Jump to content

Sta za vas prakticno znaci biti hriscanin?


Препоручена порука

пре 4 часа, Ekatarina_mala рече

и духовност сведеш на писање по православном форуму

То не мора да буде никакво свођење духовности. Има разних врста талената и служби у Цркви па тиме и разних духовности. Ако под духовношћу подразумеваш (само) дубоку концентрацију у молитви и на службама и друге сличне дарове онда је то јако уско гледање на духовност. Знаш како тамо каже: Дух дише где хоће.
 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, uomo del Ve.Te. рече

Правило број једнан: Са женама и владикама никад се не расправљам само кажем ваше височанство у праву сте..

Ovo ti je najpametnije, ima nade za tebe :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Волети, праштати, бринути, делити, молити се, не оптерећивати друге са собом, тежити само добром, бити будан над својим гресима, ићи на литургију и причешћивати се редовно, опет волети, праштати, трпети, обнављати себе и око себе, светлити, трудити се да будеш бољи...бити хришћанин значи бити у непрестаној радњи, тежњи....ка Христу! А тежити ка Христу, тежити ка ближњем свом!

Чисто срце, очистити од корова врт срца свог! Умити душу бистром водом са Бистрог Извора.....па полако...

Бити Хришћанин, идеал коме тежимо док смо живи!

Имамо се на кога угледати!

Хвала Господу нашем!

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Биљана, два рече

живиш,јер живот нам Дар

свест о томе може да допринесе да не будемо крути, да се не плашимо шта ће се десити ако пропустимо молитвено правило, на пример, или да нас оптерећује  шта је тачно молитвено правило, и онда, као резултат, нећемо бити пристрасни према људима, нећемо се делити на правоверне и оне друге, нећемо имати ексклузивно право да разговарамо да познатим духовницима, или ћемо се бар трудити да не будемо слепи код очију

да прогледамо сви у славу Господа нашег Сведржитеља

анкета, или не, мени је небитно сасвим, лепо питање сте поставили

Mislim da se i to ljudima cesto desava, opteretimo se sitnicama a to nije sva sustina...nekad je iskrenija samo kratka molitva nego dugo pravilo, pruziti nekome osmijeh il neku podrsku nego citirati pola knjige neke...al to su sve iskusenja sa kojima se borimo...i nekad je lakse znati da se i drugima slicno il isto desava...odoh ja u drugu krajnost :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Јеленче рече

Волети, праштати, бринути, делити, молити се, не оптерећивати друге са собом, тежити само добром, бити будан над својим гресима, ићи на литургију и причешћивати се редовно, опет волети, праштати, трпети, обнављати себе и око себе, светлити, трудити се да будеш бољи...бити хришћанин значи бити у непрестаној радњи, тежњи....ка Христу! А тежити ка Христу, тежити ка ближњем свом!

Чисто срце, очистити од корова врт срца свог! Умити душу бистром водом са Бистрог Извора.....па полако...

Бити Хришћанин, идеал коме тежимо док смо живи!

Имамо се на кога угледати!

Хвала Господу нашем!

 

Jeste, to je sustina! Hvala :)

a kad pomislite da je sve postala navika?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Vladan :::. рече

То не мора да буде никакво свођење духовности. Има разних врста талената и служби у Цркви па тиме и разних духовности. Ако под духовношћу подразумеваш (само) дубоку концентрацију у молитви и на службама и друге сличне дарове онда је то јако уско гледање на духовност. Знаш како тамо каже: Дух дише где хоће.
 

Hoces da kazes da je vid duhovnosti i pisanje na forumu? :)

salim se, ne zamjeri...slazem se, to je sirok pojam...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Manja88 рече

Jeste, to je sustina! Hvala :)

a kad pomislite da je sve postala navika?

Гајимо то, да не постане навика...тежња није навика...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Јеленче рече

Гајимо то, да не постане навика...тежња није навика...

Nekad i nismo svjesni da je to navika ustvari, mi ubjedjeni da sve radimo kako treba, a ono smo od sebe napravili neke robote il sta vec, onda treba nesto da nas drmne...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vladan :::. рече

То не мора да буде никакво свођење духовности. Има разних врста талената и служби у Цркви па тиме и разних духовности. Ако под духовношћу подразумеваш (само) дубоку концентрацију у молитви и на службама и друге сличне дарове онда је то јако уско гледање на духовност. Знаш како тамо каже: Дух дише где хоће.
 

da, ali ja samo mračim okolo, uglavnom.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Manja88 рече

Hoces da kazes da je vid duhovnosti i pisanje na forumu? :)

salim se, ne zamjeri...slazem se, to je sirok pojam...

Na ovom sigurno nije

Što više seksa

I što više života

Što manje lagati sebe

Tada možeš da imaš odnos sa Bogom 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Sofija_ рече

@Manja88 Drasko ti je forumski plejboj :D pomeni ga gresnog i zabludelog :D

Bolje da ga ja ne pominjem ko zna gdje ce zavrsiti poslije toga :)

Drasko je onda pravo drustvo :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Manja88 рече

Hoces da kazes da je vid duhovnosti i pisanje na forumu? :)

пре 4 часа, Ekatarina_mala рече

da, ali ja samo mračim okolo, uglavnom.

Па има свега, али упркос свачему што се овде дешавало, и са члановима и са уредништвом, ипак су неки сведочили да су овде нашли "Живе речи утехе". А те речи су писали неки од нас :) 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...