Jump to content

Dečaci i odrastanje

Оцени ову тему


Natasa.

Препоручена порука

пре 4 минута, Juanito рече

Баба је могла јер се њено окружење није битно разликовало од природе у којој смо еволуирали - преживи и размножавај се.

Проблем је што смо ми данас превазишли природу у много чему и то је одлично. Али како сад васпитати децу? Видиш да је чак и размножавање постало виша математика. Човек није пројектован да живи у миру у благостању. Плаши ме понекад кад помислим да је деструктивно понашање маса (укључујући и ратове) последица несвесне тежње са се врати оно окружење у коме знамо шта радимо - стална опасност и преживљавање. Мислим да је зато свака цивилизација пропала и да ће пропасти и ова наша. 

Јесте али ако кренемо од полазне тачке љубав, онда можемо узети и бабин систем. Наравно да је нама теже и ха ха хај, но нема предаје. Праве вредности су увек праве!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Šta su se svi toliko nakačili na ljubav ne_shvata?

:ani_biggrin:

Нисмо се накачили, мене баке асоцирају на љубав и праве вредности и мислим да те вредности треба неговати, ма којој цивилизацији припадали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Јеленче рече

Нисмо се накачили, мене баке асоцирају на љубав и праве вредности и мислим да те вредности треба неговати, ма којој цивилизацији припадали.

Ma dobro. Nisu ni sve bake iste...neke su samo babuskere :0212_rolleyes:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Juanito рече

Баба је могла јер се њено окружење није битно разликовало од природе у којој смо еволуирали - преживи и размножавај се.

Проблем је што смо ми данас превазишли природу у много чему и то је одлично. Али како сад васпитати децу? Видиш да је чак и размножавање постало виша математика. Човек није пројектован да живи у миру у благостању. Плаши ме понекад кад помислим да је деструктивно понашање маса (укључујући и ратове) последица несвесне тежње са се врати оно окружење у коме знамо шта радимо - стална опасност и преживљавање. Мислим да је зато свака цивилизација пропала и да ће пропасти и ова наша. 

Kulturna evolucija je mnogo brza od bioloske otud toliko problema. Mada je i bioloska ubrzala ali na ovoliko promjena u okruzenju se nemoguce prilagoditi u tako kratkom periodu jer smo i okruzenje u potpunosti izmjenili. Narocito kad se uzme u obzir da ce kulturna i tehnoloska evolucija u ovom vijeku biti jos brza a da ce djeca koja su rodjena nakon 2010. uglavnom docekati 100. godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Ma dobro. Nisu ni sve bake iste...neke su samo babuskere :0212_rolleyes:.

Јао, јао :nene:. Шалим се. Јасно, моје баке су биле топле и драге, пуне љубави и брижности за децу. Има свакаквих знам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Иван ♪♫ рече

Највећи капитал на овом свету је мир у души. Све друго су само празне зидине ако је душа празна. А ту су родитељи најодговорнији. Али авај, ни сами родитељи немају мира, па шта ће дати својој деци... Али, како је тако је, нек се воле само, све друго ће онда лакше доћи на своје место.

 

 

Postoje razliciti nacini trazenja mira u dusi. Deca danas cesto pribegavaju trazenja "mira u dusi" kroz narkotike, meditaciju, alkoholizam .... sve su to putevi za "mir u dusi". 

Mir u dusi koji ces imati postenim radom onoga sto volis je mir koji je proizvod vrednosti koje sam navela, a da pri tom izbegnemo apstrakciju pojma  "mir u dusi". 

 

 

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Јеленче рече

моје баке су биле топле и драге, пуне љубави и брижности за децу.

ali nisu trolovale :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Таша рече

 

 

Postoje razliciti nacini trazenja mira u dusi. Deca danas cesto pribegavaju trazenja "mira u dusi" kroz narkotike, meditaciju, alkoholizam .... sve su to putevi za "mir u dusi". 

Mir u dusi koji ces imati postenim radom onoga sto volis je mir koji je proizvod vrednosti koje sam navela, a da pri tom izbegnemo apstrakciju pojma  "mir u dusi". 

 

 

Мир у души, мирну савест, смиреност при доношењу одлука, а то није увек лако...потребно је очистити срце од окова да би имали мир у души, родитељи, па зрачити миром и љубављу на децу.

Деца кад осете тај мир, она се боре и траже да буду у близини родитеља, да живе у том окружењу, да се испуњавају тим осећањем мира. Самим тим неће имати потребу за опијатима......тако мислим...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

ali nisu trolovale :))

ма какви...једна је била у Италијанском логору....медицинска сестра...лечила наше војнике....трол на куб....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Ronald рече

Kulturna evolucija je mnogo brza od bioloske otud toliko problema. Mada je i bioloska ubrzala ali na ovoliko promjena u okruzenju se nemoguce prilagoditi u tako kratkom periodu jer smo i okruzenje u potpunosti izmjenili. Narocito kad se uzme u obzir da ce kulturna i tehnoloska evolucija u ovom vijeku biti jos brza a da ce djeca koja su rodjena nakon 2010. uglavnom docekati 100. godina.

Na kakvu biološku evoluciju tačno misliš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Сања Т. рече

Na kakvu biološku evoluciju tačno misliš?

Kako kakvu? Pa od majmuna do čoveka :ani_biggrin:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...