Jump to content

"Fenomen" COBY ili o ukusima se ne raspravlja?!

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

пре 5 минута, Срндаћ рече

И да финансира - небитно. Музика је музика. Хвалисање парама и дрмањем женских није ново на музичкој сцени у Срба. Макар од 90-их.

А то користи Сорошу... како?

Дјеца ће израсти у... ликове који су то гледали и слушали као клинци ne_shvata 

 

Па није небитно...што би се тако нешто финансирало из тих кругова. Као што је 90тих држава правила хлеба и игара док је народ на 200, 300 км даље гинуо и страдао, ту смо знали шта је поента, овде можемо да нагађамо.

Не знам, ја можда трипујем, али мало мало изађе на нету клип како деца у основној школи туку једна друге, како малтретирају, како исмејавају, туку наставнике у школама, о дроги и диловању и да данас и клинци у основној дилују да не причам и онда погледам коју солуцију имају задругу и парове или идј и колико кошта твој аутфит на јутјубу, не видим каква је шанса да буду бољи поред тог садржаја... 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Милан Ракић рече

Ово није контра Милошу да не мисли да га прозивам, а малопре се сложих са опсервацијом му.

То да ће "деца дусвоје"

Ја једва чекам уторник, пети студеног дизађе РедДедРедемпшн 2 за ПиСи, па да почМем дизигравам каубојца бајо мој

Ма нема прозивања. 

Чиста дискусија.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, МилошБГ рече

не видим каква је шанса да буду бољи поред тог садржаја... 

Шанса је у нама као родитељима.

Мени сада тренутно и актуелно, теби тек предстоји, премда верујем да ће то ишчилити док деца ти доспеју у те године.

Углавном,

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Срндаћ рече

Ма нема прозивања. 

Чиста дискусија.

 

sdfsdf.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, МилошБГ рече

Па није небитно...што би се тако нешто финансирало из тих кругова. Као што је 90тих држава правила хлеба и игара док је народ на 200, 300 км даље гинуо и страдао, ту смо знали шта је поента, овде можемо да нагађамо.

Не знам, ја можда трипујем, али мало мало изађе на нету клип како деца у основној школи туку једна друге, како малтретирају, како исмејавају, туку наставнике у школама, о дроги и диловању и да данас и клинци у основној дилују да не причам и онда погледам коју солуцију имају задругу и парове или идј и колико кошта твој аутфит на јутјубу, не видим каква је шанса да буду бољи поред тог садржаја... 

Па рекао бих ти да превише поједностављујеш читаву "сорошевштину". Није то нека монолитна организација. То свака НВО има неке своје идеје које хоће да гура и то је потпуно... па... нормално. Ако неки Сорошевци финансирају прављење неке врсте музике, имаћеш са друге стране неке друге који гурају супротну музику. Можда се то ради због врћења пара, можда због прављења медијске инфраструткуре ( да се има продукцијска кућа као присуство на тржишту ), можда због пропаганде, можда због љубави ка музици... Можда је дио неког ширег плана... а можда и није него је само споредна посљедица читавог НВО система. Буквално може свашта бити и указати да је у птиању нешто што има везе са Сорошем није довољно. 

А и отрцано је. Сви знају колико се НВО-и тог човјека мијешају у све као Вегета, да то није ни новост. 

Е сад, ријалитији су дошли у Србију мнооого прије ИДЈ видеа.... То што неке ствари можда хране једна другу не значи да је то све дио неког већег плана. Некада просто "шит хапенс". Правиш конекције гдје их нема у овој релацији ИДЈ - ријалити.

Уосталом, млади ни не гледају ријалити толико колико их старији гледају.

пре 11 минута, Милан Ракић рече

Шанса је у нама као родитељима.

Мени сада тренутно и актуелно, теби тек предстоји, премда верујем да ће то ишчилити док деца ти доспеју у те године.

Углавном,

Ех, увијек се запитам када ми тако нешто кажу... Да ли је "Нека, видјећеш кад будеш имао дијете" изјава коју треба узети у обзир као изјаву из искуства, или изјаву из ирационалног родитељског страха?

Ја сам одрастао са веома конзервативним родитељима који су све исто говорили као ви овдје сада - а слушао сам и гледао сам неке најтреш и најчудније ствари ( како за себе тако вала и за њих ). Али сам исто слушао и оно што су одобравали, јер ми се свиђало.

И на крају шта је било? Мајка се залијепила за ријалитије и Марића јер је то одмара, а ја се гнушао и гнушам се истога.

