Jump to content

Episkop Irinej Dobrijević u depešama Vikiliksa

Оцени ову тему


Препоручена порука

Medo,

Да ти дошапнем: неће нико да ти каже да си интелигентан к'о будак, а оригиналан к'о Сара Џесика Паркер. Неће људи да ти искушавају смирење.

 

Tetke mi priĉaju. Ja vidim zavejane mađarske i nemaĉke gradove. Osvetljene prozore cincarskih kuća, gde su ih rado primili. Živelo se uvek u tuđini. Selili smo se, selili smo se. A grudobolni smo umirali kod kuće u zaviĉaju. Sneg veje. Pusti sokaci, crni, poderani kaputi. Tambure svetlucaju pod pazu-hom, a pesma tek jekne pod kojim nakrivljenim, pijanim fenjerom. Ah, ne može biti, da je sva ta grdna tuga samo iluzija, lepa kao ĉast. Zatrese se kolo. Napolju pada sneg, a unutra crne oĉi gore kao žar. Ah, taj žar je neprolazan, neprolazan kao miris ovih ravnica, što već vide jesen, kako se noću dovlaĉi kroz kukuruze, a jutrom odlazi po rosi. Bolnim, gorkim osmehom ja ih gledam sve. Sebe pogurenog i zamuĉenog, kako kašljucam; i onog što je negde u Odesi, i možda je već mešu njima; pa i onog što polupijan polazi na jedan od najstra-šnijih položaja na Kaporetu; pa i onog što je pun kolajni sedeo pred šumom i mislio možda na mene i poginuo u jednom jedinom vihoru granata.Napolju veje sneg, veje sneg, veje; svud se rulje jure, tumaraju. Eno kao stoka nadiru pred Horo-denki, ginu, ginu kao stoka: Eno ih gde se među sobom kolju, kolju u urnebesu šuma i blata, u agoniji krvavih ruku i misli. Milioni se spremaju pod svojim varošima, gde je more visokih vavilon-skih kula, gde je bura od ĉelika i grmljavine gvož-đa, bez beskrajnih luka punih brodova. A grdna sloboda stoji i gleda u okean bez smisla, bez isti-ne, i ne vidi ni svoju senku na nebu. Samo tamo, gde sjaje prozori na makedonskom suncu, gde svud viri sirotinja, tamo se hori pesma...

Veje sneg. I opet igraju kolo. Šta gledaju ti ljudi? Šta gledaju ti smešni ljudi, Englezi, Francuzi, Amerikanci, Crnci? Puštajte ih, neka traju. Božić je danas bitoljski, kuće razrušene.Pustiše ih nek pevaju. Poslednji su. Veje sneg. Iz šume sa Ĉerne dolazi Božić, plaĉe kao majka; lišće treperi kao kandilo, tiho nadgrobno pojanje i crveno vino po kućama. Pod granama punim snega, tišine i Božića, oni bez doma, bez dece, krvavi, ponositi, poslednji...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 190
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

@Grizzly Adams @Milan Rakic

Sto ne kazete da ste unapredjeni? Do juce ste bili NATO placenici a sada CIA agenti! Hocu i ja ?

Nego, valja to proslaviti i malo zapevati. Evo jedna lepa za druga @Željko Injac & company. Pozdrav iz zemlje Safari ?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. (C) We expect Serbia will continue to obstruct and undermine Kosovo's sovereignty in the lead up to and following the International Court of Justice's advisory opinion, which most believe will be ambiguous. Regardless of the position taken by the ICJ, Kosovo's independence and sovereignty are irrefutable. Serbia's government is unified in its refusal to accept that fact but is internally divided regarding how to push its claim to Kosovo after the ICJ issues its opinion in spring 2010. President Boris Tadic and his office appear willing to follow our and the EU's advice and to quietly accept any outcome while moving Serbia toward EU integration, but are lacking a coordinated plan to do so. In contrast, Foreign Minister Vuk Jeremic, driven by personal interest in self promotion and a misperception of the domestic political landscape, is planning a new diplomatic offensive on Kosovo on the heels of any ICJ opinion. Absent an alternative approach by Tadic, we expect Jeremic's more confrontational plan will win out. To temper Serbia's post ICJ strategy and to limit its duration and impact, we will need to be well coordinated with our EU allies and encourage the EU to wisely use its significant remaining carrots and sticks with Serbia to elicit the cooperative resolution of this issue, while assuring Kosovo's territorial integrity. We must also be prepared to fight Serbia in the UNGA if necessary. End Summary. Preparing for the Advisory Opinion

 

WIKILEAKS.ORG

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Жељко рече

Ињац и Ђуровић не прижељкују раскол. Патријарх је упутио два писма американским екископима да повуку спорни устав, још нису реаговали. Ињац и Ђуровић покушавају да напишу нешто што ће да утиче на јавност по питању ових проблема у СПЦ. Али ви ватрени фанови и навијачи појединих епископа не желите то да видите. Тако ни артемити нису желели да виде. Исти вам је ментални склоп.

 

Injac i Đurović višemjesečnim medijskim istupima nameću atmosferu linča zaboravljajući da Gospod uređuje a ne ljudi...

Nema ovdje vatrenih fanova i navijača no samo odanih i svjesnih Hrista Crkve jučer danas sutra.

