Jump to content

Episkop Irinej Dobrijević u depešama Vikiliksa

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Могуће. Ал` не рече ти друже православни, јери храм са трапезом или је парикијски хоме? Јери Телеграф и Блиц или саИт СПЦ?

Чему то.

 

Добро прихватам званично саопштење и да је еп. Иринеј недужан у том догађају, мислио сам да је то јасно након моје претходне поруке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 190
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Управо сада, Милан Ракић рече

Таман да се заслужни за овај галиматијас порукоплажу и попуне "скинуто"

Ne znam o tome nista, niti me interesuje...

Moraju biti sankcionisani, ako se protive odlukama sinoda i rade na svoju ruku.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја кад чујем Викиликс прво помислим како нешто што смо тамо читали је одбачено јер стоји тамо,  а нешто што смо тамо читали опет са друге стране треба да буде прихваћено јер стоји тамо и не могу да нађем везу тих ствари.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Просечан србенда рече

Добро прихватам званично саопштење и да је еп. Иринеј недужан у том догађају, мислио сам да је то јасно након моје претходне поруке.

У реду. Није ни битно брате. Само је, свима нама димамо на уму, да се не залећемо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вукашин рече

Ne znam o tome nista, niti me interesuje...

Ја још мање. Ово је само логичка предикција

пре 4 минута, Вукашин рече

Moraju biti sankcionisani, ako se protive odlukama sinoda i rade na svoju ruku.

Свакако. Само бих додао и Сабора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, МилошБГ рече

Ја кад чујем Викиликс прво помислим како нешто што смо тамо читали је одбачено јер стоји тамо,  а нешто што смо тамо читали опет са друге стране треба да буде прихваћено јер стоји тамо и не могу да нађем везу тих ствари.

Краљино!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Милан Ракић рече

То је било "тачно" пре туце година. Откуд сада интересованије. 

Можда је тада било тачно а можда је било "тачно". Не знамо за сигурно, али знамо да је тај еп. у центру приче око новог Устава. Отуд интересовање.

Јер ако је неко некада шуровао са ЦИА-ом, а од њих не може да се изађе као из продавнице, онда тај нешто са њима вероватно има и данас. А данас је актуелан тај Устав. А око тог Устава причу води тај епископ за кога се наводи да ја шуровао са ЦИА-ом.

Преко свега тога таква прича са Уставом иде на руку Барту, а Барт има велику љубав према америчким дипломатама (= ЦИА) који су правили Мајдан, "Сабор" на Криту, Украјинску "аутокефалију" итд.

И тако можеш да направиш тај низ: Украјина - Епимафије - Барт - ЦИА - Барт - Добријевић - Устав.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жињац, сутра после Литургије чашћавање за братију и одржавање теме!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Милан Ракић рече

Ја још мање. Ово је само логичка предикција

Свакако. Само бих додао и Сабора.

Bice i taj sabor u maju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

А од кад је Црква постала Министарство за Епску Фантастику Републике Србије?

Није то никаква фантастика и историја то доказује а ти то не мораш да поштујеш ако не желиш. Сабор СПЦ просто не даје благослов за одвајање и признавање КиМ јер у томе види опасност за опстанак нашег народа тамо и останак храмова у њеном власништву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Haralampije рече

Колико то прижељкивали Ђуровић, Ињац до Раскола доћи неће. Тренутне расправе око фамозне измјене Устава и имена СПЦ на тлу Америке веома брзо ће спласнути и пре него што дође до Сабора. Наравно Устав и име СПЦ на тлу Америке остају у вољи црквенонародног Сабора јер дијаспора је сигурна крава музара и далеко масније млијеко депонује у лактофриз

Ињац и Ђуровић не прижељкују раскол. Патријарх је упутио два писма американским екископима да повуку спорни устав, још нису реаговали. Ињац и Ђуровић покушавају да напишу нешто што ће да утиче на јавност по питању ових проблема у СПЦ. Али ви ватрени фанови и навијачи појединих епископа не желите то да видите. Тако ни артемити нису желели да виде. Исти вам је ментални склоп.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Милан Ракић рече

То је било "тачно" пре туце година. Откуд сада интересованије. 

 

Пре туце година сам мислио да је Милошевић издајник, али онда је Милошевић умро и постао светац. Данас имам његову икону у кући и редовно палим кандило.

Сад ће Риле да се укључи и да спинује како сам опет поменуо Вучића.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

А од кад је Црква постала Министарство за Епску Фантастику Републике Србије?

А од кад је Косово епска државна фантастика?

Да ниси мало сад претерао?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...