Није дакле ово тако једнодимензионална тема. Тачно је донекле да медији обликују људе, али и људи исто обликују медије - а и поред медија и људи има толико других фактора у причи да је погрешно сводити све овдје на "Уф, шта то слушате, у шта ћете израсти".

пре 12 минута, Милан Ракић рече

sdfsdf.jpg

"You feeling lucky...punk?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Милан Ракић рече

Ima te li vi vakih priključenija?

Слушам ја ово у неком кафићу пре пар недеља и седим са неким маторим рокерима. Морам да нагласим, да су то све хеви рокери и да никад нису слушали домаћу сцену. И после неког времена кажем: Јбт шта је ово, каква је ово музика?

Онда ту крену неки философски трактати типа: музика је пропала, ово је дебилана и углавном у том правцу. На крају један од маторих рокера, али оно баш, баш матори, каже следеће:

- А шта смо ми као имали Моцарта у рокенролу? Хајде немојте да драмите. Кад се сетим на колико глупих песама сам се ложио као клинац, за које испрва док нисам научио енглески нисам ни знао значење. Све то постмодерно триповање о уметности је већа дебилана од овога што сад слушамо. Не кажем, има стварно добрих песама и текстом и музиком али у већини је све треш. Постали смо ко наши маторци који су се чудили нама и нашим укусима. Данашњи клинци су само свели музику на њен прави ниво. Тралала и то је то.

 

И отвори ми лик очи. Прво сам негодовао јер сам и сам био неки музички идеалиста, али кад дођох кућама и поразмислих о свему што је рекао, морам признати да је у праву.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Милан Ракић рече

Шанса је у нама као родитељима.

Мени сада тренутно и актуелно, теби тек предстоји, премда верујем да ће то ишчилити док деца ти доспеју у те године.

Углавном,

 

 

Слажем се да није све изгубљено, али је много теже. Ти и ја и било ко може да васпита децу, али она се не могу изоловати у потпуности, да не идем у даљу причу што у оваквом Београду данас људи проводе по 3 сата на путу до и од посла и још 8-9 сати на послу,итд

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Срндаћ рече

Па рекао бих ти да превише поједностављујеш читаву "сорошевштину". Није то нека монолитна организација. То свака НВО има неке своје идеје које хоће да гура и то је потпуно... па... нормално. Ако неки Сорошевци финансирају прављење неке врсте музике, имаћеш са друге стране неке друге који гурају супротну музику. Можда се то ради због врћења пара, можда због прављења медијске инфраструткуре ( да се има продукцијска кућа као присуство на тржишту ), можда због пропаганде, можда због љубави ка музици... Можда је дио неког ширег плана... а можда и није него је само споредна посљедица читавог НВО система. Буквално може свашта бити и указати да је у птиању нешто што има везе са Сорошем није довољно. 

А и отрцано је. Сви знају колико се НВО-и тог човјека мијешају у све као Вегета, да то није ни новост. 

Е сад, ријалитији су дошли у Србију мнооого прије ИДЈ видеа.... То што неке ствари можда хране једна другу не значи да је то све дио неког већег плана. Некада просто "шит хапенс". Правиш конекције гдје их нема у овој релацији ИДЈ - ријалити.

Уосталом, млади ни не гледају ријалити толико колико их старији гледају.

 

Па јел има те друге стране која гура своје? Ја то не видим, осим да се алтернатива стопила са грандовштином, ја некад пустим тај ИДЈ па видим исте извођаче и у Гранду и фолку и на том каналу.

Љубав ка музици...тешко.

Видео си у филмској индустрији, како је одједном преплануло да ти више па не можеш да имаш филм а да у њему не постоји неки хомосексуалац, лезбејка и слично, погледај наше филмове.

Ја не видим велику и превелику разлику између ријалитија и ИДЈ, јутјубера и осталог, мислим ок, ово друго је финије увијено и није на државној френквенцији, али суштинске разлике нема.

Старији гледају данас Задругу и парове, а млади гледају јутјуб драме, колико кошта твој аутфит, слушају Цобија, Милија, Фокса...на кантару није то далеко једно од другог.

А праве алтернативе дефинитивно нема ни на видику.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, МилошБГ рече

Па јел има те друге стране која гура своје? Ја то не видим, осим да се алтернатива стопила са грандовштином, ја некад пустим тај ИДЈ па видим исте извођаче и у Гранду и фолку и на том каналу.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_j9wFbg-Ekw

https://www.youtube.com/watch?v=NHjYO0T-gpE

https://www.youtube.com/watch?v=ZbBYp3VhEGY

https://www.youtube.com/watch?v=WEHcpay3GoE

https://www.youtube.com/watch?v=jtgA0jvhp2A

https://www.youtube.com/watch?v=hkSzmPnzF-o

https://www.youtube.com/watch?v=3ZppQ3DuAGs

И плус ово што сам још поставио у теми...

