Jump to content

Благодатна лепота Савршеног Уметника Ствараоца Света


Препоручена порука

Лепота 

 

Мислим да се залазак сунца само на грчком зове и до­живљава као сунцецарствовање (ἡλιοβασίλεμα). Сунце цар­ствује, не када је на сред неба, него када залази и гаси се. Човек истинит види залазак и кончину као царствовање, рађање нове светлости и нествореног блистања”. Старац Василије Ивиронски (Гондикакис), ”Светлост од Светлости”, Призрен 2015.г.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам теолог, само уживам у Божијој љубави и у свему савршеном што само Господ створити може. Не замерите ми, имала сам потребу да поделим са становницима овог виртуленог града своје данашње мисли. 

Диван је Бог, заиста! Хвала Господу, на свему Му хвала!

Радујте се! Окрените се око себе и препознајте лепоту Божије творевине. Заиста кад ослушнете и погледате све што дише слави Господа...птичице, дрвеће, цвеће, свака стабљика, што се мирно њише на благом ветрићу. Све слави Господа! Нека би Господ Благи дао да се и ми мали удостојимо благодарења и слављења имена Његовог!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Patuljasta galaksija "Mali Magelanov oblak", jedna od dve takve koje prate nasu veliku galaksiju (klik na sliku za veliku rezoluciju).

...

https://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_258b.html

107213main_image_feature_258b_ajhfull.jp

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Broken рече

Моја сестра гледа на Трновачко језеро. Црна Гора.

 

76651471_10220648574266965_9181514758761742336_n.jpg

Веровао или не, али, знам како јој се зове профил на Поукама. Да ниси поменуо Црну Гору не бих се сетио да сам је видео. Само друга слика јој је тада била на профилу. Гледа ка планинском врху, на тој другој слици. Је'л да?

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Плаво Небо рече

Веровао или не, али, знам како јој се зове профил на Поукама. Да ниси поменуо Црну Гору не бих се сетио да сам је видео. Само друга слика јој је тада била на профилу. Гледа ка планинском врху, на тој другој слици. Је'л да?

”Е, баш сам хтео да је питам нешто...” :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

”Е, баш сам хтео да је питам нешто...” :smeh1:

Хм, Међеде.., опасан си ко та пушка у рукама :)Моји преци су иначе из Црне Горе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Веровао или не, али, знам како јој се зове профил на Поукама. Да ниси поменуо Црну Гору не бих се сетио да сам је видео. Само друга слика јој је тада била на профилу. Гледа ка планинском врху, на тој другој слици. Је'л да?

Ja koliko znam ona nije je na Poukama. Ova slika je sa njenog FB.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драго ми је, да вам се, како видим,  свидела идеја и да сте допринели својим избором слика. Волела бих да се на овој теми осећате пријатно и да можете поставити све што сматрате Божијом креацијом! Такође вам нећу замерити офф топиц...Господ је милостив према нама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Плаво Небо рече

Хм, Међеде.., опасан си ко та пушка у рукама :)Моји преци су иначе из Црне Горе.

Мора да јој напишеш песму сад, нема друге... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Мора да јој напишеш песму сад, нема друге... :smeh1:

Нема друге, само је Једна :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...