Jump to content

Episkop Irinej Dobrijević u depešama Vikiliksa

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, RYLAH рече

Упитно колико су важне. Посебно зато што је од тад прошло 8 година

Признаћеш да на Вучића сада после 7 година од како је на власти и није више у Радикалима гледаш сасвим другим очима, као на човека европских вредности и демократу, јер је сасвим неважно шта је радио пре 7 година.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 190
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 7 минута, Жељко рече

Када би некоме оперисали главу и извадили пола мозга, онда би он имао право да резонује овако како си ти написао, тј да нема критичко мишљење. Но то све опет не негира чињеницу да је Добријевић описан као сарадник ЦИА.

Управо сам критичан према Викиликсу, увек сам и био. Дал је Добријевић нечији сарадник или није, то не знам, има ова земља ваљда стручних људи да се тиме баве. Ал знам да ми депеше Викиликса и јеванђеље нису у истој равни, између осталог и из разлога које сам горе поменуо. Нити су икад и биле. Не знам дал сам са тобом причао на ту тему, ал са другима јесам.

Ако ћемо Викиликс да ставимо у ту улогу коју му дају поједини, онда смо у великом проблему сви, јер ми се оно стање које је описано у оном каблу горе никако не уклапа у моје сећање на тадашњу ситуацију. А није баш да сам се толко лешио од алкохола да се не сећам неких ствари баш толико.

Иначе, извадио се кабл од пре 13 година, сад видех, није 8 година у питању.

пре 2 минута, Жељко рече

Признаћеш да на Вучића сада после 7 година од како је на власти и није више у Радикалима гледаш сасвим другим очима, као на човека европских вредности и демократу, јер је сасвим неважно шта је радио пре 7 година.

Не знам одакле манир да се Вучић убаци у баш сваку расправу на форуму. Опростићеш ми што не бих да се удаљимо од теме. Ако ти се не прича са мном о овој теми, опуштено, ал док причамо ајде да не правимо таквеакробације.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

Ти знаш да ја нисам шутило, али такође знаш и да се спрдало с мене када сам о томе писао или причао.

Зашто ме онда то питаш?

Dramatike radi.

Znadem naravno.

Ipak, kada se već krenulo u kampanju ovu, istina sve to bilo ili ne, msm. da su pogrešno izabrani outputi.

Kapiram da bi rezultati za naručioca (ko god on bio ili pak istinitost ako je u pitanju) bili bolji da se uopšte nisu rabili kao podrška medijske kuće koje su širile ovakvu vrstu informacija.

Pohvalno je za ovu agendu, da se napustilo insistiranje na prenošenju informacija po već po (ne)ozbiljnosti prokaženim medijima.

Dakle, ko već diriguje ovim, prestao je zaista da vesti ovakve vrste širi po Aloima, Informerima, Kuririma i Srpskim Telegrafima. Iako je "zalet" bio baš kroza njih.

Svejedno, dobar deo čitalačke publike takve vrste medija interesuju samo naslovi. A kroz naslov koliko god neko bio vispren, u nekoliko rečenica ne moš spakovati svu dubinu raskolničke urvine.

I ta praksa je koliko vidim napuštena.

No, tu je negde i Pečat. Msm. Vučela end ko.

Po meni, čak je i prenošenje po BZV i srodnim efemernim blogovima bilo kontarproduktivno.

Bolje bi bilo da je ostalo, po meni, samo na Poukama i na Vedranovom blogu.

Ovako, refereriranje Vedranovih, slagali se ili ne sa napisanim-vrlo dobrih analiza i aktuelnih avvinata po nečemu takvom dovodi u pitanje ozbiljnost napisanog

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, RYLAH рече

Ето, има их и који прозивају "херцеговачки клан" да су НАТО издајници, Амфилохија да је НАТО издајник

A mene, a mene? 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači, ono što je avva najavio jako, da će da piše nove texove sa dvojicom do sada "nepominjanih" vladika. Jedan je očito istočnoameričanski episkop. A drugi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tај еп. Иринеј Д. Је пре пар година био уступио наш храм за потребе муслиманског обреда што је изазвало саблазан и својим деловањем је допринео расколу у Аустралији. Не оправдавам расколнике али очигледно је да је својим деловањем нанео штету Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Просечан србенда рече

Tај еп. Иринеј Д. Је пре пар година био уступио наш храм за потребе муслиманског обреда

Како је то било? Овде се о томе ништа није причало. Ако би нам мало приближио то са мало више детаља?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

Tај еп. Иринеј Д. Је пре пар година био уступио наш храм за потребе муслиманског обреда што је изазвало саблазан и својим деловањем је допринео расколу у Аустралији. Не оправдавам расколнике али очигледно је да је својим деловањем нанео штету Цркви.

