Jump to content

"Fenomen" COBY ili o ukusima se ne raspravlja?!

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Nemam ja živaca za autotune, krajnje mi je iritantan i odlika je nedostatka talenta, ali svaka starija generacija kritikuje muzički ukus mlađih. Na roditeljima je da puste decu, ali da im usade osnov. I ove generacije će jednog dana pisati-šta je bre ovo, mi smo imaki Džalu u Bubu, ovo danas ne valja ništa.

Tako je kako je, dajmo deci primer, malo će da lutaju, ali će znati gde da se vrate kad se istutnje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

pa nije prolazna faza ako si stalno izložen tome, da bi bila prolazna moraš da imaš i druge ponude/opcije.

Nije da nemaju baš ništa. Uz yt svašta oni znaju i iz našeg vremena...nisu baš toliki duduci. Opet sve zavisi iz kakve su kuće...ako roditelji gledaju Zadrugu posle posla i nemaju snage da se bave detetom, onda nema puno šansi. Ali ako se provodi vreme sa njima i usađuje im se muzički ukus bez prisile, usvojiće ga. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Natasa. рече

Nemam ja živaca za autotune, krajnje mi je iritantan i odlika je nedostatka talenta, ali svaka starija generacija kritikuje muzički ukus mlađih.

И опет недоупустива реативизиција... Аман, људи, не може све да се сведе на џангризаве старце и бунтовну омладину. Оно, може, слободна смо земља и све то, ал не пристаје мислећим људима.

Значи вако, ”Очи боје дуге” је једна сладуњава лимунадица. Али ми шестаци смо је у школском оркестру онако спонтано једног дана аранжирали за окрестар мандолина у коме смо свирали. Могли смо направити можда и бољи, уху пријатнији аранжман од Игија. То је могуће јер то је била музика. Јако јефтина, по много чему лоша, ал и даље музика. Рецимо Тејлор Свифт са много лошијом продукцијом.

Ово сад није лоша музика и то нема везе с нашим годинама. Просто су неке ствари објективне, не може сад све да се релативизује до бесмисла и да црно постане бело. Ово данас се не може аранжирати да буде боље, то се не може чак ни замислити јер ту нема шта да се аранжира.

Замисли рецимо књижевност. Ова нова музика није роман Мирјам типа Рањени Орао или Паоло Коељо или нека Анабела Басало. Ово би било еквивалент нечему што уопште не користи људски језик. Не знам како другачије да објасним, па да престанете да потежете аргумент година и застарелости. Лично слушам модерну музику, пратим то јер ме занима као музичара хобисту. Има ствари избачених пре пар месеци које ми прија да слушам. Ал ово ђубре је тотални бесмисао. ОК, можда клинци виде ту неки бунт, не знам ти ја шта, можда то има неку сврху која мени промиче. Можда сам превише матор да не могу да разумем шта они желе да постигну овим. То приватам. Прихватам, ал не могу да се не запитам шта се то десило да се ја толико разликујем од њих петнаестак година млађих, док без проблема слушам и волим популарну музику која је избачена неколико деценија пре него што сам ја рођен.

Ал поента је, по стоти пут, да то није музика. Немојте рећи да ми критикујемо њихов музички укус јер овде нема ама баш никакве музике. Ако неко напише роман који садржи транскрипцију немуштих звукова, не криткујем његов укус за књижевност јер у том случају књижевности нема. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Срндаћ рече

Бора Чорба је некад био панк и побуна, а данас када дијете слуша његове пјесме буду му чак и досадне. Времена се мијењају.

'Мала' разлика између Чорбе и овога је што ово није никаква побуна, него обично глорификовање криминала. Ја сам опасан баја са асфалта, хеклери, пљачке, добре рибе, брза кола, пуцњава, мурја, браћа, делимо плен, били смо без кинте сад смо пуни као брод.... Цела песма су две реченице и пар нота на аутотјун.

Не знам коју уопште поруку мислиш да ово може да пошаље било коме, осим тога да је баш кул и ин бити кримос? Нема ту никакве побуне против било чега, јасно је ко дан шта је поента овакве "уметности".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito 

Amen. Nema sta da se doda.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Снежана рече

ti nemaš šta da dodaš? zadnje vreme došlo :smeh1:

Nizak pritisak danas, oblacno vreme... 0703_read

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, sad nesto sredjivamo po kuci `oci slave, i na red dolaze stare ploce sa tavana - vracam ih kod mene u sobu, gramofon je predugo cutao...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Juanito рече

аранжман од Игија

ДрИгија ваљда?