пре 19 минута, МилошБГ рече

Љубав ка музици...тешко.

И треш музика је... музика. Шта'ш.

пре 19 минута, МилошБГ рече

Видео си у филмској индустрији, како је одједном преплануло да ти више па не можеш да имаш филм а да у њему не постоји неки хомосексуалац, лезбејка и слично, погледај наше филмове.

Да, и то је тренд који је брзо спласнуо. Свакако није преузео филмску индустрију.

Не видим да је нпр посљедњи Џокер нешто гурао људима у лице неку идеологију - а ултра популаран филм.

пре 21 минута, МилошБГ рече

Ја не видим велику и превелику разлику између ријалитија и ИДЈ, јутјубера и осталог, мислим ок, ово друго је финије увијено и није на државној френквенцији, али суштинске разлике нема.

Старији гледају данас Задругу и парове, а млади гледају јутјуб драме, колико кошта твој аутфит, слушају Цобија, Милија, Фокса...на кантару није то далеко једно од другог.

Дап, само што млади имају много више избора са једне стране, а са друге стране Јутјубери који праве драме не праве само драме. Морају дати и неког квалитета да би људима постали занимљиви у почетку. Бака Прасе тако има гејмплеј за ЛоЛ и реп, поврх ваљања у драми ( а опет, драме му буду изговор, како мени изгледа, да тренира своје хип хоп мишиће ).

Има се, само треба погледати :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Срндаћ рече

https://www.youtube.com/watch?v=_j9wFbg-Ekw

https://www.youtube.com/watch?v=NHjYO0T-gpE

https://www.youtube.com/watch?v=ZbBYp3VhEGY

https://www.youtube.com/watch?v=WEHcpay3GoE

https://www.youtube.com/watch?v=jtgA0jvhp2A

https://www.youtube.com/watch?v=hkSzmPnzF-o

https://www.youtube.com/watch?v=3ZppQ3DuAGs

И плус ово што сам још поставио у теми...

И треш музика је... музика. Шта'ш.

Да, и то је тренд који је брзо спласнуо. Свакако није преузео филмску индустрију.

Не видим да је нпр посљедњи Џокер нешто гурао људима у лице неку идеологију - а ултра популаран филм.

Дап, само што млади имају много више избора са једне стране, а са друге стране Јутјубери који праве драме не праве само драме. Морају дати и неког квалитета да би људима постали занимљиви у почетку. Бака Прасе тако има гејмплеј за ЛоЛ и реп, поврх ваљања у драми ( а опет, драме му буду изговор, како мени изгледа, да тренира своје хип хоп мишиће ).

Има се, само треба погледати :) 

Све је то лепо, ја Србске појце волим и слушам и моја деца слушају, али њих нема, нема на телевизији, нема у тренду на јутјубу, нема у плаћеном садржају и осталом. Не истичем мене, али да ја не волим и не слушам њих просто из неких приватних познанстава и осталог ,сигуран сам да бар моја деца не би дошла до сазнања да постоје итд

Џокер, ја причам о тенденцији, не о појединачним случајевима, има али јако мало. Данас је тај тренд почео и код нас, све више филмова и серија где убаце тако хомосексуалце, лезбејку, где убаце неку тројку, где убаце не знам, сигуран сам да то није случајност или ето нешто друго.

Та теорија имаш даљински или миш па мењај јесте само теорија...Скоро сам са једним пријатељем водио полемику о нпр Кији Коцкар и како је погубно кад ја који не пратим ријалити, не гледам то, напросто немам могућност да не знам ко је Кија Коцкар, његова теза је исто па имаш даљински имаш не знам, ја тв не гледам, али ако имаш тамо неку задругу 24 дневно, ако купиш озбиљне новине па имаш две стране о њој, ако уђеш на јутјубе и искачу ти објаве о њој, ако уђеш на интернет медиј и искачу ти вести о њој, упалиш неку политичку емисију она ту, просто дакле ја који не желим да знам ко су те сподобе, напросто немам могућност да то не знам немам опцију да то не знам, немам слободу да то не знам, тако и све остало у перспективи ти имаш избор али суштински....

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, МилошБГ рече

Све је то лепо, ја Србске појце волим и слушам и моја деца слушају, али њих нема, нема на телевизији, нема у тренду на јутјубу, нема у плаћеном садржају и осталом. Не истичем мене, али да ја не волим и не слушам њих просто из неких приватних познанстава и осталог ,сигуран сам да бар моја деца не би дошла до сазнања да постоје.