Iz čista mira, recimo "aktivan" hram u kojem se svake nedelje okupljalo par stotina vernika ustupio muhamedancima, ili ipak postoji kvaka neka. Tipa hram svejedno nije bio naš, istekao zakup npr. i proče. Msm., el postoji "kvaka" ili je preosvećeni tek tako oskvrnuo Trapezu za učenje ezana?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Викиликс - Амерички амбасадор реко да је умерен и разуман.

Срби - Издајник!

 

Енивеј, свако нек ради свој посо. Разрадили смо тему. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Енивеј, свако нек ради свој посо. Разрадили смо тему. :)

Ako se sete nas iščadija "razrađivačkih" - sete. Ako li ne, opet dobro

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Викиликс - Амерички амбасадор реко да је умерен и разуман.

E, dobro, ako je on rek'o, onda OK.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Милан Ракић рече

Iz čista mira, recimo "aktivan" hram u kojem se svake nedelje okupljalo par stotina vernika ustupio muhamedancima, ili ipak postoji kvaka neka. Tipa hram svejedno nije bio naš, istekao zakup npr. i proče. Msm., el postoji "kvaka" ili je preosvećeni tek tako oskvrnuo Trapezu za učenje ezana?

 

пре 22 минута, RYLAH рече

Како је то било? Овде се о томе ништа није причало. Ако би нам мало приближио то са мало више детаља?

Ја сам о томе читао пре али сад видим да је блиц и телеграф писао да је то урадио неки свештеник Чедомир Видеканић без знања епископа Иринеја и да је због тога кажњен

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

Како може да ”остане” у Србији нешто што није у Србији и вероватно никад више неће бити?

Такво фантазирање може да буде у интересу само некоме ко опет оће Србе и Србију да баци под воз за своје интересе, иако му ништа и не помаже пуно.

Kad već pomenusmo Kosovo, mi tu moramo pod hitno da se opredelimo za jednu od dve ocije:

1) da se čvrsto opredelimo da ćemo kad-tad povratiti našu svetu zemlju pod našu kontrolu, a da bismo to postigli da krenemo ozbiljno da pravimo uređenu državu, jaku ekonomiju sa jakim izvozom, funkcionalnu administraciju, modernu vojsku, da ozbiljno podstičemo natalitet, itd. 

2) da zaključimo da je opcija 1 nerealna i da gledamo da spasimo šta se spasiti može; odnosno, da sad, dok nas neko nešto još koliko-toliko pita, izađemo sa predlogom da se Kosovu da stolica u UN, a da zauzvrat dobijemo eksteritorijalnost za naše manastire i pisane garancije Saveta bezbednosti (kao i NATO-a i EU) da nema više nikakvih promena granica Srbije.

Ja bih više voleo onu prvu varijantu, ali mi, moram priznati, deluje prilično nerealno. Pitanje je da li se i ovo pod 2 više može ostvariti, ali ako budemo čekali, za 10 godina će nam i to zbučati onako kako nam sada zvuči opcija 1. Jer, velike sile će se dogovoriti (kao što se uvek dogovore) i bez nas. Rusija je zemlja sa velikim problemima: okruženi su NATO-m, svesni su da im resursi neće trajati večno, i pod ozbiljnim su sankcijama. Da im sutra neko dođe sa predlogom: "Mi vama priznamo Krim, vi nama Kosovo", pa šta mislimo da neće pristati? Mislimo da smo im baš toliko iz oka ispali? (A, jasno je valjda da njima ne bi ni išlo u prilog da se nama sada vrati Kosovo, jer ne bi mogli da mašu kosovskim presedanom kao opravdanjem za Krim.)

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...