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Inace, sad nesto sredjivamo po kuci `oci slave, i na red dolaze stare ploce sa tavana - vracam ih kod mene u sobu, gramofon je predugo cutao...

Такое Генерале!

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, GeniusAtWork рече

'Мала' разлика између Чорбе и овога је што ово није никаква побуна, него обично глорификовање криминала. Ја сам опасан баја са асфалта, хеклери, пљачке, добре рибе, брза кола, пуцњава, мурја, браћа, делимо плен, били смо без кинте сад смо пуни као брод.... Цела песма су две реченице и пар нота на аутотјун.

Не знам коју уопште поруку мислиш да ово може да пошаље било коме, осим тога да је баш кул и ин бити кримос? Нема ту никакве побуне против било чега, јасно је ко дан шта је поента овакве "уметности".

Управо. Питам ја мог Василија ел ти тежиш ка томе. Мсм црни мермер, сепареи, моет гудра и то. Па не. Ал што то онда. Па то је тренд каже, па који тренд лебац ти пољубим. ел тренд треба ду бед мафија јбмте робијо. Така тура тата каже. Не контам ја ниш. А живим у Земуну. Значи могдочекујем каИле :))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На страну то што је Геније рекао о глорификовању криминала. То је релативно лако објашњиво свеопштом кризом у друштву. Млади не могу да се остваре нормалним путем у распалој земљи и онда им кримоси изгледају привлачно. Тужно и претужно, али не и неочекивано. 

Мени је ту потпуно несхватљив музички део приче. Колико сам приметио из разговора са доста младих људи и индиректно од људи који су разговарали сњима, клинци не слушају апсолутно ништа друго осим ђубрета. Њихов апарат за препознавање музике ће остати закржљао. Пазите, и понављам по стоти пут, не ради се о укусу. Музика је језик који је делом последица физике и тога како мозак процесира звук, а делом културолошки. Музика варира од културе до културе, али неке ствари у музици су заједничке свакој, јер музика има биолошку основу. Поента је, да би се тај језик развио, људи му од малих ногу морају бити изложени. Ови млади никада неће научити да (несвесно наравно, не говорим о теорији) препознају интервале, каденце, скале и све остало чега у овом ђубрету нема, а што чини музику. Нисам сигуран колико разумете  ужасност таквог стања. Можете мислити да претерујем и да то није толико ни битно, ал само бих напоменуо да су скоро открили да музику не заборављају чак ни људи са алцхајмером. Слушање искључиво ђубрета је аналогно томе да деца нису изложена говорном језику са изузетком пар речи и да не читају апсолутно ништа. Значи не да не читају Достојевског уместо кога читају неко јефтино штиво, него да не читају ама баш ништа. Управо због тога сам потпуно бескомпромисно против ђубрета и нема те силе и релативизације која ће успети да промени ово горе написано. Ови клинци су дословно музички запостављени, неухрањени. Не једу чак ни фаст фуд. Једу само неки прашак. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kod mene u blizoj porodici se slusaju ove gadosti. Ne mogu to da pojmim, sve se plasim sprzice im se mozak slusajuci ovo. Kazem im - uzmite jednom tekst pa procitajte pazljivo o cemu pricaju. Pogotovo za devojcice, koliko cesto su to degradirajuci tekstovi o zenama, ali dzaba. Zavrsi se otprilike sa: "Ne smaraj"

Majstori su ovo vrhunski odradili :)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, feeble рече

Pogotovo za devojcice, koliko cesto su to degradirajuci tekstovi o zenama, ali dzaba. Zavrsi se otprilike sa: "Ne smaraj"

А шта кажу девојчице? Проналазе ли се у текстовима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Juanito рече

Музика варира од културе до културе, али неке ствари у музици су заједничке свакој, јер музика има биолошку основу.

То сам ти и реко на јутубу гледе прве музичке номере из наслова тема. Има тај неки трибални рекао бих ритам који "вози". Ал кад уђеш у речи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...