Kad smo već kod depeše daj da raspravljamo ovaj deo odlaska Irineja bačkog kod Tadića i nuđenja podrške po principu usluga za uslugu Tadiću i njegovima..

Moj Injac zaboravio ti da se ja i ti poznajemo u ovom svetu desetinu ljeta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Haralampije рече

Injac i Đurović višemjesečnim medijskim istupima nameću atmosferu linča zaboravljajući da Gospod uređuje a ne ljudi...

Nema ovdje vatrenih fanova i navijača no samo odanih i svjesnih Hrista Crkve jučer danas sutra.

Kad smo već kod depeše daj da raspravljamo ovaj deo odlaska Irineja bačkog kod Tadića i nuđenja podrške po principu usluga za uslugu Tadiću i njegovima..

Moj Injac zaboravio ti da se ja i ti poznajemo u ovom svetu desetinu ljeta

Ima nas jos koji ga znamo. U ove price o CIA i NATO moze da poveruje samo neko ko je svesno izabrao da to propagira zbog nekog licnog cilja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Талични Том рече

Да се, којим случајем, Руси искрцају у САД и поробе је, он би био последњи који би ратовао за земљу у којој живи. Напротив, био би међу првима који би истакли руску заставу испред своје куће, или на тераси свога стана...

Једном конвертит увек конвертит....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams  Овде се ипак не ради о томе каква је политика у односу на Косово добра или не. Интересује ме шта мислиш о томе што епископ сарађује са страним обавештајним службама и о мешању и утицању тих служби на унутрашње ствари цркве?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Талични Том рече

Без увреде, мислим да би тебе требало ставити у просторију пуну Делија и Гробара, па да им све горе наведено кажеш лицем у лице.

Значи, ти тврдиш да пука сила одређује ко је у праву, а ко није. Ево, Америка је данас сила довољно јака да све уређује по своме. Према томе, ти тиме имплицитно тврдиш да је Америка у праву.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, florenntina рече

@Grizzly Adams @Milan Rakic

Sto ne kazete da ste unapredjeni? Do juce ste bili NATO placenici a sada CIA agenti! Hocu i ja ?

Nego, valja to proslaviti i malo zapevati. Evo jedna lepa za druga @Željko Injac & company. Pozdrav iz zemlje Safari ?

 

 

По мени, пре Пклатови...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ćiriličar рече

 

Дискористим пригоду да се сви молитвено сетимо и поменемо Факу, Фариса Араповића, аутора, по мени најјебитачнијег перкусионог "интроа" у повијести југославенског рокенрола ("На стражи поред Призрена").

Фако је преминуо ономад, 18. септембра, пре месец и по дана. Нека му Бог души опрости.

Ненад Јанковић, ака др Неле Карајлић је на последњем опроштају о Факи рекао ово:

"Отишао је човјек који је снимио Пишоњу и Жугу, Гузоњу, Хаџију, Фикрету, Кањон Дрине, Дан Републике, На стражи поред Призрена... Са 16 година! Лака ти земља, драги мој Фака, и бескрајно небо умјетничко...

Отишао нам је Фарис. Туга. Памтим га као дјечака немирних очију и радозналог духа. Дошао је у Забрањено пушење са шеснаест година! Басиста Куста био је дупло старији од њега. Најмлађи бубњар у историји југословенског рока. И остаће ми у сјећању дјечак, баш онакав какав је и био онога јутра када је дошао на прву пробу. Заувијек дјечак"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, florenntina рече

Do juce ste bili NATO placenici a sada CIA agenti! Hocu i ja

U sledećih nekoliko dana odi do prijavnice na adresi 1000 Colonial Farm Rd, McLean, VA 22101.

Za dalje će ti čike sa prijavnice objasniti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Haralampije рече

Injac i Đurović višemjesečnim medijskim istupima nameću atmosferu linča zaboravljajući da Gospod uređuje a ne ljudi...

Зато ће расколници и бити рашчињени. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Vladan :::. рече

И тако можеш да направиш тај низ: Украјина - Епимафије - Барт - ЦИА - Барт - Добријевић - Устав.

Сетих се још нечег.

Један од намераваних задњих ексера у ковчегу канонске Цркве у Украјини, а који је хтео да закуца По(т)рошенко, је био (његов) закон којем је главни циљ био да се онемогући канонској Цркви да користи назив који је до тада користила. И да тај назив затим добије расколнички франкештајн.

Са нашим епархијама у САД је слична прича. Најочигледнији (али не и једини проблематичан) његов елемент је промена назива за епархије у САД. А у оба случаја за то су коришћени правно-бирократски изговори, усклађивања, разграничавања итд. Све на штету канонске Цркве.

И оба случаја су карактеристична за Бартове терминолшке смицалице: пола тога је у називима, титулама, ословљавањима итд.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Haralampije рече

Injac i Đurović višemjesečnim medijskim istupima nameću atmosferu linča zaboravljajući da Gospod uređuje a ne ljudi...

Nema ovdje vatrenih fanova i navijača no samo odanih i svjesnih Hrista Crkve jučer danas sutra.

Kad smo već kod depeše daj da raspravljamo ovaj deo odlaska Irineja bačkog kod Tadića i nuđenja podrške po principu usluga za uslugu Tadiću i njegovima..

Moj Injac zaboravio ti da se ja i ti poznajemo u ovom svetu desetinu ljeta

Samo transparentno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...