 190
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 10 минута, Grizzly Adams рече

Па ценим да би само Толкин и Џорџ Лукас могли да врате Косово у састав државе Србије. Ако се удруже.

А може да заигра мечка и пред твојом рупом у којој си се настанио и пред рупом ове европе јер даве цео слободан свет, никад се не зна, може то и ускоро да буде, поцепаће вам се државе изнутра а шиптари ће сами отићи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Жељко рече

А од кад је Косово епска државна фантастика?

Да ниси мало сад претерао?

 

 

Pa kako da on zna da je preterao kada tako misli non stop,svaki komentar mu je takav..al ok razumem ga nije Srbin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Grizzly Adams рече

Умереност и разум никад нису били популарни у Србији...

У САД још мање.

пре 4 часа, Grizzly Adams рече

У чијем је интересу да Србе залуђује да поново страдају за нешто потпуно нереално и немогуће?

У чијем је интересу да НАТО пакт ратује и изазива сукобе широм планете?

пре 4 часа, Grizzly Adams рече

Како може да ”остане” у Србији нешто што није у Србији и вероватно никад више неће бити?

Такво фантазирање може да буде у интересу само некоме ко опет оће Србе и Србију да баци под воз за своје интересе, иако му ништа и не помаже пуно.

Де јуре то ”нешто” је још увек званично део Србије. А то да ли ће и када ће да буде и де факто, Богу хвала, не зависи од тебе и теби сличнима.

пре 4 часа, Grizzly Adams рече

Да бре, кад видиш да је нешто сулудо и самодеструктивно треба да ћутиш и да слушаш... има смисла. :)

Рецимо, многи на овом Форуму видели су да је сулудо и самодеструктивно било понашање в.п. вартоломеја апропо црквене ситуације у Украјини и нису ћутали. У потезима в.п. вартоломеја нису препознали ”квасац неког дубљег јединства...” већ су (са и без наочара) препознали да је то квасац из којег ће као тесто (и као крајњи производ) да нарасте - раскол. А мислити то да је Косово срце Србије (било и биће во вјеки вјеков), је све само није сулудо и самодеструктивно. Сулудо и деструктивно је само у главама оних који нису баш у винклу.

пре 3 часа, Grizzly Adams рече

Нико овде и не покушава да нађе неко разумно решење за нешто...

Овде је сад у питању ”борба за наратив”. Јер царства не одржава сила него ”прича”, идеја. Америка има своју ”причу”, СССР је имала своју. После пада комунизма овај део света изгубио је тај темељ (хвала Богу, јер претходни беше сатански), па се сада тражи нови. И пошто сад нема више идеологије, мора да се тражи нова и ту је неко схватио да може да (зло)употреби православну веру као део новог наратива на коме ће градити своје ново царство.

Али да би употребио православну веру мора да мало ”прочисти” редове Цркве од оних који нису спремни за такву злоупотребу хришћанства. Требају им они који су спремни да национализам и ”државне интересе” ставе изнад вере, умерености и разума кад је то потребно. Јер ако тај темељ не буде солидан и јединствен царство ће бити лабаво...

У том контексту постаје јасно много тога што се дешава. Ордење, национализам, нереалан став о Косову, свођење вере на геополитику итд.

Као што можемо видети након свих потеза цариградске патријаршије и в.п. вартоломеја по питању црквене ситуације у Украјини, на делу је једна врло перфидна злоупотреба православне вере од НАТО-пакта, а где су амерички политичари ту очигледну злоупотребу извукли као дуго скривани адут у доградњи свог царства. И, да, видесмо (понављам) в. п. вартоломеј се показао као сасвим спреман за такву злоупотребу хришћанства. Интересе Четвртог рајха ставио је изнад вере, канона, о разуму да и не говоримо...

пре 1 сат, Grizzly Adams рече

Па ценим да би само Толкин и Џорџ Лукас могли да врате Косово у састав државе Србије. Ако се удруже.

Без увреде, мислим да би тебе требало ставити у просторију пуну Делија и Гробара, па да им све горе наведено кажеш лицем у лице. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За разумевање поданичког менталитета прочитајте:

Масимо Фини - ПОДАНИЦИ

Манифест против модерности

Манифест против демократије

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Талични Том рече

У САД још мање.

У чијем је интересу да НАТО пакт ратује и изазива сукобе широм планете?

Де јуре то ”нешто” је још увек званично део Србије. А то да ли ће и када ће да буде и де факто, Богу хвала, не зависи од тебе и теби сличнима.

Рецимо, многи на овом Форуму видели су да је сулудо и самодеструктивно било понашање в.п. вартоломеја апропо црквене ситуације у Украјини и нису ћутали. У потезима в.п. вартоломеја нису препознали ”квасац неког дубљег јединства...” већ су (са и без наочара) препознали да је то квасац из којег ће као тесто (и као крајњи производ) да нарасте - раскол. А мислити то да је Косово срце Србије (било и биће во вјеки вјеков), је све само није сулудо и самодеструктивно. Сулудо и деструктивно је само у главама оних који нису баш у винклу.

Као што можемо видети након свих потеза цариградске патријаршије и в.п. вартоломеја по питању црквене ситуације у Украјини, на делу је једна врло перфидна злоупотреба православне вере од НАТО-пакта, а где су амерички политичари ту очигледну злоупотребу извукли као дуго скривани адут у доградњи свог царства. И, да, видесмо (понављам) в. п. вартоломеј се показао као сасвим спреман за такву злоупотребу хришћанства. Интересе Четвртог рајха ставио је изнад вере, канона, о разуму да и не говоримо...

Без увреде, мислим да би тебе требало ставити у просторију пуну Делија и Гробара, па да им све горе наведено кажеш лицем у лице. 

Kako on to da razume kada nije Srbin???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Жељко рече

Сад ће Риле да се укључи и да спинује како сам опет поменуо Вучића.

Ма јок, све више ме мрзи да водим неке расправе које су дуже од 2-3 размене, па тако и батаљујем често. А и ниси га поменуо све док ниси поменуо и мене. 

Јел то нешто треба да значи што кад се сетиш њега сетиш се и мене? :))) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Ма јок, све више ме мрзи да водим неке расправе које су дуже од 2-3 размене, па тако и батаљујем често. А и ниси га поменуо све док ниси поменуо и мене. 

Јел то нешто треба да значи што кад се сетиш њега сетиш се и мене? :))) 

Кад се сетим како смо некад заједно троловали артемијевце овим истим форама.

Ех, стара добра времена.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Стаљиново унуче рече

Kako on to da razume kada nije Srbin???

Да се, којим случајем, Руси искрцају у САД и поробе је, он би био последњи који би ратовао за земљу у којој живи. Напротив, био би међу првима који би истакли руску заставу испред своје куће, или на тераси свога стана...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Талични Том рече

Без увреде, мислим да би тебе требало ставити у просторију пуну Делија и Гробара, па да им све горе наведено кажеш лицем у лице. 

Сад си ме разочаро... ја мислио својеручно ће да ми објасниш, а ти мућак... све јун(а)ци... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Каквих будалетина све има овде. Штета.

Јел’ то станеш испред огледала па погледаш оног у огледалу и кажеш то што си рекао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Сад си ме разочаро... ја мислио својеручно ће да ми објасниш, а ти мућак... све јун(а)ци... :smeh1:

Не могу. Давно сам се иселио из Америке...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...