Jump to content

Црногорски премијер: Амфилохија ћемо "силом закона" привести к познанију права

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Црногорски премијер Душко Марковић изјавио је вечерас да Митрополија црногорско приморска и митрополит Амфилохије не поштују законе Црне Горе али да ће их држава, силом закона "све довести познанији права", као и да ће у случају да Косово поново отвори питање демаркације Црна Гора бескомпромисно бранити своје интересе.

 

Марковић је у интервјуу за РТЦГ рекао и да ће Влада Црне Горе, још неко кратко време наставити разговоре о Закону о слободи вероисповести, а ако не буде сагласности, закон ће предложити Скупштини.

DU%C5%A0KO-MARKOVI%C4%86.jpg

Душко Марковић Фото: АП

„Онда ћемо силом закона довести познанију права (познавању права) све у Црној Гори, па и МЦП“, поручио је Марковић.

Црногорски премијер недавно се састао са митрополитом Амфилохијем, али како додаје, тај састанак није био корак ка усаглашавњу ставова о Закону о слободи вероисповести.

Он је поновио став да је Влада припремила добар закон и додао да највише отворених питања и неслагања има са МЦП.

„Ја са митрополитом увек оштро полемишем о кључном питању, поштовању закона и државе. Не можете се у једној држави понашати анархично и непоштовати законе и државу“, казао је Марковић.

Он је навео да митрополит Амфилохије, са свештенством, не уважава то што је Црна Гора НАТО чланица и европска држава.

„Он и даље не жели да прихвати да је Црна Гора независна држава и што је најгоре Митрополија и он не поштују ниједан закон. Питао сам га да ли Ви стварно мислите да држава нема снаге да ваше незаконите интервенције у простору спријечи и сруши. Имамо, можемо то урадити за један дан, за једну ноћ. И крстионицу и цркву на Румији и све друге цркве које градите без сагласности државе. Али не желимо то да радимо, желимо да у дијалогу додјемо до решења“, казао је Марковић.

Говорећи о демаркацији границе са Косовом и најави да Уговор о демаркацији може бити поништен, он је рекакао да су ти документи потврдјени и у црногорском и у парламенту Косова, и како је додао на то је питање стављена тачака.

„Оно о чему можемо разговарати је повлачење граничне линије у односу на ситуацију на терену за коју нам даје право Споразум о граници. То није питање границе, него питање повлачења граничне линије и ми ћемо у том процесу саслушати њихове, а вероватно ћемо и ми имати наше предлоге“, казао је Марковић и додао да је Црна Гора спремна за дијалог.

„Али и наравно спремни смо да бескомпромисно бранимо наше интересе“, закључио је Марковић.

SRBIN.INFO

Црногорски премијер Душко Марковић изјавио је вечерас да Митрополија црногорско приморска и митрополит Амфилохије не поштују законе Црне Горе али да ће их држава, силом закона "све...

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Причају како митрополит Амфилохије лепо изгледа. Па како неће лепо изгледати кад у животу ништа теже од Крста није подигао.

 

Матија Бећковић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Негде се изгубила ова тема која је већ била постављена, па је опет постављам. Битно је због нацрта Закона о слободи вероисповести у ЦГ, који је катастрофалан и потенцијално екстермно штетан и по СПЦ и вернике у ЦГ.

Ако нацрт закона остане у овој форми, даће могућност Црној Гори да подржави целокупну црквену имовину СПЦ у Црној Гори. Такође, у нацрту закона стоји и одредба по којој није дозвољено да било која верска заједница која је регистрована у Црној Гори има седиште ван Црне Горе, и мора да има заокружену територију на територији Црне Горе.

Ове две одредбе суштински значе да власт у ЦГ хоће да направи своју верску заједницу коју ће да назове православна заједница Црне Горе или како већ, да јој да имовину коју је пре тога прогласила државном и да на својој територији има заокружену православну цркву.

Ако се то све оствари, сви знамо шта верници СПЦ могу да очекују.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedan od načina kako mislim da se može desiti autokefalija u CG je ovaj napadan stav crnogorskih vlasti. Na svojo strani mogu imati prevrtljivce sa Bosfora, i pitanje je samo sta je u glavi Amfilohija u prvom redu po ovom pitanju, ili nekoga ko ce mu biti nasljednik.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Justin Waters рече

pitanje je samo sta je u glavi Amfilohija u prvom redu po ovom pitanju, ili nekoga ko ce mu biti nasljednik.

MONDO.ME

Na platou ispred Hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici održan je Trojičindanski Sabor. Vjernici iz svih krajeva...

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, RYLAH рече
MONDO.ME

Na platou ispred Hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici održan je Trojičindanski Sabor. Vjernici iz svih krajeva...

 

Sve to stoji, ali ono što je meni nepoznato u svoj toj priči je sljedeće: 

Država CG je u NATO-u dakle nema nikakvih mogućnosti da u slučaju neke eskalacije sukoba dolje Srbija se umješa radi zaštite Srba kao što su Rusi mogli u Ukrajini.

Država CG je rješena da napravi Crnogorsku Crkvu.

Fanar je sa Ukrajinskim raskolom otvorio pandorinu kutiju, i pokazali da mogu vrlo lako napraviti isti pičvajz sa Crnom Gorom. 

I sada je pitanje samo da li će vjernici u CG izdržati pritisak...tj u prvom redu jerarhija? Sve je ok ovaj Veiliki Sabor...dokle je država CG spreman da ide, a imaju dobrog materijala na svojoj strani da djeluju sebi u korist. 

 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Коме закон лежи у топузу трагови му смрде нечовјештвом''.

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Golub рече

,,Коме закон лежи у топузу трагови му смрде нечовјештвом''.

Ове Његошеве речи одсликавају, поред ситуације у Милогори, и вартоломејево разбојништво у Украјини!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...