Џокер, ја причам о тенденцији, не о појединачним случајевима, има али јако мало. Данас је тај тренд почео и код нас, све више филмова и серија где убаце тако хомосексуалце, лезбејку, где убаце неку тројку, где убаце не знам, сигуран сам да то није случајност или ето нешто друго.

Та теорија имаш даљински или миш па мењај јесте само теорија...Скоро сам са једним пријатељем водио полемику о нпр Кији Коцкар и како је погубно кад ја који не пратим ријалити, не гледам то, напросто немам могућност да не знам ко је Кија Коцкар, његова теза је исто па имаш даљински имаш не знам, ја тв не гледам, али ако имаш тамо неку задругу 24 дневно, ако купиш озбиљне новине па имаш две стране о њој, ако уђеш на јутјубе и искачу ти објаве о њој, ако уђеш на интернет медиј и искачу ти вести о њој, просто дакле ја који не желим да знам ко су те сподобе, напросто немам могућност да то не знам, тако и све остало у перспективи ти имаш избор али суштински....

Брате, Кристина Прокић је редовно на трендингу, Сара Јо исто, Појци су са вилом са Кошара и Сузом Косова дали "евергрин" изведбе тих пјесми... они се памте. Бројке нису све. Бројке ових новокомпоновнаих су највјероватније и напумпане вјештачки ( ботови или куповина простора за рекламе да се пјесма пусти као реклама приликом аутоматске репродукције и сл. ). 

Квалитет никада није био увијек и редовно #1 на листама. А када је био, сматран је "новим трешом што дјеца слушају".

Е сад, Џокер није изолован случај. Пики Блајндерс, Игра пријестола, Брејкинг Бед, Чернобиљ, Хобит... квалитет до квалитета. Ево и Бјелогрлић што нам вади просјек са Сенкама над Балканом. Опет, има се, само да се погледа.

А што се тиче "не гледај ако нећеш" - то је теорија која се показала тачном. Људи на интернету много лакше врше селекцију садржаја. Најјасније је то показано на политичком Јутјубу гдје буквално имаш изоловане "мјехуре" публика. Гледаоци једног канала су најмање 2/3 истог профила или убјеђења. Музика - рокери на рок, репери на реп итд.

Но ако ћемо о телевизији - присутна је и даље и то је неизбјежно. И шта с тим што се зна ко је Кија Коцкар? Супер, нека ликуша из неког ријалитија што је издала неку књижицу. И? Није прва ни посљедња која даје лош узор дјевојкама. А опет, једна је у мору истих клонова. Ја искрено не знам ни што је Кија толико контроверзна? И опет понављам - таквих је вазда било и биће. Нису тотаре почеле кад и телевизија.

Искрено, али најискреније, ја мислим да ви који се пуно бринете око овога се само трипујете, јер залазимо полако у године када другачије гледамо на свијет и имамо другачије бриге. Одједном нам је много битно због дјеце шта се даје у медијима, а прије нам је било све равно јер је то била "само забава". Довољно је вратит исат уназад пар деценија и видјети увијек једно те исто - старија генерација се брине како дјеца не усвајају праве вриједности, па када та дјеца одрасту онда се исто брину за своју дјецу...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, feeble рече

Od autotune izvodjaca, samo Niguccija postujem

 

Pa čeka, čeka. 

El ovo nije oni ajsnigrutin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Срндаћ рече

Данас се силује аутотјун, а ономад синтисајзери.

Ali zar baba Шер nije to izsilovala jos pre dvadeset godina, a i tad je bilo jadno?!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Срндаћ рече

Данас се силује аутотјун, а ономад синтисајзери.

Ти си баш мајстор релативизације... Верујеш да се адвокатским софистичким маневрима ама баш било шта може оправдати? Све је исто, све пролази, ништа није објективно... Јесте тако, ал мало сутра. 

Синтисајзер и аутотјун нису исто и не могу да буду исто. Синтисајзер је само електронски начин да се произведе комплексан звучни талас. И даље човек притиска дирке, само уместо жице вибрирају неки тамо кристали  

Овако, и завршићу овде јер ме софистичке дебате апсолутно не занимају - ово ђубре нема ама баш никакве везе с музиком. И реп и хип хоп и денс имају и јесу музика, ал ово ђубре апсолутно није. То што сам ја матор, а ови што се дрогирају ђубретом млади, не може некако магично да претвори ђубре у музику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...